Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 7:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Do 10000kč si musíš cnc jedině postavit. Ale v době kdy zjistíš kolik času tě to stálo tak už to podle mě nemá cenu.
Pak zjistíš že sice máš stroj ale musíš se naučit pro něj dělat výkresy a Gkody. a máš zábavu na rok než dáš dohromady celé cnc.

Lupínková pilka je dobrý nástroj,ale určit bych se díval po nějaké s větším výkonem.
http://www.naradi-vitek.cz/scheppach-sd-1600-lupinkova-pila-darek/?gclid=Cj0KEQjw4NmvBRCRp_yu2bzal4YBEiQAWfjpJlwI08hW2iBWopbwiy-iMcV8ur4JIZfkUxVoeOtaIx4aAvnT8P8HAQ
tahle nevypadá zase tak špatně.

rovný řez uděláš jednoduše.nesmíš na pilku tlačit,pak někam uhne.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 7:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2008
Příspěvky: 606
Bydliště: Letiště Lupenice a Dvořisko
Dalo by se začít koupením hw kitu za cca 10 tis. a postupným osazením elektronikou.

http://www.ebay.com/itm/Free-3040-CNC-Router-Aluminium-Frame-milling-machine-mechanical-kit-ball-screw-/391190667082?hash=item5b14c7df4a

MakoBear píše:

Máš nějaký tip ?

_________________
Extra EME60, PA18 EME60, Citabria DLE30, vše na FRSKY X20 TANDEM
( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
HavelAircraft píše:
Lupínková pilka je dobrý nástroj,ale určit bych se díval po nějaké s větším výkonem.
http://www.naradi-vitek.cz/scheppach-sd-1600-lupinkova-pila-darek/?gclid=Cj0KEQjw4NmvBRCRp_yu2bzal4YBEiQAWfjpJlwI08hW2iBWopbwiy-iMcV8ur4JIZfkUxVoeOtaIx4aAvnT8P8HAQ
tahle nevypadá zase tak špatně.

rovný řez uděláš jednoduše.nesmíš na pilku tlačit,pak někam uhne.


Jo, ta vypadá líp než dremel.
A když nezatlačím, tak neřežu :D . Jasně, chce to s citem, ale Dremelku bych si znovu nekoupil.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Mam vyse zminovany dremel. Funguje k me spokojenosti. Maximalne jsem s nim rezal 4mm leteckou preklizku a tu zvladal s prstem v nose. Libi se mi na nem skladnost - v byte kde bydlim, vyuziji, ze se slozi do kompaktniho kufru.

Zkusenosti s jinyma pilkama nemam.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 9:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.7.2015
Příspěvky: 91
Bydliště: Austria, Dolni Rakousko
Zdravim,
protoze me klasicka modelarina jen tak pro zabavu porad i ted v duchodu bavi a s uspechem se branim kupovani hotovych modelu, je el. lupenkova pilka nutnym vybavenim a casto pouzivanym strojem me dilny. Ja jsem svoji pilku koupil tady u jednoho obchodnika snad uz pred vice nez 15 roky a porad bez problemu funguje. Je sice na ni typove oznaceni FERM FFZ-400, ale bude to take asi Cina.
Uplne stejnou jsem dnes nasel tady:
http://www.amazon.de/Berlan-Dekupiers%C ... bs%C3%A4ge
Ocenuji jeji robusnost, s vykonem jsem nemel nikdy problemy a jsem porad spokojen. Je ale hodne tezka a trochu hlucna. El. regulaci pro pomalejsi nebo rychlejsi chod alespon ma pilka nema. Pokud se rozhodnes i pro jinou lupenkovou pilku, osobne mam pro vlastni rezani drevenych dilu velmi dobre zkusenosti s pouzivanim ne klasickych lupenkovych platku, ale kupuji jen ty spiralove. Jsou k dostani v ruznych prumerech. Ty kupuji tady napr. v Bauhaus, ale s ohledem na stejny sortiment budou k dostani urcite i v CZ. Tyto se mne zdaji lepsi hlavne pro rezani slozitejsich obrysu, pro
rovne rezy je lepsi si pak provizorne zhotovit posun podle nejakeho podelneho dorazu a nebo pak ta pasovka. Jak jsem uz psal, mam ji stabilne k pouziti ve sve dilne, pro obcasne pouziti napr. v byte kvuli prostoru a vaze asi moc vhodna nebude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 11:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Krátké reakce na předchozí příspěvky :

1) 70W -bude to skučet při 4 překližce
Schválne jsem běžel dolu do sklepa a zkusil 4 mm - fakt nic neskuči :-) - řeže normálně - samozřejme rychlost posuvu musi být úměrná tloušťce materiálu
Ja si nejsem zcela jist jestli tady hraje az tak moc roli nekolikrat zminovany příkon motoru - podstatnější vliv má kvalita listu pilky a jemnost zoubku

2) Ty navrhovane varianty s různými - Scheppach, Berlan a Fermi - už tady o tom bylo jedno vlakno ... obdobnou pilku jsem měl jako první a ještě ji mám vedle té Dremelky. Na Dremelce se mi ale řeže lépe. Samozřejmě Dremelka má nevyhodu ve sve lehkosti - musis ji chytnout ke stolu oproti těm 3 variantám. Navíc ta moje čina vcelku pri sve váze dost rezonovala - ve sklepě je to sice jedno - ale v panelaku bych to videl jako problém - mluvím ze sve zkušenosti

Volba je na každém a na jeho preferencích a já bych to proto shrnul sám za sebe

Ruční pilka :-)
Výhody :
Je to hardcore :-) a retro
Minimální náklady
Skladnější to být už nemůže
Lze pracovat i za blackoutu při svitu svíčky nebo měsíce
Minimální hluk
Víc si pak výsledku vážíš
Nevýhody
Slabší jedince bolí ruka
Některé měkké povahy to prostě nebaví.... šmrdlat rámem
Nejmenší hloubka za pilou

Dremelka
Výhody :
Skladnost - rozložíš do kufru a šoupneš pod stůl
Kvalita odpovídá ceně v pozitivním slova smyslu
Má i ruční mód - tzn můžeš něco vyříznost i na postavenem letadle - zvětšoval jsem takhle třeba díry v trupu pro konektory křídel u Pipera
Má vodítko
Regulace rychlosti
Za 2,5 tis na řezani asi nic podobného nekoupíš
Samozrejme ma nevýhodu
Řezani tlustších materiálu není z nejrychlejších - a list bude mít tendenci utíkat ( btw - ten problem jsem měl daleko větsi právě na té číne s větším příkonem )

Kovová stolní ala Scheppach, Berlan a Fermi
Výhody
Stabilita -nemusí se k ničemu šroubovat
Větší hloubka za pilou
Naklápěcí stůl
Nevýhodou
Ta moje neměla vodítko
Mohou vznikat rezonance
Neskladnost
Na té mé mi to furt někam ujíždělo
Jedna rychlost - menší rychlost oceníš třeba při plast. materiálech

Pásovka
To fakt nevím, jestli to vubec může být varianta k lupence/dekupírce, nicméně cena, rozmery a možna i hluk je zase trochu jinde - o tom, že na pásovce může byt problém s detaily a vyřezavaním otvorů nemluvě

CNC frezka
No to už je velke hifi - a v této cenové relaci možná i sci-fi. Tady bych se možna zamyslel nad "business case :-) " celé úvahy.
Tj kolik do toho chceš dát a kolik toho pak v realu skutečně nařežeš a jestli si tím trochu i vyděláš - o tom, že ti radikalně stoupnou náklady a nároky na prostor nemluvě - na druhou stranu můžeš mít jedno prvenství : nákladově nejdražší vyřezané žebro široko daleko :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 11:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím,
před rokem jsem řešil podobný problém a rozhodl jsem se pro Proxxon DS230/E. Nejsilnější materiál který jsem zatím řezal byla smrková lišta 11 mm a jak podélný, tak příčný řez - pomalejší posuv, ale v pohodě, překližka 4 mm - bez problémů.
Jediná nevýhoda, je příliš lehká a proto musí být přišroubovaná. Má na to připravené dva otvory.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 18:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Bratislava/Snina
Mam Proxxon DS 230E. Dremel som nemal.

Nevyhody:
- Musi sa priskrutkovat o nejaku pracovnu dosku, inak tancuje ale ja ju povacsinou pritlacim rukami.
- 3 mm preglejka je pre nu tak moje maximum, zamerne pisem moje lebo na hrubsi material nemam trpezlivost
- Rovne rezy (za pouzitia setoveho pravitka) max do 450 mm (potom ta zastavi uchyt) a musis z inej strany, cize metrovu balzu neprerezes ;)
- Regulacia otacok je pre mna nepohodlna


Vyhody:
- Pohodlne sa s nou robia oble tvary, na toto je ozaj dobra
- Krabicu od nej vyuzivam na pokazene serva, motory a sprostosti, na ktore sa chcem pozriet neskor :lol:
- Pri vyrobe malych kridel sa da pouzit ako tazitko :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 18:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Hmm tak zatím se mi asi nejvíc líbí ta Dremelka a snad bude mít Dremel stánek na Model Hobby, že bych jí tam okouknul a případně vyzkoušel :-) Teoreticky by tam Dremel a Proxxon mohli být.

Chtěl bych se ještě zeptat majitelů tý Dremelky, jestli tam pasují délkou a roztečí čepů i jiné pilové listy než originální? Spíše mne to zajímá zda v případě nouze se dá použít i jiných než originálních lupénkových listů.


Citace:
Nevyhody:
- Musi sa priskrutkovat o nejaku pracovnu dosku, inak tancuje ale ja ju povacsinou pritlacim rukami
- Rovne rezy (za pouzitia setoveho pravitka) max do 450 mm (potom ta zastavi uchyt) a musis z inej strany, cize metrovu balzu neprerezes ;)


- to připevnění k pracovnímu stolu se mi u Dremela líbí, že má dořešené, ale to je vcelku už tak zkonstruované, že to není stojací stolní pila.
- na dlouhé řezy u Dremela existují pilové listy otočené o 90°


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Ja zatim nemel potrebu pouzivat jine, koupil jsem si od kazdeho jeden balicek navic a zatim nepraskaji... Ale zkusim se po necem podivat a napisu ji.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2015 12:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Mám FERM, před 15 roky jsem ji dostal zdarma k soustruhu, něco málo jsem si ji upravil a řeže v pohodě. Původních 1500 ot. bylo příliš. Motor má kolem 200 W.Nyní reguluji od nějakých 200 ot. do 1500 ot., řeže plech, dural, plasty. Mám i frézku, ale když potřebuji nějakých pár žeber, tak než bych to nakreslil a převedl, tak už lepím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2015 11:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2005
Příspěvky: 948
Bydliště: Košice
jipav píše:
Mám FERM, před 15 roky jsem ji dostal zdarma k soustruhu, něco málo jsem si ji upravil a řeže v pohodě. Původních 1500 ot. bylo příliš. Motor má kolem 200 W.Nyní reguluji od nějakých 200 ot. do 1500 ot., řeže plech, dural, plasty. Mám i frézku, ale když potřebuji nějakých pár žeber, tak než bych to nakreslil a převedl, tak už lepím.


Ako si vyriesil regulaciu ? Ja mam Gude bez regulacie a uz som nad tym spekuloval ze by nebolo zle to dorobit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2015 15:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2009
Příspěvky: 496
Bydliště: Praha 3
semi píše:
Já dělám všechno v ruce a výsledek nevalný, občas něco uříznout, to jo, ale pěkně rovný servorámeček,
bych s tím neudělal. Aby to jakž-tak vypadalo tak to dobrušuji dremell frézkou.
Kdyby se dala pořídit cnc frézka do 10 tis. tak neváhám.


Na rovné řezy zkus list Dremel MS51:
http://www.dremeleurope.com/general/en/ ... 516-ocs-p/

Je silnější a jde to s ním mnohem lépe, než s těmi tenkými. Servorámečky jsem s ním řezal bez vodícího pravítka a celkem bez problémů.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2015 20:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Michal_N píše:
Na rovné řezy zkus list Dremel MS51:
http://www.dremeleurope.com/general/en/ ... 516-ocs-p/

Je silnější a jde to s ním mnohem lépe, než s těmi tenkými. Servorámečky jsem s ním řezal bez vodícího pravítka a celkem bez problémů.


Dík za tip. Zrovna listy musím nějaké koupit, už mi došly.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2015 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
jofrey007:
Citace:
Ako si vyriesil regulaciu ? Ja mam Gude bez regulacie a uz som nad tym spekuloval ze by nebolo zle to dorobit.

Frekvenční měnič.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz