Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MPX EXTRA 300S
PříspěvekNapsal: čtv 29.10.2015 18:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.7.2012
Příspěvky: 11
Bydliště: Rudník u Vrchlabí
Zdravím. Rád bych se zde zeptal na praktické letové zkušenosti s MPX Extra 300S. Klady, zápory, přistání, atd .....
http://www.jino.cz/extra-300-s-arf-set- ... -9838.html
Nejsem začátečník. Rád bych si pořídil o něco většího akrobata než je Zoom.
Děkuji.
Šemík


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MPX EXTRA 300S
PříspěvekNapsal: čtv 29.10.2015 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Zdravím, zadej do "hledat" FMS Extra 300 nebo MPX Extra 300. Je tam několik názorů, ale žádný jednoznačný, taky bych do tohoto modelu šel a přes léto k tomu daleko nebylo, recenzí je však minimum, tak zatím čekám. A na co je třeba upozornit je dostupnost náhradních dílů, v tomhle má E-flite, Parkzone u svých modelů výhodnější pozici.


Naposledy upravil DXS dne čtv 29.10.2015 21:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MPX EXTRA 300S
PříspěvekNapsal: čtv 29.10.2015 19:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.7.2012
Příspěvky: 11
Bydliště: Rudník u Vrchlabí
Chápu že každému pilotovi vyhovuje něco jiného a právě pro to je xxxx různých modelů v nabídkách výrobců. Co pilot, to názor a čím více hledám na odkazech je to 50:50. Proto jsem zde požádal o praktické zkušenosti a pokud budu mít štěstí že tuto Extru někdo létá, budu rád za informace k ní. Nakonec to bude stejně na mě se rozhodnout a udělat si vlastní názor až ji případně zakoupím a zvednu do vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MPX EXTRA 300S
PříspěvekNapsal: čtv 29.10.2015 20:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 0
Tuhle Extru neznám , líbí se mi jak je zpracovaná a jak znám MPX tak to bude lítat parádně , cokoli jsem od nich měl , vše fungovalo na 1* , jen teda za kuličky o rozpětí 1200mm dát takovou raketu to je síla...
Aaa , teď koukam že je to osazené , tak to beru zpět ;-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MPX EXTRA 300S
PříspěvekNapsal: pát 30.10.2015 8:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Bojov, Praha západ
Obrázky: 0
Dobrý den
tuto Extru mám. Nejsem tedy žádný zkušený pilot, tak nemůžu vynášet nějaké kvalifikované posudky, takže to berte jen jako moje subjektivní hodnocení. Motor a regulátor jsou bezvadné, vyměnil jsem třílistou vrtuli za dvoulistou apc, serva jsem postupně vyměnil za kovová, originál jsou plastová a na směrovce jsem ho očesal, tak jsem je vyměnil všechny. Také jsem musel vyztužit podvozek, ale to je spíš tím, že létám na poměrně hodně špatné ploše, tak podvozky dostávají zabrat, to ostatně asi i zničilo to servo na směrovce, kde je připevněná ostruha, hlavní podvozek dostal i větší kolečka. Jinak je to opravdu dobré letadlo, není nijak záludná, jen ji nechce dojit na nízké rychlosti, pak má snahu padnout. Není to asi letadlo úplně vhodné na 3d akrobacii, ale na klasickou akrobacii se mi jeví naprosto bezvadně, ve vzduchu jede jak po kolejích, kam ji pošlete tam ji máte, jsem s ní spokojený. Je to samozřejmě projevem úplně jiné letadlo jak Zoom, ale jestli s ním už létáte a zvládáte ho, tak zvládnete i tento stroj. Jak je to s náhradními díly to nevím přesně, ale co jsem koukal na net, dá se sehnat trup i křídla. Já jsem při výměně nedával origo serva, to je asi jediná věc ke které bych měl trochu výhrady, zbytek je naprosto vyhovující. Létám na 4S 2700 až 3300mah, vrtule APC E 13x8 dvojlist, co jsem měřil tak na zemi odběr 41A, 625W, motor a regulátor setové. Zas mne můžu jen doporučit, prostě Multiplex, asi nemusím psát víc.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MPX EXTRA 300S
PříspěvekNapsal: pát 30.10.2015 10:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Tuhle extru jsem na letišti viděl, a moc mě nezaujala. Sám si teď hraju s Hottrigerem 1400s, připadá mi o hodně hravější a létavější. Jsou v něm sice poměrně pomalá serva, a motor byl z výroby špatně vyosený (lze snadno napravit), ale pro začátek určitě super. Zpracování na úrovni (místy možná dál) MPX, fakt milé překvapení. Tak nad tím taky popřemýšlej :-)

http://trivox.cz/?section=item&id=78620


Přílohy:
P1010991_res.jpg
P1010991_res.jpg
[ 460.37 KiB | Zobrazeno 3816 krát ]

P1020001_res.jpg
P1020001_res.jpg
[ 470.41 KiB | Zobrazeno 3816 krát ]

P1020063_res.jpg
P1020063_res.jpg
[ 551.13 KiB | Zobrazeno 3816 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MPX EXTRA 300S
PříspěvekNapsal: úte 03.11.2015 21:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Tak ten HoTTrigger vypadá fakt skvěle, poslední dva dny koukám na videa a pořád nemám dost. Líbí se mi velikostí, už to není takový prcek a kombinace potisků, kdy je možnost výběru je taky fajn. Jen ta cena + aku alespoň 3ks, aby si člověk trochu užil :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MPX EXTRA 300S
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2015 10:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
3 aku? Hele, když si to rovnám s dřevěným Slickem 480 od Astry (který mimochodem taky nevychází vůbec levně), tak dvě baterky podle mě musí stačit. Do Slicka jsem si koupil 2x 3s 1800mAh Zippy Flightmax 40C, nabíjel jsem je na letišti 4,5A (aby to bylo rychle), v pohodě daly za léto každá sada 50 cyklů měl jsem nabito ve většina případů dřív než jsem mohl letět (vozil jsem vždycky dvě letadla). Tři sady už by na mě bylo 100% moc, to už bych neolítal.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MPX EXTRA 300S
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2015 10:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Jinak teda to na fotkách je moje tvorba sprejem + originál potisky + zakázkové nálepky (vyříznou ti v reklamce za pár desetikorun, ale efekt k nezaplacení).

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MPX EXTRA 300S
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2015 20:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.7.2012
Příspěvky: 11
Bydliště: Rudník u Vrchlabí
Moc díky všem za reakci na můj dotaz v úvodu. Po zvážení všeho možného a nemožného jsem se rozhodl přeci jen si tu Extru pořídit. Protože s ní mám již něco málo nalétáno - cca 120 minut dovolím si zde napsat mé první poznatky. Nejsem začátečník ale ani žádný machr. Létám jen pro radost.
1) Stavebnice - zde nemám připomínek, vše do sebe zapadlo , návod obrázkový dostatečně srozumitelný a tak za cca hodinu ve dvou bylo sestaveno. Vysílačka, přijímač a regulátor - také bez problému, jen to nekonečné pípání ....(nemáme programovací kartu) Seřízení křidélek bez problému. VOP je na jedné straně o cca 1cm zkroucený a tak nenásilně násilným ohýbáním jsme to museli srovnat. U SOP je ale problém větší. Musíme nastavit vysílačkou o dost menší chod serva, protože plastový držák SOP vidličky naráží na trup. Podvozek. Zde jsem vytušil , že to bude opravdu asi problém a že se při tvrdším přistání zřejmě vylomí. Sundali jsme preventivně botičky a dali i větší kolečka (letiště máme bohužel jen "drňák" - ale ještě že ho máme) Vrtule - sundali jsme trojlist 12x8 a dali 13x8 dvojlist. Samozřejmě jsme museli dát jiný unašeč a kužel. Baterie - používám LiPol 4S 2200mAh 25C a v bateriovém prostoru je musím pro menší velikost než doporučené baterie zajistit zatím kouskem EPP. Suchý zip nedoporučuji, baterie pak téměř nejde vyndat - to jsem si fakt naběhl.... Vyvážení i s provedenými úpravami to dle doporučení výrobce docela sedlo. Předletová kontrola standard a vše je snad OK.
2)První let a kontrolu jsem raději svěřil zkušenému. Start super na pár metrech. Ve vzduch drobné trimování a zdá se že je to tak nějak OK. Docela mě ale vyděsilo, jak i zkušený pilot má problém přistát. Jasně, musí se přistávat na rychlosti a to chce oko, trpělivost a cvik. Několikrát nalétávání a přistání opakuje a je to čím dál lepší. Je mi jasné že to bude můj velký boj.... zlatej Zoom.
3) Je řada na mě, prý že to dám.... atd, atd. .... adrenalin, strach ..... Dal jsem se na boj a tak jdu na to. Start na poprvé a hned úžasný. Let volím raději plochý, opatrný a v bezpečné výšce, kontroluji řídící reakce na povely . Dojem mám kupodivu docela dobrý až na tu zmiňovanou SOP. Jdu na první přistání dokud baterie má šťávu a kdyby se nezadařilo, tak abych to včas zvedl. Přistál jsem až na čtvrtý pokus a naštěstí bez úhony. Odhad ideální rychlosti a sestupové křivky, adrenalin a nejisté reakce na VOP udělaly své. Ještě že jsem se díval při záletu, jak asi by to mělo být správně. Další baterie, další starty. Trénink přistání je nyní pro mne klíčový. Ne vždy se však daří a tak se stalo, že se ten podvozek opravdu vylomil . Naštěstí čistě a v podstatě naprosto bez následků na letadlu. Kolega mi věnoval znovu čas a speciálním lepidlem vlepil podvozek zpět a naprosto dokonale tak , jako kdyby se vůbec nic nestalo. Následovalo dalších xx startů a přistání . Přistání se postupně zlepšuje a taky se odvažuji na lehkou akrobacii a na trocha blbnutí. Zlobí mě ale ta SOP - reakce na můj povel není vůbec dobrá. Nožák je o náhodě a udržet ho mi dělá velký problém. Musím něco rychle vymyslet, než na to doplatím. Podvozek již drží, ale je to na ten náš drňák stále takové nějaké tvrdé. Přemýšlím o mecháčových kolečkách. Ale ještě to zkusím na letišti a asfaltu. Motor , regulátor a vrtule se zdají OK, létám na ně cca 8 minut s rezervou na opakované přistání, kdyby něco nedopadlo na poprvé.
4) Celkový dojem z Extry i přes drobné nedostatky mám pozitivní. Je to však charakterově úplně jiné letadlo než ZOOM a čas ukáže, jak to půjde dál. Popřemýšlím i na barevném provedení, kdy červeno-bílá kombinace zejména při západech slunce a při podzimním barevném pozadí není pro mne vůbec ideální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MPX EXTRA 300S
PříspěvekNapsal: úte 10.11.2015 0:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
Mel jsem FMS extru 300 a ve stejne velikosti konstrukcniho CAPa. Ac extra litala dobre je s podivem ze ty bublinky si nenechaly rici mensi rychlost a pristani byl pokazde boj. Konstrukcni CAP se svezl natazenej jakoby nic. Koukam ze i MPX s tim ma problemy. Nevim jak jina letadla presel jsem na vetsi a od velikosti 1800mm tohle clovek neresi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MPX EXTRA 300S
PříspěvekNapsal: úte 10.11.2015 12:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Tak to ten hottrigger přistává skoro sám.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MPX EXTRA 300S
PříspěvekNapsal: úte 10.11.2015 22:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
HonzaS píše:
Tak to ten hottrigger přistává skoro sám.


To znamená na pár metrech? Poletuju teď s Yakem55 RCF a s ním nemám problém a nemusím řešit jestli stihnu dosednout nebo skončím ve stromech, křoví atd. Ono i na videu to vypadá, že MPX potřebuje dráhu jak 747ička.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MPX EXTRA 300S
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2015 9:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Na pár metrech, no, záleží jak to bereš. Na pěti metrech ne, pokud si nepomáháš nějakým sestupem s přetažením na hodně vysokým úhlu náběhu. Ale na přistání umí jít docela pomalu a není to nijak zákeřný. Na hodně letištích bych se s ním asi trefil na přistání kolmo na dráhu.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz