Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CX-20 vs. Phantom 3S
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 9:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.8.2015
Příspěvky: 16
Zdravým,
Prosím o radu. Před cca půl rokem jsem se o kvadrokoptéry začal vážně zajímat a tak jsem si koupil CX-20 v základu s cam. Xiaomi Yi. Při testech jsem zjistil že kvadrokoptéra není tak stabilní jak bych si představoval a někdy se chovala nepředvídatelně. Nedávno mi kvadrokoptéra uletěla :-( a jeho hledání bylo neúspěšné. Teď jsem se rozhodl že do toho půjdu znova. Ale když jsem si to spočítal tak by mě CX-20 s výbavou na natáčení vyšla na 15,5k a když jsem se kouknul tak P3S stojí 20k se stejnou výbavou jakou bych si představoval na CX-20 v základu. Otázka zní bude přechod na P3S bude přínosem?
Díky za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: CX-20 vs. Phantom 3S
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 10:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Asi ano... Phantom není samozřejmě nic samospasitelného, nicméně i při lehce skeptickém pohledu se musí DJI nechat, že to mají odladěné přeci jen o poznání lépe, než valná většina "čong alternativ".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CX-20 vs. Phantom 3S
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 10:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.8.2013
Příspěvky: 125
Obrázky: 1
Ano je Phantom lepší.


Pár faktů:

Přenos videa na 2.4Ghz v HD je machrovina a zároveň blbost (wifi sítě). Hodně lidí na to spadlo a spadne (hlavně ve městě). Nová deska do P3 se dá koupit již pouze za 6tis (cena mé novy+osd, tx, kamery700řádků). Ramena praskaj ještě? Co motory?
Musím říct i to, že phantoma asi jednou mít budu ale je to jak všichni znáte: máte éro, helinu, kvadru za 20tis dostat do vzduchu a pokud nejte baron syndrom peněženky je naprosto svazující prostě já s novou létám i 10cm nad zemí (sklopím si nohy) vedle mě leží můj krásný pes a létám krásné osmičky na akro mód. Létám to proto, že ta cena byla přiměřená mým dovednostem a baví mě to a nepotřebuju nikoho oslňovat. Chápu, že dnes máme všeci androida v kapse a votom to je. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: CX-20 vs. Phantom 3S
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 10:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Jak píšu výše, Phantom není samospasitelný, výhrad by se našlo více.
Jenže když si sečteš ceny, tak se s CX-20/Quantum Nova dostaneš taky na slušnou pálku. Samotný stroj vypadá za zaookrouhleně 7k lákavě, ale připočti 3500 za tříosý gimbal, 3000 za videopřenos (TX, RX, nějaký monitor), 2000 za Xiaomi Yi, 600 za další baterku (u Phantoma 3 se dá s tou základní vydržet, u CX-20 si akci s jedinou představit neumím) - už v tuto chvíli se ceny velice zbližují a dovolím si přitom tvrdit, že CX-20 pořád ještě na kvalitě Phantoma 3 není.
Má pak to skládání z dílů reálnou cenu?

Něco jiného je to pojmout nějak úplně jinak, já si třeba postavil "malou foto platformu" pro Xiaomi na bázi copteru velikosti 250 a výsledkem je obratný drobek s výhodou třetinové hmotnosti (minimalizace rizika při pádu) za zlomek ceny, to pak přirozeně ke koupi Phantoma důvod není, zejméně když už všechno pozemní vybavení mám pro jiné účely.
Cestu "tuningu CX-20/Nova" bych si ale dost rozmýšlel, P3 je pro nového zájemce cenově až příliš zajímavý.

A poznámka na okraj - pokud někdo s P3 takzvaně "doplatil" na wifi sítě ve městě, tak podle mě doplatil hlavně na svou blbost a nezodpovědnost, létání někde v centru města je nelegální a velmi riskantní z daleko více důvodů!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CX-20 vs. Phantom 3S
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 11:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.8.2013
Příspěvky: 125
Obrázky: 1
tomashr píše:
Jak píšu výše, Phantom není samospasitelný, výhrad by se našlo více.
Jenže když si sečteš ceny, tak se s CX-20/Quantum Nova dostaneš taky na slušnou pálku. Samotný stroj vypadá za zaookrouhleně 7k lákavě, ale připočti 3500 za tříosý gimbal, 3000 za videopřenos (TX, RX, nějaký monitor), 2000 za Xiaomi Yi, 600 za další baterku (u Phantoma 3 se dá s tou základní vydržet, u CX-20 si akci s jedinou představit neumím) - už v tuto chvíli se ceny velice zbližují a dovolím si přitom tvrdit, že CX-20 pořád ještě na kvalitě Phantoma 3 není.
Má pak to skládání z dílů reálnou cenu?

Něco jiného je to pojmout nějak úplně jinak, já si třeba postavil "malou foto platformu" pro Xiaomi na bázi copteru velikosti 250 a výsledkem je obratný drobek s výhodou třetinové hmotnosti (minimalizace rizika při pádu) za zlomek ceny, to pak přirozeně ke koupi Phantoma důvod není, zejméně když už všechno pozemní vybavení mám pro jiné účely.
Cestu "tuningu CX-20/Nova" bych si ale dost rozmýšlel, P3 je pro nového zájemce cenově až příliš zajímavý.

A poznámka na okraj - pokud někdo s P3 takzvaně "doplatil" na wifi sítě ve městě, tak podle mě doplatil hlavně na svou blbost a nezodpovědnost, létání někde v centru města je nelegální a velmi riskantní z daleko více důvodů!!!




Souhlasím. Já tu svou novu kupoval za 140dolarů. Ale když opravdu chceš hned létat a občas něco natočit a nejsi elektoguru...volba je P3.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: CX-20 vs. Phantom 3S
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 11:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Různé akce přirozeně mohou volbu posunout, teď před vánocemi byla Nova třeba na Hobbykingu o poznání levnější... Koneckonců i Phantom má občas zajímavé nabídky, v jeho případě spíš nechají cenu, ale přidají druhou baterku, batoh či něco takového.
Ale předpokládám, že dotaz je cílen na "normální stav" :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CX-20 vs. Phantom 3S
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 12:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.8.2015
Příspěvky: 16
Právě že na Alze to teď maji za 20k a je k tomu batoh :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CX-20 vs. Phantom 3S
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 13:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.8.2013
Příspěvky: 125
Obrázky: 1
Libis_cz píše:
Právě že na Alze to teď maji za 20k a je k tomu batoh :-D



Ze tvé reakce usuzuji, že "chceš" P3. Kup, chybu neuděláš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: CX-20 vs. Phantom 3S
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 22:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.7.2012
Příspěvky: 14
Taky jsem mel podobne dilema cx-20 jsem nikdy nevidel na vlastni oci ale kdyz jsem videl p2v+ tak sem na ruzny pokusy co bude fungovat a nebude rychle zapomel (a kdyz zapocet castku kterou bych musel doinvestovat) zrovna vychazel P3 tak sem poridil Acko a nelituju ikdyz ze zacatku ta jejich apka stala za prd.... Ted uz v pohode...jinak p3a ma gps i glonass takze 20 satelitu behem mziku... Stabilizace funguje skvele i v okolo 10m/s vetru ikdyz to byla hrana bojoval statecne vse ustal.

Ps: jinak sem kamosovi ktery dela u mistniho provozovatele wifiny natacel sloup s paternimi antenami v cca 10m okruhu jak s 2,4 tak i s 5,8.. A vse v pohode takze, ze bys na to nekde spadnul bych se nebal.... Samo ze jsme ruseni pred letem zkouseli v bezprostredni blizkosti anten, bylo to bez problemu tak sem do toho sel... Jediny z ceho mam vitr je blizkost vysokeho napeti to rusi kompas...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CX-20 vs. Phantom 3S
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 6:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.8.2013
Příspěvky: 125
Obrázky: 1
krata_Gsx-r píše:
Taky jsem mel podobne dilema cx-20 jsem nikdy nevidel na vlastni oci ale kdyz jsem videl p2v+ tak sem na ruzny pokusy co bude fungovat a nebude rychle zapomel (a kdyz zapocet castku kterou bych musel doinvestovat) zrovna vychazel P3 tak sem poridil Acko a nelituju ikdyz ze zacatku ta jejich apka stala za prd.... Ted uz v pohode...jinak p3a ma gps i glonass takze 20 satelitu behem mziku... Stabilizace funguje skvele i v okolo 10m/s vetru ikdyz to byla hrana bojoval statecne vse ustal.

Ps: jinak sem kamosovi ktery dela u mistniho provozovatele wifiny natacel sloup s paternimi antenami v cca 10m okruhu jak s 2,4 tak i s 5,8.. A vse v pohode takze, ze bys na to nekde spadnul bych se nebal.... Samo ze jsme ruseni pred letem zkouseli v bezprostredni blizkosti anten, bylo to bez problemu tak sem do toho sel... Jediny z ceho mam vitr je blizkost vysokeho napeti to rusi kompas...



Ahoj, jsi kaskadér létat u antény wifi. Vyplé asi nebyly co? :roll: To já bych nedal (Jakobys chodil bosejma nohama po hadech). Štěstí přeje odvážným...

PS: ne se vším je nutné se chlubit :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: CX-20 vs. Phantom 3S
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 10:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.8.2015
Příspěvky: 16
Tak jsem šel do P3S. Musím říct, že jsem chybu neudělal. P3S mě dostal hned jak jsem do vytáhl z krabice. Už mám nabito a teď už jen ty venkovní podmínky.
Děkuji všem za názory, zkušenosti a rady.

PS.: Když jsem se hrabal v papírech co byli v balení tak jsem tam našel leták s možností pojištění. Co jsi o pojištění myslíte? Má s tím někdo zkušenosti?


Přílohy:
20160106_091034.jpg
20160106_091034.jpg
[ 72.02 KiB | Zobrazeno 1360 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CX-20 vs. Phantom 3S
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 10:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.8.2013
Příspěvky: 125
Obrázky: 1
Libis_cz píše:
Tak jsem šel do P3S. Musím říct, že jsem chybu neudělal. P3S mě dostal hned jak jsem do vytáhl z krabice. Už mám nabito a teď už jen ty venkovní podmínky.
Děkuji všem za názory, zkušenosti a rady.

PS.: Když jsem se hrabal v papírech co byli v balení tak jsem tam našel leták s možností pojištění. Co jsi o pojištění myslíte? Má s tím někdo zkušenosti?




Blahopřeji!Hodně krásných letů. Jinak pojištění je asi jak se vším. Zjistíš to až se něco stane (jak je na prd). Prý nejlepší a funkční je u Alianz (něco kolem 900 stovek za rok). Je fajn, že takto uvažuješ. Je to o letové kázni a povaze. Když nebudeš létat mezi anténami wifi a tak, tak ho nebudeš třeba ani potřebovat. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: CX-20 vs. Phantom 3S
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 17:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.7.2012
Příspěvky: 14
jakun píše:
Ahoj, jsi kaskadér létat u antény wifi. Vyplé asi nebyly co? :roll: To já bych nedal (Jakobys chodil bosejma nohama po hadech). Štěstí přeje odvážným...

PS: ne se vším je nutné se chlubit :lol:


Hoj, vypnutý nebyly... samozřejmě, že to nebylo ve městě kde by v případě problémů byl průser!

Jinak sem psal, že jsme to napřed zkoušeli, normálně dole zapnutý rádio s tabletem s dji go s tou obrazovkou kde to ukazuje kanály který jsou zarušený a který jsou stabilní a copter nahoře u antén půl metru odnich zapnutej ale v kolegovo rukou a uplně v poho vše fungovalo zarušený byli max 2 ostatních 6 se přepímalo nezi sebou tak jako normláně tak jsem do toho šel...

Ps: nechtěl jsem se chlubit jen poukázat na to že P3 je fakt vymakanej a že ani tohle ho nerozhodilo sem čekal, že to vůbec nepůjde, že tam bude velký rušení...


Libis_cz píše:
Tak jsem šel do P3S. Musím říct, že jsem chybu neudělal. P3S mě dostal hned jak jsem do vytáhl z krabice. Už mám nabito a teď už jen ty venkovní podmínky.
Děkuji všem za názory, zkušenosti a rady.

PS.: Když jsem se hrabal v papírech co byli v balení tak jsem tam našel leták s možností pojištění. Co jsi o pojištění myslíte? Má s tím někdo zkušenosti?


I já se připojuji s Gratulací ke koupi stroje!

Jinak to pojištění nevím záleží na co všechno se to vztahuje.. Např: abys nelítal na louce kolegovi praštil do auta a z pojištovny ti nepřišlo vyjádření, že si tam neměl lítat že to není modelářské letiště.... atp....

Berte to všichni pouze jako MUJ NÁZOR nikoli radu!!!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz