Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pon 25.01.2016 13:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
TO tomashr: on mi náklon coptérky v podstatě vadit nebude (v Pitch nejméně v Yav nejvíce). Vysílač bude umístěn na boku coptérky a bude "svítit" do strany, tudíž mi spíš bude vadit náklon v rovině roll (křidélek) ale i to mám vymyšlené. Na bráně bude přijímačů šest, od spodku brány až na horu jen na jedné straně, vysílací úhel diod které hodlám použít je 120° , to samé platí i o tranzistorech. Takže by to fungovat mohlo.. Teď k té hranici detekce, hodlám úhel snímání omezit ve směru průletu vhodným stínítkem na fototranzistoru tak abych vytvořil pokud možno přesnou hranici kdy to coptérku detekuje. Pokud jde o přesnost tak si myslím že desetina je reálná, vteřina by byla moc..

TO JosefSvejk: no 20ms je v podstatě jen opakovací čas vyslání dat. Vlastní přenos dat trvá 1,04ms takže s obnovovací frekvencí můžu jít ještě níže, řekněme na 5ms. Pokud by i to bylo málo tak mohu zvednout rychlost vlastního datového přenosu, teď jedu na 9600baud takže zrychlovat je kam.. Pokud bych to urychlil na maximální teoretickou rychlost 115200 tak bude přenos dat trvat jen 100us, tzn. opakovací čas by byl nastaven na 200us což si myslím že je dost krátká doba.

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: ned 31.01.2016 22:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jelikož čekám až Farnell naskladní speciální IR fototranzistory a IR vysílače tak jsem se vložil do programování :wink: .. Za dnešek jsem napsal v podstatě komplet FW pro HW :D .. Mám z toho velkou radost, funguje to přesně jak požaduji (zatím). Mé dnešní výsledky z testování FW můžete zhlédnout v přiloženém videu.. Zatím jsem schopný měřit čas kol celkem devíti coptérek na trati současně a vypisovat pro ně časy kol a počet odlétaných kol. Pokud jde o přesnost tak vyhodnocení prvního průletu a spuštění stopek trvá 7-8ms (údaj LAP0 udává prodlevu vyhodnocení při prvním průletu), každé další zpracování průletu trvá 1-2ms (video 1:50, jsou tam měření po jedné sekundě, jedna sekunda je timer který udává opakovací frekvenci měření pro dané ID stroje, tzn. změřená coptérka má 1s aby zmizla z brány jinak bude započítáno další kolo, to se bude upravovat, vidím to na 10s - 20s), takže jsem dost optimistický na to abych prohlásil že přesnost bude pod desetinu sekundy.. Také je ve videu vidět jak si FW poradí při průletu dvou coptérek "najednou" (3:20 video). Je vidět že rozdíl mezi průlety dvou coptérek může klesnout až k 10ms (jaká je to vzdálenost při konkrétní rychlosti si můžete spočítat) a FW si s tím poradí.. Takže z průletu dvou coptérek "najednou" strach nemám.. Také je ve videu vidět rychlost "průletů", od pomala až po rychlost co zmákne má ruka a žádný problém s tím není (každých 10ms odešle transpondér své ID, mohu snížit když bude potřeba).

Co se týče FW tak hodlám na radu zdejšího kolegy který se bude podílet na aplikaci pro PC ještě integrovat čtečku SD karet a všechny záznamy se budou logovat i na SD kartu do textového souboru.

TO TomasC: pokud se budou počítat trestné vteřiny za neproletěnou branku tak nevím jak to vyřešit v FW.. Jde o to že by to šlo ale znamenalo by to, že co coptérka to tlačítko pro trestné body. Nejde to řešit jedním tlačítkem protože FW netuší která coptérka minula branku (není JAK by to FW poznal).. Vše ostatní nebude problém, pípání ještě dodělám hned ve verzi 0.2 :wink: ..

Jinak už jsem navrhl krabičky i pro přijímače a hned jak dorazí ty proklaté komponenty z Farnellu tak se začne testovat naživo :D ..

PS: za to rozklepané video se omlouvám ale vypil jsem hooodně kafe, usnu asi až pozítří :mrgreen: ...

EDIT: zatím to měří v ms ale to je dočasné, mám to z důvodů ladění FW..


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: ned 31.01.2016 23:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
to zní strašně slibně a hezky ... držím palce ať to chodí ... hlavně aby to fakt běželo spolehlivě v exteriéru ... z toho u toho IR mám největší strach ... P.S. kdybys potřeboval víc kafe nějaké dovezu :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pon 01.02.2016 0:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Děkuji :wink: . No zatím to vypadá že by to chodit mohlo, testoval jsem to i na nespecifikovaném místě kde ze stropu visí 400W sodíkové výbojky a problém to nemělo ani s optoelektronikou co tam je teď (bez filtrů denního světla).. Takže předpokládám že až tam budou vytipované optoelektronické komponenty tak to bude OK, navíc tomu bude pomáhat i krabička na přijímači která nedopustí aby na fototranzistor dopadlo sluneční záření.. Pokud by vše selhalo tak mám ještě v rukávu polarizační filtry.. Testoval jsem je a i s tím co teď používám nebyl problém aby detekce chodila i když přímo na fototranzistor svítila 60W hlaogenová žárovka ze 40cm..

OK beru tě za slovo, až mi dojde káva tak se ozvu :wink: :mrgreen: .

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2016 22:28 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
nedavno jsem nasel tohle, https://github.com/polyvision/EasyRaceLapTimer/ muzes se treba inspirovat.

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 17:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jo to vypadá hoodně podobně. V podstatě jediný rozdíl je v použití Raspberry PI. Nevýhodu vidím v ceně platformy a také si myslím že bude složitější programování, Raspberry tu mám také ale s ním se moc nekamarádím. Každopádně jako inspirace je to pěkné :wink: .

Jinak k mému projektu. Konečně jsem dodělal podporu SD karet a pípák který oznamuje průlety. První (startovní) průlet daného ID má jiný tón než další průlety.. Také jsem dodělal přepočet z ms na "reálný" čas tzn. už to nevypisuje čas v ms ale v h,m,s a ms. Dál jsem navrhl DPS pro transpondéry, všechny součástky budou SMD, dnes nebo zítra je odešlu do výroby a do pátku by mohly být hotové. Komponenty už jsou na cestě. Takže počítám že bych to do začátku příštího týdne mohl mít zkompletované. Jediné co musím ještě doprogramovat je volba ID na transpondéru, bude tam tlačítko které když se podrží tak se v kombinaci s LED bude moci nastavit ID. Večer se pokusím udělat nějaké video jak funguje aktuální verze časomíry. Pro zajímavost uvedu že program v hlavní jednotce už má 610 řádků a zabírá 24KB v paměti MCU. Každopádně na zlepšováky zbývá stále spousta místa, 90% paměti MCU je volných a přesnost měření stále udržuji na 1-2ms 8) .

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 17:26 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
no me se na tom hlavne libi ze se snazi dostat kod transponderu do cleanflight, nebo uz tam , moc sem to ted nesledoval

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 17:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
No to by šlo řešit i u mého návrhu ale problém vidím v tom že i tak se to neobejde bez dalšího HW. IR led na transpondéru pracuje s proudy kolem 150mA což výstup MCU nedá, tudíž by tak jako tak byl potřeba minimálně tranzistor, pár odporů a IR LED.. Takže proto jsem nad tím zatím neuvažoval, věc druhá je že ne všichni létají Cleanflight a pak bude ten HW potřeba tak jako tak.. Každopádně až to bude odladěné tak se nebráním tomu doprogramovat to i do CF..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 17:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Ještě doplním že velikost transpondéru bude u prototypů 32x32mm. Používám SMD komponenty velikosti 3216. Jinak počítám že další verze budou používat menší SMD komponenty a pak se to ještě podstatně zmenší..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 20:45 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Trochu tu ladím FW a řeším zda na SD kartu zapsat jeden soubor a do něj zapisovat časy všech závodníků nebo pro každého závodníka vytvořit soubor a zapisovat čas vždy do daného souboru dle ID??? Co by jste upřednostnily?? Teď mám hotovou první variantu s jedním souborem..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 23:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jak jsem slíbil tu je video funkce aktuální verze FW.. Přikládám i soubor záznamu z SD karty.. Jinak DPS pro transpondéry už jsou ve výrobě :wink: , počítám že ve středu si je vyzvednu a když to stihnu osadit tak budou o víkendu reálné testy :D ..



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Přílohy:
RCTIMER.TXT [777 bajtů]
114 krát

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 11:24 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Vypada to moc dobre, jen se me moc nelibi to sachovani s kartou. Na tom odkazu co jsem daval se me libil pristup pres wifi. Wifi modul s toji 80Kc a da se pripadne programovat ze by zobrazoval vysledky. Proste to tak nejak posunout do 21. stoleti :). Pak by si mohl vyhodit i display, tem me pripada zbytecny, nebo tam dat graficky display aby se dokazalo zobrazit vice informaci naraz. Kdyz uz nic tak neco podobneho https://i.ytimg.com/vi/7yUHWK1ZZ8E/maxresdefault.jpg. Ale porad se me nejvic libi wifi pripojeni :).

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 11:30 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Osobně bych raději uvítal formát dat třeba:
ID;LAP;LAPtime;TOTALtime (pro LAP 0 = START, časy v ms)

TXT si každý bude stejně převádět na data, která bude potřebovat zobrazit a z tohoto to bude třeba vyřezat.

Ale upřímně, formát výstupních dat nevidím jako něco důležitého. Za mě je klíčové automatické měření času. Tam bych napřel síly a netříštil bych na věci kolem.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 12:31 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
hmm to dava smysl ty data mit v CSV

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 13:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Od začátku jsem pro to, aby byl na výstupu (i) celkový čas, protože nejdůležitější bude asi celkový čas za závod. Ten formát, co uvedl TomasC, by se mi docela líbil. Displej stojí pár kaček a hodí se hlavně pro nastavování a taky pro samostatný provoz bez dalšího zařízení (trénink, testování). SD kartu beru jako zálohu pro případ výpadku spojení s PC nebo či nějakým androidem apod. Z těch dat se bude dát zrekonstruovat dodatečně celý závod, když třeba vypadne kabel, elektrika, spadne systém apod. S WiFi bude potřeba asi trochu zkoušet, přecejen se modely většinou řídí na 2,4 GHz a mohlo by to způsobovat problémy. Alternativou je BT, to se s RC tolik "nehádá". Nejdůležitější je ovšem vymyslet a ověřit v "těžkém terénu" samotnou spolehlivost měření, tam vidím potecionálně největší problémy. Formát dat bych zkrátka momentálně na fóru neřešil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz