Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 20:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
Arcicorsa píše:
... Kousek mě by to nejradši hodil do ringu jako OpenSource, ale zatím se nad tím rozmýšlím. Nejradši bych aby to bylo kompletní řešení SW a HW a vše bylo sjednocené.. Jak to bude OpenSource tak v tom bude bordel, každý by si to trochu upravil atp...


Asi máš zkreslenou představu jak vypadá OpenSource projekt. Dát to jako OpenSource klade i velkou odpovědnost na vedení projektu a udržování zdrojáku a informací (git+wiki+forum) a projektu jako takového. Pak to bude mít přínos a bude ti pomáhat "celý svět".

Pokud bereš OpenSource jako "prásknu to na net a děj se vůle boží" pak to dopadne jak předvídáš.

Snek

P.S. koukám že OpenSource i OpenHardware používáš (3D tisk) takže víš o čem mluvím :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 22:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Takže začnu od začátku.. Jak jsem měl hotové transpondéry mohl jsem začít testovat. Bohužel už při testech doma jsem zjistil že navržené přijímače nefungují tak jak jsem si představoval.. Jde o to že jim chybělo AGC a tudíž byly citlivé buď moc nebo málo, dle toho jak se citlivost nastavila.. Takže jsem tuto cestu zavrhl.. Naštěstí jsem s tímto tak trochu počítal a měl jsem v záloze plán B.. Tzn. nyní používám integrované přijímače, v podstatě teď využívám to samé co konkurenční výrobky.. Musel se upravit FW jednotky a transpondérů což zabralo dva dny večerní práce a mírně upravit i HW transpondérů.. Také jsem vylepšil přesnost měření a nyní měřím s nepřesností max 1ms :wink: ..

Každopádně se to podařilo 8) . Funguje to dokonale. Odlétaly jsme celkem 54 kol a detekce je 100% ... Jednou jedinkrát detekce selhala ale to byla souhra náhod kdy na Matamanově coptéře stínilo IR Led vrchní plato a navíc letěl hodně bokem, po úpravě uchycení transpondéru už bylo vše OK i když se brankou létalo ne zrovna tak jak by se předpokládalo. S detekcí moji coptéry nebyl vůbec žádný problém, transpondér je na vrchním platě (IR LED přitom míří na bok a ne nahoru kde jsou přijímače :wink: ).. Létaly jsme i spolu a také nenastal žádný problém tedy krom toho když jsme se srazili před brankou :mrgreen: (blbé bylo že jak se moje coptérka dokutálela do branky bylo mi započítáno kolo a po jedné s další, jde o to že pokud coptérka zůstane sedět v brance tak jí každou 1s bude započítáno další kolo, nenapadá mě jak tohle vyřešit, myslím si že to ošetřit nejde, jednotka nepozná zda se jedná opravdu o průlet nebo se coptérka zasekla v brance) .. Testovali jsme i průlety vedle brány a těsně nad bránou zda nebude detekován falešný průlet, vše dopadlo dobře, falešné detekce se nekonaly.. Teď už zbývá jen otestovat to za slunného dne. Také musím natočit průlet rychloběžnou kamerou aby bylo vidět kdy přesně dojde k detekci, snažil jsem se to poznat okem ovšem je to takový frkot že to nejsem schopný postřehnout. Každopádně jsme zkoušeli chodit kolem brány s copterou v ruce a přijímače začínají detekovat cca 1,5m před bránou ale v tom nevidím žádný problém, hranice detekce se upraví vhodnou krabičkou která ořízne zorné pole přijímačů.

Co dodat, zjistili jsme že to chce něco udělat s formátem dat na SD, dodělat tlačítko pro "reset" kol a časovače (když se letí další závod, je nutné resetovat MCU aby šlo počítání opět od začátku) a vylepšit pípák který není slyšet.. Zatím mě nic víc nenapadlo..

Přikládám soubor z SD karty (dopsal jsem tam jen komentáře aby bylo patrné co se dělo), nějaké ty fotky a také videa z testování :wink: (prosím omluvte polní podmínky ale bylo to na rychlo když nám to počasí umožnilo, nelétali jsme na našem "letišti")..

První test


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Další test


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

a další (z tohoto letu je OnBoard video)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Matamanův měřený let


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Přílohy:
Poznámka: Záznam z testu
RCTIMER.TXT [2.55 KiB]
116 krát
Poznámka: montáž přijímačů
branka priprava.jpg
branka priprava.jpg
[ 61.27 KiB | Zobrazeno 2790 krát ]

Poznámka: branka na místě
branka hotovo.jpg
branka hotovo.jpg
[ 184.61 KiB | Zobrazeno 2790 krát ]

Poznámka: RCtimer nachystán
nachystane mereni.jpg
nachystane mereni.jpg
[ 180.59 KiB | Zobrazeno 2790 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 22:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Ještě pár fotek...


Přílohy:
bojiste.jpg
bojiste.jpg
[ 156.16 KiB | Zobrazeno 2787 krát ]

Mataman výbava.jpg
Mataman výbava.jpg
[ 114.18 KiB | Zobrazeno 2787 krát ]

peon po srazce.jpg
peon po srazce.jpg
[ 104.93 KiB | Zobrazeno 2787 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pon 22.02.2016 15:20 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
ZA mě gratuluji k testování.

Problém zaseknutí bych řešil "pobočnou" jednotkou na další brance. Třeba 2 metry daleko. Branka dvě může nastat je po průletu brankou jedna.


Ideově si dovedu představit doplnit podobnou detekcí všechny branky pro kontrolu průletů. Kolik je cca cenovka za pozemní zařízení? Stačí mi odhad. Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pon 22.02.2016 16:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Děkuji za gratulaci :D .

To je celkem zajímavý nápad, v podstatě by asi nebyl problém to realizovat. Na druhou stranu to zas až takový problém není, detekce ostatních běží dál a ze záznamu je patrné že to jsou falešné průlety protože jejich čas bude vždy 1s.

Co se týče ceny HW (opravdu jen čistá cena komponentů) tak MCU je za 500,- , k tomu nějaké to nezbytné smetí za cca 100,- , IR přijímače 60,- (dva na brance), display 300,- , čtečka SD 100,- .. Takže celkem baj vočko 1100,- ... Není započítána DPS, konektory atp. takže cena ještě trochu poroste.. Na druhou stranu když už to chodí tak můžu optimalizovat FW a cíl mám aby se FW dal nacpat i do menšího a levnějšího MCU, ušetřilo by to pár stovek a podstatně zjednodušilo návrh i výrobu DPS.

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pon 22.02.2016 17:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 294
Bydliště: Senec, SK
Super, gratulujem. Dnes sa zhodou okolnosti na FB v jednej diskusii objavilo nieco podobne, budu to mat ako standard na pretekoch, neviem ci ti ta linka tiez bude fungovat, ale pre inspiraciu:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153762233851348&set=p.10153762233851348&type=3&theater

EDIT:
je tam aj odkaz na stranku kde sa to da kupit:

http://www.rclapcounter.com/page1/page1.html

_________________
Goblin 700, Protos 500, Strider 250 FPV Racer, Futaba T14SG
www.rcklubsenec.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pon 22.02.2016 21:15 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Díky!

Ten I-Lap byl projekt který mě nakopl. Chtěli jsme měřit ale když jsem viděl tu cenu tak jsem si řekl že to radši udělám sám..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: stř 24.02.2016 17:23 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jelikož vývoj nesmí ustat tak jsem teď pracoval na FW v transpondérech. Nyní je možné nastavit si ID přímo na transpondéru pomocí tlačítka a LED, také se vylepšila spotřeba (z původních 200mA na krásných 40mA). ID je možné nastavit 1-9, po nastavení se ID uloží do EEPROM MCU, díky tomu zůstává ID nastavené i po odpojení napájení. Funguje to tak že se drží tlačítko při zapnutí 3s, pak dioda počtem bliknutí indikuje nastavené ID. Tlačítkem se poskočí na další ID a opět proběhne blikání ID, takto se pokračuje dokud se nenastaví požadované ID, pak se odpojí napájení a je hotovo, při příštím spuštění už transpondér bude vysílat nastavené ID. Pro názornost přikládám video :wink: . Dnes budu pracovat na zmenšení transpondérů a pokusím se také rozběhnout FW na levnějším a hlavně menším MCU, díky tomu by se mohlo ušetřit pár komponentů, zlevnit a hlavně zmenšit Transpondéry.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pát 26.02.2016 20:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jak jsem řekl tak se stalo, zabralo to sice více práce ale myslím že se to vyplatilo.. Transpondér nyní běží v malinkém MCU :wink: . Transpondér který teď testuji se skládá ze sedmi komponentů. Chtěl jsem aby nemusel být použit krystal ale tomu se bohužel nevyhnu, interní oscilátor MCU není dostatečně přesný a díky tomu stoupne nepřesnost měření.. Takže finální verze bude mít celkem deset součástek. Jdu navrhnout a odeslat do výroby DPS a myslím že v úterý budou hotové první finální verze Transpondérů. Tím budou Transpondéry uzavřenou kapitolou a budu se moci věnovat hlavní jednotce. Přikládám foto a video funkce.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Přílohy:
20160226_195251.jpg
20160226_195251.jpg
[ 104.12 KiB | Zobrazeno 2626 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pon 29.02.2016 15:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Tak jsem celí víkend pracoval na optimalizaci FW pro transpondéry a konečně mám hotovo 8) . Snížil jsem dobu přenosu rámce ID z transpondéru takže teď jsem schopen změřit i hodně rychle letící objekty, podle výpočtů by neměl být problém zachytit coptérku letící 200kmh... Bohužel nikdo z mého okolí nemá coptérku takto rychle letící natož se v té rychlosti trefit do branky :lol: , ale pokud se někdo cítí že to zmákne tak má možnost přijet, pokud proletí v 200kmh branku a nebude zachycen dostane flašku dle svého výběru :mrgreen: .. Dál jsem pracoval na zjednodušení zapojení, nakonec jsem odstranil i krystal (bez negativního dopadu na přesnost a detekci) takže se celý transpondér skládá z deseti komponentů které jsem vměstnal na DPS o rozměrech 2x2cm :wink: .. DPS už se zhotovují, teď jdu objednat komponenty z Farnellu a ve středu se bude osazovat :D .. Přikládám foto DPS transpondéru z Eaglu.. Teď budu pracovat na Shieldu pro Arduino Mega aby se konečně mohlo začít testovat ve větším měřítku (bude to dočasné řešení, které urychlí testovací nasazení, až se vše vychytá bude HW kompaktní celek na jedné DPS).. Počítám že shieldy budou hotové příští týden. Tzn. kdo bude chtít testovat bude mít možnost, transpondérů bude dostatek, jediné co si musíte pořídit je microSD karta kapacity 4GB, vše ostatní dodám já :wink: .. Kdo má zájem podílet se na testování nechť mi zašle PM, domluvíme detaily. Přednostně vítám skupinky lidí..

Artur


Přílohy:
DPS.jpg
DPS.jpg
[ 54.72 KiB | Zobrazeno 2579 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 21:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Takže DPS pro transpondéry jsou doma :wink: .. Zítra dorazí komponenty z Farnellu a bude se osazovat.

Jinak jsem přehodnotil způsob testování. Veškerý HW pro testování dodám já. Na testování bude k dispozici deset základních jednotek, transpondérů bude v podstatě neomezeno.. Tzn. potřebuji skupinky lidí (alespoň dvou, čtyři by byli nejlepší) kteří můžou létat spolu a pokud možno co nejčastěji. Zájemci pište SZ, díky.


Přílohy:
20160302_211325.jpg
20160302_211325.jpg
[ 110.04 KiB | Zobrazeno 2525 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pát 04.03.2016 15:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Tak první kousek miniaturizovaného transpondéru je na světě a plně funkční :wink: . Ovšem jsem trochu nespokojený s DPS, jde jen o detaily otravující při osazování na funkčnost to nemá vliv, takže jsem navrhl další DPS :mrgreen: což přineslo ještě další zmenšení :lol: .. Přikládám foto malinkatého transpondéru. Nové DPS budou možná zítra (je to neuvěřitelné ale můj výrobce DPS dělá i o víkendu a vždy je zakázka do 24h hotová 8O )..

EDIT: rozměry prototypu jsou 21x19,6mm


Přílohy:
20160304_154600.jpg
20160304_154600.jpg
[ 93.5 KiB | Zobrazeno 2481 krát ]

20160304_154445.jpg
20160304_154445.jpg
[ 100.17 KiB | Zobrazeno 2481 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pát 04.03.2016 16:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 294
Bydliště: Senec, SK
Vyzera to paradne, uz sa tesim na vysledky z nejakych prvych realnych zavodov, potom objednavam od teba cely set aspon pre 5 pretekarov ;-)

_________________
Goblin 700, Protos 500, Strider 250 FPV Racer, Futaba T14SG
www.rcklubsenec.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: pát 04.03.2016 21:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Když už mám ty transpondéry tak můžu pracovat na dalších věcech. Teď jsem dodělal housing pro IR receivery. Přikládám foto (na kvalitu nehleďte, tisknu to rychle abych nečekal a mohl zkoušet zda to sedí).. Ta vyšší strana přijímače přijde na vstupní stranu branky a montovat na branku se to bude pomocí stahovacích pásek za ty boční výstupky.. Přijímačů bude moc být na bráně až 5 ale zatím testujeme pouze dva a vypadá to že to stačí.. Teď začínám dělat na Shieldu pro Arduino na kterém bude display, pípák, čtečka SD karet a tlačítko pro přípravu RCtimeru na další start (v podstatě reset ale na SW úrovni, který vynuluje kola, resetuje stopky a zapíše na SD že bude nový start)..

Trochu mě mrzí že jsem ve skluzu, kdybych nemusel chodit do práce (bohužel ve sportce jsem zatím nevyhrál :mrgreen: ) a dělal jen na RCtimeru tak už se mohl provizorně nasadit na nedělních závodech ale dělám to sám po večerech a té práce na tom je fakt dost, v podstatě nic jiného nedělám, už se mi o tom začíná i zdát :lol: .. Teď mám hlavní cíl aby to do dvou týdnů bylo prakticky nasaditelné v testovacím provozu.. V podstatě mi už zbývá udělat je ten shield.. Pak už se bude jen testovat, testovat a zase testovat 8) ..


Přílohy:
20160304_213214.jpg
20160304_213214.jpg
[ 103.16 KiB | Zobrazeno 2435 krát ]

20160304_213220.jpg
20160304_213220.jpg
[ 111.26 KiB | Zobrazeno 2435 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Časomíra pro FPV Race
PříspěvekNapsal: sob 05.03.2016 19:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Dnes bylo v Pardubicích nádherně tak jsme využili situace a šlo se testovat :wink: .. Nasadili jsme i nové transpondéry aby se otestovaly. No a jaké jsou poznatky? FUNGUJE TO 8) , naprosto dokonale!! Ani sluníčko systému nevadí, detekce i vyhodnocení stoje je 100% :D . Dali jsme 94 průletů a všechny průlety byly zaznamenány (jedeme pouze na dva přijímače z pěti možných). Mám z toho moc dobrý pocit a uzavírám kapitolu ladění rámců ID a přenosu jako takového :D . Přikládám pár fotek z testování i nějaká ta videjka a log :wink: . Také jsme vymysleli finální jméno časomíry: aRCiTimer :mrgreen: ..



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Přílohy:
20160305_133652.jpg
20160305_133652.jpg
[ 217.08 KiB | Zobrazeno 2391 krát ]

20160305_133710.jpg
20160305_133710.jpg
[ 208.53 KiB | Zobrazeno 2391 krát ]

20160305_142454.jpg
20160305_142454.jpg
[ 195.79 KiB | Zobrazeno 2391 krát ]

RCTIMER.TXT [2.62 KiB]
89 krát

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz