Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: úte 23.02.2016 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Chystám se potahovat plátnem Ceconite a vyzkoušel jsem jak přilepit, aby to drželo i při vypínání. Vcelku se daří, ale narazil jsem na problém. Po prolakování budou celá křídla žlutá. Bohužel je problém odstranit dokonale nečistoty z potahu, aby to trošku po nastříkání vypadalo. Přece jenom je to struktura tkaniny a tak je to sázka , jak to bude po laku vypadat. Nemáte někdo nějaký nápad jak dosáhnout uspokojivý výsledek?

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: úte 23.02.2016 19:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Jara11 píše:
Chystám se potahovat plátnem Ceconite a vyzkoušel jsem jak přilepit, aby to drželo i při vypínání. Vcelku se daří, ale narazil jsem na problém. Po prolakování budou celá křídla žlutá. Bohužel je problém odstranit dokonale nečistoty z potahu, aby to trošku po nastříkání vypadalo. Přece jenom je to struktura tkaniny a tak je to sázka , jak to bude po laku vypadat. Nemáte někdo nějaký nápad jak dosáhnout uspokojivý výsledek?



Koukni do posledních RC revue, je tam celkem dobrej a podrobně popsanej návod, docela se mě to zalíbilo a taky bych s tím zkusil něco potáhnout, jen to bude asi pracnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: úte 23.02.2016 20:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Jara11 píše:
Nemáte někdo nějaký nápad jak dosáhnout uspokojivý výsledek?

Definuj pojem uspokojivý výsledek...
Ja kostru lakujem 3x jemne zriedeným lepiacim lakom, lepím veľmi zriedeným lepiacim lakom, potom Ceconite vypínam žehličkou, lakujem 3x napínacím lakom, uzavriem 1x zaponovým lakom. Potom striekam bielym základom a nakoniec vrchným farebným lakom. Výsledok je pre mňa uspokojivý. Výsledná hmotnosť menšia ako farebný Solartex.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: úte 23.02.2016 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Zůstane po těch všech vrstvách ještě viditelná struktura tkaniny? Upřesním-jde mi o prach, který je potom v barvě vidět, uvažoval jsem stříkat sprejem, protože bohužel moje možnosti na stříkání pistolí jsou nulové.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: úte 23.02.2016 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Koukni do posledních RC revue, je tam celkem dobrej a podrobně popsanej návod, docela se mě to zalíbilo a taky bych s tím zkusil něco potáhnout, jen to bude asi pracnější.[/quote]

Čtu si to před spaním a vyzkoušel jsem na starém křídle a myslím, že to půjde poměrně dobře. Jde mi o křídlo Šohaje a to je tvarově paráda.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: úte 23.02.2016 20:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Čtu si to před spaním a vyzkoušel jsem na starém křídle a myslím, že to půjde poměrně dobře. Jde mi o křídlo Šohaje a to je tvarově paráda.[/quote]


Jj, to jsme na tom s tím čtením stejně, jen to mám občas i v jiný místnosti :lol: :lol: Mě zase pro změnu jde o Pionýra, jen jsem tenhle materiál ani nikdy neviděl naživo, každopádně mě zaujal a pokud hmotnostně vychází i s barvou lépe jak Solartex, tak ho rozhodně vyzkouším :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: úte 23.02.2016 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Jara11 píše:
Zůstane po těch všech vrstvách ještě viditelná struktura tkaniny? Upřesním-jde mi o prach, který je potom v barvě vidět, uvažoval jsem stříkat sprejem, protože bohužel moje možnosti na stříkání pistolí jsou nulové.


Toto je potiahnuté Ceconite a striekané komplet celé sprejmi. Štruktúra plátna je dobre viditeľná.
Viac fotiek TU:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: úte 23.02.2016 22:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
LV píše:
Definuj pojem uspokojivý výsledek...
Ja kostru lakujem 3x jemne zriedeným lepiacim lakom, lepím veľmi zriedeným lepiacim lakom, potom Ceconite vypínam žehličkou, lakujem 3x napínacím lakom, uzavriem 1x zaponovým lakom. Potom striekam bielym základom a nakoniec vrchným farebným lakom. Výsledok je pre mňa uspokojivý. Výsledná hmotnosť menšia ako farebný Solartex.

Ja kostru tiez lakujem 3x, ale zaponovym lakom, teda zakladnym / a nie lepiacim. A lepiaci ani neviem zohnat. Len urobit pomocou kangonu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: úte 23.02.2016 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Momentálne používam tento: Lepiaci lak

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: stř 24.02.2016 6:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Vypadá to dobře. To vypínáš modelářskou žehličkou, nebo velkou na žehlení? Ta VOP a SOP se neměly snahu kroutit?

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: stř 24.02.2016 6:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
ceconite se dá brousit, tak že po laku před stříkáním barvou lehce přebrousit jemným šmirgl papírem není problém. Nechlupatí
P.S. vypínal jsem horkovzduškou, jde to krásně, hodně táhne, pozor na subtilní konstrukce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: stř 24.02.2016 6:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.6.2011
Příspěvky: 105
Bydliště: Brníkov
Obrázky: 5
Zdravim,
mě se nejlíp osvedčilo na prolakovanou kostru nanést klasickou disperzi v trochu větší vrstvě (používám patex,ale stačí i obyč herkules)nechat zachnout a náledně přižehlit.Ta disperze se chová jako lepidlo u solartexu.Po vychladnutí vypnu potah žehličkou(v místě kde není lepidlo).Pokud by jsi ohřál potah i na přilepeném místě je riziko že ti to pnutí tkaniny stáhne z přilepeného povrchu.S tim napínáním opatrně ,ta smrštitelnost má sílu.Následně jednu vrstvu napínacího laku,po zaschnutí případně ještě žehličkou dovypnu a potom plnič (používám milesi LBA 26) a pak barvu.Případné otřepy na řezané hraně stačilo lehce přejet pájkou a pak přebrousit. :D
PS- nejlepší je si to napoprvé vyzkoušet .Slepit pár lišt , potáhnout a budeš mít představu co tě čeká :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: stř 24.02.2016 7:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Jara11 píše:
Vypadá to dobře. To vypínáš modelářskou žehličkou, nebo velkou na žehlení? Ta VOP a SOP se neměly snahu kroutit?

Pri žehlení "doskovitých" plôch tieto prišpendlím po rohoch ku stolu. Ale aj tak sa to nekrúti. Nesťahuje sa to ani zďaleka tak ako nažehlovacie fólie.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: stř 24.02.2016 8:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Horkovzduška mi připadá dosti razantní ohřev (teplota oproti vzdálenosti ze které foukat). Žehlička mi na to přijde lepší. Křídla mám poměrně pevná, ale raději pojistím na desce a uvidí se.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potahování Ceconite
PříspěvekNapsal: stř 24.02.2016 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
Ten postup v RC revue jsem četl taky a přijde mi to s tím lepicím lakem a acetonem dost překomplikované. Já bych to nažehloval na Balsaloc (případně na disperzi, ale s Balsalocem se pracuje líp). Ostatně myslím, že je to materíál dost podobný podšívkovině, kterou už jsem používal. Ta podšívkovina je jen trochu silnější a těžší.

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kaplik a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz