Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 740 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 50  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 18.04.2016 21:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Tak mi to nedalo a zkusil jsem znovu, už asi po čtvrtý, slepit ten trup, než koupím ten novej. Zjistil jsem, že ten předchozí pád byl nejspíš díky chybnému přijímači, při testu zeslabeného signálu začalo letadlo křičet už po deseti metrech. Tak jsem si půjčil od synka - a ok.Kluk mi s tím pak zase vzlétl, letělo to slušně, říkal jen že musí hodně potláčet. Když to dostal do výšky a letěl fakt hezky tak se mě zeptal jestli to chci. Byl jsem nadšený že to letí, tak já blbec že jo. No tak mi stáhnul motor a předal vysílačku. Bohužel nám ani jednomu nedošlo že letí po směru větru, staženej motor, moment předání vysílačky kdy se na chvíli nepotlačovalo a bylo vymalováno. Už jsem jen koukal jak to jde po vrtuli dolů. Byl jsem zdrcenej - doslova. A nasr... Na sebe, ne na něj. Ale chybami se holt člověk učí. Posbíral jsem trosky, úplně ulitnul motor s celým předem před relátkama. Asi týden jsem se na to ani nepodíval, ale pak jsem měl volno a zjistil jsem, že se to sice rozlitlo fest, ale díky tomu obalsování to i přes to velkou ránu nezdeformovalo ten polisťák, protože ho podržela ta balsa - a uhlíkové tyčky pod ní. Tak jsem si vytyčil osu podle zbylé uhlíkové tyčky od ocasu až k motoru podél horního švu a jal se lepit znovu. No, už nevypadá tak hezky, místy jsem musel použít špejle protože jsem v tom vzteku neposbíral na tom poli všechny kousky, ale podařilo se a po obroušení to i vypadalo rovně. Motor v ose. Docela mě překvapilo jak jsem to sbastlil :-)
No a dnes znovu na pole a ono to krásně letělo! ;-)
Už jsem se poučil a po záletu vytrimoval, upravil délku táhel a zase nahoru - a letěla nádherně.
Musel jsem se pochlubit, jsem nadšenej :-)
Tak zas mám co zničit :-D

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2016 12:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Protože nám Alpha nocovala že soboty na neděli na 30m dubu než nám jí kamarád lezec sundal tak je baterie bohužel v háji a koukám po nové. Přemýšlím o silnější, ale nevím na co mám dát pozor. Vím že při výběru 3S baterie musím dát menší vrtuli. Ale když koupím silnější 2S tak je to ok? Moc nerozumím tomu co je C?

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2016 12:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Jeden z parametrů motoru je počet otáček na Volt. A protože 3S baterka má 11,1V oproti 7,4V u 2S, tak je opravdu vhodná menší vrtule.

"C" je jeden z nejdůležitějších parametrů baterky. Určuje maximální přípustnou zatížitelnost baterky jako koeficient kapacity. Nejlépe to pochopíš na příkladech:

1. Kapacita baterie 1300mAh, 30C -> max. zatížitelnost baterie je 30 * 1,3 = 39A.
2. Kapacita baterie 1800mAh, 20C -> max. zatížitelnost baterie je 20 * 1,8 = 36A

Pro stejný motor a regl tedy platí, že čím větší kapacitu má baterie, tím nižší hodnotu C může mít. A naopak.

A pozor, ten koeficient C platí jen pro vybíjení, nabíjej vždy proudem 1C!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2016 13:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Super, díky za osvětu :-)

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2016 13:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Ahoj, do alfy strkám buď originálni 2S nebo Turningy nano 3S (1300mAh), která je těžší o cca 50-80g (pokud si to dobře pamatuju) a vrtuli neměním. Alfa je na 3S živější. Regl 20A a zvládá bez problémů. Tato konfigurace jak s originálním motorem tak s tím, co jsem zde doporučoval...

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2016 14:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Díky, podívám se na to

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2016 17:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.8.2014
Příspěvky: 28
Bydliště: Val Meziříčí
Taky přidám svou trošku do mlýna,mám v Alphe baterku od Zippy 2200 mAh 30C,je sice větší a o něco těžší,ale vejde se tam v pohodě a lítá to s ní úplně napohodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2016 13:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
No tak jsem nakonec pořídil Zippy flightmax 2200 2S, létalo to na ní super.
No ale už nelítá, po jednom pokusu zalétnout až k nám nad chalupu z louky kde jsem stál mi milá Alpha uletěla z dosahu a i když jsem viděl kam přibližně polo spadla po aktivaci failsafe výchylek tak jsem jí ani po třech dnech nenašel, ani jsem neslyšel pípání a bohužel to vzdávám. Může být v lese na vysokých bucích, kde nemám šanci jí zahlídnout, na loukách jsem to všude x-krát prošel, ale tráva po pás... Dnes na mě pes koukal jak vraha, když jsem po dvacátý křižoval tou mokrou travou :-)
Už ani nejsem nasr...nej, už jsem unavenej a je mi to líto.
No nic, už koukám po něčem jiným, klukovi naštěstí Alpha zůstala, měli jsme doma dvě, tak přemýšlím nad něčím menším, ať se vejdeme na menší louku. Chtěl bych zůstat u větroně. Na bazarových webech mě zaujalo pár kandidátů, ale nevím o nich nic, nebyl by od vás nějaký tip:
Sky surfer 780mm
Mini stream 780
ale pořád ještě přemýšlím nad Betou a jejími klony, Pandou a Omegou 1200.

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2016 16:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
a nechces zkusit akrobata ? Ja ted zalital SBACHa od RC factory a je to super politani i na malem placku. Mam tu verzi 1010mm a vejde se krasne na plato v kufru auta. Tak ji mohu vozit pekne sebou a kdyz se mi chce tak si ji vytahnu kdekoliv u cesty a zalitam si.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2016 17:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
No na akrobacii se ještě necítím, i když kolikrát to ze začátku i na tu akrobacii s Alphou vypadalo :-)
Ale možná synek by do toho šel, se svou Alphou lítá jak ďas, ale moc neplachtí, spíš to pořád rve na motor a pak po mně škemrá baterii :-)

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2016 17:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
A co samokridlo? S tim se vydovadis...treba swift II v B kvalite...super cena a nerozbitny

Odesláno z mého ALE-L21 a podpis odstraním

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2016 18:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Tlapa píše:
No na akrobacii se ještě necítím, i když kolikrát to ze začátku i na tu akrobacii s Alphou vypadalo :-)
Ale možná synek by do toho šel, se svou Alphou lítá jak ďas, ale moc neplachtí, spíš to pořád rve na motor a pak po mně škemrá baterii :-)

Cítíš-necítíš, ono jak jednou ochutnáš zvedat to v rychlosti pár čísel nad zemí, není návratu. Taky jsem byl kdysi "vyplesknutej" z Radiana a jak skvěle lítá. Což o to, lítal fakt dobře, ale když jsem ho po letišti začal prohánět v nízkých průletech na rychlosti a baterka co vydržela běžně přes 40 minut byla na umření po 12, no, v tý době jsem pochopil k čemu mě to táhne, takže přišel YAK55 v metrovce, Crack Pitts a do budoucna chystám Extru, Edge a podobné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2016 19:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
No třeba se postupně taky takhle posunu, ale teď určitě na to akro nemám morál.
A ohledně samokřídla - koukal jsem na něj, určitě je to zajímavá věc, ale zatím bych tak nějak chtěl lítat s letadlem, teda s tím co jako letadlo vypadá :-)
To byl třeba i důvod proč jsem si pořídil Alphu a ne Betu po které jsem taky koukal. I když teď po ní taky pokukuju... No, jako vždy rozhodnou finance a taky co zrovna najdu na bazarových webech, nový je pro mě zatím škoda a moc peněz když má člověk doma dva prcky...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2016 19:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Presne z duvodu ze alfa vypada jako letadlo sem ji poridil. A prosem jsem si vsim co pises (krome totalni ztraty) pak jsem k tomu za vecer zbastlil swifta a ten me naucil packovat. Jde s tim litat jako s vetronem (berte to s rezervou) a jde s tim blbnout a packovat jak silenej. Kdyz s tim prasknes a pred tim jsi tam dal dostatek uhli, tak se tom nic nestane. Max se vylomi loze motoru, coz zakapnes lepidlem a hura do vzduchu. A cena? Na uceni a mlaceni bezkonkurencni. Ale co clovek to nazor... :) proto je ten zivot petrej...

Odesláno z mého ALE-L21 a podpis odstraním

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2016 19:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.8.2014
Příspěvky: 28
Bydliště: Val Meziříčí
Alphy je mi líto,taky sem jí jednou ztratil a našel až na druhý den,naštěstí teď už si dávám pozor :lol:
Pořídil sem si Mustanga od Sadu a musím říct že to je docela pohodové letadlo,léta to pěkně pomalu a přitom se s tím dá trochu blbnout a cena není ani nijak závratná.
Mám i Soliuse od MPX a ten s plným plynem je neskutečný rychlík :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 740 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 50  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz