Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2016 7:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.5.2016
Příspěvky: 5
Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli už někdo vyplňoval žádost pro ÚCL pro kvadrokoptéru Phantom 4.
Mám totiž problém s nalezením informací v

bod 20: Typ motoru
bod 21: Tah
bod 22: Regulátor otáček - kde je potřeba znát Typ regulátoru a Maximální proudová zatížitelnost.
bod 29: Typ vysílače/přijímače - nejake popisky jsou samozřejmě na ovladači, ale chtěl bych si být jistý.

Pro případnou kontrolu zasílám i předvyplněný formulář tím, co jsem tak nějak vygoogloval na internetu.
Budu vděčný za jakékoliv informace.

Předem děkuji za Váš čas.


Přílohy:
UCL_rcmania.doc [382 KiB]
187 krát
Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2016 8:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Při průměru rotoru necelé tři centimetry bych odhadoval tah tak na 15 gramů :) .

Pardon..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2016 8:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Prosim te proc to vlastne vyplnujes ? Pokud jsou spravne policka a opravdu to mas pro rekreacni/sportovni letani tak nepotrebujes mit registraci stroje ani pilota.

Cetl jsi treba Doplnek.X az do konce ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2016 9:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.5.2016
Příspěvky: 5
Amper píše:
Prosim te proc to vlastne vyplnujes ? Pokud jsou spravne policka a opravdu to mas pro rekreacni/sportovni letani tak nepotrebujes mit registraci stroje ani pilota.

Cetl jsi treba Doplnek.X az do konce ?



Děkuji za "odpověd", ale otázka zněla trošku jinak.

Co se teda týčee offtopic odpovědi, tak chci mít průkaz až po LP + LČPVP s následným prodejem mých prací (získaní hrubého materiálu,editace videa, fotek, atd..). Takže asi tak. To jestli mam zaškrtlé políčko A, nebo B je momentálně úplně jedno, to si zjistím na ÚCL.

Odpověď na Vaši otázku ohledně Dop. X: Ano četl jsem ho až do konce. Je něco, na co narážíte?

Jedu pouze podle toho, co mi pán na ÚCL řekl.


Přílohy:
Procesní schéma schvalování leteckých činností s bezpilotními letadly - 30_1_2015-1.pdf [386.39 KiB]
130 krát
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2016 10:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Narazel jsem na to ze v zadosti prave letecke prace schazeli a tudiz byla celkove nesmyslna. Vzhledem k tomu ze mam takove zkusenosti ze si Phantoma poridi nekdo kdo v zivote nedrzel nic co lita v ruce, D.X naprosto neznaj atd.... tak jsem predpokladal ze aspon tadle cast je vyplnena dobre.

btw : mozna by bylo nejlepsi se ozvat firme Telink, pokud se nepletu tak podporu prochazeni timle procesem maj v nabidce.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2016 10:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.5.2016
Příspěvky: 5
Amper píše:
Narazel jsem na to ze v zadosti prave letecke prace schazeli a tudiz byla celkove nesmyslna. Vzhledem k tomu ze mam takove zkusenosti ze si Phantoma poridi nekdo kdo v zivote nedrzel nic co lita v ruce, D.X naprosto neznaj atd.... tak jsem predpokladal ze aspon tadle cast je vyplnena dobre.

btw : mozna by bylo nejlepsi se ozvat firme Telink, pokud se nepletu tak podporu prochazeni timle procesem maj v nabidce.



Ano, na firmu Telink mě odkázali i na podpoře, kde jsem Qkopt zakoupil. Dnes jsem jim tam 3x volal a nikdo to nebral. Než budu dávat někomu moje peníze, tak si nejdříve ověřím, jestli si to nemůžu vyplnit sám. Vůbec netuším, kolik si firma Telink může vzít za vyplnění formuláře -)

Neříkám, že jsem profesionální letec, ale s Qkopterou mam již zkušenosti - byla to bakalářská práce u nás na škole a já tuto práci poté rozvíjel dál. Nicméně, co se týče například ovládání u P4, tak si myslím, že to dokáže ovládat kdokoliv. Dneska jsou ty Qkoptéru úplně někde jinde než před 5ti lety. Samozřejmě, že pokud nějaký b.l.b. bude zkoušet "object avoidance" v S modu, nebo pozpátku, tak za to nemůže Qkoptéra.

Co se týče rekreačního/sportovního využití, tak jsem měl původně zaškrtlé obě možnosti, ale pak jsem si nebyl jistý, jestli by mi žádost neposlali zpátky s tím, že pro žákovské povolení není tento provoz (letecké práce) možný. Proto se v těchto věcech rád nechám poučit.


Naposledy upravil ztr00 dne stř 11.05.2016 11:48, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2016 10:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.5.2016
Příspěvky: 5
Prispevek odstranen autorem.


Naposledy upravil ztr00 dne stř 11.05.2016 11:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2016 11:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Nepoužívej slovo DR0N a nebude se ti nic zobrazovat. Na tomto webu je toto slovo považováno za sprosté.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2016 11:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.5.2016
Příspěvky: 5
JosefSvejk píše:
Nepoužívej slovo DR0N a nebude se ti nic zobrazovat. Na tomto webu je toto slovo považováno za sprosté.



Dekuji za info.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz