Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 740 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 50  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2016 21:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Jak tak poslouchám, měl bychsi na alphu dávat větší pozor, jestli má v krvi takovéhle kejkle :)

Ještě můžeš zakoupit za tři stovky epp házedlo Fox, dát do něj motorek a serva třeba jen výškovka a křidélka, a ať si kluk blbne? :D Je nezničitelné, před pár lety ho dostal bratranec a šili jsme s ním vesele o zeď, neb se nám líbilo jak se krásně odráží :D A v rc provedení už jsem ho i viděl..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2016 22:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Teď jsem na to koukal a docela hezký to je, popřemýšlím :-)

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2016 11:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Mám dotaz - jak je to s prostupností/stabilitou modelu vůči větru? Když pořídím éro o rozpětí 800mm bude oproti Alphě vůči tomu odolnější? Sám si myslím že ne, ale třeba se mýlím. Naproti tomu třeba taková Gama s rozpětím 2100mm musí mít s tím větrem větší práci když se do tý plachty opře, ne? Asi to taky záleží na váze modelu, stačil jsem si všimnout, ještě než mi milá Alpha odlétla bůhví kam, že s novou 2200mAh baterií je sice těžší ale ve větru stabilnější...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2016 11:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Rozpětí je jedna věc. Pak je tady hmotnost, plošné zatížení, velikost boční plochy a síla motoru.

Co se týká pronikavosti proti větru, pak je to zejména o síle motoru. Pokud jde o celkovou letuschopnost při větru určité síly, pak se dá říct, že čím větší letadlo, tím méně citlivé na vítr bude.

Ale tím pojmem "větší letadlo" nemyslím jenom rozpětí křídla. Důležitou roli hraje hmotnost a celková koncepce. Nějaký lehoučký termický větroň o rozpětí 3m bude na vítr určitě citlivější než 2m akrobat.

O jak silný vítr Ti jde? IMHO s troškou šikovnosti (a odvahy :wink: ) se s těmito bublinkami dá lítat do cca 5-6 m/s, pokud máš dostatečně výkonný motor. Silnější vítr už Ti to semele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2016 12:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
No synátor má odvahy dost, bez problémů létal s tou Alphou (RTF) v cca 7m/s (podle měřáku). To já jsem měl bobky už při dost menším větru, je teda pravda, že jsem měl vytahanou baterii, s tou novou 2200 to šlo krásně.
Jde mi o to, že tady u nás docela často fouká, nebo aspoň pofukuje, nemám moc prostoru na lítání, samý lesy a tak přemýšlím jestli vzít něco menšího s čím se vejdu na menší prostor, ale bojím se toho větru anebo zůstat u toho cca 1,5m a jít třeba pro změnu do Easy staru či klonů. Kluk má Alphu stále, tak by mi jí třeba občas půjčil (s ní se mi to líbílo), i když se bojí :-)

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2016 15:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Pod to se mohu podepsat. Já měnil přijímač za 8k FrSky a tak jsem trochu překopal organizaci - za servy mám místo baterky přijímač a baterka sedí nad servy a reglem na destičce + mám vedle setovky i nové baterky, které jsou taky těžší a na ocase závažíčko/ostruhu (rozuměj nalepený šroub a starou tužkovou baterku :D). Celkem tak 20 g navíc, ale ve větru omnoho lepší. Ale proti větru pomáhá i posunout těžiště kousek víc dopředu ;)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2016 16:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Jak jsem ti psal o tom akrobatovi tak jsem tento týden lítal s tím meteovym deskacem v takovém větru, že letadlo na půl plynu couvalo. Dala se dělat i akrobacie. Pokud se fakt bojis větru doporučuji to rc factory. Já jej naučil teď i couvat a pristaval jsem jak hariér krásné do perin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2016 16:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Ty jo já se na to akro fakt nějak necítím. Znovu jsem se na to teď díval a úplně mi je špatně jen z toho obrázku :-)
Na to ještě nemám a myslím si, že jak se znám tak to je na mě moc divoký, já radši klidné polítání, jako na relax, rád si u toho odpočinu.
Ale díky za tip.

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2016 7:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Tak si pořiď FunCub od Multiplexu. Dá se s tím klidně poletovat a postupně jak si začneš věřit i slušně blbnout.

Má velká kola, takže není citlivý na kvalitu terénu, když ho dobře omotoruješ, tak dokáže vzlétnout na cca 1,5m a viset na vrtuli. A na půl plynu s menšími výchylkami je to krásně hodné éro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2016 9:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
Nebál bych se ani Gamy, ale v úplně největším větru krosím venku s Betou 1400, s tou zvládneš všechno. A jestli Alpha nebo Gama? Jedině Gama, měl jsem obojí, Gama je klidnější.

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2016 9:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Ten Fun Cub je milej, pěkný letadylko :-)
Asi jsem se rozhodl pro Betu, starší na inzerát, spolu s Turnigy 9X, uletel mi samozřejmě přijímač a Cadeta asi už nechci...
Díky za rady ;-)

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2016 15:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
T9x s openTx a FrSky s telemtrií je dělo, nemůžu si ji vynachválit, i když zatím mám jen na koleni ubastlený senzor napětí baterky. Cadeta jsem schoval a používám jako žákovské rádio když chce létání zkoušet někdo z okolí. Třeba ti Alphu synek půjčí, když mu dáš do ruky master a vezmeš si žáka :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: úte 31.05.2016 15:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Jo, tak takhle by mi to možná půjčil. No už se těším, hlavně že zas půjdu lítat a taky jsem hračička tak se těším jak se v tom povrtám, stáhnul jsem si zatím návod a jsem z toho vedle...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: stř 08.06.2016 21:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Moje Alpha je zpátky!
Dnes mi volal soused z chalupy, kde mi Alpha ulétla a ani po třech dnech jsem jí nenašel, že se vrátila jeho manželka z lesa s divnou houbou :-) Táta mi letadlo večer přivezl - a nestačil jsem se divit. Letadlo je v podstatě celé, pouze zadní kormidla byla ulomená a výškovka ještě napůl. Ale jinak celý trup i křídla OK! Akumulátor je samozřejmě KO, uvidím jak zbytek elektroniky, ale zdá se, že tam ani nebyla voda.
Alphu jsem hledal fakt poctivě, ale houbař se holt kouká líp. Seděla na lesní mýtině, asi 200m od mého nejvzdálenějšího místa hledání... Všude kolem les a ona si sedne hezky na mýtinku :-)
Kormidla jsem už přilepil, asi to ještě pro jistotu vyztužím uhlíkem. A asi zakoupím nový přijímač k té Turnigy, kterou jsem společně s náhradníkem Alphy, Betou, koupil v neděli :-)
Mám ohromnou radost a zároveň vidím, že fail safe výchylky mají opravdu smysl, šla dolů z docela veliké výšky a je v podstatě ok...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alpha 1500 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2016 18:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.3.2016
Příspěvky: 7
Blog: Zobrazit blog (2)
Dobrý den, prosím o radu, z totální destrukce ,,mou vinou" Easy trainera 1280, mi zbyly baterky (2S/1300). Myslíte že by mohly ,,postačovat" do alphy 1500? Díky za jakoukoli informaci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 740 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 50  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz