Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1364 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2016 16:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2014
Příspěvky: 386
Bydliště: Česká Lípa
Obrázky: 47
No, vypadá to Dominiku opravdu dobře. Ten nápad s přibalením SteadyGim Pro 3 určitě není od věci, taková kompletní výbava s sebou má zajisté něco do sebe :-).

Jen aby byly dobře připevněné popruhy! Můj tintanský batoh by byl dostačující, ale jak se rozrostl počet baterek na 4 a mám tam ještě tu odraznou desku,
tak se váha natolik zvýšila, že se jeden popruh začal vytrhávat ... :-(
Zkusím to ještě nějak opravit, ale tento model, co jsi zde ukázal vypadá dobře a navíc, koukám, se ani nemusejí sundávat vrtule.
Jen aby na ně se shora netlačila ta vnitřní kapsa a neohýbala je. To by pak moc dobré nebylo :-(
Popřemýšlím ...

_________________
F 308 Phantom2;H3-3D;GoPro 4B; iOSD Mini; 7" LCD DVR/HD;


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2016 17:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
Láďa, nafotil som tie popruhy aby si videl ako to je uchytené.. Vyzerá, že to vydrží.. časom to môže povoliť aj nemusí, ťažko teraz povedať. Uchytenie popruhov je viac možností, ako vidíš tie ušká nevyužité z bočných strán. Na chrbte je to príjemné nosiť, netlačí ruksak ani nezarezuje do tela.. Len radšej sa niečo ešte spýtaj aby som to detailnejšie odfotil až by si sa mal sklamať z toho batohu.. aj keď ja som spokojný.


Škrupina je tvrdá, tá nemá šancu aby sa pretlačila na koptéru a tá časť, ktorá drží na suchom zipse (tá vnútorná kapsa) tak ten suchý zips je skutočne silný, bol to problém odlepiť, drží to poriadne. Nemusí byť tam tá kapsa až by koptéra bola vyššia aby nezavadzala kapsa a netlačila na koptéru a vrtule. Teraz je to tak, že akurát sa zavrie batoh aj keď vyzerá, že tá kapsa sa dotýka koptéry, až bude problém vyberiem ju preč. Vrtule sa dajú dať aj zvonku na batoh a tablet, prípadne monitor z vonku do kapsy aj keď ten analógový monitor je hrubší ako tablet a radšej mu spraviť miesto vo vnútri batohu. To rozloženie batohu je ľubovoľné, môžeš si to vyskladať ako si povieš. Všetky priehradky držia zase na tom silnom suchom zipse, ktorý majú zospodu. potom to zaistíš gumovou aby to držalo..


Přílohy:
IMG_0118.JPG
IMG_0118.JPG
[ 80.54 KiB | Zobrazeno 11316 krát ]

IMG_0121.JPG
IMG_0121.JPG
[ 102.56 KiB | Zobrazeno 11316 krát ]

IMG_0122.JPG
IMG_0122.JPG
[ 82.87 KiB | Zobrazeno 11316 krát ]

IMG_0129.JPG
IMG_0129.JPG
[ 92.82 KiB | Zobrazeno 11309 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2016 17:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
Dnes som trochu polietal a vyskúšal nové filtre na GP.. Chcel som aj skúsiť batérie, ktoré stáli 3 mesiace vybité, ako sa budú správať.. Pri 30% koptéra na zemi, letový čas na dvoch batériach cca 13 - 14 min na jednej (najstaršej batérií) niečo cez 12 min. Vonku bolo dosť chladno s vetrom (7C). Neuškodilo im postáť na dlhší čas. A ešte k tomu batohu, to vnútorné púzdro je tak riešené, že nieje po zavretí batohu v dotyku s vrtulami ale len s koptérou. Vrtule sú mimo púzdra - po stranách umiestnené.

Edit: Fotky (skúšobné) zo zrkadlovky so širokouhlým objektívom :)


Přílohy:
IMG_0258[1].JPG
IMG_0258[1].JPG
[ 59.14 KiB | Zobrazeno 11266 krát ]

IMG_0259[1].JPG
IMG_0259[1].JPG
[ 172.18 KiB | Zobrazeno 11266 krát ]

IMG_0267[1].JPG
IMG_0267[1].JPG
[ 151.23 KiB | Zobrazeno 11266 krát ]

IMG_0280[1].JPG
IMG_0280[1].JPG
[ 114.45 KiB | Zobrazeno 11266 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2016 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2014
Příspěvky: 515
Tak více jak po 2 letech šla moje P2 dnes z domu. Bude mi po ní trochu smutno, byla pěkně vytuněná a vyladěná. :cry: Doufám že bude nadále dobře sloužit novému majiteli...
Jak jsem s ní teď při předávání zase létal vidím jak obrovský skok dopředu je P4 kterou létám cca 3 měsíce

_________________
Phantom 4, ipad air2 cellular, tracker RF V16


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.06.2016 8:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Jojo, to taky znám :(
S těmi 3 měsíci je to Tome asi moc, celosvětově (v Česku o malinko později) se to prodává od počátku dubna, první tady byla na DJI předváděčce na konci března :D ?

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.06.2016 12:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2014
Příspěvky: 515
no vidíš Petře a mě přijde že už P4 mám 3 měsíce jak jsem si na ni zvykl...

_________________
Phantom 4, ipad air2 cellular, tracker RF V16


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 11:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
Zdravím.

Dnes po mesiaci som si bol zalietať poslednýkrát s P2. Dve batérie vylietané bez problémov a s treťou batériou to išlo strmo k zemi (naraz vyplo koptéru). Koptéra + gimbal na šrot. Kamera bez poškodenia. Je jasné, že už do toho nebudem vrážať peniaze tak až by niekto chcel rozpredám čo zostalo 3x batéria a čreva koptéry + FPV AVL 58 ako je v popise dole.


Přílohy:
IMG_1873 f.JPG
IMG_1873 f.JPG
[ 43.71 KiB | Zobrazeno 10871 krát ]

IMG_1869 f.JPG
IMG_1869 f.JPG
[ 44.67 KiB | Zobrazeno 10871 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 12:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
To foto na pozadí, je Dominiku taky "na šrot" :D ?

Jinak upřímnou soustrast, takový odchod do důchodu pro svého starého Ptaaka bych si také nepředstavoval... RIP

Včera jsem chvilkami měl také velké obavy, když mě nový Ptaak 2 stále hlásil výpadky kompasu, silné elmag. rušení IMU atd. Naštěstí má P4 tyto důležité komponenty již dublovány, tak to ustál, skutečně velmi nepřátelské prostředí, jež mě před startem 3x nechalo zopakovat kalibraci kompasu (!), a poté ani zpočátku nenechalo odarmovat motory se stálou chybou inicilalizace IMU. Až po odejití nějakých 15 metrů jsem mohl startovat :( Šílené, už nikdy více, místo letu bych raději moc nekomentoval :?

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 12:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
:) tá na pozadí je v pohode :D

Je to šialené no, pritom myslím, že tie nováčikovské chyby (pre ktorú mi spadla koptéra č.1) nerobím. Stále všetko potrebné pred každým letom spravím... a predsa niečo zlyhá. Tentokrát to vyzerá, že batériu odpojilo. Smola no. Stalo sa mi to už raz ale pri inej batérií , ktorú som reklamoval a vyreklamoval. Vtedy mi koptéru počas pádu sa podarilo "oživiť" a nejako pristáť. Tentokrát som na monitore videl už len "mravce" šum.. Veď. prikladám video pre zaujímavosť ako to padlo.




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 14:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Taky se připojuju s kondelencí. Zbytečné rozstřelení funkčního stroje kvůli baterce... Ať je mu teda křemíkové nebe lehké. Aspoň Ti pomohl natočit krásná videa.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 15:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2014
Příspěvky: 386
Bydliště: Česká Lípa
Obrázky: 47
No, Dominiku, nemám slov ... I mně je to líto. Škoda. Někdy se to prostě tak blbě vyvrbí :-(
a jak dál? Končíš, nebo časem pořídíš něco jiného? Investoval jsi hodně peněz i do HW na zpracování záznamu, tak
možná by byla škoda skončit úplně, ne?

_________________
F 308 Phantom2;H3-3D;GoPro 4B; iOSD Mini; 7" LCD DVR/HD;


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 15:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
Suma sumárum cca 3200 eur čo sa týka DJI komponentov .. a čo sa týka ostatnej "techniky" okrem toho, GP kamier a príslušenstva, PC + 4K monitor, ručný gimbal, foto+objektívy.. stálo ma to už dosť peňazí niečo cez 10 000 eur! ... Sa to nezdá ale nazbieralo sa toho dosť za tie 3 roky... Teraz si dám dlhšiu prestávku od leteckých záberov a neskôr možno niečo kúpim... Som rád, že aspoň kamera to prežila bez ujmy...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 20:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
Zdravím.

Keďže Phantom bol ešte v záruke, rozhodol som sa ho vyreklamovať.

Z Bratislavy odkiaľ som to kúpil, zaslali to na reklamáciu do Nemecka (servis DJI).
Vyjadrenie z Nemecka bolo, zamietnutá reklamácia z dôvodu poškodenia plastov. (po páde som chcel vyskúšať Phantom či lieta aspoň bez gimbalu a tak som pokrivený a dolámaný vrchný diel trupu trochu orezal aby netlačil na motory a aby som mohol naštartovať motory).

Kašľať už na to ale čo ma prekvapilo bolo, že za pád môže zlyhanie niektorého regulátora. Neviem odkiaľ na to prišli ale chcem sa vás opýtať, či sa takto prejavuje zlyhanie regulátora (?), kedy Phantoma úplne vyplo (vyplo všetky motory naraz) a spadol na zem... ja som si myslel, že to bolo batériou...


Pozn. Video z pádu je vyššie.


A ešte taká otázka, len pre zaujímavosť. Kedže už s tou mojou zostavou (P2+H4-3D+GoPro) lietať nebudem, či by bolo možné čreva koptéry prehodiť na iný odolnejší rám, hodiť na "pevno" nejakú lacnú kameru ktorú by som spojazdnil s mojim FPV prenosom čo mi zostal AVL58 DJI a lietal si podobným štýlom ako lieta Dejfak :) Ak by samozrejme šlo to prestavať. Mal by som to aspoň na také hobby lietanie pre zábavu. Rozpredať to ako som chcel na začiatku, nebolo by dobrý nápad vzhľadom na "tlačenku Phantomov" na bazoši :)

Ďakujem za rady a nápady.

D.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 0:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.4.2014
Příspěvky: 134
Musel by si ojekabatit "smart" bateriu, ktoru upravena naza v p2 vyzaduje ;)
Inak by to problem nebol, mam ram q450 zvysny doma, ak by si chcel :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 15:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
Myslíš aby som vedel iné batérie pripojiť namiesto tých "inteligentných" ? Ja som rozmýšľal žeby som tie moje 3 batérie čo mám vybral z toho bieleho plastu a uchytil ju nejako ináč na rám..Či s ňou by nešlo takto lietať? Je blbosť s tými batériami fungovať?

Akú kameru by si odporučil na také lietanie. GoPro už na to nedám :) Phantom padá k zemi kedy sa mu zachce...

A čo vrtule? Tie čo mám 9450 sú veľké, či?

Presne na ten rám som pozeral na aliexpress-e..

http://www.aliexpress.com/item/Q450-F45 ... ad266d5deb

Až by mi to všetko mohlo fungovať a pustil by som sa do prerábky, tak by som ten rám od teba kúpil.. ak ho máš naviac :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1364 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz