Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 640 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 07.06.2016 5:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
:-D no a vidíš, já s Brainem nelítám tolik let proto že měl mít v budoucnu záchranu. Spíš to beru jako bonus, kterou vývojáři přidali k updatu FW zcela zdarma, a ne jen to.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2016 18:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
pheek píše:
Zalítnuto, záchrana zachraňuje moc dobře :)

Včera jsem oprášil MiniProtose, otestoval záchranu a funguje opravdu fajn :-).
PS: Akorát jsem nepochopil:
- Auto level algorithm completely revised and now is self-configured and auto correct itself
- Removed “Set Level” button from “Unit Orientation” panel of the wizard (now is automatic)
- Removed “Aileron angle for hovering” and “Elevator angle for hovering” cursors (now are automatic)

Jak si to může samo nastavit rovinu? Jedině při inicializaci bezpádla (po připojení aku), ale v tom případě to nebude nikdy rovně a díky tomu to po "záchraně" v režimu autolevel nestojí na místě, ale utíká na 2 strany.
A bohužel nejde nijak manuálně (zadáním nějaké hodnoty) zkorigovat jako v předchozím fw :-(.


Přílohy:
Brain_fw_1.0.017_Stab.jpg
Brain_fw_1.0.017_Stab.jpg
[ 61.31 KiB | Zobrazeno 5943 krát ]


_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2016 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Hele jak to nevím, ale asi tak nějak podobně jako ostatní stabi se záchranou. Pokud se nepletu(pokud ano, tak mě opravte), tak ani u Spirita se rovina nenastavuje tlačítkem při konfiguraci.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: sob 25.06.2016 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Něco málo nového systému:

- 2.0.007 (Firmware 2.0.007)
- Added support for Brain 2 units
- Now also if you exit from Rescue before the end of "Rescue Pitch Duration time" the pitch value return to the stick value slowly with full cyclic control
- Removed the added exponential during Auto Level.
- If the Check of Accelerometers fail other than Auto level, now is disabled also the Rescue checkbox
- Some user complain that Nitro Governor has even a slight delay returning from over speed: Fixed
- Vibration "live". Improved
- In Vibration added "Main Rotor RPM" and "Motor RPM" box (these values are recorded together vibration in Brain2)
- microBrain1: no slower initialization
- If you use AUX channel for Auto Level or Rescue, when AUX is active, highlight the color on the related section
- When the Setup “x” change from transmitter, the highlight color changes in panel 11 and 13 is faster
- Panel 5 added in instructions more info for AUX: "set to +/-100" and "Not active with standard receiver"
- Panel 11 of the Wizard Changed name in the menu AUX “Auto Level on AUX Channel” and “No channel for Auto Level” and main name is "AUX Channel"
- In panel 11 "Rescue" and advanced "Rescue", with a standard receiver selected, the fourth panel AUX in rescue is disabled and grayed out
- UDI schematic corrected for iKon SW
- Panel 6, instructions added explanation for the "Reversed Pitch" checkbox also if yet present in the balloon explanations
- Unit now can enter in Check Mode if throttle is lower than 5% (before < 0)
- In panel 7 & 8 the message that check mode cannot activate, appear and disappear automatically changing the throttle value (no more OK key)
- Panel 7 of the wizard: added in instructions a note about green led off if Check Mode is on
- Advanced -> Check Mode: added in the balloon a note about green led off if Check Mode is on
- Add/Modify language: language file now is visible and can be saved and also over writhed
- Restored French and German text in tooltips (for this update, is needed to start the program as Administrator)
- Updated Chinese traditional and Chinese simplified
- Automatic check of unit orientation in panel 9 of the wizard, now if one of the seven internal value is not correctly set, background color become red
- Basic panel 13 changed default values "Tail Rotation Speed" for 3D and Hard Core 3D
- Corrected buttons "Load to file" with "Load from File"
- Some instructions corrected / completed
- Small bug fixes and optimization of code
- Reversed pitch checkbox sometimes disappears. Fixed
-Model Size selection is now based on blades lenght

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 28.06.2016 19:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Malá úprava:

FW 2.0.008 with the fix for people that don't hold the switch more than 0,1 second and don't wait until the model leveling itself, holding the switch.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: pát 09.09.2016 17:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Release Notes:
- 2.0.025 (Firmware 2.0.025)
- Jeti EX Bus receiver protocol added with specific channel assignation
- Jeti Connection schematics added
- Jeti transmitter integration with Brain parameters configuration menu (only Brain2)
- Added swashplate HR3_135
- On the top bar added 4 icons for the fast selection between Basic, Advanced, Counters, Diagnostic
- Added Tail gear ratio in Governor (basic & advanced)
- In the vibrations panel added vertical bars for Main Rotor, Tail Rotor, Engine actual RPM
- In the vibrations panel added actual values of Main Rotor and Engine
- Changed event "Power Voltage below 12,5% than startup" to "Power Voltage below 16,6% than startup"
- Now real time vibrations work also on Atom PC and slow PC
- Now when a log is loaded from the unit also the vibrations are downloaded and vice versa
- Corrected for iKon the connection schematic for SUM/SRXL/UDI/Xbus-b
- In the page 1 of the wizard added also the kind of unit connected information
- When Rescue is active, Rescue Gain is fixed and no more editable
- In the Transmitter monitor (basic & advanced) the label "Gain" was changed to "Tail Gain"
- When one of the logs is downloaded from the unit, remain in memory until the end of the session. Changing logs is no more needed to download again the precedent log
- Now AUX channel for Auto Level/Rescue is again usable with standard receiver
- Events downloadable also without sample rate selected (pay attention to download only after the initialization end)
- In the Firmware update windows added on top bar the actual Firmware version of the unit
- In Advanced -> Servos if you select for Type "None" the check is removed from "Reverse"
- “Rescue pitch max” and “Rescue pitch duration” are enabled only if "Use Rescue" is checked
- "Auto Level gain" is enabled only if "Use Auto Level" is checked
- In panel 6 "Swashplate type selection" of the Wizard if "CW ROTOR ROTATION" is selected, the Tail Asymmetry is set to +5, if "CCW ROTOR ROTATION" is selected the Asymmetry is set at -5.
- Maximum gear ratio allowed values for Main and Tail is now 32.500
- In Advanced -> Common re-added the "Orientation" menu but now with only one drop down menu with the 16 allowed positions
- Now when the application start, the windows is at full screen
- New French translations
- Some instructions corrected / completed
- Small bug fixes and optimization of code


For Jeti integration, from “http://www.msheli.com/en/MSHeli-Protos-Flybarless-System/downloads" download the BRAIN.ZIP file and unzip it, it contains an explanation README file and a BRAIN.bin file to load in to the Jeti transmitter.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 13:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2011
Příspěvky: 618
Bydliště: Řečany nad Labem (Pardubice)
Ahojda páni kolegové, prosím Vás o radu. Kamarádovi jsem zalétával Rexe 550, sám jsem s tímto typem heli nalétal stovky uspěšných letů. On si prvotně nastavil bezpádlo. Na zemi jsem naměřil úhly na kolektivu +8,5 - 8,5 °. První skoky se jevili v pohodě, jen to bylo tupější. ale v zhledm k tomu že je to začátečník tak jsme to tak nechaly. Heli na kolektiv reagovala poměrně svižně rozhodl jsem se že hodím heli na záda a zkusím nějaké 3D. V momentě kdy jsem heli přes částečný piro flip hodil na záda, tak heli začala klesat, kolektiv jsem měl na plno do mínusu a furt pomalu klesala. V tu chvíli jsem věděl že je průser honem jsem hodil heli zpet do normálu, plný kolektiv do plusu a heli furt svižně klesala cca 3m až na zem.. samořejmě... skončilo to havárkou. Tak jsem se chtěl zeptat, zda v Brainu není něco jako rychlost odezvy na kolektiv. Připadalo mi to jako ztráta výkonu. Regulátor hobbywing Platinum 100A V3. Sám létám s Goblinem 700 už 4 roky takže nejsem začátečník ale braina ani Hobbywing nemám. Nemá Brain v nastavení nějakou funkci na odezvu nebo omezení výchylky kolektivu která se projevuje až za letu ? Mým podezřením je že vysadil regulátor nebo nějak snížil výkon. Nestalo se to někomu? Já používám JIVE 120 heli takže charakteristiku chování Hobbywingu neznám. Děkuji za jakoukoli radu. Nejsem si vědom žádné pilotní chyby a tak se bojím že tato situace nastane znovu, pokud na to nepříjdem. Podotýkám že regulátor neběžel na governor ale na rovnou křivku 77% Děkuji Tomáš

_________________
T-8FG,GOBLIN 700 HPS-HC3sX,Diablotin XL,Eagle foto http://tomasvrx1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 13:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Nemuzes mit jen rozdilne uhly na kolektivu v ruznych letovych rezimech ? Nebo jsi slysel ze ti jdou otacky dolu ?

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 13:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
Ahoj, s Brainem mám přes 800 startů, momentálně fw 2.0.008 (ten nejnovější ještě ne), ale to se mi ještě nestalo a ani mě nenapadá, co by mohlo být špatně? A nemyslím si, že by v nastavení něco takového, co jsi psal, bylo? :-(

_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 14:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Jak máš nastavený regl? Lítáš govík v něm a nebo je regulátor propojený do stabi a brain má řídit govík? V prvním případě, máš zkalibrovaný plyn s regulátorem? V druhém, máš nastavený govik ve všech bankách a zkalibrovaný plyn v brainu. Ostatně všechny kanály?

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 15:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2011
Příspěvky: 618
Bydliště: Řečany nad Labem (Pardubice)
pkotatko píše:
Nemuzes mit jen rozdilne uhly na kolektivu v ruznych letovych rezimech ? Nebo jsi slysel ze ti jdou otacky dolu ?


Tak musím postupně. Úhy byly před letem v dílně kontrolovány dig. úhoměrem +- 8,5°a letový režim byl jen idl 1.
kontroloval jsem jen nastavení po kolegovi takže jsem do Brainu nešel, prostě jsem nasadil úhloměr a nejprve si to prošel co je nastavené. Nebyl důvod se do braina dívat když to byo ok( Velmi hezky seřízené ). Jen po pádu jsem procházel všechno možné a jediné čeho jsem si všiml bylo to, že křivku kolektivu má nastavenou +100 -5 % což mi připadalo strašně divný ale při měření uhlů na dílně vše chodilo lineárně. To mě hrozně zaráží. ale na pákách a na vrtulníku mu to chodilo hezky symetricky. Tak mě to ani nijak nezajímalo se jít podívat na křivky. Ale to není jediná divná věc. Proč to na plný kolektiv do + neletělo. Ztratilo to tah jakoby regulátor motor nevypl ale jen jeho výkon omezil a ten nestačil aby helina vystřelila na horu. Helina měla mít tolik výkonu, že by se jeden měl divit, ale on tam nebyl,jako bych motor udusil ale to se mi nikdy nestalo, kolektiv rozhodně nepřeťužuji tak, abych MX kový motor na 550 udusil na 8,5 stupních a tovelmi krátkodobě. Přeci jen tu helinu znám jako svoje boty a to jsem na své 550 MX motor ani neměl.. Takže za mě ten motor prostě netočil, jel ale netočil co měl.. ale proč už na zádech šel dolů to nevím jako by tam ten výkon nebyl.

_________________
T-8FG,GOBLIN 700 HPS-HC3sX,Diablotin XL,Eagle foto http://tomasvrx1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 15:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2011
Příspěvky: 618
Bydliště: Řečany nad Labem (Pardubice)
pheek píše:
Jak máš nastavený regl? Lítáš govík v něm a nebo je regulátor propojený do stabi a brain má řídit govík? V prvním případě, máš zkalibrovaný plyn s regulátorem? V druhém, máš nastavený govik ve všech bankách a zkalibrovaný plyn v brainu. Ostatně všechny kanály?


Nooo tak to byla první věc na kterou jsem se kolegy zeptal ! Kolega tvrdí že plyn kalibroval ale pak jsem se dozvěděl, že na 60% se mu heli ani nezvedla !! A na vysílači měl křivku 77%, což já měl na své 550 taky a lítal jsem s tim od piro flipu po tic toc uplně v pohodě, létal jsem na 2400 otáček a bylo to naprosto v pohodě. Takže špatně provedená kalibrace mě taky napadla a že do motoru nešlo co mělo a při zátěži se to udusilo. Govíka totiž nastaveného neměl což jsem doporučoval, ale koegovi chyběl kabel, chtěl to propojit z Brainem ale až později. Konec konců jsem v tom problém neviděl i Já na své 550 jsem létal na křivky. Ale špatně provedená kaibrace mě hodně vrtá hlavou !!!

Osobně jsem chtě govíka zapnout bez propojení s brainem ale nechtěl jsem kolegu nutit. Popravdě Hobbyving regulátorům moc nevěřím i když má být víborný, ne jednou jsem viděl regulátor vyhořet po aktivaci Govíka, sice tonebyl Hobbyving ale myslím phoenix či co, takže jsem ho nenutil..

_________________
T-8FG,GOBLIN 700 HPS-HC3sX,Diablotin XL,Eagle foto http://tomasvrx1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 16:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2011
Příspěvky: 618
Bydliště: Řečany nad Labem (Pardubice)
pkotatko píše:
Nemuzes mit jen rozdilne uhly na kolektivu v ruznych letovych rezimech ? Nebo jsi slysel ze ti jdou otacky dolu ?


Ahojda Petře. Ano v různých letových režimech,byly různé nastavení, ale vše se odladilo na idl 1, od vzletu po přistání takže v letovém režimu to nebylo.

Ano motor přestal točit co měl, jako kdyby regulátor omezil jeho výkon, prostě to sice nezdechlo ale netočilo to, bylo to gumový bez výkonu

_________________
T-8FG,GOBLIN 700 HPS-HC3sX,Diablotin XL,Eagle foto http://tomasvrx1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 16:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Lítám Braina a Hobywing 100A V3. Govík v reglu vypnutý a zapnutý v Brainovi. Propojeno kabelem. Můžu vřele doporučit.
Hele dotaz, jak má křivku ve vysílačce? Kontroloval si ji v každém letovém režimu na vysílačce? Nezačíná nulou? :) Potom by invert zcela jistě neměl výkon. Ale to jsi asi zkontroloval.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 16:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Ještě dotaz, jak ti v monitoru chodí všechny kanály v Brainovi? -100 až +100 a nebo každý jinak? Jak ti tam chodí kanál plynu?

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 640 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz