Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: qad250FPV - zaciatok - simulator
PříspěvekNapsal: sob 25.07.2015 13:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Bratislava/Snina
Zdravim chlapi, potrebujem nazor, mozno skusenost.

Chcel by som si vyskusat kopter rovno som zvolil 250 kedze ide skor o vyblaznenie. K veci:

S FPV nemam skusenost.

Mam pred sebou simulator heli-x a fpv freerider. Ako zacat? Najprv klasicky pohlad (zo zeme)? Alebo hned FPV?
Su v tom priepastne rozdiely.
Zavysiet nemam problem (acro mode), rok som padal s helinami :) skor ako som presiel na lietadla.

Viem ze na zaciatok by bolo slusne zvladnut aspon zakladnu osmicku zo zeme.
No oplati sa to? Ked nasadim okuliare bude to zas uplne ine.


Nechcem 250fpv ako svoju hlavnu kategoriu, naozaj ide iba o vyblaznenie a mozno obcasny relax.

Vie vobec pilot FPV pilotovat zo zeme?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: qad250FPV - zaciatok - simulator
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 17:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1299
Pilotovat "zo zeme" (my radsej hovorime o LOS, lebo zo zeme akosi pilotuju vsetci modelari) je absolutne nutny zaklad. Inak je to ako keby si sa chcel ist potapat a nevedel vobec plavat - ze naco, ved vesta ta udrzi... Cize urcite sa najskor naucit lietat "na oci" a az potom FPV. Inak pozor - v tom freerideri neviem v LOS moc lietat ani ja, tam je ta fyzika daka trosku zvlastna, rozne sa to zoomuje a tak - urcite odporucam na naucenie slusnejsi simulator.

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: qad250FPV - zaciatok - simulator
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 19:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Bratislava/Snina
Jameson píše:
Inak je to ako keby si sa chcel ist potapat a nevedel vobec plavat - ze naco, ved vesta ta udrzi...


... skacem padakom no lietat neviem ;) ale jasne rozumiem tomu. Nechcel by som letiet FPV lietadlom keby som ho nevedel ovladat zo zeme. To by dopadlo

Inak dakujem za pojem LOS.
S Freeriderom a LOS mas 100% pravdu, bolo to robene iba na FPV, to zoomovanie je priserne, skor matuce.

Dakujem za nakopnutie ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: qad250FPV - zaciatok - simulator
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 23:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.5.2016
Příspěvky: 2
Jestli můžu doporučit:
https://www.youtube.com/watch?v=391D5dX7LKg
Dejte si to pěkně od první lekce a hlavně nepřeskakujte (jako že to už umim atd.) Člověk se naučí (oživí) věci, které se mu později bohatě vrátí.


Nový FPV Freerider za těch pár dolačů rozhodně stojí: https://fpv-freerider.itch.io/fpv-freerider-recharged


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: qad250FPV - zaciatok - simulator
PříspěvekNapsal: stř 13.07.2016 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Taky lítám freerider a na LOS to moc nejde. Ten model není vidět. Ale dřív sem lítal s heli a to ovládání je trošku podobný. Jen mě zajímá. Na jakej mod se učit spíš lítat. Se stabilizací, nebo bez?
Se stabilizací lítám už v pohodě mezi těma brankama na čas, ale bez mi to nějak moc nejde.
Jde mi spíš o osvojení náviků, abych si s tou stabilizací neosvojil nějaký špatný, tak jestli spíš nelétat jen bez ní.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: qad250FPV - zaciatok - simulator
PříspěvekNapsal: úte 19.07.2016 11:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Jameson píše:
Pilotovat "zo zeme" (my radsej hovorime o LOS, lebo zo zeme akosi pilotuju vsetci modelari) je absolutne nutny zaklad.


Zase ale pragmaticky - pokud letíš s quad250 s FPV brýlemi a najednou se ti zblázní, vypadne video, atd., tak je ti slušná pilotáž "na oči" totálně k prdu. Šance že copter najdeš na obloze a stihneš začít řídit snad není ani malá, to je prakticky nula. Paradoxně mi učení se klasického řízení v nějakém módu bez GPS podpory dává smysl spíš u větších copterů (tak od Phantoma nahoru), tam je situace, kdy ti dobrá pilotáž "očima nadohled" pomůže, daleko reálnější.

V souhrnu si sice taky myslím, že je to velmi dobré umět, ale na druhé straně pokud někoho vyloženě nadchne FPV s malým copterem, tak je přínos minimální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: qad250FPV - zaciatok - simulator
PříspěvekNapsal: úte 19.07.2016 11:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
dracekvo píše:
Se stabilizací lítám už v pohodě mezi těma brankama na čas, ale bez mi to nějak moc nejde.
Jde mi spíš o osvojení náviků, abych si s tou stabilizací neosvojil nějaký špatný, tak jestli spíš nelétat jen bez ní.


Předpokládám, že se bavíme o FPV...
Moje osobní zkušenost (a rovnou říkám, že se to bude mezi různými lidmi lišit) je taková, že stabiizovaný mód (ANGLE, HORIZON) je dobrý na první návyky, ale jakmile je získáš, tak pak už se v "acro" létá spíš lépe. U těch stabilizovaných se totiž člověk v jistém smyslu pořád s deskou pere - letíš nějakou rychlostí nad zemí, trochu povolíš pitch a copter se hned rovná, u dobře seřízeného acro ti přitom letí dále s menší změnou. V podstatě je pro mne dnes už mód ACRO na řízení i jednodušší, nejde jen o možnost víc blbnout.

Bez FPV je to trochu jinak...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: qad250FPV - zaciatok - simulator
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 19:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.2.2013
Příspěvky: 93
Bydliště: ČR
dracekvo píše:
Taky lítám freerider a na LOS to moc nejde. Ten model není vidět. Ale dřív sem lítal s heli a to ovládání je trošku podobný. Jen mě zajímá. Na jakej mod se učit spíš lítat. Se stabilizací, nebo bez?
Se stabilizací lítám už v pohodě mezi těma brankama na čas, ale bez mi to nějak moc nejde.
Jde mi spíš o osvojení náviků, abych si s tou stabilizací neosvojil nějaký špatný, tak jestli spíš nelétat jen bez ní.



Zdravím a prosím o radu. Stahnul sem demo FPV freerider na zkoušku a zatím mám problém s připojením rádia.Mám taranis plus,a připojuju ho přez kabel usb-mini usb. Jenže v simu mě v kalibraci jedou páky od středu takže je to neřiditelný.Máte někdo nápad co s tím? Dík za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: qad250FPV - zaciatok - simulator
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 20:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.2.2013
Příspěvky: 93
Bydliště: ČR
SORRY. Odpovím sám.Nastavení rádia je zde https://drive.google.com/file/d/0BwSDHI ... pDVWM/view


už to valí,ale to řízení je masakr.To bude velký učení.Kopteru na oči řídím normál,ale tohle je uplně něco jinýho.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz