Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 180 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 10:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Mně se to netýká, nejsme manželé :mrgreen: ale máme spolu skoro 5tiletý dítě :lol:

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 10:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
švíco píše:
Proto taky zuřivě naskladňuji, dokud to ještě jde :lol: :lol: :lol: :lol:
Mám na to přesně ještě 3 dny :lol:


Takže v pátek? A nebo v sobotu? :D

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 11:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.9.2012
Příspěvky: 682
No v sobotu, ale předpokládám, že už v pátek budu odstřiženej od netu :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 11:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Držím palce, aby to nebylo tak zlý, aby aspoň ten net zůstal jako za svobodna :mrgreen:

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 11:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
švíco píše:
No v sobotu, ale předpokládám, že už v pátek budu odstřiženej od netu :lol: :lol: :lol: :lol:


..a pak dovolena v Jugoslavii....... a sama pozitiva..... :mrgreen:

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 12:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
pkotatko píše:

..a pak dovolena v Jugoslavii....... a sama pozitiva..... :mrgreen:


Ještě jsi zapomněl na sociální jistoty :lol:

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 15:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
švíco píše:
Mám na své 550 listy stejného výrobce a chrochtám si blahem, jaký zvuk vydávají. Vrtulník zní hlubším tónem než s klasickými akro. listy. a celkově se to blíží hodně reálné heli.
Do své mi-24 plánuji udělat zvukové udělátko imitující rachot (pištění) dvou trubín tak, že za malé el. dmychadlo (průměr kolem 40-50mm) posadím píšťalku. Budu si hrát s hloubkou tónu apod... nyní jsem ve fázi shánění komponent :)
Uvidím, jak se zvuky propojí se zvukem mechaniky... třeba to bude k ničemu a třeba to bude super 8)

Já bych to zkusil vyřešit zvukovým modulem do kterého bych nahrál zvuk skutečné Mi-24 .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 16:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Zvukový modul se nabízí jako nejelegantnější řešení, ale obávám se nevýhody ve velké váze reproduktoru (nebo reproduktorů), aby byly dost velký na ozvučení v exteriéru i na větší vzdálenost, ne jen na pár metrů. Ale laminátový trup by možná fungoval jako slušná "reprobedna" :)
Bylo by zajímavý, kdyby se našel někdo, kdo s tím má nějaké zkušenosti.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 17:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 477
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
pkotatko píše:

V cem by to melo byt jine nez na makete ?

Petr

Konkretně se mi jedná o pozičku u vrtulky. Jak tam dostat napájení, slabou dvoulinkou, měděným samolepícím páskem, nebo jedním vodičem a jako druhý použít ocasní trubku? Aby to vypadalo hezky. Modul a diody mám. Ještě modul na spínání. Jen mě štve, že blikblik modul od Svejka je supr a hodil by se lépe do makety, ale tam to je natahaný a zalepený, něco bych poškodil.
Opatruj se v černozemi. Luděk :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 18:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Asi bych volil ten samolepici pasek a trubku pro zem. Pokud chces jen pozicni svetla, tak staci jen zapnout. Bezne pozicni svetla jen sviti. Vzadu bila, vlevo cervena a vpravo zelena. Blikaji az antikolizni majaky ktere jsou nepovinne.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 19:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 477
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
Zkusím to. Pásek budu muset říznout asi na 1mm. Když ty antikolizní světla jsou efektní a diody mají pěkný dvojitý záblesk. L.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 16:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.9.2012
Příspěvky: 682
Tak jsem byl zase proletět mi-24 a zjistil jsem, že mi nevyhovuje aerodynamický projev. Nevím přesně, kde je problém, ale přisuzuji to hlavnímu rotoru. Zřejmě jsem zvolil příliš krátké listy a dlouhé rameno vrtulky... chová se to přesně podle toho, klouže to na malém talíři a tahá to ocas za sebou (zjednodušeně řečeno). Navíc je ten pětilist úkrutně náchylný na sebemenší poryv větru. Zvukově tak nic moc na těžkou bitevní mi-24. Celé se mi to prostě nelíbí, přestože to létá... hodlám udělat experiment - pětilist nahradím dvoulistem.
Jsem totiž vyloženě nadšen z projevu mé 550, která má polosouměrné 530mm listy derbalttschmied - tak se tomu hodlám přiblížit letově, na úkor maketovosti. Chci si hlavně užít let, neřeším vitrínu :wink:

A teď bych potřeboval sezvat teoretiky aerodynamiky :)

Jaký asi bude pocitový rozdíl v chování polosouměrných listů, když při stejné délce 710mm bude mít jedna dvojice listů šířku 53 mm a druhá 79 mm? (profily oba polosouměrné, ale vzájemně trochu jiné)
Jakým způsobem ovlivní chování letu tato plocha listu? Jde mi jak o pocity z ovládání, tak o odolnost poryvům apod.

Zkrátka pro a proti obou šířek. (teď mám oxtrém - pět listů, šířka 35mm, délka pouze 600mm, vleze se bez problémů 720mm) PS: ne, nechci kupovat delší listy k pětilistu, věřím že to není jen délkou...

Jedná se o spinblades vs. derblattschmied... je mi jasné, že nejlepší je to zkusit, ale jednak mě zajímají teoretické postřehy a jednak listy obojí zkusit nemohu (zatím by byly k dispozici pouze ty užší).

Popř. pokud má někdo osobní zkušenost s listy spinblade matt black scale délky 710mm, sem s nimi!!!

předem díky za diskuzi 8)

švíco


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 17:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2011
Příspěvky: 32
Bydliště: Valašské Meziříčí
Obrázky: 2
hosa píše:
Konkretně se mi jedná o pozičku u vrtulky. Jak tam dostat napájení, slabou dvoulinkou, měděným samolepícím páskem, nebo jedním vodičem a jako druhý použít ocasní trubku? Aby to vypadalo hezky. Modul a diody mám. Ještě modul na spínání... :D

Na ocasní trubku se vykašli. Pokud je náhon řemenem, netroufal bych si to. Jestli to myslíš do malé makety velikosti 450, použij cívkový smaltovaný drát pr. 0,4 mm pro oba vodiče, přilepený v trupu včetně jednotky světel. Při vytahování mechaniky odpojuješ pouze napájení a ovládání světel.
Mně to tak funguje od roku 2008. :wink:
http://www.falkon.cz/ec-135/index.htm


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2016 12:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Pro ty co chteji slyset turbinu ktera tam neni :
http://www.turbinen-sound.com/ts/Home.html

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 18:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Potrebuji poradit jak a do ceho bezpecne zabalit makety pro letecky prevoz. Chci prevezt Bella ( delka 1850mm ) a Mi8 ( delka 1650mm ) nejak rozumne zabalene a zabezpecene proti pravdepodobne i nesetrnemu zachazeni. Klidne kazdou heli samostatne. To asi bude i bezpecnejsi.
Kdyz jsem naposledy prevazel UH-60, tak mel sundavaci ocasni nosnik. Takze se vesel do velke, ale vcelku bezne krabice. Obsypany takovymi polystyrenovymi polstarky. Vcelku to i prezil az na praskly sloupek u predniho okna. Ale to bylo moji nepeclivosti pri baleni.
Hledam nejake rozumne bedny, ne uplne tezke (tim vylucuji nejake preklizkove). Budto z petivrstveho kartonu, plastu nebo i duralu. Nejak se mi nedari nic najit. Pripadne, pokud mate nejaky jiny napad, sem s nim.

Diky

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 180 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz