Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 25.08.2016 9:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.7.2016
Příspěvky: 18
Bydliště: Hradec Králové
Po měsíci létání bez nehody, kdy i přistání se již daří v relativní blízkosti, kdy už jsem si myslel že to mám alespoň trochu v ruce a jen tak něco mě nerozhodí :)
Včera v podvečer foukalo místo od západu od východu. Žádný problém, odstartuji tedy na druhou stranu. Po startu jsem se nechal sfouknout po větru, tedy na západ. A co my nedošlo, na západě je v podvečer sluníčko, které ještě svítilo na plné pecky. Letadlo mi zmizelo přesně v kotouči a neviděl jsem nic. Bohužel Beta letěla stále po větru a přes slunce jsem ji stále neviděl. Pří pokusu o změnu směru jsem to samozřejmě přehnal. Když se letadlo objevilo, letělo střemhlav k zemi, netušil jsem jestli ode mě nebo ke mě. Těsně nad zemí se mi to povedlo fousově vybrat ale vzápětí jsem do toho ještě trochu hrábnul a pod plným plynem to zaryl do pole...
Přes to, jak hrozně to vypadalo. Ve výsledku to odneslo zase pouze uchycení křídla a nějaká škrábance od strniště :)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.08.2016 9:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Do sluníčka se prostě nelítá. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2016 15:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 186
Při přistání do ruky jsem éro místo za čumák chytil za křídlo a trochu jsem si promáčkl náběžnou hranu. Vím, že to nijak extra neovlivní letové vlastnosti, ale chtěl jsem se optat, jestli existuje nějaký fígl na uvedení EPP do jedho původního stavu při jeho deformaci?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2016 20:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2012
Příspěvky: 652
Bydliště: Pardubice, HK, Plzeň
Obrázky: 37
x.line píše:
Při přistání do ruky jsem éro místo za čumák chytil za křídlo a trochu jsem si promáčkl náběžnou hranu. Vím, že to nijak extra neovlivní letové vlastnosti, ale chtěl jsem se optat, jestli existuje nějaký fígl na uvedení EPP do jedho původního stavu při jeho deformaci?

Zkoušel jsem opatrně polévat horkou vodou, ty bubliny se zvětší a částečně se to vyrovná. Ale bylo by dobré si to nějak zkusit nanečisto a nebo postupovat opatrně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2016 11:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 186
něco podobného jsme už zaslechl, ale nevěděl jsem tomu hlavu ani patu. Jak moc horkou(plus mínus autobus)?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2016 12:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Já jsem rovnal pomačkaný čumák po havárce a prostě jsem zkoušel teplejší a teplejší. Měl jsem v hrnci napuštěno trochu nejteplejší z kohoutku a postupně přiléval horkou z rychlovarné konvice. Ale tím pádem jsem to nepoléval, jen koupal.

Když půjdeš od méně horké, tak přinejhorším budeš mít jen mokré a pořád stejěn pomačkané křídlo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2016 14:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.12.2011
Příspěvky: 13
Bydliště: Babice u Říčan PH
Ahoj
Docela funguje elektrický parní čistič. Opatrně ofukovat párou a sledovat co to dělá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2016 0:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.9.2016
Příspěvky: 1
Dobrý den,
koupil jsem si a sestavil betu, nejsem úplně nový do modelů letadel, ale RC letadlo jsem nikdy nezalétával ani neřídil. Chci se zeptat jestli by se nenašel někdo v okolí Prahy - Hostivaře a Betu mi nepomohl zalétat? Nebo kdyby jste mě mohli přesměrovat na vhodnější vlákno, v případě, že jsem mimo.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.09.2016 16:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2009
Příspěvky: 163
Bydliště: Vřesina u Hlučína
Ahoj, po delší době jsem vytáhl Betu ze skříně, ale už k ní nic nemám a už si nepamatuji, kde má být těžiště. Mohl by někdo, prosím, mrknout do návodu? Díky

_________________
:F6F Hellcat: :motorový větroň-Hynek: :Fenix:
:->A6M ZERO(zašlapané projekty :D)<-:
: DX6i:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.09.2016 16:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2011
Příspěvky: 171
strč tam bateriu, hoď a beta poletí...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.09.2016 16:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2009
Příspěvky: 163
Bydliště: Vřesina u Hlučína
Vím že poletí, už mám dnes vylítány dvoje baterky 8) ale její chování bylo takové všelijaké, tak zjišťuji to těžiště, jestli se to za těch pár let ve skříni nepohlo ;)

_________________
:F6F Hellcat: :motorový větroň-Hynek: :Fenix:
:->A6M ZERO(zašlapané projekty :D)<-:
: DX6i:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.09.2016 16:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2011
Příspěvky: 171
dal som si tú námahu a vyhladal som ti to za pomoci googla.
citujem: "Ťažisko: Výrobca udáva 62 – 68 mm od nábežnej hrany krídla." koniec citátu.

//edit: a ešte jeden citát: "Zober 2200mAh, stojí $8,99 a budeš ju môcť využiť aj v EG. V mojej Bete vychádza z touto batériou ťažisko presne akurát, Beta je vyvážená a lieta úžasne. Je blbé dávať 1300mAh a dovažovať, keď namiesto dováženej hmotonosti môžeš mať kapacitu batérie, nie?" koniec citátu.
Z citátu vyplíva, že výrobcom udávaná poloha ťažiska (viď citát #1) vyhovuje s použitou (inštalovanou) batériou 2200 mAh.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 22:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.7.2016
Příspěvky: 18
Bydliště: Hradec Králové
Ve srovnání s jinými modely mi přijde má Beta ve vzduchu trochu více hlučná. Dnes jsem se bavil s jiným modelářem a přišlo mu, že je vrtule hodně měkká a to by mohlo způsobovat "hvízdání". Máte někdo zkušenost s výměnnou vrtule? Projevilo se to na zvukovém projevu bety? Měli byste někdo tip na konkrétní vrtuli?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 4:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2012
Příspěvky: 652
Bydliště: Pardubice, HK, Plzeň
Obrázky: 37
Kayakero píše:
Ve srovnání s jinými modely mi přijde má Beta ve vzduchu trochu více hlučná. Dnes jsem se bavil s jiným modelářem a přišlo mu, že je vrtule hodně měkká a to by mohlo způsobovat "hvízdání". Máte někdo zkušenost s výměnnou vrtule? Projevilo se to na zvukovém projevu bety? Měli byste někdo tip na konkrétní vrtuli?

Brzy jsem začal létal s APC vrtulemi, nakonec 6x4 s tím, že do trupu jsem udělal malou drážku. Zvukový projev jsem nikdy neřešil :) Zvuky spíš vyluzoval setový motor než vrtule, moc se v motorech nevyznám, ale tenhle má snad shodný počet pólů vinutí a magnetů v oběžce a při otáčení jen tak v prstech se vždycky pootočí a zastaví, zatímco jiné motory se točí volněji - asi díky jinému počtu pólů a magnetů, nevím.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 12:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.5.2016
Příspěvky: 11
Bydliště: Vyškov
Vcera se nasel model BETY 1400, do ztrat a nalezu jsem to uz dal viz. http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=127&t=79403

_________________
HPI Bullet ST, HPI Bullet MT, HPI Savage Flux, Accucell 6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz