Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 640 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 17:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2011
Příspěvky: 618
Bydliště: Řečany nad Labem (Pardubice)
pheek píše:
Lítám Braina a Hobywing 100A V3. Govík v reglu vypnutý a zapnutý v Brainovi. Propojeno kabelem. Můžu vřele doporučit.
Hele dotaz, jak má křivku ve vysílačce? Kontroloval si ji v každém letovém režimu na vysílačce? Nezačíná nulou? :) Potom by invert zcela jistě neměl výkon. Ale to jsi asi zkontroloval.


:-) jasně kontroloval letalo se poze na idl 1 křívka rovná 77% :-)

_________________
T-8FG,GOBLIN 700 HPS-HC3sX,Diablotin XL,Eagle foto http://tomasvrx1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 17:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2011
Příspěvky: 618
Bydliště: Řečany nad Labem (Pardubice)
pheek píše:
Ještě dotaz, jak ti v monitoru chodí všechny kanály v Brainovi? -100 až +100 a nebo každý jinak? Jak ti tam chodí kanál plynu?


noo do Braina jsem se nekoukal mělo to být seřízené od zkušeného helináře.ale co si pamatuji, tak všude učitě +- 100 nebylo někdei 66ale tojsem jen prolít považovaljsem to zaseřízené. Tam Je kanál Plynu? On se v Brainovy nechá nějak ovládat plyn? Respektivě jeho křivka ? 8O

no vzpomínam si že určitě všude +-100 % nebylo, když jsem si to po pádu nechal napíchnout na pc viděl jsem rozdílné hodnoty... ale považovaljsem to za seřízené já to měl odskoušet a doseřídit vrtulku a případně pocitově to dát tak aby tobylo hodný což bylo až až..

_________________
T-8FG,GOBLIN 700 HPS-HC3sX,Diablotin XL,Eagle foto http://tomasvrx1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 17:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Řekl bych že, že je potřeba v první řadě nastavit vše v monitoru Braina, takže upravit všechny kanály ve vysílačce, aby vše chodilo od -100 do +100, včetně kanálu plynu. Potom nastavit křivku. Možná se pletu a pro lítání na křivku to není potřeba.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2016 7:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2011
Příspěvky: 618
Bydliště: Řečany nad Labem (Pardubice)
ZÁVADA ZJIŠTĚNA !!
Vzhledem k tomu že mě spousta věcí neseděla a jaksi si některé závady a chování před pádem odporovaly nebo nedávaly smysl, ke vztahu napasovat závadu na Bezpádlo a regulátor, no nedalo mi to a přivezli jsme heli do mé dílny a začal jsem s pečlivou kontrolou a jak jinak, než postupnou rozborkou hezky od zhora dolů.
No a netrvalo to dlouho a zjistil jsem hlavní příčinu pádu. Předchozí majitel, který kamarádovi heli prodal se spoustou náhradních dílů, tak otočil domek spodního ložiska hlavního hřídele. To mělo za následek vytažení hřídele s ložiskem o 5mm pří akrobatickém prvku cca 3 sec. před pádem !!! Tím se fatálně změnily úhly na rotoru, to způsobilo následnou a opět náhlou neobratnost na klonění a klopení. Náhlý nedostatek výkonu způsobilo opření hlavního ozubeného kola o rám heliny. Helina nebyla schopna intenzivně stoupat před pádem, protože se hřídel vysunula a zbývající uhel náběhu na kolektivu nedokázal zastavit klesání heliny.

Prosím proto, majitele helin ( ty začínající ), nebo ty co heliny prodávají. Uvědomte si že Vrtulník může být smrtelná zbraň !!! Dělejte vše pečlivě a když heli prodáváte, řekněte majiteli pravdivou minulost heliny !! (asi naivní přání)
Pro Kupující: Nevěřte nikomu Vy jste piloti, kteří řídí nebezpečnou zbraň a jste odpovědni za své činy. Koupíte-li si od někoho Helinu, rozeberte to a projděte to podle manuálu. I pilot, který má doma několik vrtulníků a prodává heli. Tak to neznamená, že je to odborník, nebo že se nemůže splést! Kontrolujte, kontrolujte, kontrolujte !!!!!

Ti co jsou zkušení, nechť tento příspěvek přejdou.

Děkuji Tomáš Řehák.

_________________
T-8FG,GOBLIN 700 HPS-HC3sX,Diablotin XL,Eagle foto http://tomasvrx1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2016 14:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.10.2016
Příspěvky: 6
Bydliště: Moravskoslezký kraj
Dobrý den. Jsem tu nový a mám dotaz ohledně Brain ikon. Mám ikona na miniprotosovi, chci ale mít i aktivní záchranu, ale nevím jak ji nastavit jak na ikonu tak i na vysílačce spektrum dx6 ta vová verze odkazy které tady jsou na návod nejsou funkčí předem děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2016 15:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Ahoj,
je to jednoduché, přenes si řízení gyra (zisk vrtulky - Gain) do Brainu, to znamená že jej nastavíš na pevno v SW Brainu a tím si uvolníš jeden kanál na přepínání bank. Do jedné banky si nastavíš záchranu a hotovo. V monitoru si vše ověříš, zda se přepíná vše tak jak má. Při letu přepneš banku kde máš záchranu a vrtulník letí vzhůru po ližinách. Musíš mít nový SW. Takže pokud nemáš, tak aktualizuj.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2016 18:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.10.2016
Příspěvky: 6
Bydliště: Moravskoslezký kraj
Díky moc skusím se s tím poprat :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 10:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.10.2016
Příspěvky: 6
Bydliště: Moravskoslezký kraj
Ještě jeden dotaz tak zachrana je už ok, vše šlape. Když zakoupím program na nastavení ikonu na android půjde ho nastavovat pomocí kabliku nebo musí být BT modul a jestli jo jaký zakoupit z odkazů nejsem moc chytrý a jaký kablik popřípadě jak ho propojit BT modul ikon dík za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Palo1 píše:
Ještě jeden dotaz tak zachrana je už ok, vše šlape. Když zakoupím program na nastavení ikonu na android půjde ho nastavovat pomocí kabliku nebo musí být BT modul a jestli jo jaký zakoupit z odkazů nejsem moc chytrý a jaký kablik popřípadě jak ho propojit BT modul ikon dík za odpověď


Nastavovat telefonem jde jen přes BT. Buď koupiš hotový kabel a BT přímo od MSH (drahé) a nebo levně na eBAY. Něco jako je tento http://www.ebay.com/itm/New-HC-06-Wireless-Serial-4-Pin-Bluetooth-Transceiver-Module-RS232-w-Cable-CP-/331982751879?hash=item4d4bb6c887:g:DXcAAOSwal5YIzer (neříkám že je to on, ale je mu hodně podobný co jsem měl), a kabel si uděláš sám. Mrkni na SW v počítači na nastavování Braina. Konektor je tam slušně popsaný, co který pin je. Bluetooth modul taky.
Řekl bych že není co řešit. Ale pozor, jde tímto modulem nastavovat jen z Android telefonu, iOS (iPhone) si neškrtne. Tam musíš mít originál.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2016 11:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.10.2016
Příspěvky: 6
Bydliště: Moravskoslezký kraj
Dík moc pokusím se něco udělat mám tablet s androidem chci ho brát na lítání na případné doštelování gyra. Ještě jednou dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 14:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.10.2016
Příspěvky: 6
Bydliště: Moravskoslezký kraj
Krásný nový rok. Dotaz opět :) Je někde možnost stáhnout český návod pro ikona kde je vše popsáno, pořád mi vycházení odkazy na helifrak ale tyto stánky nejsou dostupné. Na youtube vše v angličtině. Prozatím dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 14:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.10.2016
Příspěvky: 6
Bydliště: Moravskoslezký kraj
Omlouvám se odkazy na helicrushers.cz ale tyto stránky nejsou dostupné


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 15:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Palo1 píše:
Omlouvám se odkazy na helicrushers.cz ale tyto stránky nejsou dostupné


Najdi si někoho kdo tomu rozumí a pomůže ti ho nastavit a vysvětlit. Samostudium je hezká věc, ale lepší mít po ruce kolegu co poradí.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: pon 03.04.2017 9:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 160
Bydliště: Nové Město na Mor.
Zdravím,
potřeboval bych poradit s nastavením Braina na T-rex 450. Všechno mám tak nějak nastavené, že vrtůlník létá. Není to sice úplně ideální, ale to už je jen otázka doladění. Ale pokud aktivuji záchranu, tak vrtůlník nesrovná, ale letí šikmo do strany a dopředu. Pokud ji zkouším cvaknout jen na stole, tak cyklika vyskočí hezky rovně nahoru a když začne sjíždět, tak se začne naklánět na pravou stranu. Brain je aktualizován na nejnovější verzi a přilepen na oboustrance od spirita. Četl jsem, že se dřív nějak rovina záchrany nastavovala, ale v nových verzích by se měla nastavit automaticky při zapnutí. Napadá někoho kde by mohl být problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MSH Brain / iKon
PříspěvekNapsal: úte 04.04.2017 4:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Hádám, vysoké vibrace? Zkus sundat listy, připoj k počítači a podívej se do logu co se tam děje když to roztočíš.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 640 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz