Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Odstranění barvy
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2016 18:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.7.2013
Příspěvky: 489
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kolegové ,stříkal jsem kabinu na Meťáka a dopadlo to celkem dobře jen na pár místech podtekla barva pod maskování.Je to stříkané sprejem .Poradíte jak to odstranit?Líh na to nefunguje a ředidlo to naleptává.Kabina je Durofol.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění barvy
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2016 18:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Pokud je to akryl, tak to jsem řešil taky. Vzal jsem to čistým benzinem a potom lihem. Zkoušel jsem i ředidlo ( tuším 6000 asi C) . Nesmí to být moc namočený. Trochu to mlíčnělo. Nakonec jsem drhl lihem, až to povolilo. Z blízka je to pořád trochu vidět :cry: . Naštěstí to byl prototyp, tak mi to moc nevadí.

Příloha:
P1020751.JPG
P1020751.JPG
[ 155.43 KiB | Zobrazeno 1928 krát ]


_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění barvy
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2016 18:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.11.2009
Příspěvky: 63
Bydliště: Pardubice
Použij akrylové ředidlo 2K to funguje spolehlivě, nebo C6000 jak píše kolega. Aby ti nepodtékala barva používá se třeba tato páska http://www.4cr-eshop.cz/products/a4cr11 ... ne-zelena/ a potom se to oblepí běžnou papírovkou. Má to výhodu že s tím uděláš bez problému oblouk.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění barvy
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2016 19:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.7.2013
Příspěvky: 489
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Sprej byl MOTIP: :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění barvy
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2016 19:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.11.2009
Příspěvky: 63
Bydliště: Pardubice
Spreje jsou vesměs všechny stejný a všechny stojí za.... Ale všechny kromě těch na vodní bázi jsou ředěný 2K ředidlem- to není tak agresivní jako C6000.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění barvy
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2016 19:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
tondas2 píše:
Kolegové ,stříkal jsem kabinu na Meťáka a dopadlo to celkem dobře jen na pár místech podtekla barva pod maskování.Je to stříkané sprejem .Poradíte jak to odstranit?Líh na to nefunguje a ředidlo to naleptává.Kabina je Durofol.


... myslim ze jedine reseni kde nebude videt zasah do podkladu , je vymaskovat to za hranici podteceni, lehce zbousit hranu stavajici barvy a barevny nastrik lemovani rozsirit.

Bezne zpusoby odstranovani nateru ( chemicke ci mechanicke) Durofol viditelne devastuji. Navic jde o gumoidni povrch ,ktery nejde rozumne brousit ani lestit. Teda, me se to u Durofolu a Vivaku nikdy beze stopy nepovedlo.

Na fotkach jsou ukazky,jak dopadli pokusy odstranit vytvrzenou polyuretanovou 2K barvu z Vivaku .... krome mechanickeho obrouseni barvy pod vodou a naslednem prelestenim brusnou pastou u vsech redidel doslo k degradaci nezakryteho povrchu.
I mechanicke odstraneni (papir 1500 -2000) zanecha viditene rozdily v pruhlednosti materialu.

Je evidentni, ze barva ze spreje se redidly lepe rozpousti ve srovnani s 2K barvou, bohuzel jakykoli kontakt povrchu cireho povrchu folie s redidlem vede ke snizeni jeji pruhlednosti ...tj. ziska mlecny,rastrovany povrch.

Příloha:
odstraneni nateru  na vivaku _ 2k akrylatove  redidlo.JPG
odstraneni nateru na vivaku _ 2k akrylatove redidlo.JPG
[ 60.32 KiB | Zobrazeno 1846 krát ]


Příloha:
odstraneni nateru  na vivaku _ aceton _ brouseni.JPG
odstraneni nateru na vivaku _ aceton _ brouseni.JPG
[ 73.44 KiB | Zobrazeno 1846 krát ]


Příloha:
odstraneni nateru  na vivaku _ polyuretannove redidlo.JPG
odstraneni nateru na vivaku _ polyuretannove redidlo.JPG
[ 53.37 KiB | Zobrazeno 1846 krát ]




Proto se varuji jakychkoli zasahu do kabin, krome rezani. Abych dosahl cistych rezu, bez potreby dobrusovani , pouzivam na miru vyrobene orezavaci pripravky.


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění barvy
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2016 20:18 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.11.2009
Příspěvky: 63
Bydliště: Pardubice
Klasické 2K barvy co se používají na auta se musí natužit nebo zalakovat natuženým lakem a to už nikdo neumyje žádným ředidlem, spreje jdou bez problémů. Ve sprejích je barva pouze naředěná tudíž nemuže nikdy vytvrdnout.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění barvy
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2016 21:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Ladislav Fazekas píše:
Klasické 2K barvy co se používají na auta se musí natužit nebo zalakovat natuženým lakem a to už nikdo neumyje žádným ředidlem, spreje jdou bez problémů. Ve sprejích je barva pouze naředěná tudíž nemuže nikdy vytvrdnout.


ja to beru tak,ze neresime barvu, ale devastaci Durofolove a Vivakove folie jakymkoli redidlem.

Na kabine z predchoziho prispevku jsem krome drive uvedenych redidel vyzkousel jeste cisty nitometan( narusuje barvu i folii), cisty metyl, cisty benzin a nitoredidlo. Posledni tri nenarusili ani barvu ani folii ( na kabine je 2K polyuretan).
Je mozne, ze aplikace nitroredidla by mohla byt u prakticky pouze uschlych barev ze spreju, pouzitelnym resenim . Bohuzel to nemuzu overit .... takove barvy nevlastnim. :(


Pozn. lehke zkusenosti s odstranovanim ruznych starych nateru na modelech, skutecnych letadlech, autech i lodich mam, tak jsem napsal to co jsem napsal :)

Viz napr. posledni akce par dnu zpatky ( pro me neznama cinska barva a spodek polyesterovy gelcoat) :

Příloha:
mb339_oprava_38.JPG
mb339_oprava_38.JPG
[ 70.94 KiB | Zobrazeno 1765 krát ]


Příloha:
mb339_oprava_40.JPG
mb339_oprava_40.JPG
[ 83.3 KiB | Zobrazeno 1765 krát ]


Příloha:
mb339_oprava_42.JPG
mb339_oprava_42.JPG
[ 134.59 KiB | Zobrazeno 1765 krát ]


Příloha:
mb339_oprava_43.JPG
mb339_oprava_43.JPG
[ 84.95 KiB | Zobrazeno 1765 krát ]



vice fotek zde: http://veka1.rajce.idnes.cz/MB_339-opra ... ti_trupu./

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz