Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 336 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2016 20:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
nene, popis je fixou páč už hůř vidím
neměřeno nic
velikost vrtulí je z rcgroups od betatesterů


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2016 23:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
skybreaker píše:
nene, popis je fixou páč už hůř vidím
neměřeno nic
velikost vrtulí je z rcgroups od betatesterů


... ja jen,zes psal neco o testovani. Skus je promerit ,bez toho nejake hlubsi testovani je bezpredmetne.

Pozn. vim o cem pisu.Pred casem sme u F2B akrobatu resili zajimavou situaci. Jiz nejaky rok jsme soutezne litali s vrtulemi APCE 12x6 ( ta co mas nadepsano akrobat).

Najednou zacali kluci resit, ze jim era neleti. Doslo to az tak daleko, ze se zacalo prechazet z puvodnich cca 8900 - 9300 ot/min na 10000-10500ot/min. To zpusobilo zvyseni odberu ,tak jsme z peticlanku museli prepakovat na sesticlankove sady lipolek, aby jsme vubec odlitali sestavu a nevozili vic, nez pul kila v cumaku.

Az jeden den mi vola Igor Burger( nekolikanasobny mistr evropy a sveta),zda muzu jeste sehnat ve vetsim mnozstvi puvodni vrtule.
On totiz nelenil a promeril nove co se objevili v kramech a porovnal s temi puvodnimi se stejnym znacenim.
Mereni odhalilo, ze se jedna o zcela jinou vrtuli( jine tloustky a tvary profilu a jiny charakter prubehu stoupani). Okem nepostrehnutelne, ale posuvka desetinove az milimetrove (u korene) rozdily v tloustce a jine prohnuti spodni strany listu bezproblemu odmeri. Totez plati o mereni stoupani.
Kdyz jsem prisel za klukama do Semtinske prodejny, neverili do okamziku nez jsem vrtuli pred nima promeril.
Danovi Pelikanovi jsem rozdily ukazal primo na letisti...na zemi s posuvkou i ve vzduchu s letadlem. Pak pochopil, protoze se celou dobu dusoval, ze to neni mozne ze to jsou stejne vrtule.

Takze prechodnym resenim byla hura akce s posuvkama v nasich i zahranicnich kramech a zkoupeni zasob starych verzi vrtuli. :)

Ted jiz mame vlastni triliste uhlikove vrtule( viz fotky na konci odkazu ) , ktere jsou odladeny na miru pro pouzivany pohon a styl litani.

http://veka1.rajce.idnes.cz/Kompozitovy ... orie_F2B./

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2016 13:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Myslím, že Skybreakerovi ide jednoducho o to, zistiť, s ktorou vrtuľou z tých, ktoré má, mu to poletí lepšie a nie o zisťovanie ich presných parametrov a označil si ich tak, ako ich označil výrobca, aby ich od seba rozoznal. Keby napísal na všetky otázniky, veľmi by mu to nepomohlo.
Občas ma zarazí, čo za informácie požaduješ od BFU modelárov, ktorí často modelárčia z krabice potajme v kuchyniach, kumbáloch, či panelákových pivniciach a jediná vyššia mechanizácia ich "dielne" je akumulátorová vŕtačka. Bez urážky, páni, sám sa považujem za Bežného Františka Užívateľa, ktorý "TO" robí v kuchyni. ;-)


Naposledy upravil macil dne ned 30.10.2016 14:38, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2016 14:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Přesně tak...
ale nebojím se, že nebude následovat reakce typu: a víš přesně, že mají takové stoupání? vyvažovals?
máš wattmetr-stolici? bla bla bla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2016 14:39 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
macil píše:
Myslím, že Skybreakerovi ide jednoducho o to, zistiť, s ktorou vrtuľou z tých, ktoré má, mu to poletí lepšie a nie o zisťovanie ich presných parametrov a označil si ich tak, ako ich označil výrobca, aby ich od seba rozoznal. Keby napísal na všetky otázniky, veľmi by mu to nepomohlo.
Občas ma zarazí, čo za informácie požaduješ od BFU modelárov, ktorý často modelárčia z krabice potajme v kuchyniach, kumbáloch, či panelákových pivniciach a jediná vyššia mechanizácia ich "dielne" je akumulátorová vŕtačka. Bez urážky, páni, sám sa považujem za Bežného Františka Užívateľa, ktorý "TO" robí v kuchyni. ;-)



.... nic nepozadujem od nikoho!. Ale,nie je mi jedno,ked vidim,ze niekdo robi akukolvek pracu, ktora nemusi priniest ziadany vysledok.
Dal som do placu informaciu,z ktorej musi byt kazdemu jasne ,ze cislo na vrtuli velmi casto neodpoveda skutocnosti . Ako potom mozes dosiahnut relevantnych vysledkov i pri beznom porovnavani, ked nevies co porovnavas.
Vziat vrtulu, podlozit kuskom listy a pravikom zmerat stupanie u vsetkych porovnavanych vrtuli v 75% polomeru, nemoze b yt problem ani pre BFU .... jednak moze byt celkom prekvapeny z vysledkov merania a hlavne ma sa coho chytit. Ked by pomeral este i rozmery listov, konecnemu vyhodnoteniu by to len prospelo. Ale musi vediet, ze sa to da doma na stole urobit. O nejakom presnom merani nebola rec!

Příloha:
mereni stoupani vrtule.jpg
mereni stoupani vrtule.jpg
[ 61.95 KiB | Zobrazeno 3671 krát ]



Jednoducho sirim zakladne informacie mezi ludmi.... ci ich pouziju ,je ich vec, vcitane skybreaker. :wink:

A este jedna vec ,kde sama BFU dozvediet zaklady, alebo rozne podrobnejsie informacie ? Na ulici, alebo v kine to nenajde....tak to pisem tu. Myslim ze tie informacie cita viac ludi,nie len ti ktorym ,bola priamo adresovana odpoved. 8)


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2016 15:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
skybreaker píše:
Přesně tak...
ale nebojím se, že nebude následovat reakce typu: a víš přesně, že mají takové stoupání? vyvažovals?
máš wattmetr-stolici? bla bla bla


Zdar.

Zasilam pisemnou omluvu,za moji nedomyslenou snahu, poskytnout ti nejake info z mych zkusenosti. Priste to jiz neudelam.

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2016 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
A ako by mu to meranie pri jeho testovaní pomohlo? Dovolím si tvrdiť, že na výsledok by to nemalo akýkoľvek vplyv.
Ja ti neupieram snahu, šíriť v modelárskej obci osvetu, bezpochyby, je to záslužná činnosť. Len občas sa treba zamyslieť nad spôsobom a prístupom, aký zvolíš. Proste, keď som si prečítal tvoju reakciu na Skybreakerov príspevok, získal som z toho dojem, že ako si vôbec dovolil tu také niečo uverejniť bez akéhokoľvek merania.
veka1 píše:
Zasilam pisemnou omluvu,za moji nedomyslenou snahu, poskytnout ti nejake info z mych zkusenosti. Priste to jiz neudelam.

veka1

Ale, ale... Pôsobil si nejaký čas u nás, na východe krajiny. Vieš čo znamená, keď sa o niekom povie, že "má blizko rici šerco?". :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2016 16:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Trošku do toho taky vstoupím,je zbytečné a nesmyslné se nějak urážet nebo si něco vyčítat.Je tu spoustu odborníků díky kterým se neustále vzdělávám a patří ji za to velký dík,ale takové odbornosti a profesionality jakou má např."veka 1" nikdy nedosáhnu.Je nás tu asi hodně kteří dělají modelařinu na úrovni "okresního přeboru" a plně nás to uspokojuje.A někdy taky cítím,že z rad těch nejlepších je cítit trošku ironie nad našimi nevědomostmi,holt učíme se celý život a některým to trvá déle.Toš tak asi chlapi! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2016 9:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
Zajímavá diskuze:-) Nicméně expa na výškovku jsou parádní (dal jsem těch 30 %), vřele doporučuji už to lítá uplně nádherně:-) Škoda jen že v téhle teplotě moje ruce vydrží tak 8 minut max, a pak už toho radši nechávám, neb už je uplně neovládám:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2016 11:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
dávám k dobrou setuplist z rcgoups
jde o realizované reálné setupy členy rcgroups z vlákna o FC


Přílohy:
FC setups_rcgroups.txt [5.8 KiB]
299 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2016 12:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Wertykal píše:
Zajímavá diskuze:-) Nicméně expa na výškovku jsou parádní (dal jsem těch 30 %), vřele doporučuji už to lítá uplně nádherně:-) Škoda jen že v téhle teplotě moje ruce vydrží tak 8 minut max, a pak už toho radši nechávám, neb už je uplně neovládám:-)

Doporučuju cyklistický rukavice. Nemají prsty takže můžeš páčkovat ale udrží ruce déle teplé. Potom už mám vak.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2016 14:56 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Až z HK přijdou vrtule, které budou fungovat mizerně a předtím to bylo super... Tak budete rádi, že to zde Petr (Veka1) napsal.

Neberte to jako poučování nebo se vyvyšování. Je to prostě o snaze předat nějaké informace, které jsou docela náročně získané.

Hrozně mi to připomíná doby, kdy jsem školil Excel. Taky to nebylo o tom ty naprosto špičkové věci lidi naučit dokonale, ale když se k tomu časem dostali, tak věděli, že tam ta funkčnost je a sami to dostudovali.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2016 16:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Má (veka1) samozřejmě pravdu, jenže tady jde s kanónem na vrabce.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2016 16:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
K tomu kanónu zopakuji to, co napsal Tomáš "Taky to nebylo o tom ty naprosto špičkové věci lidi naučit dokonale, ale když se k tomu časem dostali, tak věděli, že tam ta funkčnost je a sami to dostudovali."

Já jsem před pár lety modelařinu docela výrazně omezil, ale přesto sleduji co se děje pro případ, že se to změní a budu něco dělat. Pak si vzpomenu, že jsem to už viděl a budu tak mít nástin toho, co mám hledat. I některý majitel možná dnes podceňovaného Funcuba může jednou dělat i něco složitějšího a vzpomene si, že už to někde viděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNCUB 1400mm
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2016 17:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Mě je to vcelku jedno, nebo spíš úplně. Jen se nediv, že to potom přináší takový reakce. Já jen dávám nástin, proč takový jsou.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 336 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz