Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 10:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 19.2.2013
Příspěvky: 78
Chtěl bych se pustit do WWII stíhačky o rozpětí 1600- 1800mm z pěnového materiálu a udělat na ni imitaci plátování potahu a nýtů jinou cestou než je fixa. Nýty bych vyřešil buď kapkami lepidla přes šablony nebo nálepkami. Nějaké nápady nebo zkušenosti jak jste toto řešili? Modely od FMS mi vyhovují velikostí i vlastnostmi, ale nechci jen přestříkat koupenou RTF nebo ARF stavebnici. Pokud bych nesehnal vhodné výřezy, tak půjdu cestou zvětšení papírového modelu a přenesení dílů na styro desky.
Všechny nápady ať už na provedení detailů nebo návrhy výřezů jsou vítány.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 10:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Budes davit neco na povrch peny ? Pokud ne tak je nytovani/platovani ztrata casu. Pokud budes neco davat tak to chce prizpusobit technologii tomu. Treba u papiru ktery nasledne budes tmelit se da pouzit na platovani tenka maskovaci paska od Tamiye (pro kitare) kterou nalepis na letadlo a kdyz ho vytmelis tak ji sloupnes. Zustanou ti tam pak naznacene platy o tloustce te pasky takze se pak da pouzit dry brush atd..... Stejne tak pouzijes na papir jinou technologii nytu nez treba na folii nebo laminat.


Pokud chces nechavat jen penu tak bych se drzel pouze prace s barvou. Treba ala preshading - delal jsem to tak na EPP Huricanu a vypada to slusne.

Naznacis si platovani na cistej stroj, pak prefouknes vsechno platovani airbrushem - nejakou barvou ktera sedi pro zvyrazneni platovani. Ja pouzil mix cerne/stribrne takze vznikla tmava stribrna ktera vypadala dobre jak na celocernem spodku tak na maskovanem vrsku (je to NightReaper). Pak jsem spoje platu prelepil tou tamiyackou 1mm paskou a nastrikal cele letadlo. Po sloupnuti pasky ti zustane 1mm panelaz a navic pod barvou maskovani je trochu poznat to jak byl ten mavej pruh. Rozbiji to pak vizualne plochu maskovani a vypada to slusne.

Na nejty jsem se vzdycky vybodnul, z metru to stejne neni poradne poznat a pokud to neni soutezni maketa tak me prijde ze je to moc prace za ten skoro neznatelnej efekt.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 10:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Takto to vypada v realu - ale jak rikam, je to EPP ucelovka na kravnuti (momentalne na zdi, dal jsem si trochu vetsi vychylku a prelomil jsem kridlo pri vybirani stremhlaveho letu)

Bez blesku jsou ty cary mene patrne, s bleskem se v nich leskne stribrna slozka

Příloha:
WP_20161213_10_45_56_Rich.jpg
WP_20161213_10_45_56_Rich.jpg
[ 110.03 KiB | Zobrazeno 2364 krát ]

Příloha:
WP_20161213_10_46_38_Rich.jpg
WP_20161213_10_46_38_Rich.jpg
[ 67.31 KiB | Zobrazeno 2364 krát ]

Příloha:
WP_20161213_10_45_28_Rich.jpg
WP_20161213_10_45_28_Rich.jpg
[ 51.7 KiB | Zobrazeno 2364 krát ]


_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 11:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 19.2.2013
Příspěvky: 78
Určitě to mám v plánu potáhnout. Buď papír nebo možná i tkanina, abych trochu zvedl váhu. Přece jen letoun o rozpětí 1800mm a hmotnosti 1800-2500g letí spíš jako větroň než jako stíhačka. Hmotnost bych chtěl mít cca 3000-4200g pokud to bude 1800mm rozpětí.

Máš pravdu, že nýty jsou možná až zbytečný detail při této velikosti. Pokud je budu lepit, tak bych je musel vyřezat z hodně tenké folie.
To by bylo použitelné. Na účelovku super! Možná by šlo ještě nechat ve "spárách" ještě trochu vrchní barvy, aby to tak nesvítilo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 15:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 887
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, kamarád toto řešil hlavičkami od kovových špendlíků. Práce piplačka ale docela to vypadalo hezky. :D Hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.12.2016 11:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 19.2.2013
Příspěvky: 78
Špendlíkové hlavičky by asi vypadaly dobře, ale ne, že by se mi s tím chtělo dělat. :D Nějaký další návrh jak na imitaci plátování?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.12.2016 11:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
dlouho se chystam vyzkouset jeden napad takze nevim zda bude fungovat. Ale treba to zkusis.

Vzit pruh plastove folie , v mem pripade durofolu a na CNCcku do nej vyvrtat radu otvoru o velikosti nytu. Pak prilozit a prejet pres diry tmelem nebo treba lepidlem. Cilem je aby tmel zustal na kridle a nechytl se na sablonu ale nejsem si jisty zda a jak se to povede. Mam obavu ze frezovane dirky budou moc drsne a tmel v nich bude drzet lepe nez na povrchu a po zvednuti se urvou.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 14.12.2016 12:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 19.2.2013
Příspěvky: 78
Funguje to. Toto jsem už zkusil se samolepící folií a disperzním lepidlem. Na plotru jsem vyříznul díry velikosti nýtu. Odřízl jsem celý pás, nalepil na povrch "zalil" lepidlem, setřel tak, aby lepidlo zůstalo jen v dírách a odlepil folii. Takže to bude fungovat i s tím tmelem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 19.01.2017 16:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.1.2017
Příspěvky: 3
Pri lepeni papierovych modelov robim dierky nabrusenou trubkou požadovaneho priemeru a kladivkom (pripadne pri malých priemeroch ak mam na trubke urobenu "hlavičku" tak len zatlačim palcom)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz