Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Já lítám s vrtulníkama i s copterama. A jsou to dvě naprosto rozdílné věci. Musíš si ujasnit co chceš, pokud tě zajímají coptery protože jsou teď " in " , tak na to rovnou hoď bobek a jdi dělat něco co tě bude bavit víc. Třeba učit se balit holky. Čtyřkanálový levný vrtulníkový set se nedá naprosto vůbec srovnávat se šestikanálovým modelem. Co do náročnosti pilotáže a i nákladů. Ale vysoká cena šestikanálu je zase odměněna požitkem z létání. Určitě to stojí za ty prachy. :) . Kvalitní copter taky není úplně levná věc. Jeho pilotáž je podstatně snadnější než u vrtulníku a naučíš se to dřív. Jenomže ono to vždycky a všude chodí tak, že odměna se rovná velikosti investovaného úsilí. Vrtulník ti přinese daleko více radosti až se to naučíš. S vrtulníkem se taky dá létat hezky. Zamlada jsem létal F3A a dnes to lítám stejně, jenomže s vrtulníkem. A vypadá to moc hezky, plynulé a velké obraty, chce to ale velký vrtulník a dost místa.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 19:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.6.2016
Příspěvky: 25
Bydliště: Pardubice
Oka děkuju a mě proste přijde že s copterou si ten let neuzijes jako s vrtulníkem nebo letadlem proste ze to není takový Hezký jakože jestli mi rozumíš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
No a přesně proto už tady helináři nedávají příspěvky, každý by chtěl za pár peněz hned lítat 6K heliny. Malá rada dej si otázku sám sobě: můžu do startu dát cca 20 tis? Pokud jo tak další můžu při krašhu,který zákonitě přijde ať už na ruce nebo na techniku,dát skoro cenu nové heli?Pokud ne tak jdi rovnou do koptéry,bo s tou když švihneš o zem,tak buď jen otočíš koptra a letíš znova,nebo vymeníš vrtulky a letíš znova,no a v nejnorším případě vymeníš celý rám,který není tak moc drahý :mrgreen:
Wal-heli

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 19:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.6.2016
Příspěvky: 25
Bydliště: Pardubice
Oka jdu do coptery :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 19:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Tutor píše:
Je mi 15 a píšu z mobilu takže se mi občas nějak slova úpravy podle svého a neplánuji hned 6k držel jsem to je jednou v ruce 4k takže chci 4k a az potom 6k je letadlo se mi libi jo asi to snim bude lehčí ale zase musí furt letěta nemůže létě pul metrů nad zemí a toho ja se bojim

Prosím tě, i když je ti patnáct a píšeš z mobilu, tak si to po sobě přečti a snaž se psát srozumitelně. Takhle člověk musí nejdříve luštit co tím básník chtěl říci, a když se tím prokouše a pochopí, tak teprve pak je ti schopen odpovědět. V dnešní době je úplně jedno jestli píšeš z mobilu, nebo z počítače. Tam ten problém není.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 20:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Mezi námi, ta gramatika je příšerná, ale k věci. Ty 6k vrtulníky mají něco do sebe, ale musíš chtít, musíš na to mít trochu ruce, ale hlavně peníze, jak bylo psáno výše.
U letadel taky potřebuješ vstupní investici a u koptér jakbysmet. U těch posledních jsou provozní náklady na první pohled nejmenší, ale na druhou stranu musíš mít do začátku 10 - 20 litrů. Ta horní hranice je při pořízení brýlí a lepšího rádia a koptéry tak tak. A to nemáš nabíječku, zdroj, vercajk, baterky, bižuterii, pájku a já nevím co ještě...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2016 23:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.11.2012
Příspěvky: 260
Bydliště: P 5 Košíře
Hodně jsem se vyblb s Blade MSR. Lehoučký,když to někam spadne tak to nemusí bolet,bacha na vítr venku.Výhoda tréniku doma,můžeš třeba útočit proudem vzduchu na lustr . K tomu Blade NANO FPV kopterku,pak 180QX kopterku....
A hromadu ostatního..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: úte 27.12.2016 2:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Mnohí si to neuvedomujú, alebo dokonca o tom ani nevedia, ale s multikoptérou sa dá lietať aj bez kamery a bez FPV. Proste len tak blbnúť nad terénom. A môže to byť aj dobrá príprava na vrtuľník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: úte 27.12.2016 11:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.11.2012
Příspěvky: 260
Bydliště: P 5 Košíře
Procouvat s MSR pár osmiček mezi petkama na stole nebo před hospou :) trocha trenování potřebuje.
A do vrtulníčků bych to zařadil.
250 race copter se umí rozvzteklit. A do těla nic moc. FPV je jednodušší než normální létání.
U FPV není "vlevo,ale proti tobě."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: úte 27.12.2016 12:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Tutor píše:
LetadLa jsem.měl už 3 na to ja proste nejsem u toho se prostě bojim ze to rozbíjí nebo ze to uletí ...
radši bych ty "motyky" :D

Ehmmm, keď sa bojíš lietať s lietadlom, tak nad akrobatickým vrťasom ani neuvažuj :mrgreen:
Ten eroplán je na lietanie neporovnateľne jednoduchší než heli...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: úte 27.12.2016 20:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
Helinářům, zdá se hrozí i další úbytek. Hodně z nás zřejmě nebude mít čím létat,nejsou totiž díly. Alespoň já s Align T-Rex 450 Sport mám s díly obrovské problémy. 90% dílů co jsou po ráně potřeba prostě není. Nejsou ani na jiné pádlové verze a dokonce není ani řešení koupit si novou stavebnici bezpádla. Nejsou totiž také. Veškeré 450 ky zmizely a nahradily je 470ky. Ještě před půl rokem byl hodně in Rex-450 Dominátor a dneska nikde není stavebnice a s díly na něj je to podobné.
Já mám na svém Sportu poslední hlavu co se mi na E-bay povedla sehnat + jednu HK kopii, až odejdou,budu namydlenej. Dlouho už si chci koupit 550ku a letos na jaře sem to chtěl konečně udělat,ale možná jí vubec koupit nepůjde,nebo nebudou dostupné díly a pak si jí stejně nekoupím.
Koukal sem,že u ostatních značek je to obdobné.
(nepočítám samozřejmě TDR a v současné době in Goblina)
Jaké s tím máte zkušenosti vy?

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: úte 27.12.2016 22:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
To, že Align to zabalil s klasickou 450 neznamená, že je to odepsané.
Pokud nechci použít HK díly, u nás třeba tady, dají se použít Tarot a to třeba tady, tady, nebo třeba tady. Tarot je cenově lepší, než origo a kvalitativně údajně srovnatelně.
Pokud chceš mermomocí origo, tak třeba tady.
Důvod k panice opravdu není.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: úte 27.12.2016 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
s temi dily je to proste pro align a to nemluvim o thunder tiger mizerne a to diky obchodni politice. Nejsme trh pro to aby to sem cpali ve velkem a mohli dat nasemu obchodnikovi zajimavou cenu. Proto to neberou. Pro TT jsem koupil snad posledni trubku na svete pres E-Bay, kterou jsem potreboval po crashi. Heli je v celku a lita, ale litam s ni tak abych nepadl alespon na ruce. Stejne pokukuji po jine. Jinak to ze nejsou 450 se dalo cekat. V dnesni dobe je in proste 550 a vice. Idealne se prodavaji velikosti 700 a ten co to s heli v dnesni dome mysli opravdu vazne tak ma na to si tu stavebnici koupit a po crashi klidne koupi novej drak nez se shanet s dilama a elektroniku pouzije do nej. On ten crash po nejakem 3D toti z s takovou obludou vypada na vymenu vetsi casti dilu a to co zustane tak je hned k mani pro dalsi crash jako nahradni dil.

Alespon u me to je jiz v takovem stadiu, ze pokukuji po nove 700mi stovce a na 99% objednam goblina a k tomu tu nitro verzi protoze chci aby to rvalo, cmoudilo a smrdelo :-D

Dily na nej jsou stavebnice taky a pokud chci jakykoliv nahradni dil tak po ceste s prace se proste stavim do kramu a vezmu si ho protoze jej maji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 15:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.10.2010
Příspěvky: 80
Bydliště: Třešť
Obrázky: 0
Tutor máš odemě SZ.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Má cenu začít
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 20:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
Marek_Km píše:
To, že Align to zabalil s klasickou 450 neznamená, že je to odepsané.
Pokud nechci použít HK díly, u nás třeba tady, dají se použít Tarot a to třeba tady, tady, nebo třeba tady. Tarot je cenově lepší, než origo a kvalitativně údajně srovnatelně.
Pokud chceš mermomocí origo, tak třeba tady.
Důvod k panice opravdu není.


Seznam origo dílů v odkazu je pěknej,ale když je vše Out of stock,je mi to platné jako mrtvému zimník.
Dále mi přijde,že nezabalil jen 450ku.
HK díly dle mé zkušenosti nestojí za nic, něco jde upravit ,tak aby to alespoň nějak fungovalo,ale většina je k ničemu. Stavěl sem pár kamarádům 450ky a sám sem měl (asi 14 dní,než letěla do popelnice) 250ku od HK,tak vím o čem mluvím.
S Tarotem zkušenosti nemám,tak nemůžu soudit.

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz