Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 5:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
... to místy připadá, že to není překližka ale MDF....
Na lomu se to tváří jako dřevo; vnitřní vrstva je trochu tmavší a právě rubová je na pohled jakoby jiná dřevina než ten líc.

Celeron píše:
... Dnes je to drahý jako prase...
To mi povídej. Jediná šance je tabule (1550x1550); sice to je pecka nárazovka ale cena za dm2 pak vyjde lépe než ty tabulky z model. krámů.

Luxus v lehkých překližkách je ceiba; 2mm je plošnou hmotností srovnatelná s topolem 3mm (ale není tak tuhá, přece jen je slabší). Je ale samozřejmě dražší.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 15:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
jyrry píše:
Na lomu se to tváří jako dřevo; vnitřní vrstva je trochu tmavší a právě rubová je na pohled jakoby jiná dřevina než ten líc.

To mi povídej. Jediná šance je tabule (1550x1550); sice to je pecka nárazovka ale cena za dm2 pak vyjde lépe než ty tabulky z model. krámů.

Luxus v lehkých překližkách je ceiba; 2mm je plošnou hmotností srovnatelná s topolem 3mm (ale není tak tuhá, přece jen je slabší). Je ale samozřejmě dražší.

Rozmer 1550x1550 sa u nas predava akurat brezova, trochu tazsia , ale za dobru cenu cca 6€. Topolka je len rozmeru cca 1200x 2400 za19€
Ceibu vo velkom som ani nehladal.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 19:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jozefbb píše:
...
Rozmer 1550x1550 sa u nas predava akurat brezova, trochu tazsia , ale za dobru cenu cca 6€. ...

Já myslel leteckou březovou. Ta je o jiných penězích...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: driver A4988
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 0:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 304
Protoze cina chodi tak nejak od posledni objednavky misto od te prvni (doufam ze se ty 400 korunove objednavky neztratej kdyz jich je tolik....spis si ze me delaji prd.l cesky celnici) Tak zatim jezdi drivery bez chlazeni (vse chladne) na nema 23 1,4nm z microcomu s uni frezkou 130w misto vretene na co dum dal drevotrisky a hetichackych polovysuvech..... a na drevo je to OK
Noa mam takovou technickou otazku .... 2britka HSS 1mm ktera by mela umet hlinik .... jake otacky a posuv by jste tomu dali do toho hliniku? CHtel bych to vyzkouset ale bojim se znicit si tuhle frezu (uz sem jednu drevofrezu zlomil kdyz jsem misto vetsich otacek otocil na nizsi .. ja vim mel jsem si to pauznout a ne to udelat behem frezovani ....) vim ze kdyz to prezenu s otackama tak se zacne hlinik lepit a to je taky po freze ze ... a vzhledem k faktu ze ani s takto nizkym vykonem (drivery na +- 1/3 co snesou papirove krokace) ... neni problem aby provizorni celkem tuha masinka zlamala frezu na drevu, tak bych rekl ze do toho hliniku by to s takhle malou frezou zajet teoreticky bezproblemu mohlo ...
Na normalnim cncku bych to resil koleckem % rychlosti posuvu a sledoval ... ale to arduino grbl nema :(


Přílohy:
Poznámka: Radeji to nefotim je to jen tak na vyblbnuti prozatim nez prijdou lineary
CNC_moje_prvotina_za_den.jpg
CNC_moje_prvotina_za_den.jpg
[ 45.9 KiB | Zobrazeno 1094 krát ]

Poznámka: Vreteno z 2W motorku a cokolady na nakou tu vanocni vyzdobu
CNC_moje_prvotina_za_den_02.jpg
CNC_moje_prvotina_za_den_02.jpg
[ 33.68 KiB | Zobrazeno 1094 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 12:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
U toho hliníku jsou řezné podmínky hodně závislé na kvalitě toho hliníku, nebo duralu. Nejlíp se obrábí tzv. automatový hliník, ale pokud je to nějaké bláto, tak to neofrézuješ při žádných podmínkách. U hliníku je taky dobré chladit a mazat lihem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 12:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
hlinik sa tu uz riesil, musis ist otackami dole tak ako to ide, 1mm freza je na hranici pouzitelnosti, ber to tak ze ju zlomis :- )))) ... taky rozmer je treba brat po 10 :- )))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 16:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 431
Bydliště: Mýtna LC
1mm zlomis. pouzivam 1,5mm dvojbritú. dlzka ostria co mozno najkratsia vzhladom k hrubke materialu. na chladenie pouzivam lieh. Takto sa da vyrezavat aj relativne mäkky hlinikovy plech. Priklad. Na plech hr.5mm pouzivam 1,5mm dvojbritu frezku s dlzkou ostria 6mm beriem ho po 0,5mm, posuv 350mm/min, cca 14000ot/min. 1-tku plech beriem naraz s tymi istymi parametrami. Chladim liehom. akonahle pride frezka na miesto kde lieh nie je zmeni sa zvuk frezovania a nasledne sa frezka zlomi. takze musim davat dobry pozor aby bol stale v mieste rezu lieh. Plati to pre mäkky hlinik. V buducnosti planujem skusit frezovanie v plytkej nadobe vo vodnom kupeli tak ako sa frezuje carbon. Zatial som nezohnal vhodnu nadobku.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 20:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2014
Příspěvky: 76
Koupil jsem si stavebnici frézy a zatím se s novým přístrojem učím.
Chtěl jsem se zeptat na doporučení na prodejce frézek a klidně i typ - primárně dřevo.
Jak u nás tak i ebay
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Jen pro upřesnění, stroj se nazývá frézka a nástroj se nazývá fréza.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 21:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ještě napiš co s tím plánuješ frézovat - zda 2D díly nebo také 3D. Jakou máš kleštinu, upínací průměr nástrojů, jak výkonné vřeteno.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 21:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Vik_ píše:
Koupil jsem si stavebnici frézy a zatím se s novým přístrojem učím.
Chtěl jsem se zeptat na doporučení na prodejce frézek a klidně i typ - primárně dřevo.
Jak u nás tak i ebay
děkuji


Tak nám pošli odkaz na tu frézku, co jsi koupil, abychom byli v obraze, a mohli radit. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2016 22:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2014
Příspěvky: 76
Rosta2 píše:

Tak nám pošli odkaz na tu frézku, co jsi koupil, abychom byli v obraze, a mohli radit. :D


Omlouvám se zazáměnu frézy a frézky

Jedná se o X-Carve od Inventables.
Vřeteno je DeWalt 900W
Sklíčidla jsou 1/8¨a 1/4¨

Frézování 2D - výřezy žeber, přepážek atp. Materiál balsa, topolka a letecká až 6mm
Frézování 3D pod tím si představím nějaké vyřezávání/gravírování. Nebo se mýlím?

I když na youtube jsou různá videa jak řežou i hliník chápu, že tuhost tohoto stroje je výrazně nižší, než kdyby byl celý z bloků duralu a místo řemenů by byly použity závitové tyče. Vývoj probíhá tak třeba u další verze.

Možná takovou poznámku - Nosník na osu X na kterém jezdí vřeteno mi přišel ťuklý (nebylo vidět poškození balíku). Po zeptání u prodejce (kupoval jsem v UK) zda jde koupit jako náhradní díl a zaslání fotografie poškození mi za 3 dny dorazil UPS přímo od výrobce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 9:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Na fotkach je to krasne, vedia to nafotit a co vsetko to dokaze, vedia ospievat. Realita je vsak uplne ina. Myslim kazda cnc , nielen ta tvoja. Ale ved prve cnc machri robili z bukasovych dosiek a chodili. Netreba mat velke oci, posluzi ti , dolezite , aby chodila dobre elektronika, neposkakovala.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 10:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Podívej, frézovat ta mašinka bude, ale s tou přesností, uvádí se 0,075 - 0,13mm, a kolik to bude v reálu, tak to asi moc velká sláva nebude, ten ozubený řemen,který je použitý k pohonu os má průtažnost, a tam budou vznikat ty nepřesnosti. No a ty pojezdy v podobě rolniček, tak tam to taky bezvůlové nebude, a trochu bych se bál, až do těch drah nalétají piliny a prach z toho frézování, že se to tam bude sekat. Takže dodělat odsávání, a zkoušet na kousku překližky kolik si toho mohu dovolit, třeba jestli z frézou 1,5mm můžu do topolové překližky 3mm frézovat tu hloubku na jeden záběr, a přesnost je ještě použitelná, nebo jestli už to chce vzít ty 3mm na dvakrát. Samo že letecká březová překližka, se bude chovat jinak, než ta topolová překližka o stejné tloušťce. Já tedy kupuji frézy z http://www.cncshop.cz/frezy_c nejvíc používám průměr 1mm, 1,5mm, a 3mm. Frézou 1mm frézuji balzu do 4mm a překližku do 2mm na jeden záběr. A nejvíce frézuji frézou 1,5mm otáčky 14000 - 16000ot/min. posuv 650 - 750mm/min ( někdo frézuje s vyššími otáčkami i posuvy, ale já nikde nespěchám). Nejlepší by pro Tebe bylo, tedy pokud neumíš frézovat, tak zajet k někomu, kdo má taky hobby frézku na čučku, jenou vidět, je lepší, než o tom 100x slyšet. A stejně to bude pár měsíců a víc než do toho frézování trochu přijdeš :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 11:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Ten stroj je schopnostma cca to same co moje MPCNC a myslim ze je v pohode na libovolne drevo/peny. Prvni co bych teda udelal je vymena toho Dewalta za neco mensiho ale stridaveho (podivej se do historie tohodle vlakna nebo vlakna o MPCNC tady na RCManii). Pro drevo totiz staci 150W a tydle spindly na 220V rvou jak sileny. Mam tady velmi podobne a nakonec jsem ho vubec nepouzil.

Co se tyka remenu - myslim ze tam zadne neprenosti vznikat nebudou. Rozhodne je to lepsi nez stroj na metrickych zavitovkach z obi bez rozumne antibacklash matice protoze to je casovaci remen. Tj. je tam zajistena presnost, je vyztuzeny takze prutah je maly a tudiz staci rozumne nasponovani.

Stejne remeny najdes v tiskarnach (jak 3D tak 2D) ktere pracuji s vyrazne vyssi presnosti ale pravdou je ze nemaji tak velky tlak. Pokud se ale bavime o frezach prumeru 1 - 1.5mm tak jsem presvedceny ze sila nutna pro zlomeni nastroje je stale hluboko pod limitem toho aby remen mel problem.


priznam se ze moc nechapu proc vsichni furt chtej frezovat hlinik. Kolega z klubu si postavil cncko na hlinik (takze z hliniku). Masina krasna ale ma to neco ke 20ti kilum a plocha je proti memu MPCNC polovicni. Myslim ze zamysleni se nad tim co vlastne chci frezovat nejvic je primarni vec. Pokud budu jednou za uherak potrebovat neco z hliniku tak to holt pojedu pomalinku a nebo si to necham udelat nekde na laseru rychle :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz