Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 18:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Nezmar píše:
to vetronar.
Není mi moc jasný důvod tvého příspěvku.Stavim první větší éro dle vlastního návrhu a rada zkušených se hodí.Ohybový moment u výškovky asi taky neumíš spočítat a vyčítat někomu že se chce na něco optat zkušenějších no nevim.Od toho je přeci forum .Rad Laca si opravdu vážím a myslím si že ho tím neobtěžuji.Jak jsem si všimnul letos na podzimní Raný , plnoletý už je a uměl by se ozvat sám,nebo dotaz ignorovat .Jinak jako předlohu mám jen monografii a né hotové plány.


ano Laco ti odpovida spravne. On takovych krasnych obru uz postavil hodne. A mas pravdu ze to spocitat neumim. Pro me konstrukce jsou take kopie skutecnych, tedy makety ci polomakety. U nich totiz toho moc pocitat nemusis pokud to nejsou brusy nebo akrobaty jak ti jiz Laco take rikal. A monografie kterou mas ti bohate staci.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 18:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Jinak receno Laco ti psal ze vse uz je spocitane tim kdo konstruoval original. A Laco ti i k tomu psal jaky zvolit profil apod jak jsem si vsiml.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 18:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.6.2011
Příspěvky: 105
Bydliště: Brníkov
Obrázky: 5
Spočítaný pro měřítko 1:2,5 nikde nic není .Nejsi ty náhodou Všeználek?????
PS.profil jsem si zvolil sám s tím problém nemám.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 21:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
vetronar píše:
Nezmar neni mi jasne proc porad neco resis kdyz ti LV uz nekolikrat poradil. LV je maketar jako Jindra Stejskal. Takze udelej to presne podle predlohy a nevymyslej co uz funguje.


Promiň ale tvůj guru Laco nic neporadil krom všeobecného já to tak dělám.Tady padl konkretní dotaz na konkrétní věc,mě se líbí že stavitel si napřed udělá základní výpočty z hlediska namáhání draku.přiznám se že mě to taky zajímá , ale neporadím nevím.Snad bych směřoval dotaz třeba zde http://www.airspace.cz/akademie/rocnik/ ... entech.php


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 22:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: Rýmařov

Promiň ale tvůj guru Laco nic neporadil krom všeobecného já to tak dělám


Laco neodpověděl na dotaz ohledně výpočtu,ale dal mu návod z čeho to udělat aby to vydrželo . :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 23:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
vladimir32 píše:
[b]

Laco neodpověděl na dotaz ohledně výpočtu,ale dal mu návod z čeho to udělat aby to vydrželo . :wink:


Hmm,tak třeba já , já to dělám z dvojky plechu a to fáákt vydrží . nevím,asi špatně vnímám psaný text , ale dotaz byl zcela jiný


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 9:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
tratonah píše:

Hmm,tak třeba já , já to dělám z dvojky plechu a to fáákt vydrží . nevím,asi špatně vnímám psaný text , ale dotaz byl zcela jiný

Na otázku som mu odpovedal, že to počítať nemusí. Ak dodrží zmenšenú konštrukciu a dá tam pásnice čo som napísal tak to bude predimenzované až, až. Nerátal som to, ale mám to odskúšané v reále u X modelárov a modelov čo sú v mierke okolo 1:3.
Apropo, z plechu, ale 1,5mm nereze robím spojky krídla :mrgreen:
Dessauer
Jánošík
Sperber

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 12:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.6.2011
Příspěvky: 105
Bydliště: Brníkov
Obrázky: 5
Laco ještě jednou děkuji.Je to můj boj ,ale rád si nechám poradit.Z duralu by ta výškovka vydržela hodně :lol: :lol: Jdu stavět a potom to zkušebně zatížím dle výpočtu.Pro jistotu :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 9:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Nezmar píše:
Laco ještě jednou děkuji.Je to můj boj ,ale rád si nechám poradit.Z duralu by ta výškovka vydržela hodně :lol: :lol: Jdu stavět a potom to zkušebně zatížím dle výpočtu.Pro jistotu :D .


Ty nechces poradit. Ty chces vedet udaj ktery nepotrebujes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 15:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.6.2011
Příspěvky: 105
Bydliště: Brníkov
Obrázky: 5
To že si chci výpočtem zjistit velikost namáhání částí modelu a po dokončení ověřit zátěžovou zkouškou je podle tebe zbytečnost. No je to tvůj názor .......
Mě to za trochu toho hledání stojí a můžu si pak říct že jsem pro bezpečnost udělal maximum.Ono trefit někoho 10kg torpédem bez výškovky nemusí skončit dobře.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 19:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Našel jsem jednu diplomku,ta by ti mohla pomoci.
https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace ... e_id=66265


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 8:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Nezmar píše:
To že si chci výpočtem zjistit velikost namáhání částí modelu a po dokončení ověřit zátěžovou zkouškou je podle tebe zbytečnost. No je to tvůj názor .......
Mě to za trochu toho hledání stojí a můžu si pak říct že jsem pro bezpečnost udělal maximum.Ono trefit někoho 10kg torpédem bez výškovky nemusí skončit dobře.


presne tak. Rikam ty vypocty jsou zname. A zeptam se jinak. Delas si i vypocty na serva na baterky apod? Je pekne ze letadlo bude mit vypocitane pevnostni uzly, ale nejvice nestesti se stane diky elektronice ne konstrukci. Asi neznam pripad kdy by se tento typ vetrone rozsypal ve vzduchu za letu ktery se od nej predpoklada. Jiste vsak najdes pripady kdy model uletl nebo se zritil diky elektronice. Proto rikam a to i Laco ti rekl ze se ptas v danem pripade na "blbost". K cemu je ocelova traverza jako nosnik kdyz ten ostep nemuzes ovladat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 9:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Nezmar píše:
To že si chci výpočtem zjistit velikost namáhání částí modelu a po dokončení ověřit zátěžovou zkouškou je podle tebe zbytečnost. No je to tvůj názor .......
Mě to za trochu toho hledání stojí a můžu si pak říct že jsem pro bezpečnost udělal maximum.Ono trefit někoho 10kg torpédem bez výškovky nemusí skončit dobře.

Je dobre, ze mas respekt a pre bezpecnost lietania chces urobit maximum a teda s akou supravou chces toho obra riadit, tuto cast mas poriesenu k spokojnosti?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 10:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.6.2011
Příspěvky: 105
Bydliště: Brníkov
Obrázky: 5
Na zjištění potřebné síly serva existuje šikovnej program,baterky LiFe ,funkční telemetrii a žádný další kurvítka .Rádio Graupner Mc 20 .
PS: Každej si to děláme po svém. Modelařim přes 30 let a spadnul jsem zatim vždy jen na ruce . Už to neřešte


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bowlus Albatros
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 13:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Nezmar píše:
Modelařim přes 30 let a spadnul jsem zatim vždy jen na ruce .


A jsme u toho. Spadnout to muze i na ruce. A k cemu je pak ten vypocet? K nicemu.
Pokud se dela takovy vypocet tak kompletni tedy i namahani tahel, pacek, pantu a dalsich veci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz