Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 16:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Chtěl jsem tím říct že je to opravdu mikrovrtačka s regulací řemenem pibližně od 1500 do 22000 otáček a že je máme v práci. Ale neříkají mi pane.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Naposledy upravil Golfista dne stř 04.01.2017 18:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 18:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
to Dude: Obávám se, že takhle rezolutně ti asi nikdo neodpoví. Jinak investovat do dvou vrtaček, navíc když máš málo prostoru? Přeju šťastnou ruku při výběru.
Sice píšeš že bazarovku nechceš, ale co tahle Proma? Zkušenosti s ní ale nemám, pokud ale vím, tak nedělali tak špatné stroje. Nevím taky odkud jsi a pokud se sám necítíš k posouzení při výběru, není snad problém vzít si sebou nějakého strojaře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 18:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2016
Příspěvky: 8
Larku díky, vypadá hodně dobře, už to řeším :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 18:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Není za co a držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2017 23:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
Tak dneska jsem nainstaloval tu Gude GTB 16V. Není to sice žádná hitparáda, ale na první osahání je výrazně lepší než všechny kousky na které jsem kdy v poslední době šáhnul po obchodech.
Jak to bude s ní dál se uvidí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.09.2019 20:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dlouho jsem pokukoval po BOSCH vrtačce, ale cena mi přišla poněkud vysoká.
V pondělí ráno jsem zahlédl inzerát na její kopii SCHEPPACH DP40 , nějak jsem se rychle rozhodl a objednal ji.
Dneska balík dorazil a hned v práci jsme ji s kolegy zkoukli.
Největší nemoce malých levných stolních vrtaček - vůle vřetena, boční vůle na sloupu, házení sklíčidla, netuhý sloup, slabý motor - to všechno nemá nebo má celkem slušně potlačené; třeba kolík 8x150 upnutý ve sklíčidle na konci viditelně nehází; ten samý testík u Einhellu co jsem zatím měl vypadá spíš tragikomicky až k pláči :-) Výkon 710W taky není k zahození, bonus je stabilizace otáček - při zatížení přidá a snaží se otáčky držet. Odměřování hloubky je také dobré, funguje a je to použitelné. Laserový kříž je malinko mimo osu vřetena - cca 0,3-0,5mm od oka. To je jedna z mála nectností toho kusu co mi přišel.
Jediná větší nedobrota je málo tuhé uložení sloupu v tom hliníkovém stolku - už při lehkém upnutí obrobku tou přítlačnou packou se to tam deformuje a sloup se naklání dozadu. Budu ale používat strojní svěrák, tak mě to tak nevadí, jak moc se to projeví při "silovém" vrtání, to uvidím.
Zatím si říkám že za tu cenu je to docela slušné nářadíčko do kutilovy dílny.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz