Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 1:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
..........


Přílohy:
5D3_8299.JPG
5D3_8299.JPG
[ 22.12 KiB | Zobrazeno 2646 krát ]

5D3_8307.JPG
5D3_8307.JPG
[ 56.65 KiB | Zobrazeno 2646 krát ]

5D3_8309.JPG
5D3_8309.JPG
[ 60.81 KiB | Zobrazeno 2646 krát ]

5D3_8313.JPG
5D3_8313.JPG
[ 28.15 KiB | Zobrazeno 2646 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 1:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
..........


Přílohy:
5D3_8315.JPG
5D3_8315.JPG
[ 39.39 KiB | Zobrazeno 2645 krát ]

5D3_8319.JPG
5D3_8319.JPG
[ 23.27 KiB | Zobrazeno 2645 krát ]

5D3_8318.JPG
5D3_8318.JPG
[ 46.95 KiB | Zobrazeno 2645 krát ]

5D3_8310.JPG
5D3_8310.JPG
[ 67.8 KiB | Zobrazeno 2643 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 1:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1354
Bydliště: Praha
...pěkný fotky, bude to piplačka to pak luxusně vybarvovat, ale je to nutný. Já jsem spíš na to, co je v podpalubí :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 2:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Stou váhou nic moc místo mosazných duralové pouzdra ložiska silon raději dovážit než dopadnout jak já :D a hřídel těsní mazací tuk.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 15:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
a jak jsi dopadl? šel jsi ke dnu? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 15:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Glatz píše:
a jak jsi dopadl? šel jsi ke dnu? :)


Tipnu si že jo. Něco podobného jsem dělal už před drahnými lety a byl to v podstatě ztracený boj. Nástavby jsou relativně těžké, takže tendence k převrácení. Zatížit v kýlu to moc nejde, malý výtlak. Šrouby v měříku nejsou k ničemu, netáhnou. Větší šroub má reakční moment, který to převrací. Celá věc je tak horko težko do vany, protože jakýkoliv vítr nebo vlna to zase pošle ke dnu.

Já měl nějakou letadlovku, o něco menší a štíhlejší. Tudíž ty problémy byly ještě výraznější. A tipnul bych si, že se s nimi potýká taky...

Model je 1:350. Kde sežene vítr a vlny ve stejném měřítku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 15:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1354
Bydliště: Praha
... na youtube jsou Bismark 1:200 to už vypadá nadějněji... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 17:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
To zrovna ne.Samotny trup je tak těžký že hladina je zhruba mezi palubou a čarou ponoru po osazení rc.Od té doby počítám objem pod čarou ponoru ještě před zahájením stavby...

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 17:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Rezerva váhy je tam velká - motory jsou po 15g, bohatě to stačí na pohon. Pokud bys měl pochybnosti, můžeš dát krajní slabší a prostřední třeba MIG 280, který je už o dost silnější. Má to tak i dost dospěláckých lodí - střední motor má obdobný výkon, jako oba krajní dohromady. Co se týká těch trubiček a ložisek: na tu silikonovou hadičku - coby ložisko - zapomeň. Klidně si to vyzkoušej - vezmi centimetr té hadičky s vnitřním průměrem 2 mm a dej do ní hřídel také 2 mm ... budeš mít problém s tou hřídelí pootočit. Ta bronzová ložiska jsou opravdu kvalitní a není potřeba tam cpát žádnou vazelínu - jen tu kapku řídkého oleje.
Servo stačí bohatě 5g. Pokud bys sehnal duralovou trubičku, bylo by to lepší - byla by určitě lehčí, ale asi se dá těžko sehnat tak tenká a hlavně tenkostěnná. Co se týká regulátorů, tak 40g je zbytečně moc. Maximální odběr bude 2-3A ( a to si myslím je až dost ). Pokud bys měl strach o výkon, mohl bys dát jako střední motor malý stříďák s leteckým jednosměrným regulátorem ( couvalo by se pouze pomocí těch dvou krajních stejnosmerných motorů - stejně nelze s takovou lodí couvat rychle ). Průměrný odběr bude kolem 1A a když baterky mají 2.5 Ah, tak jízda 2.5h je dost dlouhá a pokud bys chtěl jezdit nepřetržitě, pořídíš dvě sady a není co řešit.
Tvoje práce je podle fotek natolik hezká, že by bylo škoda do tak vymazlené lodi dát nějaký nevyzkoušený polotovar a pak těžko napravovat chybu. Jako spojku mezi hřídelí od vrtule a motoru by se velmi dobře hodily tyto spojky: http://www.mpjet.info/market/index.php? ... ts_id=1768
Jsou drahé, ale velmi kvalitní a na tak pěkně zpracovanou loď bych je osobně pořídil. Stačí i ty silikonové hadičky 1.6/4.8 mm ( k dostání v Gumexu, metr za 33,- )
Jinak ta loď je svým způsobem obrovská - když může jezdit hodně remorkérů Smit Frankrijk od Revellu ( 1:200, k dispozici pro veškeré RC vybavení je cca 18-20g ), tak tady máš mnohem víc možností.
https://www.youtube.com/watch?v=s0WomVx2Ivo
https://www.youtube.com/watch?v=UnBu7kEE_GQ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 18:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
To těžiště mi láme palici celou dobu. Myslel jsem si, že asi stačí, že je trup placatý. Nástavby obsahují kovové díly a jsou dohromady poměrně "vysoké a těžké". Pokud nějaké gramy zbydou, tak ten kýl bych tam mohl udělat jen pro použití RC. Napadlo mě to udělat takto. V práci tady máme miniaturní neodymové magnetky válečky v průměru cca 5mm a oddělit je od sebe chce docela "sílu", takže pevný spoj tam je a sundávací. Jsou miniaturní, takže i lehké. Z kusu PVC desky, nebo možná lépe tenkého plechu, kterých tady taky máme hromady, vyrobím něco jako křídlo a na konec dám nějaké závažíčko, podle toho kolik gramů zbyde. Těžiště se tak zlepší. To by mohlo fungovat. Ne? S loďkou jsem neměl v úmyslu drandit peřeje divoké řeky. Spíš trávit čas s děckama v úmorných hicech letních dnů u vody, kdy se ani list osyky nehne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 21:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Bitevní loď má hodně široký trup a i když jsou nástavby těžší, tak to bude mít vliv především na to, že ve vlnkách se to bude dost nemaketově kymácet. S tím kýlem zatím nespěchej.
Na druhou stranu ale s takovou lodí se jezdí na klidné hladině někdy v podvečer.
Válečné lodě mají velkou nevýhodu v tom, že díky své kamufláži nejsou nijak výrazné ani jako modely a dvoumetrová válečná loď je stejně nápadná, jako třeba 60 cm remorkér.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 21:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
Nákupní seznam:
Bronzová pouzdra jsou na cestě. Zkusím je přemluvit do této hliníkové trubičky, která by měla být o půl desetiny milimetru uvnitř užší než pouzdro:
http://www.pvmodel.cz/produkt/alu-trubi ... 5mm-u13121
Když tak použiju tuhle mosaznou:
http://www.pvmodel.cz/produkt/mosazna-t ... -mm-u12044
Mám nápad jak ubrat pár gramů. Pouzdro hřídele udělat jen na délku mosazných koncovek, aby se to dalo vlepit do modelu a utěsnit ho tak. Přidat nějaký milimetr navíc a vyvést uprostřed kousek trubičky směrem vzhůru jako mazničku na nakapání oleje, protože bez tohoto řešení se k tomu pouzdru u šroubu po vlepení už nedostanu. Hřídelky budou tak ve velké části odhalené, ale bude to lehčí. Teď se bojím, aby to nějak při otáčkách nevibrovalo. Takže bych to zabezpečil před spojkou k motorkům žebrem z měkčeného PVC vlepeným do trupu. Aby se dírka nevyšmajdala, tak bych průchod ošetřil pár milimetry mosazné trubičky, kterou už doma mám:
http://www.pvmodel.cz/produkt/mosazna-t ... -mm-u12041
Tento drát bych použil na hřídele. Respektive už jsem ho už koupil. Tak snad mě s ním nepošlete do háje. :)
http://www.pvmodel.cz/produkt/nirosta-d ... -mm-u11966
Potom teda tři tyto motorky:
http://www.pvmodel.cz/produkt/mig-2025-12v-u65036
V Regulátorech jste vychvalovali Dsys tak třeba tenhle? Je to druhý nejslebší. U toho úplně nejslabšího je všechno fajn, ale jestli jsem to pochopil správně tak zvládne jen jednu Li-Ion baterku. A nějakých takových těch neznačkových je plný youtube a ukazujou tam jak různě škubou motorkuy jak při pelileptickém záchvatu a tak podobně místo plynulé regulace. Ten Dsys má sice zbytečně moc 18A, ale má taky jen 18gramů. Počítal jsem pro zichr 40gramů a to je zase odtučňovací kůra.
http://www.pvmodel.cz/produkt/regulator-mdd18-u64464
Koneckonců pokud to nebude na tomto modelu fungovat, dá se to vždycky kuchnout a dát do jiného modelu, jestli s tím vzteky nešvihnu o zem, nebo střelit na bazaru.
PS: Ty odkazy jsou na kamenný obchod, který mám kousek od práce. Tak je fajn vybírat od tamtud a neplatit za všechno poštovné. Bronzová pouzdra ale neměli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 23:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Díky za odkaz na ty hliníkové trubičky. Objednám si je. Ta pouzdra tam budou akorát. V žádném případě ty trubičky - pouzdra hřídele nepřerušuj - nech je v celé délce, ta krajní ložiska by měla být v pevném pouzdře, aby se nerozkmitala spolu s hřídelí. Na tom vážně neušetříš - spíš naopak. A hlavně voda se nedostne přes dvě ložiska ... nějaká další trubička - coby maznička - je úplně zbytečná. S hřídelí Tě do háje nepošlu ani náhodou - v podstatě nic lepšího jen tak snadno neseženeš. Motorky jsou OK, snad jen ten střední bych dal silnější - MIG 280 12V 3Li.
Regulátor MDD 18 je ten nejslabší - momentálně žádný slabší není, ale snad v nějakém bližším horizontu by se měl objevit o dost menší - kolem 8A. Ale bude to nějakou chvíli trvat. Zatím kup jeden a zapoj na něj všechny tři motory - ty další dva ( nebo tři ) menší se dají dokoupit. Pokud bys měl zájem, ozvi se soukromou zprávou ... Dřív se vyráběly i 7A a 4A, ale už nejsou v prodeji. Ten nejslabší - 4A - je pouze na jeden článek Li-xx nebo 4 články Nixx - prostě do 6V maximálně. Ale už stejně nejsou a nebudou. Ty čínské obousměrné jsou opravdu dost nejisté při rozběhu - při malých otáčkách - z nuly - se nemohou pořádně rozhodnout, zda se roztočit nebo ne. Na rozběh z nuly neznám lepší reglec, jak ten DSYS.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 23:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.8.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Ješovice, Liběchov
Sice poněkud pozdě, nicméně kdysi jsem měl v téhle velikosti Bismarck, celé hnáno motorem velikosti 320, šroub průměru 18mm (z jiného modelu), kormidla zdvojená propojená pouhým spřáhlem, napájení tehdy ze šesti tužkovek, dovažoval jsem ještě tuším 120g (zhruba na úroveň maximálního ponoru pro větší stabilitu). do toho Alu pouzdra se ta mosazná trubička vejde, stačí cca 1cm z každé strany, postačí zakápnout vteřiňákem proti vyskočení. ten vývod vzhůru je fajn, jen nahoru přilepit matici a vrazit silonový šroub, místo kapání oleje natlačit vazelínu- je po praktičtější kvůli dotěsnění


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 23:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.8.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Ješovice, Liběchov
Bořík píše:
. Ten nejslabší - 4A - je pouze na jeden článek Li-xx nebo 4 články Nixx - prostě do 6V maximálně. Ale už stejně nejsou a nebudou. .


Ale jsou, třeba TENHLE dvojregl:http://www.dsys.cz/?prod=63&lang=cz

Jinak nějaké ty staré 4A má ještě Pecka na skladě


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz