Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nováček se Spitfirem od 3D LabPrint
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 20:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.2.2017
Příspěvky: 2
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Zdravím. Protože se mi v kanceláři válí 3D tiskárna, tak jsem se rozhodl zkusit si vytisknout Spitfira. Plán je takový, že vytisknu model, poslepuji, nakoupím motor, baterii, serva apod přímo podle specifikace (co jsem koukal, tak to není nějak drahá sranda) a RC soupravu asi zkusím sehnat například OPTIC 6, nebo něco podobného, ale radši už použité. A mezitím si najdu modeláře v blízkosti a poprosím je o naučení základů apod. A dotaz je, jestli je to takhle proveditelné, nebo ne. Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 20:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.10.2005
Příspěvky: 231
Bydliště: Kostelec u Jihlavy
FrenkyB píše:
Zdravím. Protože se mi v kanceláři válí 3D tiskárna, tak jsem se rozhodl zkusit si vytisknout Spitfira. Plán je takový, že vytisknu model, poslepuji, nakoupím motor, baterii, serva apod přímo podle specifikace (co jsem koukal, tak to není nějak drahá sranda) a RC soupravu asi zkusím sehnat například OPTIC 6, nebo něco podobného, ale radši už použité. A mezitím si najdu modeláře v blízkosti a poprosím je o naučení základů apod. A dotaz je, jestli je to takhle proveditelné, nebo ne. Děkuji za odpovědi.


příteli, jestli se Ti toto podaří a nikdy si asi nelétal, bude z Tebe asi extrapilot. Jinak přeji hodně štěstí


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 20:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
FrenkyB píše:
... dotaz je, jestli je to takhle proveditelné...

Na rovinu - až do bodu "mezitím si najdu modeláře v blízkosti" to proveditelné je.
Pak by to mělo pokračovat "pořídím si vhodný model na učení, k tomu nejspíš simulátor"
Ten Spit na učení vhodný rozhodně není.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 562
Bydliště: Brno
Ahoj, před lety jsem chtěl začít létat s nějakým krásným letadlem s podvozkem. Všichni me odrazovali, že na začátek je to špatné a doporucovali nějaký kluzak s motorem. Já řekl ne a koupil pipera. :-D hodiny jsem trénoval na simulátoru a řekl, ze jsem připravený. Dvakrát byl ve vzduchu a.. :-D chci tím říct, že ač je kluzak porad hnusnej, je to na nauceni nejlepší. Kup z bazaru nějaký polystyrenovy kluzak za litr, chvíli ho nič a pak az se pusť do tištěného letadla, které vydrží mnohem míň, než z EPP. :-)

Odesláno z mého SM-G925F a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 20:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.2.2017
Příspěvky: 2
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Dobře, takže seženu si nějakýho easystara, k tomu nějaký rozumný rádio a mezitim bude spitfire na ozdobu na stěně. Dík za rady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 22:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Nevím, jak jsi na tom finančně, ale když neseženeš nikoho blíž, přijeď k nám. Zas tak daleko to není. Kolega jezdí z Brna. Prostě mu to u nás vyhovuje. :wink:

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Dneska jsem si koupil auto, večer si o tom něco počtu, ráno se poptám známého jak točit volantem a odpoledne jdu závodit..... Dyť na tom nic není.
Připadá mě to stejné jako vytiskl jsem si letadlo.....
Nechci v žádném případě hanět tvoje nadšení, ale zkušení radí - přečti si tu o tom něco, furt se to tu řeší, poptej se na nejbližším letišti, a začni s cvičným modelem.
Letu zdar.
P


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2017 22:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
FrenkyB píše:
A mezitím si najdu modeláře v blízkosti a poprosím je o naučení základů apod.

Podívej se do SZ (zprávy vlevo nahoře), hodím ti tam svůj mail a kontakt na žďárské modeláře.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 10:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
Tak jak to píšeš to proveditelné je, ale pokud jsi s RC modelem nikdy nelétal, bude jeho životnost vééélmi krátká. Navíc je tento spit dost rychlý a na minimálce má tendenci padat do vývrtky. Takže pokud nemáš základní návyky pilotáže bude to co pokus o let to vozembouch... Až do chvíle kdy se něco v modelu zničí.

Taky bych doporučoval na začátek nějaký výcvik. Nejlépe s EPP.

Ps: mě nikdo lítat s modelem neučil, pral jsem s tím do obilí, rozbíjel a slepoval až se mi podařilo jej chvíli udržet v luftě. Pak bylo vyhráno. Ale to byl větroň bez motoru a z balzy...

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 10:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Minuly vikend jsem prave spita 3dprint zaletal a je to pekne rychla mrcha. Ja mel navic moc velke vychylky a tak jsem to dal jen s opravdu plnym nasazenim... A to letam pres 25 let :-) Po serizeni to bude lepsi, ale pro zacatecnika porad hodne na hrane. Treba tisteny P47 je neporovnatelne jednodussi na pilotaz, ale i ten bude pro zacatecnika trochu problem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 11:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
chystají se dva začátečnické modely 3dlabprint (během jara), ale jo na začátek nějaký EPP je ideální..., jinak mě se lítá se Spitem nejlíp (nejvíc mě to baví) :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 11:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
tady zatím maximálka vodorovný let ustálený se Spitem...


Přílohy:
231.jpg
231.jpg
[ 53.25 KiB | Zobrazeno 4413 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 12:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Ale jo, po naladeni je Spifire letove prijemny, ale pro zacatecnika fakt ne. Pro tuto situaci je asi nejhorsi me109f a Spit hned po nem. Zkuseny si uzije, ale pro mene zkuseneho je P47 a pak P51 proste zalucny mene.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 12:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
souhlas...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Chlapci, to jste mě moc nepotěšili, že s tím má 25letej praktik potíže...leží mě to doma na stole a čeká na pohon, takže se budu holt víc modlit :-))) Myslel jsem si, že si koupím něco na požužlávání oblohy a vona to zatim bude pěkná bestie :-)

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz