Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 13:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Zdravím, mám už něco nalítáno s 6ch heli a na simulátoru jsem se taky něco nalítal s letadly, oproti heli mi to příjde jednoduché a aby mi to spadlo, musím dělat opravdu velké "voloviny" s reálným modelem jsem však nelítal.

Rozmýšlím co pořídit aby to bylo kompatibilní s mojí DX6i, zvládlo to nějaké to 3D a kolmé stoupání, ale hlavně aby to vydrželo nějaké ty pády, a nemusel jsem se pouštět do složitých oprav po každém pádu jako u heli. Zkrátka něco nerozbitnýho, s čím si budu moct solidně zalítat v mezičase, kdy budu čekat na díly k heli :)

Někdo mi doporučoval samokřídla, nikde jsem však nenašel žádný článek "jak vybrat" a jestli vůbec do samokřídla jít. Prosím tedy o vaše zkušenosti a doporučení co pořídit.

Díky moc! :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 13:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Ak samokrídlo tak TORO900 a postaviť ho s letovkou okolo 350g.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 14:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
automet píše:
Ak samokrídlo tak TORO900 a postaviť ho s letovkou okolo 350g.

Díky za tip, nějaké bližší vysvětlení proč právě TORO 900? Výhody, nevýhody, zkušenosti atd? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 14:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Dzon píše:

Rozmýšlím co pořídit aby to bylo kompatibilní s mojí DX6i, zvládlo to nějaké to 3D

Díky moc! :)


Na 3d samokřídlo ? Nevím , nevím :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 14:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1114
Bydliště: ostrava-svinov
Já bych Ti doporučil hornoplocha Funman nebo Minimag,dá se s nima dost vyblbnout a když něco tak doplachtíš,a také slepíš.já je mám oba a paráda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 14:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ono jde o to, co si pod tim kdo predstavi... Pokud je predstava "divoceni", tak asi muj vyladeny Swift 3D je - sledovat to za letu je celkem sila. Jen jsou obraty limitovany ve dvou osach, smerovka chybi...

Ad Toro - je to spis doporuceni ze setrvacnosti. Zorro od RCF ci nove verze Hotwingu jsou asi lepsi. V zadnem pripade to nestoji tak, ze by Toro dominovalo, je "jen" overene a dobre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
Na blbnutí a trénování páčkování je samokřídlo super. Pokud se ale chceš posouvat dál, třeba k akrobacii, je lepší si pořidit hornoplošníka s ovládanými křidélky i směrovkou (jak ti zde kolegové doporučují).
Na simulátoru nacvičíš dobře páčkování a obraty. V reálu se připrav, že se bude letadlo chovat "divně". Hlavně díky větru a nedokonalosti tvaru, vlivu země apod. Přibude ti ještě další "nepřítel", slunce :-)
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 15:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
tomashr píše:
Ono jde o to, co si pod tim kdo predstavi... Pokud je predstava "divoceni", tak asi muj vyladeny Swift 3D je - sledovat to za letu je celkem sila. Jen jsou obraty limitovany ve dvou osach, smerovka chybi...

Ad Toro - je to spis doporuceni ze setrvacnosti. Zorro od RCF ci nove verze Hotwingu jsou asi lepsi. V zadnem pripade to nestoji tak, ze by Toro dominovalo, je "jen" overene a dobre.

ahoj, prosim ta ako mas omotorovaneho toho swifta :?: dik.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 15:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Triclanek 1300mAh, motor nejaky 2208 s kV tusim 1200, vrtule asi 8x6, nevim z hlavy. Leta v pohode.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 16:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Dobrá, takže to opravdu vidím na samokřídlo, teď ale jaké? Případně kde koupit?

Toro 900 jsem našel zde - http://www.rcm.cz/produkt/TORO-900-Tuni ... ARF-i57940 společně s http://www.rcm.cz/produkt/Spektrum-prij ... cro-i21490 a http://www.rcm.cz/produkt/G3---LC-RAY-L ... 0Wh-i35427 to můžu mít za 3672,- Kč případně nějaká alternativa baterie a přijímače z Hobby Kinga by někdo uměl vytipovat prosím?

Zorro jsem ani nenašel kde koupit a Hotwing vypadá zajímavě ale nemám tušení co k tomu všecko budu muset dokoupit, jakou verzi vybrat a kde + na kolik to ve výsledku výjde, je schopné to konkurovat Toro 900? Co letové vlastnosti, nebo spíš v čem konkrétně by mělo být Zorro nebo Hotwing lepší a proč? Případně ještě nějaké jiné tipy na samokřídlo? Díky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 16:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Věřím tomu,že samokřídlo je na blbnutí super,nikdy jsem ho neměl,protože to nevypadá jako letadlo,ale to je věc názoru.Pokud se tílí něco,co jako letadlo vypadá,přežije drsné pády,skvěle lítá a dá se s ním hodně vyblbnout,kup si Mustanga od RC factory-perfektní éro na blbnutí na malém prostoru.Tím tě nechci odradit od koupě samokřídla,určitě s ním chybu taky neuděláš,jde hlavně o to,co více líbí tobě!!! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 17:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Zoro je tady http://www.rc-factory.cz/katalog/fun-se ... -2000.html.
Se samokřídlem jsem začínal i přes upozornění, že to není vhodný začátečnický model, protože se musí stále řídit. Tlačné uspořádání a samotné samokřídlo má i své výhody - poměrně odolné proti čenichovkám, rozhodně odolnější než letadlo s dutým trupem. Nevýhodou je, že po přechodu na klasické letadlo se musí člověk doučit práci se směrovkou, ale pokud lítáš 6k heliny, tak nebudeš mít problém. Já jsem šel z Tora 300 přes Toro 900 a Roto 300 na EPP Sbacha od RCF, současně s Sbachem jsem šel i do haloletů - Laser Lite a potom Imperium od Jana Špatného. Mezitím jsem začal i s helinama.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Naposledy upravil BoŠ dne úte 14.02.2017 17:51, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 17:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2008
Příspěvky: 432
Bydliště: Roudnice, Srdov
Obrázky: 0
Samokřídla se neboj - já mám Hotwinga Evo 1200, už druhého v pořadí. Oproti klasickému letadlu se musí stále řídit, ale jeho ohromná výhoda je v tom, že je jednoduché na stavbu a opravy. Když s ním praštíš o zem tak se olámou stabilizační plošky, když s ním praštíš víc, tak křídlo praskne v místě vybrání pro serva, ale všechno snadno slepíš. Návod ke stavbě je polopatický, nemusíš nic vymýšlet a jsou v něm pomocné šablonky z kartonu. Koupeno u Pecky, když trefíš akci, dostaneš se pod 1000,-


Přílohy:
20170214_170655.jpg
20170214_170655.jpg
[ 27.42 KiB | Zobrazeno 3087 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 18:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
... na to 3d zabudni. So samokridlom sa neda visiet /motor vzadu a iba 2 elevony/...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo ano či ne?
PříspěvekNapsal: úte 14.02.2017 19:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2009
Příspěvky: 21
Ahoj. Jsem spíš klidný polétávač, ale občas už mě to nudilo. Postavil jsem si na základě zdejší diskuze Toro a s ním zažil mnoho zábavy. Je to takové letadlo - neletadlo, prostě něco jiného. Mohu jedině doporučit. Ruda


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz