Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: čtv 16.02.2017 21:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Ahoj kolegové, nevíte někdo, kde by se dala sehnat dvojčinná pístnice pro pneu zatahovací podvozek, případně, resp nejlépe, jestli u nás někdo tyhle věci nevyrábí? Mám za sebou sezonu s elektrickým podvozkem Electron a už to nechci ani vidět, tak jsem se rozhodl, že si udělám kopii Robartu, což je celkem v pohodě realizovatelné, jen ty pístnice jsou nad moje možnosti a schopnosti. Jde mi cca o rozměry: venkovní průměr 20mm, délka válce 60mm a chod pístu alespoň 35mm.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: čtv 16.02.2017 23:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
LibcaR1100S píše:
Ahoj kolegové, nevíte někdo, kde by se dala sehnat dvojčinná pístnice pro pneu zatahovací podvozek, případně, resp nejlépe, jestli u nás někdo tyhle věci nevyrábí? Mám za sebou sezonu s elektrickým podvozkem Electron a už to nechci ani vidět, tak jsem se rozhodl, že si udělám kopii Robartu, což je celkem v pohodě realizovatelné, jen ty pístnice jsou nad moje možnosti a schopnosti. Jde mi cca o rozměry: venkovní průměr 20mm, délka válce 60mm a chod pístu alespoň 35mm.


Já jsem kupoval na různý pístnice matroš (AL roura, vevnitř buď elox nebo křemík) nebo i kompletní pístnice u fy Stránský a Petržík. http://www.stranskyapetrzik.cz/pneu/pneumaticke-valce/dvojcinne-valce-menu/dvojcinne-valce-iso-6432-8-16/ Gumičky do válců (písty a těsnění pro pístní tyče) uměj vyrobit taky a nebo jako zakázkový manžety ve fy, co se zabývají hydraulikou, třeba Hypoz Hradec Králové. Jedinej problém byl, že rozvody pro pneumatiku Petržíci uměji až od 4 mm, takže rychlospojky a rozdělovače od nich jsou strašně velký, těžký a tím v modelech nepoužitelný.
Jestli seženeš za rozumnej peníz miniaturní dvoučinnej rozdělovák pro servo, dej mi prosím vědět.
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: čtv 16.02.2017 23:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Já jsem kupoval na různý pístnice matroš (AL roura, vevnitř buď elox nebo křemík) nebo i kompletní pístnice u fy Stránský a Petržík. http://www.stranskyapetrzik.cz/pneu/pneumaticke-valce/dvojcinne-valce-menu/dvojcinne-valce-iso-6432-8-16/ Gumičky do válců (písty a těsnění pro pístní tyče) uměj vyrobit taky a nebo jako zakázkový manžety ve fy, co se zabývají hydraulikou, třeba Hypoz Hradec Králové. Jedinej problém byl, že rozvody pro pneumatiku Petržíci uměji až od 4 mm, takže rychlospojky a rozdělovače od nich jsou strašně velký, těžký a tím v modelech nepoužitelný.
Jestli seženeš za rozumnej peníz miniaturní dvoučinnej rozdělovák pro servo, dej mi prosím vědět.
Díky
Jirka[/quote]


Děkuji za odkaz, tady by se dalo něco vymyslet, vzal bych dva kousky na pokusy, rozvody a rozdělovače bych řešil Festem. Ale pokud jde o ty rozdělovače za rozumný peníze, to bude asi taky trošku problém, mám dva origo Robart a jeden CZM, ten je ale na jednočinnej podvozek do P-47 od p. Černocha, ty podvozky taky někdo asi dříve vyráběl a byly moc pěkně udělaný. No a pak mám ještě jeden od Eurokitu, ale to je dobrý tak do odpaďáku, na podvozek určitě ne. Pokud na něco narazím, dám ti určitě vědět.

Děkuji, Libor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 6:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
LibcaR1100S píše:
... P-47 od p. Černocha, ty podvozky taky někdo asi dříve vyráběl a byly moc pěkně udělaný. ...

No on je ten někdo dělá dál ale jen pro známý, žralo mu to čas na vlastní činnost a pak jen koukal na cizí éra s jeho podvozky :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 8:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Jen asi bych nevyráběl dvojčinný, ale jednočinný. Aby se sám vysunul v případě, že dojde-ujde vzduch. Připadá mě to bezpečnější.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 11:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
nejake valce maj na hobbykingu a aj na ebay (http://www.ebay.com/itm/Mini-Air-Cylind ... Sw44BYU1WX)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 11:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
treba tady - http://www.ebay.com/itm/CDJ2B-Bore-10-1 ... pXDQJ613ww

akorat to vypada ze bude problem s delkou 50 a vysuvem 30. Vsechno co ma vysuv 30 je delsi

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 11:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2005
Příspěvky: 337
LibcaR1100S píše:
Ahoj kolegové, nevíte někdo, kde by se dala sehnat dvojčinná pístnice pro pneu zatahovací podvozek, případně, resp nejlépe, jestli u nás někdo tyhle věci nevyrábí? Mám za sebou sezonu s elektrickým podvozkem Electron a už to nechci ani vidět, tak jsem se rozhodl, že si udělám kopii Robartu, což je celkem v pohodě realizovatelné, jen ty pístnice jsou nad moje možnosti a schopnosti. Jde mi cca o rozměry: venkovní průměr 20mm, délka válce 60mm a chod pístu alespoň 35mm.

hmm tak to tedy koukám, já mám teď na jetu sadu electron retracts a zatím teda super, k vzduchu už bych se nikdy nevrátil. Co tě zklamalo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 13:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Amper píše:
treba tady - http://www.ebay.com/itm/CDJ2B-Bore-10-1 ... pXDQJ613ww

akorat to vypada ze bude problem s delkou 50 a vysuvem 30. Vsechno co ma vysuv 30 je delsi


Ty válce a pokličky k nim se dají zkrátit, ale může být problém s jemným závitníkem a očkem na předělávku závitů na válci. Soustruh to jistí.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 16:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
[akorat to vypada ze bude problem s delkou 50 a vysuvem 30. Vsechno co ma vysuv 30 je delsi[/quote]

Děkuji za odkazy, prostuduji to, ono by se tam na délku vešlo i více jak 50mm, to ten průměr okolo 200mm je větší limit :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 17:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
hmm tak to tedy koukám, já mám teď na jetu sadu electron retracts a zatím teda super, k vzduchu už bych se nikdy nevrátil. Co tě zklamalo?[/quote]

No jen jsem teda nenapsal, že mám konkrétně ER-40, ještě ne to EVO, ale i tak. Je v tom převodovka jak v hodinkách, jakékoliv smítko ji dokáže zastavit, dále se poměrně často zasekával motor v jedné z noh, takže zase komplet rozborka, promazat a vypadalo to, že to bude v pohodě, pak se zase po startu přestaly nohy úplně zatahovat, nejdřív jedna, potom se přidala i druhá a vůbec netuším proč, resp. údajně by v řídící jednotce měl být nějaký odpor, který odpojuje motorek poté, co se v dorazech dostane do zkratu a ten, pokud se změní něco, tak to odpojuje dřív. Podotýkám, že podvozek chodí naprosto volně a na zemi se vždycky zatáhne. A aby toho nebylo málo, tak jsem poslední let přistál mírně (ale opravdu mírně) tvrději a trošku se ohnula závitová tyčka (ač nechápu, jak je to vůbec principiálně možné) a opět opravuji. Takže já zase nechci elektriku ani vidět. Přeju ti, ať máš více štěstí a podvozek ti nadále funguje bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 17:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
epox píše:
Jen asi bych nevyráběl dvojčinný, ale jednočinný. Aby se sám vysunul v případě, že dojde-ujde vzduch. Připadá mě to bezpečnější.


Nejsem odborník, ale jednočinný se mi nelíbí. Důvod je tady od 3,00 min.:

https://www.youtube.com/watch?v=yW7uw-nZA1o&t=481s

Možná se pletu, ale myslím, že na vině tohoto jevu je právě jednočinnej podvozek. Ona odstředivá síla a zemská přitažlivost dělá svý.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 18:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Nejsem odborník, ale jednočinný se mi nelíbí. Důvod je tady od 3,00 min.:

https://www.youtube.com/watch?v=yW7uw-nZA1o&t=481s

Možná se pletu, ale myslím, že na vině tohoto jevu je právě jednočinnej podvozek. Ona odstředivá síla a zemská přitažlivost dělá svý.[/quote]


Přesně, tohle je jeden z důvodů, proč nechci jednočinný, i když jich mám více. Hodně lidí nadává na vzduchový podvozek, ale ono to je i o kvalitě, porovnávat třeba Robart a nejlevnější Eurokit, je jako rovnat Trabanta s Mercedesem :lol: Pro mě bylo zase zklamání elektrika, ač je pořizovací cena někde na 10k, tak se vrátím zase ke vzduchu, jen v kvalitním provedení a raději svépomocí :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: sob 18.02.2017 12:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2014
Příspěvky: 66
Mám dotaz. V čem Tě zklamala elektrika, konkrétně Electron ret.? Zatím jsem na něj neslyšel jedinou špatnou referenci a to je kolem mne už pár lidí provozuje. Mluvím ale o originálu, nikoliv jejich čínské kopii, nebo čínských podvozcích obecně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pístnice pro pneu podvozek?
PříspěvekNapsal: sob 18.02.2017 17:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
mill píše:
Mám dotaz. V čem Tě zklamala elektrika, konkrétně Electron ret.? Zatím jsem na něj neslyšel jedinou špatnou referenci a to je kolem mne už pár lidí provozuje. Mluvím ale o originálu, nikoliv jejich čínské kopii, nebo čínských podvozcích obecně.



V čem mě to konkrétně zklamalo popisuji a dva příspěvky výše. Nechci tyhle podvozky hanit, ale je to prostě můj názor a zkušenost. Jinak mám určitě originál a "podvozky" z hobbykingu neřeším vůbec, to už asi budeme úplně jinde :lol: Já mám ještě starší verzi ER-40, teď už je Evo, tak možná bude lepší. Každopádně mě ještě naštvalo, že mechaniky jsou rozměrově jiné a ani elektronika spolu údajně nefunguje, takže moje představa, že bych koupil jen jednu mechaniku a bez úprav ji vyměnil vzala rychle za své.. :(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz