Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 18:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Na zkoušku jsem vzal přes net od "Pecky" 2ks li-pol Duremax 4S 2600mAh a nestačil se divit, jak to vlastně u nich probíhá. Samozřejmě když mi aku přišly přeměřil jsem je a dorazilo mě napětí jednotlivých článků 3,98-4,08V. Skladovací hodnotou se chlubit tedy nemohou. Nebudu tady rozebírat samotnou kvalitu značky, jak říkám, jsou na zkoušku. A jak je známo, je to dneska loterie. Zkusil jsem je tedy malým proudem vybít a znovu nabít, celkově 3x, zatímco jeden kousek se srovnal bez problému a nic vážného u něho zatím nepozoruji, druhý to nerozchodil a značně se již při prvním nabíjení zahříval první článek, obratem jsem ho tedy zaslal zpět na reklamaci. Dnes jsem se zkusil zeptat, jak to vypadá a zaměstnanci na reklamaci položil otázku, jak je možný, že zasílají aku v tomhle stavu? Odpovědí mi bylo, že baterie je vysokoobrátkový zboží a žádnou kontrolu před odesláním nedělají. A tohle myslí vážně??? Nikdy jsem podobný problém u jiných prodejců neměl, ať už při osobním odběru či zasláním a čekal bych, že si takto velký prodejce najde 20 vteřin času na základní kontrolu, ale tady je vidět, že zákazník je pro ně pouhé číslo.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 18:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
DXS píše:
Na zkoušku jsem vzal přes net od "Pecky" 2ks li-pol Duremax 4S 2600mAh a nestačil se divit, jak to vlastně u nich probíhá. Samozřejmě když mi aku přišly přeměřil jsem je a dorazilo mě napětí jednotlivých článků 3,98-4,08V. Skladovací hodnotou se chlubit tedy nemohou. Nebudu tady rozebírat samotnou kvalitu značky, jak říkám, jsou na zkoušku. A jak je známo, je to dneska loterie. Zkusil jsem je tedy malým proudem vybít a znovu nabít, celkově 3x, zatímco jeden kousek se srovnal bez problému a nic vážného u něho zatím nepozoruji, druhý to nerozchodil a značně se již při prvním nabíjení zahříval první článek, obratem jsem ho tedy zaslal zpět na reklamaci. Dnes jsem se zkusil zeptat, jak to vypadá a zaměstnanci na reklamaci položil otázku, jak je možný, že zasílají aku v tomhle stavu? Odpovědí mi bylo, že baterie je vysokoobrátkový zboží a žádnou kontrolu před odesláním nedělají. A tohle myslí vážně??? Nikdy jsem podobný problém u jiných prodejců neměl, ať už při osobním odběru či zasláním a čekal bych, že si takto velký prodejce najde 20 vteřin času na základní kontrolu, ale tady je vidět, že zákazník je pro ně pouhé číslo.


Hele, kontrolu baterek nedělá prakticky nikdo. To že sis koupil shitový baterky je tvoje blbost, pecka za ne-kvalitu dodavatele příliš nemůže. To má dělat výrobce, ten je na to zařízenej (a nejspíš to prodejcům slibuje).

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 18:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Asi tak.
ještě jsem nezažil prodejce který by přeměřoval články. To je stejný jako kdyby jsi po nich chtěl aby třeba přezkušovali serva atd.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
HonzaS píše:

Hele, kontrolu baterek nedělá prakticky nikdo. To že sis koupil shitový baterky je tvoje blbost, pecka za ne-kvalitu dodavatele příliš nemůže. To má dělat výrobce, ten je na to zařízenej (a nejspíš to prodejcům slibuje).

To je na tom ta značka tak blbě? Kdysi, 4-5let zpátky jsem měl malé kapacity a problém nebyl. Co pročítám, tak vybrat-nakoupit dobrý kousek je celkem problém. A to jsem měl v ruce už celkem dost značek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 18:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
HavelAircraft píše:
Asi tak.
ještě jsem nezažil prodejce který by přeměřoval články. To je stejný jako kdyby jsi po nich chtěl aby třeba přezkušovali serva atd.

Hořejší model tohle dělá automaticky, osobní zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 18:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.3.2013
Příspěvky: 111
Bydliště: Chrudim ČR
Osobně jsem se s přeměřením nakupovaných LiPol setkal. Nákup v menším městě ČR (nikoliv v zahraničí ). Byl jsem připraven s vlastním měřidlem v kapse, ale prodávající kontrolu provedl jako součást prodeje. Maměřené hodnoty mi i ukázal :-)

_________________
Pokud něco nefunguje, tak je čas přečíst si návod k obsluze ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 19:03 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2010
Příspěvky: 1724
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
HonzaS píše:

Hele, kontrolu baterek nedělá prakticky nikdo. To že sis koupil shitový baterky je tvoje blbost, pecka za ne-kvalitu dodavatele příliš nemůže. To má dělat výrobce, ten je na to zařízenej (a nejspíš to prodejcům slibuje).


V tom případě jsou shitový i Gens Ace baterky . Zvláštní , že od stejného prodejce .

_________________
Specter 700 V2, Blade 230S with custom belt, Heli-Baby NT, OMPHOBBY M2 EVO, M4 Max

Futaba 14SG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 19:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
HonzaS píše:

Hele, kontrolu baterek nedělá prakticky nikdo.


Sice si napsal "prakticky nikdo" ale i tak. Občas rád čtu Tvoje příspěvky, ale tady tě musím malinko usměrnit. Piš o tom, o čem něco víš :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 19:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
HavelAircraft píše:
Asi tak.
ještě jsem nezažil prodejce který by přeměřoval články. To je stejný jako kdyby jsi po nich chtěl aby třeba přezkušovali serva atd.


Je spousta prodejců a "lepičů sad", kteří nejen že měří, ale i formují, cyklují a uvádějí svým zákazníkům baterky do provozu tak, že je zákazník už jen užívá tak, jak je zvyklý.
Já už z toho kolotoče vystoupil, dělám jen pár baterek pro stálé zákazníky, jen ze setrvačnosti a pro dlouhodobé zákazníky. Kvalita se platí. Komerce je za pár šušniků. Každý má možnost si vybrat.....
Kupuj kvalitu a dostaneš i servis. Jdeš jen po ceně? Nestěžuj si a neobhajuj stěžovatele :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 19:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
novfra píše:

Sice si napsal "prakticky nikdo" ale i tak. Občas rád čtu Tvoje příspěvky, ale tady tě musím malinko usměrnit. Piš o tom, o čem něco víš :)


Dobře, tak prakticky nikdo z větších prodejců. Jak tu někdo psal, to by se pak musely zkoušet serva, motory, ... Vždyť je to pár vteřin. Jasně, ale Pecka (pelikán, trivox, ...) kteří prodávají tisíce kusů zboží denně asi nemohou kontrolovat vše, žejo. Respektive mohli by, kdyby si to zákazník chtěl zaplatit. Ale to on nechce. On chce baterku, kterou má někdo vyrobit, někdo jiný mu jí má dovézt (ten má navíc na vlastní náklady nahrazovat výstupní kontrolu výrobce) a on si jí pak chce koupit za srandovně nízký peníze.

Něco jinýho je, když je to menší eshop nebo prodejnička, kde prodavač hodinu denně prosedí, a může jí tímhle způsobem změnit z hloupého nepřiřaditelného nákladu na rozumnější přiřaditelný náklad. U pecky se s prodavačem stíhám většinou sotva pozdravit, a už se loučí protože má dalšího zákazníka (chodím do zlatnický). Teda, aspoň takhle to vidím já.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 19:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
prtka píše:
[

V tom případě jsou shitový i Gens Ace baterky . Zvláštní , že od stejného prodejce .



Já vim no, jenže na Gens ace mám podobný názor jako na dualsky... Koukej proč. Občas pošlou prostě "nepatrně" jiný baterky, ovšem kvalita bude uuuurčitě :lol: stejná, co? (obě koupený u pecky, najednou - že by gens peckovi na zakázku dělalo shity, že tu nechce prodávat dobrý baterky? Jasně, něco může být skladováním atp, ale rozhodně ne všechno).


Přílohy:
P1020811.JPG
P1020811.JPG
[ 97.98 KiB | Zobrazeno 3742 krát ]

P1020812.JPG
P1020812.JPG
[ 102.7 KiB | Zobrazeno 3742 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 20:10 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
HonzaS píše:

Dobře, tak prakticky nikdo z větších prodejců. Jak tu někdo psal, to by se pak musely zkoušet serva, motory, ... Vždyť je to pár vteřin. Jasně, ale Pecka (pelikán, trivox, ...) kteří prodávají tisíce kusů zboží denně asi nemohou kontrolovat vše, žejo. Respektive mohli by, kdyby si to zákazník chtěl zaplatit. Ale to on nechce. On chce baterku, kterou má někdo vyrobit, někdo jiný mu jí má dovézt (ten má navíc na vlastní náklady nahrazovat výstupní kontrolu výrobce) a on si jí pak chce koupit za srandovně nízký peníze.

Něco jinýho je, když je to menší eshop nebo prodejnička, kde prodavač hodinu denně prosedí, a může jí tímhle způsobem změnit z hloupého nepřiřaditelného nákladu na rozumnější přiřaditelný náklad. U pecky se s prodavačem stíhám většinou sotva pozdravit, a už se loučí protože má dalšího zákazníka (chodím do zlatnický). Teda, aspoň takhle to vidím já.


Myslím, že píšeš nesmysly a srovnáváš nesrovnatelné .
Podle tebe malej obchodník se kope do zadku a nepotřebuje vydělávat peníze na rozdíl od těch velkejch , kteří zaměstnávají řadu lidí a nedokážou organizovat jejich činnost .

Je to trochu jinak - malej obchodník si váží každýho zákazníka, zatímco ten velký už to má na háku a má jiný priority .
Tak to vidím já .
Kontrolovat serva je nesmysl, ale baterky uložený roky ? Mimochodem - obchodník rozhoduje co nakoupí a prodá zákazníkovi.
Takže pokud prodává šunt , je to jeho reklama . Na rovinu - u Pecky kupuji už jenom vtěřiňák - když jedu kolem :lol: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 20:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Kontrolovat serva je nesmysl jo? Já teda vadný serva řeším výrazně častěji jak baterky. A neříkám, že všichni malí obchodníci se kopou do zadku! Jenže když do menší prodejny přijdu, tak tam většinou prodavač kouká na televizi, nebo tak něco. Jako echt byla "modelářská prodejna" v Klatovech :lol:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5955EEB4

Nebo naprosto krutý zážitek, když jsem v září sháněl serva spektrum, a spoustu obchodníků kteří si váží každýho zákazníka mi tvrdili že není problém, dokud jsem jim neřekl, že Astra to servo nemá. Najednou ho taky neměli, když ho nemá jejich B2B dodavatel. Takovou péči o zákazníka mám fakt rád, pro jistotu jsem tam vždycky zavolal, než jsem vytvořil objednávku a zaplatil něco co mělo mít dodání do pár dní.

Jenže pokud je (a je vlastně jedno, jestli je to zaměstnanec v obchodě nebo malý prodejce který má hodně zakázek) člověk zaneprázdněný, může si vybrat:
-buď všechno zabalí a pošle/obslouží zákazníka a doufá, že výrobce za ty peníze odvedl svojí práci, nebo:
-bude všechno možný kontrolovat a pak se mu bude tvořit fronta zákazníků/objednávek který musí expedovat, a všechno ten den prostě nestihne. Zákazníci pak nejspíš přejdou k někomu, kdo nebude všechno kontrolovat, dostanou rychle co chtěli a když se náhodou něco nepovede, tak to vyreklamují.

Ale možná ten svět vidím málo ujetýma očima, takže další možnost je na Pecku poslat ČOIku, protože... nevim, něco. Ale pokud mají všechno v pořádku tak se vlastně nemají čeho bát, žejo? :?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 20:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.6.2012
Příspěvky: 154
Baterie nezkouší asi nikde. Je jen na prodejci jestli uzná reklamaci hodně rozhozené baterie. Koupil jsem na HK v Holandsku 3 baterie 3S 3300 a jedna byla rozhozená fest, tak jsem to nafotil a bez baterie poslal na reklamaci, a bez problémů i s omluvou poslali novou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.03.2017 20:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
tak jo :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: PetrG a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz