Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 12:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.4.2017
Příspěvky: 5
Ahoj,

mohli byste mi prosím poradit se servy cykliky do Snipera verze II 2011 FBL, tedy bezpadlového?
Podobná otázka se tu probírala jistě mnohokrát, vesměs jsou doporučována serva Savox SH-1250 MG (3,7 kg.cm, 0,13 s/60°). Moje otázka ale zní poněkud jinak. Ze staršího Snipera mám serva Futaba S3155. Tenkrát byla považována ze jedna z nejlepších serv do Snipera. Dala by se použít i do bezpadlového Snipera, nebo jsou pro něj slabá? Mají 2 kg.cm, rychlost 0,16 s/60°, což je skoro poloviční síla oproti těm Savoxům. Je rozumné to s nimi vůbec zkoušet? Létám jen osmičky, žádná akrobacie - takový věčný začátečník.

Na vrtulku mám servo Futaba S9254, to snad použitelné bude, i když už je taky překonané.

Přinejhorším pořídím nová, silnější serva, ale pochopitelně by mě potěšilo, kdyby ta současná stačila. Pro řízení bezpadla chci použít Spirit.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ahoj, tvoje serva si myslím, že na klidné létání stačit budou. Lepší by bylo, kdyby měla tah alespoň 2,7Kg. 2Kg jsou na hraně. Ovšem spíš bych viděl problém trošku v té rychlosti a také v tom že toto pokud se nepletu, jsou serva analogová. Potřebuješ pro bezpádlo, rychlejší digi servo s tahem ideálně okol 4Kg. kdysi jsem měl v Trex 500 serva MKS DS9660A+. Serva jsou vylepšené kopie Futab S9650 která mají plastovou převodovku. MKS serva mají titan dural a přesností a jemností chodu byla fantastická. Nalétal jsem s nimi opravdu pořádný kus hodin ve vzduchu něco málo pod 80letových hodin a začali se na té titanovo duralové převodovce vyskytovat vůle. Proběhla výměna převodovky, kdy byl problém s osičkami a jejich tolerancí při výrobě. Serva byla opravdu fantastická ale i tak jsem je vrátil a pořídil právě Futaby S9650. Sniper mi sice momentálně nelétá už druhým rokem ale Futaby mají nálet necelých 200 hodin a serva drží, vůle stejné jako na začátku (mají malinký vakl už z výroby) a pořád fungují. Serva to jistě nejsou nejmodernější (už cca 8 roků na trhu ) ale myslím že to určitě z pohledu životnosti není špatná volba. Savoxe ve velikosti mini jsem měl také a dopředu říkám že nebrat (problém s potenciometry). Naopak stnd. serva od Savoxů jsou naprosto v pořádku.

edit:__ tak Futaba S3155 jsou digitály, omlouvám se.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 13:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.4.2017
Příspěvky: 5
Díky za odpověď. Vypadá to tedy, že sílou jsou ta serva na hranici použitelnosti a nedá se jednoznačně říct, jestli stačí. Ve výsledku, i kdyby to třeba fungovalo, byl bych z toho pořád nervózní. Takže to spíš vidím na nová serva, i když mě to netěší, no. Cením si proto doporučení, co vybrat. Nechce se mi v tomhle moc experimentovat a zvolím radši něco osvědčeného. Futaba je zřejmě sázka na jistotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 13:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 3.6.2014
Příspěvky: 83
Bydliště: Žilina
Ja mám v Protosovi na cyklike tieto http://rctimer.com/product-595.html zatiaľ bez problémov a to už majú čo to nalietané - stovky štartov, akurát prvé dve kolieska sú plastové. Určite by fungovali dobre aj na chvoste. Boli tam predtým nejaké HD, niečo ako Align DS520 okolo 3kg a po výmene to je o inom (rýchlosť aj sila).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 14:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.4.2017
Příspěvky: 5
No ty vypadají podle parametrů úžasně - oproti těm Futabám výrazně silnější i rychlejší, přitom několikanásobně lacinější. Tomu se skoro až nechce věřit. Jestli to na mě není příliš velký experiment. Ale na druhou stranu, pokud jsou opravdu tak dobrá, ta cena je velmi lákavá. V každém případě díky za tip.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 10:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2010
Příspěvky: 511
Já mám akrobata o rozpětí 90 cm a na obě křídelka mám jedno servo 1.6 kg, 9 gramové. S letadlem lítám již 7 roků.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2017 18:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Hele Futaby nejsou jedí a serva na světě. Dnes za servo chtějí nesmysl dřív byla o něco levnější, ja je kupoval za 1830,- kus v roce 2013.
Pokud ti tu jiní doporučí osvědčená serva, levnější, není důvod dávat ranec za serva.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
OPR píše:
Nalétal jsem s nimi opravdu pořádný kus hodin... Serva byla opravdu fantastická ale i tak jsem je vrátil...


Kam se dají vrátit opotřebovaná serva? :D

Já mám na cyklice snipera SAVÖX SH-1350 a podle toho co tu bylo napsané by na bezpádlo měly stačit.Občas o přestavbě uvažuju a tohle je jedna z věcí která by mohla převážit na jednu či druhou stranu.Protože-nová serva,bezpádlová jednotka,hlava a jsme na 10 000.Plus se naučit to ovládnout,nějaké ty problémy díky prvotním neznalostem :roll: .
Je pár důvodů proč bych to chtěl někdy zkusit ale zatím mi to přijde víc problémů než užitku.Co přesvědčilo Tebe Cvachu?

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 6:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 3.6.2014
Příspěvky: 83
Bydliště: Žilina
Ešte dodám k tým servám z RCtimer, že tam pasujú tieto kolieska https://hobbyking.com/en_us/hks9257-rep ... r-set.html, mali by pasovať aj do Align DS510. V dvoch som ich raz po rane menil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 15:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.4.2017
Příspěvky: 5
No, co mě přesvědčilo... nevím, jestli se vůbec dá říct, že jsem přesvědčený. Je to spíš jen takový nápad bez hlubšího zdůvodnění. Můj starý Sniper utrpěl větší ránu, tak jsem si řekl, že místo opravy bych si mohl pořídit novější verzi, a v tom případě proč ne bezpádlovou. Jednak mě láká zkusit si novou hračku a jednak si namlouvám, že to třeba bude snažší řídit nebo se aspoň díky "záchranné" funkci Spirita budu méně bát. Je pravda, že když posčítám ceny nových dílů, bezpádlové jednotky a nových serv (s kterými jsem původně nepočítal), mé nadšení slábne. Ale stále jsem tomu nakloněn.

Pokud jde o serva, pořád nevím. Futabu vidím jako osvědčenou značku s dost vysokou cenou, naproti tomu jsou noname serva papírově lepší a o řád lacinější. A někde mezi tím Savox, který je asi nejčastější volbou, ale teď vidím, že jsou s ním i špatné zkušenosti. Vlastně mi ani není jasné, jestli dát přednost kovovým převodům, nebo plastovým.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 19:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Dík za odpověď.Chápu a mám to podobně,kromě té záchrany.Tady si myslím,že ůsilí věnované tomu aby to stoprocentně fungovalo je lepší dát do tréninku nebo lítat tak aby to nebylo potřeba(ale jsem extrémní pesimista,takže můj názor jde mimo mainstrým :) )
Bohužel nebo bohudík mám i spousty jiných modelářských aktivit co požírají peníze a čas a o to je rozhodnutí těžší.Negativa jsou jasná,něco to stojí.
Udělat si radost,zkusit rozdíl.Nevím o nikom kdo by se vracel k pádlům,tak to musí být lepší :wink: . Na letiště jezdím většinou na kole s vrtulníkem v ruce-bez pádel o starost míň.Občas lítám "makety" a opět bez pádel výhoda.
Pokud to zrealizuješ,zajímaly by mě Tvé pocity a zkušenosti po prvních i dalších startech.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 7:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Vím že to bude znít divně ale možná bych přecejenom zkusil ty savoxy. Vzal bych tu verzi s plastovou převodovkou (má jemnější chod a netrpí používáním zvětšování vůlí tolik jako metal převod) Ty futaby jsou cenově dost vysoko a dnes bych prostě takovej ranec za serva do této velikosti nedal. Určitě existují lepší i horší serva a ty savoxy prostě mají nějakou svojí životnost a pokud se ti nepodaří chytit vyložně slabý kus, pak si myslím že se cenovo vyplatí. Ovšem měl jsem je kdysy na T500 metal verzi, pak na sniperu s plastovou převodovkou a vím že ta výdrž není taková jaká by mohla být. Záleží také kolik toho nalétáš. Pokud občasně chodíš létat, jednou do týdne pak se vyplatí. Pokud uděláš za týden 20 startů pak ta životnost bude asi kratší. Ale zase si myslím že se i tak vyplatí když si teď porovnám třeba cenu futab, která je 11 stovek vyšší, než jsem je pořizoval já za kus.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 7:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
dagx píše:

Kam se dají vrátit opotřebovaná serva? :D




Já měl serva od pana Paláčka z JP Models. Byla to serva MKS DS96000+ nebo jak jse jmenovali. A jelikož do nich nebyl funkční náhradní díl a proběhla třikrát reklamace tak vzl i serva zpátky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 17:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Mám v Sniperu II 2011 FBL (Spirit) serva Savox 1250MG.. Jsou tam možná už čtvrtou sezónu a nevím o nich.. Vůle tam trochu byla už při zakoupení a postupem času se mírně zvětšila, ovšem stav se už dávno ustálil a vůle je pořád stejná a dále se nezvětšuje... Že je tam vůle za letu absolutně nepoznám, podle mě se s tím FBL jednotka popere ze mě.. Zažili i pár pádů a bez jediné známky závady... Za mě to jsou osvědčená fungující serva o která se nemusím starat a kdybych se znova rozhodoval tak tam půjdou zase..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva pro Sniper FBL
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 9:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
servo cykliky:
https://hobbyking.com/en_us/goteck-hc24 ... 08sec.html
servo vrtulky:
https://hobbyking.com/en_us/goteck-hc24 ... 05sec.html

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz