Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 19:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 234
Bydliště: Slovensko, Lučenec
Obrázky: 3
Už sa teším. No koniec koncom Tirpitza stihol podobný osud a zas v tom mali prsty angláni :evil: oveľa viac by sa vynímal ako pamätník II.WW zakotvený niekde v prístave. Takto aspoň spomienka na krásne lode v podobe modelu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 29.03.2017 20:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
To si dovolili po válce jen Amíci. Zakotvit hrdě a drze lodě v přístavech a lidi čumte jací jsme kabrňáci. Ale vlastně dobře že to udělali. Takhle je alespoň důkaz o tom, že nějaká druhá světová válka byla. Našla by se totiž banda konspiračních teoretiků, co by vymývali kolemjdoucím lidem mozky ve smyslu, že si tu válku vymyslelo CIA nebo možná i UFOni já nevím co ještě. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 9:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
Pánové tady tříminutový sestřih ze stavby. Děkuji vám za pomoc při stavbě. :)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 13:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Takže teď přijde na řadu Bismarck v měřítku 1:100? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 13:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
Těsně vedle. :) Už tu čeká o fous větší Yamato. Ne že by to byla nějaká krasavice, ale má o malinko větší výtlak a další level budou otočné věže a čudítko z komínka. No, hlavně že si máme s čím hrát. :D


Přílohy:
yamato.jpg
yamato.jpg
[ 112.76 KiB | Zobrazeno 5695 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 17:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Jen to měřítko je takové prťavé ... když ne 1:100, tak aspoň 1:200
Trumpeter vyrábí už hodně lodí 1:200 a Yamato také nějaká firma ( Nichimo ) v měřítku 1:200.
Toto také není marné: https://www.google.cz/search?q=trumpete ... 21&bih=794

Škoda jen, že Italeri už dlouho nic nového nevydala v měřítku 1:35. Zejména Schnelboot S-100 je nádherný model.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 17:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
Nooo, jané. Tak se pojďme rovnou bavit o měřítku 1:1. :D 1:350 je sympatické. Vleze to do kufru auta i do knihovny. Kdokoli to kamkoli odnese sám i s diorámou a akvárkem, což je zároveň funkce transportního obalu. Mít měřítko 1:200 tak by mě to dráždilo udělat do kanónů systém airsoftu abych prudil rybáře. Co se týče Missouri tak jsem měl prst na eshopovém čudlíku koupit, ale nakonec mě kvůli výtlaku překecalo to Yamato. Takže kdo ví, říká se do třetice, tak třeba potom. No a to budou tři nejvýzmanější lodě třech národů a šmitec. Protože kdo to má kde skladovat? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 14:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
Pánové mám dotaz spojený se stavbou nové lodě. Poučil jsem se z mnoha chyb ze stavby minulé a teď se snažím odbourat jeden nedostatek, ale narazil jsem na problém. Strejda Gooogle mi nenašel žádný obchod, kde by se daly pořídit lodní šrouby v měřítku Z KOVU. Ty plastové lopatky se při manipulaci velice dobře lámou. :) Nevíte někdo tedy kde by se daly sehnat kovové? Díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 15:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
https://www.modelylodi.cz/Lodni-srouby-c9_116_2.htm
Ty budou asi ještě dost velké?

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 17:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Firma Raboesch vyrábí od 20 mm v průměru, ale v tomto rozměru moc velký výběr není.
http://raboeschmodels.com/index.php/nl/ ... propellers
K nám je dováží několik prodejců.
menší snad zde: http://www.harbormodels.com/3blpr.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 11:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Ostrava
A jak tuto věc řešíte vy u těch svých prťavých modelů? 2.000,- jen za šrouby je trošku úlet. Vyrábíte si je sami? Odlíváte nebo jak? Je zde na fóru někde vlákno o výrobě v takovémto měřítku? :)
Trošku jsem googloval. Někde jsem našel návod na výrobu šroubu svépomocí. Měděný plech je vcelku drahý, tak bych sehnal jen kulatinu a na to napájel lopatky vyžezané z tohoto. Za pokus to stojí. :)
http://www.dx.com/cs/p/heatsink-thermal ... QB032nyiM9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 11:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Já si zase z finančních důvodů nemůžu dovolit ten šroub vyrábět sám. Než bych vyrobil náboje se závitem, do toho náboje vyříznul drážky ( s výrobou šablony, aby ty lopatky byly souměrné ), pak vyřezávat lopatky, všechny stejně dobrušovat, pájet stříbrem, stáčet lopatky do stoupání ( opět s výrobou šablony ) .... přebrousit a přeleštit ... na to je příliš velká spotřeba času.
Na koleně se dá vyrobit cosi, co připomíná lodní šroub, ale většinou jen jeden. Vyrobit 3-4, aby byly stejné a navíc pravé a levé, je už dost náročná záležitost a dokáže to vyrobit jen pár lidí, co už s tím má nějakou zkušenost. A znám i ty, kteří s tím mají dlouhou zkušenost a přesto to vyrobit nedokážou.
Měděný plech není vůbec drahý - u klempířů se dá sehnat odpad za obyčejnou flašku. Ale měď je moc měkká, používá se mosaz.


Naposledy upravil Bořík dne stř 26.04.2017 11:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 11:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Při tvé šikovnosti nemůže být výroba doma problém.
Podívej se v elektru po zemních páscích. Střed možná taky jen z nějakého kabelu.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 21:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 29
jestli Ti trochu pomůže info o levnějším materiálu na šrouby tak
www.jatagan.eu materiál na střenky kov
Jinak krásná stavba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Tirpitz 1:350
PříspěvekNapsal: pát 28.04.2017 16:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Glatz píše:
Nooo, jané. Tak se pojďme rovnou bavit o měřítku 1:1. :D 1:350 je sympatické. Vleze to do kufru auta i do knihovny. Kdokoli to kamkoli odnese sám i s diorámou a akvárkem, což je zároveň funkce transportního obalu. Mít měřítko 1:200 tak by mě to dráždilo udělat do kanónů systém airsoftu abych prudil rybáře. Co se týče Missouri tak jsem měl prst na eshopovém čudlíku koupit, ale nakonec mě kvůli výtlaku překecalo to Yamato. Takže kdo ví, říká se do třetice, tak třeba potom. No a to budou tři nejvýzmanější lodě třech národů a šmitec. Protože kdo to má kde skladovat? :D

když měřítkové YAMATO tak už takhle:

https://www.google.cz/search?q=yamato+1 ... 12&bih=741

co se týče šroubů , už jsem to někde psal ale hledat se mi nechce kde .Používám fosforbronzový plech z membrán tlakových houkaček nákladáků nebo klidně i z takové té trubky na fotbal co se dává na bombičku s plynem.
Tvar šroubu 3-4 lístek vystřihnu z plechu a připájím na matici dle závitu hřídele upravenou obroušením na průměr který by měl být dle modelu, tvarovku tedy čudl co má proudnicový tvar lze vybrousit z kusu měděného drátu do středu vyvrtat otvor třeba ve vrtačce když není soustruh. Celek pak postupně navléknu na bambusovou špejli či párátko, potřu pájecí vodou , kolem spojů omotám závit trubičkového cínu a celek ohřeju flambovacím hořákem či jiným plamenem - stačí i turbo zapalovač.
DŮLEŽILÉ JE NEMÍŘIT PLAMENEM NA CÍN A BUDOUCÍ SPOJ ALE VEDLE , TEPLO SE PŘENESE DO SPOJŮ A CÍN NEODFOUKNEŠ.
Tím získáš polotovar šroubu kde později kulatými kleštičkami nakroutíš lopatky do stoupání a to tak jak potřebuješ pro realistický projev pohonu.
Používám to u všech svých mikroušů:
Příloha:
minilodě (8).jpg
minilodě (8).jpg
[ 122.93 KiB | Zobrazeno 5472 krát ]


Příloha:
minilodě (15).jpg
minilodě (15).jpg
[ 35.2 KiB | Zobrazeno 5472 krát ]


Příloha:
klimek 009.jpg
klimek 009.jpg
[ 58.87 KiB | Zobrazeno 5472 krát ]


Příloha:
Pourquoi-Pas  (23).JPG
Pourquoi-Pas (23).JPG
[ 51.04 KiB | Zobrazeno 5472 krát ]



P.S.
já moc závity na hřídelkách nepoužívám protože na injekční jehly 0,5mm se moc vyřezat nedají stejně jako na uhlíkovou 1mm kulatinu..... proto ty na fotkách jsou vesměs zaletované nebo nalepené a v případě potřeby se vytahuje celá hřídel i se šroubem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz