Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Trex600 os GT15HZ problém
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 20:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Chlapci má být to opletení hlavního kabelu od zapalování propojeno s motorem?
Když dám skoušečku na motor a na stínění hlavního kabelu,tak díky té pružince co je na konci fajfky a je přirazená k hlavě,tak mi to vodí.Před tím sem tam tu pružinu nedal a tím pádem se ta fajfka nedotýkala hlavy.
Nebyl ten problém v tomhle?
Všem díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex600 os GT15HZ problém
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 11:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 53
Zdravim,
VF-vysofrekvencni ruseni i nahodile a nepravidelne, by slo indikovat rozhlasovym prijimacem, radio s rozhlasovym pasmem KV - kratke vlny a VKV. Treba i porovnavaci metodou....
L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex600 os GT15HZ problém
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 17:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Tak vše předěláno.Ocasní trubka,lože motoru,domečky ložisek,vše protaženo drátem a uzeměno pod šroubkem motoru.Přijímač vyměnen.Ještě jsem drátkem omotal stínění k fajce a uzemnil tak též pod šroubek motoru.Fajfku jsem vrátil do původního stavu,to jest pružina na konci fajfky spět a naraženo na doraz.
Zítra to půjdu vyzkoušet,tedy jestli počasí dovolí tak dám vědět,jestli je to už OK.
Všem chci poděkovat za jakoukoliv pomoc a radu co jste mi poskytli.
Ještě se zeptám kdyby někdo věděl a napsal mi,že zapalování mám pod spodnim rámem (mezi ližinama) a když Heli stojí na zemi,tak tráva se mi dotýká zapalování a i z části stínění kabelu ke svíčce.Ale vyloženě to na tom nesedí.Nad terénem je to cc 5cm.Tak nevím jestli to nevadí,že se to otírá o tu trávu.(Třeba když je mokrá od rosy).Jo a ještě jestli mám pro jistotu omotat fajfku alobalem kvůli rušení.
Kdyby někdo ještě poradil budu moc rád.
Všem díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex600 os GT15HZ problém
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 18:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
A proč jsi udělal naráz tolik úprav? Teď už nepřijdeš na to, čím byl problém způsoben. Většinu úprav jsi tím pádem dělal zbytečně. Např. omotávání stíněného kabelu drátkem nebo balení kovové fajky do alobalu, to jsou naprosté blbosti.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex600 os GT15HZ problém
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 18:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Tu fajfku jsem zatím neobalil.A ten drátek s toho stínění sundám,pokavad je to zbytečný.Někdo to tu psal,tak sem myslel že je to potřeba.
Tak že jsem udělal výměnu přijímače a ukostření trubky s ložem motoru a ložisek.
Podle tebe takhle dostačující?
U toho přijímače jsem si nebyl jistej,jestli neni v háji ohledně statický elektřiny.Nevím jestli se dá tímto poškodit.A to zápalko takhle nevadí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex600 os GT15HZ problém
PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 20:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Tak problém vyřešen.Dneska sem vylítal 1L. benzinu a přistání bez problémů.
Tak to bylo uzeměním.
Ocasní trubka,domečky ložisek a lože motoru protaženo drátkem a ukostřeno pod šroubkem u motoru.
Ještě jsem vyměnil přijímač,ale myslím že tomu původnímu nic nebude.Vyzkouším ho.Chlapci chci se zeptat jestli je k něčemu ten atiSpray proti statické elektřině.Používáte ho někdo? A nebo stačí jen ten drátek na motor.To je podle mě jistota.Jinak ta fajfka mi už taky drží.
Všem chci poděkovat za pomoc a přeju všem štasný vzlet a přistání.
Ještě se zeptám mám problém se startováním.Když je motor studený chytne na otočení,ale když je zahřátý,tak mám problém ho nastartovat.Jinak pak mi jde normálně do otáček jak má.
Můžu ještě poprosit o tuhle radu?
Všem díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex600 os GT15HZ problém
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2017 19:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Všem ahoj.
Tak jsem vrátil původní přijímač na který mi to zlobilo a opět mi to koplo do plynu,ale tentokrát ve vzduchu a jen tak slabé kopnutí.Takže přistání na motor bez problémů.Na ten vyměněný příjímač mi to neudělalo ani jednou.Ale ten je bez telemetrie.Jinak vše mám uzeměný na motor.Je možný že může zlobit ten přijímač?Ten je telemetrický.Mám senzor na teplotu. Já ho pro jistotu vyskoušel v MiniTitanu a tam chodil na tři baterky bez problémů.Sem stoho úplně rozhozenej.Může mi někdo poradit?
Ještě se zeptám docela mi dost pění palivo v nádrži.Má to tak být?
Prosím poradte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex600 os GT15HZ problém
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2017 13:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Ahoj.Spalovákům nerozumím,to tvoje rádio je pro mě taky španělská vesnice ale nějaké zkušenosti mám.I částečně s heli maketama.Jsem zastánce jednoduchosti.Čím míň tam toho je,tím míň se toho může po... Zatím se vyplácí a kromě běžné ůdržby jen lítám.Každá změna je komplikace a trvá něž se vše vyladí aby už se o to dál nemusel člověk starat a hlavně dlouhodoběji prověřil,že je funkční.
Pokud bys jel někdy lítat do Zlončič,ozvi se a přijedu.Třeba na něco přijdem.

Miloš

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex600 os GT15HZ problém
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2017 17:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Ahoj Miloši.Sem rád že ses ozval.Hodně mě to potěšilo.Určitě se ti ozvu.A ted k tomu mému laborování.Už sem to nakonec vyřešil.Měl jsem problém se statickou elektřinou a k tomu ještě špatně nastavený Failsafe na přijímači.Takže dvě věci najednou,tak to je fakt dobrá kombinace.S uzeměním mi tu kluci poradily a na ten přijímač sem přišel náhodou díky elektovětroni,který mi udělal to samé.Ale u toho se nic tak strašného neděje.U Heli je to katastrofa.No tak sem vše ponastavil podle návodu přijímače a už to chodí jak má.
Už jsem po záběhu a ladím motor.Akcelerace,volnoběch chodí jak má,motor jde v otáčkách plynule.Akorát řeším problém ze startováním.Když je motor studený,tak mi chytne na otočení.Ale když vylítám první nádrž,dotankuju a motor je ještě dost teplý a chci nastartovat,tak startérem točím strašně dlouho a ještě musím hodně přidat plyn,aby to vůbec chytlo.Příjde mi to divný.Když vemu Nitráka,tak ten ohřátý chytal lépe než studený.Jen na otočení.Když vemu třeba sekačku,tak taky teplá na otočení.Už sem s jehlama i benzínem laboroval jak jsem mohl a je to furt stejný.Může mi tu někdo poradit co by mohlo být příčinou?Jinak jak to chytne,tak můžu v pohodě vylítat celou nádrž a motor chodí,jak má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex600 os GT15HZ problém
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2017 20:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ahoj, neporadím, ale snad se nebudeš zlobit, když se zeptám. Subjektivně, jak to lítá s tím benzínem? Je to stejné jako nitro, nebo výrazně slabší? Líbí se mi heli spalováky, nitro jsem miloval, pro ten zvuk a prostě motor... Ale ty náklady na provoz, to bylo šílený 8O
Přišlo mi že benzín nemá v heli smysluplné místo, ale třeba už to vyladili? Chápu že na 3D lomcování to nebude, ale aby to nebyla úplná zdechlina?

Povíš svůj názor, nebo odkážeš na někoho, kdo s tím úspěšně létá, kdo tě k tomu třeba motivoval, že jsi do toho šel...?

Díky a hodně zdaru.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex600 os GT15HZ problém
PříspěvekNapsal: ned 14.05.2017 20:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Motivace je v malých nákladech na létání.Nitro je dost drahé.Byl sem schopen za výkend vylítat 5L Nitra.cc 1300Kč. Teď vylítám 5L Benzinu za 150Kč+Olej.Takže to mluví samo za sebe.Jinak já jsem taky propadl spalováku a vyhovuje mi že doleješ a můžeš lítat na stejný výkon.U baterek je to jiný.Ale lítám i Elekto.Každý má své.Jinak tohle je můj první benzinák před tím jen Nitro,ale na seřízení je to úplně něco jiného a výkonově je to stejný.Můžeš na to létat bez problémů i 3D,jako na elektrice.Musí se to dobře vyladit.Já už jsem došel co se týče problémů okolo toho benzináků snad do cíle.Jen už musím doladit to startování.Upřimně jsem si stím ale užil víc než jsem čekal.Ale díky pomoci tady lidí jsem to dal do hromady.Tím všem děkuji.Takže se toho bát nemusíš.Chce to jen trpělivost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex600 os GT15HZ problém
PříspěvekNapsal: pát 21.07.2017 12:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2013
Příspěvky: 321
Bydliště: Hlinsko v Č.
petrfm píše:
Ahoj, neporadím, ale snad se nebudeš zlobit, když se zeptám. Subjektivně, jak to lítá s tím benzínem? Je to stejné jako nitro, nebo výrazně slabší? Líbí se mi heli spalováky, nitro jsem miloval, pro ten zvuk a prostě motor... Ale ty náklady na provoz, to bylo šílený 8O
Přišlo mi že benzín nemá v heli smysluplné místo, ale třeba už to vyladili? Chápu že na 3D lomcování to nebude, ale aby to nebyla úplná zdechlina?

Povíš svůj názor, nebo odkážeš na někoho, kdo s tím úspěšně létá, kdo tě k tomu třeba motivoval, že jsi do toho šel...?

Díky a hodně zdaru.


Ahoj,
Pokud by jsi chtěl nějaké info o benziňákách, tak je lítám už asi 2 roky a něco motorů a různých kitů mi už přes ruce prošlo.
Přes GoEngine 56, Zenoah PUH, Zenoah RC, konverze od HWC, Helibug, GT15HZ600, apod...

Za mě můžu říci, že s benzinem se dá i pořádně lomcovat a on to utáhne. Je to o 3 věcech: motor-převodový poměr-délka listů-otáčky.
Tady je třeba jeden můj let s Helibug 600:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Cr5TWJMD6zk&t=1s[/youtube]

Tady je jeden let s HWC konverzí (tady je motor ještě trochu více na bohato - je to slyšet na zvuku):
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LP2tYw-7LJA&t=262s[/youtube]

Roman

_________________
T-Rex 470LP; Logo 600SX; T-Rex 700 Gasser + Hanson 300


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz