Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1075 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 12:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Holice
Diky za rychlou odpoved. Urcite napisu a jeste to poresime, az budu mit chvilicku. Bydlim u Holic, takze to neni tak daleko, ze bych nemohl prijet. Jeste k tem brylim od Walkery, myslel jsem, ze jsou taky diversitni. Nebo se pletu?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 12:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.8.2007
Příspěvky: 447
Bydliště: východní/střední čechy
podle obrázků to vypadá, že diverzitní budou
tyhle jsou za polovic, rozlišení stejné
http://www.rotorama.cz/fpv/eachine-eachine-vr-d2
Pokud jsi z Holic, zkus se nakontaktovat na Artura, tady na foru Aircorsa.
Pardubáci, létají koptery a brýlí mají hafo, nejrůznější typy.
Nebo se případně ozvi, letadlo ti rád ukážu a pokecáme
M


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 15:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Jen taková poznámka na okraj, pokud chceš lítat opravdové FPV a ne okolo 1km,tak si kup hlavně brýle, které mají AV vstup,protože s anténama na hlavě se daleko nedostaneš,neumím si představit jak budeš kroutit hlavou za letadlem v případě použití směrové antény,taky je ten AV vstup dobrý pro připojení příjimače na jiné frekvenci, která tě dostane trošku dále z dosahem, potom budeš zase řešit dosah rádia, je to prostě pořád něco.
Jinak ten Cyclops doporučuji, za ty peníze není nic lepšího. Kup ho ale tady:
http://www.goodluckbuy.com/cyclops-stor ... -case.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 16:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Holice
Takze tu Walkeru nemam kupovat? Cyclops je lepsi? Me se zdala ta Walkera, ze ma dve anteny a docela ji na Youtub chvali. Ale necham si poradit, jestli je neco za podobné penize lepsi. Vzdalenost 1km by asi na zacatek stacil, ale je fakt, ze casem mozna ne. Diky za doporučení.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 18:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
michalEG píše:
Takze tu Walkeru nemam kupovat? Cyclops je lepsi? Me se zdala ta Walkera, ze ma dve anteny a docela ji na Youtub chvali. Ale necham si poradit, jestli je neco za podobné penize lepsi. Vzdalenost 1km by asi na zacatek stacil, ale je fakt, ze casem mozna ne. Diky za doporučení.

Já ale nemluvím o brýlích, ale o stabilizační jednotce RTH Cyclops.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: sob 25.03.2017 23:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Holice
Jj, uz jsem to zjistil, ale chvilku mi to dalo. :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: úte 18.04.2017 15:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2016
Příspěvky: 66
Bydliště: Brdy
Ahoj,
nemáte prosím někdo zkušenost s brýlemi Yuneec Skyview?
Chtěl bych je použít pouze s připojením pomocí HDMI k Phantom 4, oni myslím také nic jiného nenabízejí, pouze připojení HDMI, určeno jako příslušenství ke koptérám Yuneec, ale na youtube jsou nějaké pochvalné videa s tuším DJI Inspire.
Zajímá mně jestli fungují bezproblémově, jestli je vidět spravně telemetrie a tak... Jsou to sice kýble, ale aspoň to má nějaký tvar a vzhled oproti např. Headplay nevím, ikdyž proti gustu, no a cena na některém eshopu okolo 6tis je docela příznivá.
díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: čtv 11.05.2017 11:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2015
Příspěvky: 198
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 5
Prosím nemá někdo zkušenosti s brýlemi :
- Skyzone
- Vuzix iWear HD

a nebo levné varianty - Eachine VR D2 (nevím jak jsou těžké na hlavě, pro mladýho)

_________________
Trutnov, X9D+
EasyPeasy,RELAX II,Vektor XXL,4ptéra 250ka
Šohaj(stavím)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: čtv 18.05.2017 2:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2013
Příspěvky: 493
Bydliště: Dudince
Vratim sa este na chvilu k tomu Connex ProSight HD.
Zaujimalo by ma ci sa k tomu vysielacu od Connex ProSight HD da pripojit gopro hero3 alebo sa musi pouzit len ta ich kamera?
Diki.

_________________
X8 Quad Pixhawk 2Tricopter APM 2.6Race Omnibus F4 Quad HKpilot32


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 16:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Tak před pár hodinama mi dorazily Eachine VR D2 Pro od Rotoramy (jo, já vím, že v Číně je koupím o dost laciněji, ale jednak měsíc čekaní, druhak celnice a pošta - a dovolená se blíží a bůhví, jestli by to klaplo) a zatím to vypadá, že litovat nebudu. Lítám (resp. lítal jsem) s "domadělkama" (řezal mi je tu tuším Edward) s teoreticky stejným rozlišením, prakticky má ovšem tohle LCD čistší obraz (takže ty moje domadělky mají zřejmě nižší rozlišení - a pak věř číňanovi na eBay).

Zatím několik málo poznatků:

- nevejdou se mi tam optické brýle (grrrrr, a to v recenzích psali, kolik je tam místa a že v pohodě. Prdlajs.)

- jsem schopný to použít bez brýlí (jo, brejle na šňůrku na krk, aby se daly rychle najít, když bude potřeba zahodit FPV - už jsem ty svoje taky párkrát zahazoval)

- žerou jak tank, ale to by měl spravit druhý (...třetí) batterypack ze dvou LiIon 18650, těch doma mám docela hezkou hromádku, aspoň je využiju.

- neumí autodetekci PAL/NTSC, to moje brejle zvládaly, takže mám tak porůznu namixované vysílače. Dá se to samozřejmě přepnout v menu, ale zase - je to zbytečných pár kliků navíc.

- příjemně seděj na obličeji. Bez výhrad. Jen je trochu nedomyšlené, že ta kisna je černá a lítá se docela často i v létě, bude tam velmi příjemné klima. Asi vršek přelepím bílou fólií - větrací otvory tam nejsou vůbec žádné.

- nejsem přítelem samolepek, takže velké barevné nesmysly jdou dolů - a ejhle, ta s nápisem Upgrade ukrývá dva otvory, kde v minulé vezi byla tlačítka. Chápu recyklaci lisovací formy, ale tohle se dalo vyřešit asi i rozumněji (já ty dírky něčím zaleju).

- snadno se dostává prach za fresnelku z druhé strany (už tam mám nějakej sajrajt teď a to jsem s tím pochodoval jen po kanclu), kolem čočky je velká škvíra, vyfoukat to nejde, musí se rozebrat.

- přišla mi na kraji naštípnutá fresnelka, pozeptám se kluků z Rotoramy, jak by to chtěli vyřešit. Zatím je prasklina mimo zorné polea nijak nevadí, ale celkem věřím, že se časem rozšíří.

- velká škoda je, že uvnitř už přepínání a diversitu neřeší arduino, resp. AtMega328, ale nějaká velká potvora od RaLinku. Škoda, pár drobností by si možná zasloužilo upravit, takhle je to asi celkem bez šance (na stránkách výrobce taky zmizela zmínka o opensource softwaru, která u "nePro" verze byla).

- na obrazovku se neustále promítají dva teploměry RSSI a napětí baterie. Docela si umím představit, že mi to bude kolidovat s OSD z letadla, a protože to ve brýlích vypnout nejde (ani přesunout, nebo jsem zatím nezjistil jak), tak holt budu muset rekonfigurovat létací OSD. Trochu pakárna, to vidím zatím asi jako největší mínus (přesně tohle bych měnil, kdyby se do toho SW dalo nějak jednoduše -jako u Arduina- sáhnout).

- cilivost zatím rozumně netestována. Náhodou tu mám jenom vysílač Eachine TX01 s 25mW, tak jsem ho nechal ležet na stole v kanclu a o dvě patra níž v železobetonovém baráku jsem měl ještě použitelný obraz.

- na displeji se zobrazuje frekvence, ale ne číslo kanálu, takže pokud mám vysílač s nějakým tlačítkovým ovládáním, potřebuju kmitočtovou tabulku (a nebo použít Scan - ale ten mi docela často o kus lže a občas nenaladí, důvod netuším). Navíc Eachine nedodržuje ani vlastní konvence, u TX01 má pásma označná jako A, B, E, F, R a tady A až E. Docela hezkej zmatek.

- co se týká diversity, zatím jsem neviděl výrazný rozdíl mezi tou "vrtulí" a směrovou plackou. Brýle sice ukazují RSSI z obou přijímačů, ale už nepíšou, přes který z nich se aktuálně jede. Rozdíly byly v budově vážně poměrně malé, ono v baráku mi to hraje i na holé konektory celkem slušně - uvidíme, jak to půjde v terénu, ale nějakou indikaci bych tam fakt chtěl vidět. (updated - prošel jsem si barák, na jedné straně tu placatou směrovku, na druhé straně jen konektor. V mezních situacích byl rozdíl poměrně výrazný - dost záleží na tom, jak se nakalibruje RSSI metr).

- DVR jsem zatím netestoval, nemám po ruce kartu, ale je vidět, že je tam celý ten modul dobastlovaný, samostatné menu, ovládání je takové, řekněme, ne úplně intuitivní - v menu přijímače se člověk pohybuje snadněji. Nevadí, to stejně budu používat jen jako doplněk, pokud vůbec - lítám obvykle s kamerou s lepším rozlišením, než má PAL, resp. NTSC.

Zatím asi všechno - mechanické provedení celkem slušné, váha tak akorát. Zatím to vidím jako dobrou koupi, uvidíme po "ostrých testech".

UPDATE:
- nejspíš nesignalizují klesnutí napětí v baterkách pod rozumnou úroveň jinak než na OSD, takže pokud je po létání sundám z hlavy a nevytáhnu kabel, sbohem, baterko. Ten pípák by zase tolik nestál a nějak si nevybavuju, že bych ho na desce viděl (jo, už jsem je otevřel, samozřejmě). Asi to bude chtít dobastlit dovnitř nějaký hlídač.

UPDATE:
Brýle mají vestavěný DVR. To je chvályhodné a bylo by fajn ho používat, kdyby to tam nebylo tak zoufale dobastlené... Když se přepnete do ovládání DVR (tedy včetně nahrávacího režimu), nevidíte OSD od přijímače, anžto to leze jiným videokanálem. Takže si necháte zobrazovat nahrávací dialog, ale nejen, že v tu chvíli nevidíte RSSI, to by se dalo celkem oželet, ale že nevidíte na napětí v baterce brýlí, to už je koledování si o průšvih - zvlášť v souvislosti s absencí pípáku (to fakt nechápu, našel jsem někde na netu recenzi VR D2 -nePro-, a autor tam výrobce chválil za to, že tam pípák dodělali, byl tam dokonce na samostatné destičce. Asi jenom taková zbytečnost, které je dobré se zbavit v následující verzi...) Navíc ovládání DVR mi připadá ledacos, ale určitě ne intuitivní - vlézt do menu a dostat se zpět do nahrávacího režimu se mi nepodařilo jinak, než vypnutím brýlí - zatím předpokládám svoji omezenost a tupost, kdy jsem někde něco přehlídnul nebo nepochopil. Mimochodem - to vestavěné "cosi" je Eachine ProDVR, a to včetně tlačítek, které jsou ovšem schovány kdesi v útrobách a zvenku nejsou ani vidět. Jestli je to plus nebo mínus posuďte sami, já ho tam zatím nechávám, použít se může a nemusí.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Naposledy upravil bitovod dne ned 16.07.2017 19:59, celkově upraveno 5

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 17:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2009
Příspěvky: 196
Obrázky: 1
bitovod píše:
Tak před pár hodinama mi dorazily Eachine VR D2 Pro od Rotoramy (jo, já vím, že v Číně je koupím o dost laciněji, ale jednak měsíc čekaní, druhak celnice a pošta - a dovolená se blíží a bůhví, jestli by to klaplo) a zatím to vypadá, že litovat nebudu. Lítám (resp. lítal jsem) s "domadělkama" (řezal mi je tu tuším Edward) s teoreticky stejným rozlišením, prakticky má ovšem tohle LCD čistší obraz (takže ty moje domadělky mají zřejmě nižší rozlišení - a pak věř číňanovi na eBay).

Zatím několik málo poznatků:
- obraz je příjemný i pro mne (mám brýle kolem -5D)
- nevejdou se mi tam optické brýle (grrrrr, a to v recenzích psali, kolik je tam místa a že v pohodě. Prdlajs.)
- jsem schopný to použít bez brýlí (jo, brejle na šňůrku na krk, aby se daly rychle najít, když bude potřeba zahodit FPV - už jsem ty svoje taky párkrát zahazoval)
- žerou jak tank, ale to by měl spravit druhý (...třetí) batterypack ze dvou LiIon 18650, těch doma mám docela hezkou hromádku, aspoň je využiju.
- neumí autodetekci PAL/NTSC, to moje brejle zvládaly, takže mám tak porůznu namixované vysílače. Dá se to samozřejmě přepnout v menu, ale zase - je to zbytečných pár kliků navíc.
- příjemně seděj na obličeji. Bez výhrad. Jen je trochu nedomyšlené, že ta kisna je černá a lítá se docela často i v létě, bude tam velmi příjemné klima. Asi vršek přelepím bílou fólií - větrací otvory tam nejsou žádné.
- nejsem přítelem samolepek, takže velké barevné nesmysly jdou dolů - a ejhle, ta s nápisem Upgrade ukrývá dva otvory, kde v minulé vezi byla tlačítka. Chápu recyklaci lisovací formy, ale tohle se dalo vyřešit asi i rozumněji (já ty dírky něčím zaleju).
- snadno se dostává prach za fresnelku z druhé strany (už tam mám nějakej sajrajt teď a to jsem s tím pochodoval jen po kanclu), kolem čočky je velká škvíra, vyfoukat to nejde, musí se rozebrat.
- přišla mi na kraji naštípnutá fresnelka, pozeptám se kluků z Rotoramy, jak by to chtěli vyřešit. Zatím je prasklina mimo zorné polea nijak nevadí, ale celkem věřím, že se časem rozšíří.
- velká škoda je, že uvnitř už přepínání a diversitu neřeší arduino, resp. AtMega328, ale nějaká velká potvora od RaLinku. Škoda, pár drobností by si možná zasloužilo upravit, takhle je to asi celkem bez šance (na stránkách výrobce taky zmizela zmínka o opensource softwaru, která u "nePro" verze byla).
- na obrazovku se neustále promítají dva teploměry RSSI a napětí baterie. Docela si umím představit, že mi to bude kolidovat s OSD z letadla, a protože to ve brýlích vypnout nejde (ani přesunout, nebo jsem zatím nezjistil jak), tak holt budu muset rekonfigurovat létací OSD. Trochu pakárna, to vidím zatím asi jako největší mínus.
- na displeji se zobrazuje frekvence, ale ne číslo kanálu, takže pokud mám vysílač s nějakým tlačítkovým ovládáním, potřebuju kmitočtovou tabulku (a nebo použít Scan - ale ten mi docela často o kus lže a občas nenaladí, důvod netuším).
- cilivost zatím rozumně netestována. Náhodou tu mám jenom vysílač Eachine TX01 s 25mW, tak jsem ho nechal ležet na stole v kanclu a o dvě patra níž v železobetonovém baráku jsem měl ještě použitelný obraz.
- co se týká diversity, zatím jsem neviděl výrazný rozdíl mezi tou "vrtulí" a směrovou plackou. Brýle sice ukazují RSSI z obou přijímačů, ale už nepíšou, přes který z nich se aktuálně jede (nebo jsem si toho nevšimnul), rozdíly byly v budově vážně poměrně malé, ono v baráku mi to hraje i na holé konektory celkem slušně - uvidíme, jak to půjde v terénu, ale nějakou indikaci bych tam fakt chtěl vidět.
- DVR jsem zatím netestoval, nemám po ruce kartu, ale je vidět, že je tam celý ten modul dobastlovaný, samostatné menu, ovládání je takové, řekněme, ne úplně intuitivní - v menu přijímače se člověk pohybuje snadněji.
Zatím asi všechno - mechanické provedení celkem slušné, váha tak akorát. Zatím to vidím jako dobrou koupi, uvidíme po "ostrých testech".

super, tiez po nich pokukavam.
otazka je - je v cechach nieco lepsie v tejto cen. hladine ?

Sent from my XT1032 and I will remove the signature


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: úte 11.07.2017 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
pakozdy píše:
super, tiez po nich pokukavam.
otazka je - je v cechach nieco lepsie v tejto cen. hladine ?


Nevím o žádné srovnatelné konkurenci - existují levnější brýle, ale pak mají buď mizerné rozlišení, nebo jen jeden přijímač. Pár dnů jsem hledal a nic s lepším poměrem cena / výkon jsem nenašel, tak jsem nakonec objednal tyhle.

* * *

Jo a doplnění - pokud budu mít důvod, dá se kterýkoliv z přijímačů vypnout a přijímat jen na jeden, výhodou je, že docela razantně klesne spotřeba. Dovedu si představit, že si budu jezdit po zahradě s autíčkem a tam to prodloužení výdrže ocením.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 5:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Ahoj,
díky za super recenzi. Tak nějak vidím, že ještě vydržím u krabice. Bo dát 10 tis za brejle a pak zjistit, že to je prostě v některých ohledech nedodělek by mě docela mrzelo.
Počkám si na nějakýho nástupce.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 6:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
aleta rsenze je na bryle za 2500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Video brýle na FPV
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 10:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
ajo, ja to nejak zmotal. precetl jsem z rotoramy, potom cislo dva a hned sem si to nejak spojil se skyzone 2.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1075 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz