Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Děkuji všem za rady a podporu.
Vyrazil jsem na místo, zaklekl a projel jeden pruh 1x4m, když jsem ho bral na zpět, tadá karta nalezena :D
Jsem nesmírně šťastny :D

Teď řeším druhou věc.
Protože se mi to stalo již po druhé.
Jak zabezpečit abych kartu lépe našel kdyby se to opakovalo?
Zvažoval jsem reflexní lak na nehty, nebo UV barvu a vyrazit tam večer, zasvítit na prostor a karta by začla svítit.
Udělám vše pro zabezpečení a zase jsem se poučil.
Ale náhody se stávají.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak gratulace. :D Pro to zajištění, nedala by se ta šachta s kartou nějak přelepit izolepou, aby nemohla nechtěně vystřelit? Bylo by to lepší, než vymýšlení nějaké pomůcky pro snazší hledání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 17:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
V minulé práci jsme často zapomínali SIM karty v komunikátorech a posílali je na výlety.
Proti tomu se nám osvědčilo nalepit na sim tenký proužek ze samolepící stříbrné folie ze štítkovačky. Koukal ven a byl krásně vidět.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 20:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Lark píše:
S tím magnetem je to asi u každé karty jiné, ale nějak si nedokážu představit co by v ní mohlo být ze železa, nebo nějakého feritu. Leda že by některé měly nějaký stínicí kryt. Mám tu dvě vadné micro-SD a obě jsou na silný neodym naprosto netečné. O té možnosti poškození jsem psal, jen to co se u některých karet a flashek píše.


Nedalo mi to, teď jsem doma ještě nějaké našel, a všechny magnet ze stolu sebere. Co v tom je že to magnetické netuším, z kovů bych čekal měď, zlato a to by magnetické být nemělo.. K magnetu se přitáhnou stranou kde jsou kontakty. Myslím že kdyby byl fakt velký magnet tak by se to tím asi dalo najít. Třeba to někomu v budoucnu pomůže.


Přílohy:
20170519_214257.jpg
20170519_214257.jpg
[ 58.15 KiB | Zobrazeno 863 krát ]

20170519_214448.jpg
20170519_214448.jpg
[ 79.3 KiB | Zobrazeno 863 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Arcicorsa píše:

Nedalo mi to, teď jsem doma ještě nějaké našel, a všechny magnet ze stolu sebere. Co v tom je že to magnetické netuším, z kovů bych čekal měď, zlato a to by magnetické být nemělo.. K magnetu se přitáhnou stranou kde jsou kontakty. Myslím že kdyby byl fakt velký magnet tak by se to tím asi dalo najít. Třeba to někomu v budoucnu pomůže.


Nikl ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak jsem to teď znova zkusil tyčkou z neodymů Fí 8x2 dlouhou 5cm a opravdu jí to chytne, ale jen na hraně u kontaktů a na protější. Nejspíš jsou v pouzdru nějaké ponocné jazýčky, které slouží pro držení a ustředění v nějaké kleci během výrobního cyklu. Ta síla je ale nepatrná a rozhodně to nedrží tak, aby jí to dokázalo při pohybu magnetem zvednout někde z trávy, nebo hlíny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 21:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Dejfak píše:

Teď řeším druhou věc.
Protože se mi to stalo již po druhé.
Jak zabezpečit abych kartu lépe našel kdyby se to opakovalo?


Gratuluji k nalezení .

Na začátku jsi psal " svojí vlastní neopatrností "
Takže řešení je jednoduché.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
....přátelé mohu i já se svou trochou do mlýna... zaparkuju před domem u holky, zamknu auto a jdu do druhého patra. Někde v bytě odložim bundu, klíče, mobil a takový ty krámy, co člověk nese sebou. Za dvě hodiny dávám povel k odchodu - ale ouha, nejsou klíče od auta, vč, přívěsku s dálkou. Velké hledání po bytě, prošlé dvě patra dolu i hledání před domem (auto těsně u vchodu) ..... prostě ty klíče se ztratily na tomto prostoru a dodneska nejsou, je to víc jak rok. Dojel jsem si pro náhradní klíče, ale už bez dálky a 3 tis. se mi nechce dávat za nové DO.

Takže i velké věci se mohou na malém prostoru ztratit naprosto beznadějně. :(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 0:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Ty klíče se rády schovají do podšívky - prolezou i nesmyslně malou dírkou na dně kapsy.
A občas ani prohmatání nepomůže, což nechápu. Schovají se třeba na opačný konec bundy.
Vyzkoušeno.... ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 7:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
rakos píše:
....přátelé mohu i já se svou trochou do mlýna... zaparkuju před domem u holky, zamknu auto a jdu do druhého patra. Někde v bytě odložim bundu, klíče, mobil a takový ty krámy, co člověk nese sebou. Za dvě hodiny dávám povel k odchodu - ale ouha, nejsou klíče od auta, vč, přívěsku s dálkou. Velké hledání po bytě, prošlé dvě patra dolu i hledání před domem (auto těsně u vchodu) ..... prostě ty klíče se ztratily na tomto prostoru a dodneska nejsou, je to víc jak rok. Dojel jsem si pro náhradní klíče, ale už bez dálky a 3 tis. se mi nechce dávat za nové DO.

Takže i velké věci se mohou na malém prostoru ztratit naprosto beznadějně. :(


My jsme podobným způsobem taky ztratili klíče od auta. Našly se asi po půl roce v přihrádce palubky druhého auta. Něco jsme překládali a někdo je tam "na chvilku" odložil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 9:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Je na to krásná a funkční METODA = začít hledat něco jiného. Snad dle ruské pohádky Jen počkej, zajíci!
(Vlk a zajíc) od Kotěnočkina. Když se jde lesem na ryby, nesmí se říkat "Jdu na ryby.", ale "Jdu na medvěda.".
- Známější je ten vtip o dvou nimrodech, co se domluvili, že půjdou na kachny. A jeden přijde s rybářským
prutem v ruce a puškou pod kabátem, aby kachny oklamal.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 16:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Občas se taky při hledání něčeho tvářím jako že " to vlastně vůbec nepotřebuji".
A ejhle - bývám úspěšný.
A často taky najdu co jsem nehledal, ale chystal se hledat (dokumentaci a pod.).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 19:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2012
Příspěvky: 231
Bydliště: Hodonín/Brno
Já jsem takhle jednou z modelu při létání vytratil motor i se sklopkou. Čerstvě posekaná letiště, až na pruh cca 20x50 m, kde tráva byla minimálně půlmetrová. No do které části asi tak motor spadl? V úvahu přicházel obdélník asi 10x20 m, který jsme ve dvou pročesali. Samozřejmě nic. Za asi dva týdny přivezl taťka z letiště kužel se zásekem od sekačky. Motor se nenašel. Měl nalétáno asi 4 hodiny.

_________________
„Pilot nesmí být tuctový šofér, ale dokonalý pán svého stroje!“ A.I.Pokryškin


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Pánové vidím že i pidi kartu dokážete najít. My máme na letišti v zemi velikej kolík na větrný pytel.
Natřený reflexní barvou. Teď trošku poskočila tráva a já ho nenašel ani po půl hodině bloumání po ploše :lol: :lol: :lol:
Jasně stačí kousek magnetu na klacku a jde to :roll: .

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak najít SD kartu?
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 21:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
rakos píše:
....přátelé mohu i já se svou trochou do mlýna... zaparkuju před domem u holky, zamknu auto a jdu do druhého patra. Někde v bytě odložim bundu, klíče, mobil a takový ty krámy, co člověk nese sebou. Za dvě hodiny dávám povel k odchodu - ale ouha, nejsou klíče od auta, vč, přívěsku s dálkou. Velké hledání po bytě, prošlé dvě patra dolu i hledání před domem (auto těsně u vchodu) ..... prostě ty klíče se ztratily na tomto prostoru a dodneska nejsou, je to víc jak rok. Dojel jsem si pro náhradní klíče, ale už bez dálky a 3 tis. se mi nechce dávat za nové DO.

Takže i velké věci se mohou na malém prostoru ztratit naprosto beznadějně. :(


Já byl svědkem jak borec vylezl z auta, frajersky si pohodil klíče v rukách, pak zařval několik sprostých slov a klíče navždy zmizely v kanálu. Člověka potěší když vidí cizí neštěstí.....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz