Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2017 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes zajímavá příhoda. Když jsem nasazoval křídlo na trup čumákem dolů, křídlo mi spadlo a kabely k servům křidýlek dostaly cukanec. A nestačil jsem se divit. Jeden kabel se vytrhl v konektoru ale druhej se dvě žíly kabelu vytrhly z konektoru. :roll: Stačilo jen trochu zatáhnout a povolila i třetí žíla.
Doma jsem to začal zkoumat. I prodlužovák k druhýmu křidýlku při minimálním tahu se žíly vytrhly z konektoru a to na obou stranách jak samec, tak samice. Jedná se o smotávaný kabel se silikon izolací. Vystrkal jsem dutinky a piny z plastů a nestačil se divit. Zamáčknutí konektoru naprostej aušus. Místo aby byly packy pro měď a izolaci zamáčklý a zaříznutý ve středu do žíly půloblouky, byly jen zpláclý jedna přes druhou. To snad ani mačkací kleště nevidělo a nebo nějakej naprosto nevhodnej šmejd. :roll: Originál zboží Pelikán. Prostě to drželo jen za izolaci a ta se u silikonu velice snadno přetrhne. Bohužel to nemůžu nafotit, bez macro předsádky to nejde zaostřit při potřebným zvětšení.
Tak jsem oba prodlužováky na obou stranách přemačkal a pro sichr ještě lehce propájel SMD pastou. Docela mě to rozhodilo a tak jsem začal zkoumat jak je to na dalších kabelech. U kabelů plochýho provedení (lepený) byly všechny piny zamačkaný správně jak u serv (Hitec, PoverHD a Futaba) tak u prodlužováků či koupenýho napájecího rozvodu. U smotávaných kabelů s PVC izolací (výkonový analogy Hitec) taky vše OK. Smotávaný kabely se silikon izolací jsem našel čtyři druhy. Modrý, co mají zastříknutý žíly se nedají rozebrat. Pak jsou modrý rozebíratelný s nápisem Germany, ty byly namačkaný správně. Další jsou černý rozebírací s nápisem Germany nebo M, ty byly taky správně namáčknutý. Pak jsem narazil na další dva náhradní servokabely a 3 prodlužováky bez jakýhokoliv popisu, který byly všechny prasecky namačkaný jak jsem popsal nahoře. Ty jsem v místě zamáčknutí mědi taky zapájel SMD pastou.
Vypadá to, že někdo chtěl ušetřit a dal ty kabely vyrábět nějakýmu praseti. Jak málo by stačilo rejt zemegulu, síla potřebná na vyškubnutí je celkem malá...
Zítra budu kontrolovat další letový stroje. Vypadá to, že to chce zkontrolovat vše, co je v silikonu.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 2:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7460
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Krimpované piny, co si dělám servo i balanční konektory, jsem mimo zamáčknutí vždy navíc (z principu) pájel.
(! TAK ABY CÍNOVÁ PÁJKA NENAVZLÍNALA DO LANKA !) Vidím, že to zas až taková paranoia není.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 6:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20845
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No a nemohl bys uvést zdroj (prodejce, výrobce) těch kabelů? Takhle to je příliš obecné, JR provedení dělá kdekdo, to je dneska jen vžité označení toho provedení a nic to neříká. Stejně tak to mohla být špatně nakrimpovaná Futaba. Třeba :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 6:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2004
Příspěvky: 403
Bydliště: Nový Jičín
po stejné zkušenosti si nechávám prodlužováky a propojky dělat zde:
http://www.sloupelektrotechnik.cz/?str=novinky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 9:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jyrry píše:
No a nemohl bys uvést zdroj (prodejce, výrobce) těch kabelů? Takhle to je příliš obecné, JR provedení dělá kdekdo, to je dneska jen vžité označení toho provedení a nic to neříká. Stejně tak to mohla být špatně nakrimpovaná Futaba. Třeba :mrgreen:

Chlape, ty neumíš číst či co? :) Koukni, co jsem psal za druhým koulením vočima.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 10:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7460
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Nejspíš 46xx prodlužovací kabel LL cm XY kroucený silný zlacené kontakty
prodlužovací a servo kabely - pelikandaniel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Když jinak nedáte tak totok:
http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=6101

A taky ty samý se samcem nebo samicí na jedný straně a druhý volný.

Jo a našel jsem další, 4 roky lítanej prodlužovák bez pojistky, to samý provedení silikon a 0,25mm2. Na směrovkovým servu, naštěstí se s tím vůbec nehýbalo a vše bylo přilepený šedivou Duct tape. Takže to není nějaká součastná "modernizace". :roll:
Aspoň že nemusím tahat ven serva z benzíňáků, tam mám jedině tyhle smotávaný silikony. Naštěstí v jednom jsou modrý zastříknutý a v druhým jsem místo prodlužováku kabely nastavil pájením a smrsknul.

Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 14:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.3.2013
Příspěvky: 111
Bydliště: Chrudim ČR
Tyto jsem koupil před 14-ti dny. Piny jsou "NO gold", krimpování OK.


Přílohy:
20170520_142319.jpg
20170520_142319.jpg
[ 72.62 KiB | Zobrazeno 4559 krát ]


_________________
Pokud něco nefunguje, tak je čas přečíst si návod k obsluze ...
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 17:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
guchar píše:
Nejspíš 46xx prodlužovací kabel LL cm XY kroucený silný zlacené kontakty
prodlužovací a servo kabely - pelikandaniel


Zdaleka to není první zpráva o "krimpování" u Pelikána. Táhne se to už nějaké roky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem postupně prošel všechny kabely co mám v "zásobě" a v Spacewalkeru a Extře. Situace docela žalostná. Našel jsem tak asi každej šestej špatně nakrimpovanej konektor a nejhorší, že to bylo na všech typech, jak na krouceným silikonu 0,25mm2, tak na plochým lepeným 0,15. Taky třeba lepenej prodlužovák, samec dobrej, samice špatná. Dokonce jsem našel špatný černý s nápisem Germany, který včera vypadaly dobře. Ale zase všechny s nápisem Sloup byly úplně suprový. Serva Hitec a PowerHD taky. Nejvíc mě vytočil koupenej vypínač s krycí plastovou škatulkou, samec dobrej, ale samice zmršená, červenej vodič se dal vytáhnout jen s minimálním úsilím. Některý konektory bez označení je takovej aušus, že už při vytahování pinů praskly na opačný straně než jsou zajišťovací packy pinů.
Příště dám fotky těch prasáren. Ještě mě zbývá 6 dalších poletuch, po tyhle zkušenosti radši zkontroluju všechno, co mám doma. Ty vadný pokud to šlo jsem překrimpoval a zapájel. Pokud to bylo óbr zmršený, tak dal nový konektory a taky pro sichr zapájel.
No poučný, klika, že jsem kvůli nějaký lemře u Pelikána, kterej mrví konektory, neposlal do země mašinu za pár desítek tausen a ještě způsobil škodu někomu jinýmu. To by mě zajímalo, co by tomu Pelikán říkal, kdyby bylo ve znalečáku, že to bylo špatně provedeným konektorem. Samozřejmě by se z toho vykroutil, protože se těžko dokáže, že je to jeho zboží a že si to chudák modelář nenakrimpoval sám. :(
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Krimpované konektory zásadně neletuji a nikdy letovat nebudu. A podobné "poplašné" zprávy mě nechávají docela klidným.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: sob 20.05.2017 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak tohle je ta podle Švejka "poplašná zpráva" :
Příloha:
JR špatně.jpg
JR špatně.jpg
[ 64.93 KiB | Zobrazeno 4297 krát ]


Jednoznačně je vidět že packy, co se mají půloblouky zaříznout do vnitřní žíly jsou jen spláclé přes sebe. Ty packy co mají být zaříznuté do izolace jsou prapodivně zohýbané.
Takhle to má vypadat správně:
Příloha:
JR správně.jpg
JR správně.jpg
[ 148.62 KiB | Zobrazeno 4297 krát ]



Švejku, na co spadneš a co při tom uděláš za škodu sobě i jinejm je pouze tvůj boj.

Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2017 4:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7460
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Celeron Ty s tím chuchvalcem silikonové izolace, snad dělal BOOT nastavený na ALGORITMUS
konektor s provedením SAMOŘEZNÁ PATICE samořezné patice KK10025C a plochý vodič FBK10H


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2017 6:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
wisky píše:
po stejné zkušenosti si nechávám prodlužováky a propojky dělat zde:
http://www.sloupelektrotechnik.cz/?str=novinky

A tyhle se daji koupit kde?
Nebo musis jen u nej?


Jinak kupuju tyhle:
https://www.jino.cz/prodluzovaci-kabel- ... uceny_4278

Nebo tyhle:
http://www.houska-modelar.cz/shop/produ ... s_id=14621

Ty od Jina mi prijdou zvlast paradni. Nejdou ani rozebrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bacha na JR konektory
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2017 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
guchar píše:
@Celeron Ty s tím chuchvalcem silikonové izolace, snad dělal BOOT nastavený na ALGORITMUS
konektor s provedením SAMOŘEZNÁ PATICE samořezné patice KK10025C a plochý vodič FBK10H

Nějak jsem nepochopil, o čem to píšeš... :oops:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz