Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 4:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
ddano007 píše:
Mysím, že to nie je správna odpoveď :mrgreen:
Pri rovnakej veľkosti zubov - aby ti to sadlo na hlavne kolo - čím menší počet zubov, tým menší priemer. Ergo, pri inom pastorku motor musíš posunúť...


To je právě ta věc, co mi nejde moc do hlavy. Je mi jasný že musím šoupat motorkem. Měnil jsem pastorky na 450, takže chápu že při žměně pastorku :arrow: jiný průměr :arrow: jiný odstup od hlavního kola.
Jak se to ale řeší u té 6stovky, když uložení motorku je pevné, ale je možné měnit pastorky :?:

zorem píše:
když to tak pročítám, nebylo by lepší použít 12 článků. Bylo by to o tom, jen koupit baterku a máš odzkoušenou zaručenou kombinaci. Pokud budeš laborovat a zkoušet , tak tě to vyjde dráž, s pochybným výsledkem.


Se obávám aby to tak nakonec nedopadlo 8)
Šlo mi primárně o změnu na 6s hlavně kvůli bateriim a nabíjení. Já k tomu jeden 2x6s pack dostal. Mám ale nabíječku SkyRC D100, která s vestavěnym zdrojem zvládá max výkon 2x50w. 2x6s 3300mA budu tedy na plný výkon nabíječky plnit 0,6C = +- 2,5h na jeden let. Je tam u ní možnost napajet jí externim zdrojem, pak se výkon zdvojnásobí. Pak mohu ten stávající akupack plnit 1-1,3C. Uvaha je, že při změně na 6s pohon nabiju 2x 6s 5000mA díky výkonu 2x100w přibližně 0,9C. To je sice nepatrně delší dobu, ale za to bych měl nabito na 2lety, místo jen na jeden. To je v podstatě jediná věc, proč přemyšlím nad změnou pohonu.

Když to propočítám, tak to ale finančně vyjde asi opravdu dráž, překopat to na 6s.
Takhle bych jen koupil regulátor a ještě dvě 6s aku.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 5:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
Řekněme že bych se přiklonil k variantě nechat helinu v osazeni pro 12s. Existuje regulator pro 12článek s vestavěnym BECkem? Nemůžu osobně nic najít. Nebo MUSÍM u této varianty s napájenim motoru 44,4v použít vždy externí BEC na pohon serv a stabilizace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 6:26 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
RonyV píše:
Ano, je to jak píšu ... motor nelze posouvat od nebo k hlavnímu kolu pro vymezení vůle. Předpokládám ale že ty pastorky 11T,12T a 13T budou vyrobené tak, že sednou vždy na hlavní kolo se 112T. Jinak by bylo třeba na každej pastorek jiné kolo.

Na tohle by ale mohl podat info nejlépe někdo kdo s šestistovkou už má zkušenosti. Myslím že podobně to bude i u 550.



Promiň , ale pokud chceš měnit pastorky, musíš měnit vzdálenost motoru . Není to o zkušenosti se šestistovkou T-rex
(Mimochodem používám jejich šikmé ozubení (hlavní kolo i pastorky)) , ale o základních principech .
Prostě míň zubů - menší obvod - menší průměr . Tady se čarovat nedá !!
Spíš jsi přehlédl, jak se dá motorem posunout . Pochybuji, že by T-rex začal z ničeho nic vyrábět heliny bez možnosti měnit pastorky.
Takže tohle by tě mělo trápit jako první věc :( .
Regly na 12 čl. nemají bec .
Zajímalo by mne s jakou helinou jsi již létal .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 7:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
Kdybys četl pozorněji, tak se vše dočteš!!!

Lítám 3roky s Rexem 450DFC, na něm jsem pastorky zaměňoval, takže vím že mohu šoupat motorkem. To že když chci změnit převod a dám tam menší pastorek, tak je logické že bude mít menší průměr.

Po práci mrknu ještě pořádně na to uchycení motorku v té 600. Na desce motorku ovály pro posun asi budou, ale spodní ložisko, kam se dává hřídel motorku je prostě napevno.

Řeč je o tomhle spodnim uložení hřídele. Jak tady chceš posouvat :?:

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0496/8205/products/AT700E-UMM-V252_2048x2048.jpeg?v=1463428018


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 7:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
dudaj píše:
Regly na 12 čl. nemají bec .



Netvrdím že všechny regulátory, víc jich bude bez BEC ale to není pravda :-) Naopak jeden regulátor, který je do vrtulníku podobné velikosti vhodný, domolím si napsat že možná i nejvhodnější, má napájení paluby skrze BEC a pokud jej doplníš ozálohu napájení je to velice dobře funkční. Kontronik Jive 80+HV


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 8:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
Po tom už jsem pokukoval. Prodejce si právě regl od Kontroniku nechal. Myslím že mi i řákal že tam byla 80tka.
Bude to výkonově stačit?
Jak si mám představit to záložní napájení? Přeci jenom ve třídě 450, kde jsem se do teď pohyboval člověk záložní napájení a externí BEC neřeší. Takže tohle je pro mě trochu neosahaná technika.

Jinak jeden Kontronik 80A+ HV bych mohl mít zhruba za 3500,- ... adekvátní cena?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 8:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: České Budějovice
Regulátor na 12s s bec se prodává a kolega s ním létá bez problémů. Nemá cenu dělat přestavbu na 6s vzhledem k zatížení baterek . To bych raději šel do 550 , nebo koupil pořádnou nabíječku a létal 12s a pokud 3d tak alespoň 60c.

_________________
FPV QUAD FAUST,T-REX 600 DOMINATOR,T-REX 500,F3A Supra Fly 10cm,Mistral,Funfly6,5 ,Viper 3D elektro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 8:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
nevím jak by to vycházelo, stačí možná málo, ale možná by šly udělat ovály do uhlíku .
Ono by šlo celé uložení předělat , ale nevím jaké máš strojní možnosti ty . Celá deska by se mohla třeba dát na jiný blok, na kterém by se posouvat mohla. Alternativ jak dosáhnout cíle je asi víc .
Já lítám na šestičlánek a jsem spokojen - jak se zvukem rotoru, tak s teplotou motoru, reglu . Lítám na staré 6500 .
Ale lítám na jistotu a pohodu . Źádný 3d . S výkonem jsem spokojen . Při tak nízkých odběrech - do 3 kw nevidím důvod k 12 čl.
zbytečná komplikace s nabíjením . Regly na 12 čl jsou skokově dražší . Zase stačí poloviční proudy . Chce to posoudit i s ohledem na používání baterek v jiných modelech . Já například stejnou sadu článků mohu použít v helině 600, v 120 edf i 80 edf .
Takže je to o posouzení více aspektů .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 10:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
Všude čtu, jak 6s baterie v 600 dostávají na frak. Na druhou stranu čtu jak majitelé 550 dělají streč a dávají ocas a listy z 600, přitom dále používají pohon na 6ti článek. Takže to je myslím prašť jak uhoď.
Krom toho mi nepřijde rozdíl 550 a 600 tak propastný. Neříkám kdybych chtěl cpát 6článek do 8mi stovky :wink:

Mě k tomu nutí opravdu jen to, že nebudu potřebovat pack 2x 6s na jeden let a s tím je spojené i dobíjení.
Jinak jiný model než 450 (kterou prodávám) a nově pořízený Rex600 nemám.

Porovnávám ceny na zprovoznění.
Když nechám heli tak jak je, musím pořídit regulátor. Za ten dám v nejlepším 3500,- a bude mít BEC, nebo taky pořídím regl bez BEC + k němu externí BEC a jsem na 5-7tis.

výhoda - nemusím nic předělávat, namontoju regl, nastavim heli, nabiju aku a jdu létat
nevýhoda - celou dobu zmiňovaná větší náročnost na akupack a jeho dobíjení = 2,5h nabíjet :arrow: 5-7minut létat
to celé s externím BECkem zkomplikuje další aku, která se samozřejmě opět musí někde nabít...


Když udělám přestavbu na 6s, tak bych pořídíl regl Platinum + motor s KV1100 (nebudu muset měnit převod) + aku 6s 5000mah - což mě vyjde zhruba na 5tis.

výhoda - provoz na 6s = 1,5-2h nabíjet :arrow: 2x 5-7minut létat
regulátor včetně BEC
o něco nižší hmotnost heli
nevýhoda - asi větší namáhání aku, jak se zde všude uvádí - ale jak jsem psal hned v úvodu, vrťas bude na pohodové poletování, žádnej 3D nářez.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 12:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
s namáháním aku bych si starosti nedělal . Kouř dostávaj v závodních coptérách a dmychadlech a určitě jinejch aplikacích, ale heliny
zas takovej nářez nejsou .Většinu času z toho budeš tahat do 70 A a to daj měkký 5000 bez ztráty kytičky :D .
Já dal starý 6000 který na 120 edf nedaly jako 12 cti článek žádný výkon - cca o 25% míň na tahu a helina s nimy chodila jak z praku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 13:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
A jaké baterky o jaké kapacitě hodláš používat? To je také podstatný aspekt, který hodně napoví.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 14:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Nevim jak Trex 600, ale Trex 700 (nektere vyvojove rady) opravdu nemely moznost posunuti motoru. Resili jsme to nakupem posuvneho motoroveho loze, kde bylo soucasti i posuvna podpora pastorku. Vyrabela/vyrabi to firma KDE. Myslim ze to bylo stejne i u nekterych T550. T600 jsem v rukou nemel, tak nemohu slouzit. Da se ale predpokladat ze to bylo stejne. Stejne jsem to resil i u T800. Potreboval jsem mensi pastorek, tak mi bylo souzeno koupit i posuvne loze.
https://www.kdedirect.com/collections/a ... 00e-umm-v2

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 14:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
RonyV píše:


No zrovna na tehle fotce je ta posuvna varianta od KDE.
Bohuzel pastorek s 11z se tam uz neda dat, protoze potrebujes loze posunout vice k hl. kolu a pak ti zacina vadit kolo autorotacni.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 14:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Procetl jsem si to cele od zacatku.
- motor 510KV s prevodem 13/112 je na 6S malo. Poleti to, ale bude to presne kombinace na "low RPM' letani. Videa jsou na YT. Nedoporucuji pro bezne letani a uz vubec ne s DFC hlavou. Pocital bych na pohodove letani otacky okolo 1600-1800 podle vahy heliny.
- z kalkulatoru Mr. Mela mi vylezlo, ze motor s 850KV by uz pouzitelny byl. Uplne v pohode s pastorkem 13z.
- 6S5000mAh baterka to vyvazi. U 12S je cast baterky za tezistem.
- regulator ti staci 80A pokud to bude Kontronik Jive. Pak klidne letej i jen na jeho BEC pokud tam nemas nejaka extremne zrava serva. Mam to mnoho roku vyzkouseno na ruznych helinach s nejbeznejsimi servy, Align/Savox, Futaba, BK atd. Pokud to bude jiny regulator, tak radeji 100-120A.
- ano prvni T600 byl delany na 6S baterku. To se ale bavime o dobe pred deseti roky. Mozna dele. Tehdy kdyz byla baterka 10C tak to byl zazrak. Kdyz se nekdo snazil s helinou delat trosku vic, tak to opravdu baterky dlouho neprezily. Dneska uz je to trosku jine.

Tady je odkaz na Mr. Mel kalkulator. Uz hodne roku ho pouzivam a vysledky vypoctu se velmi presne shoduji s realitou. Coz se o ruznych jinych kalkulatorech moc rici neda.
http://calc.kfmconsulting.se/

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-Rex 600DFC - 6s setup
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 15:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
pkotatko píše:

Souhlas, výsledky jsou velmi podobné realitě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz