Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 10:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
.....není co dodat, po přečtení úvodníku RCRevue mi zatrnulo. A hned se vynořilo několik otázek. Je to pravda, že nějaký mozek tohle vymyslel? Co na to SMČR - Svaz Modelářů České Republiky? To už si nezalétáme? Kdo to bude kontrolovat? Přijede policie a řekne, spáchal jste trestný čin Váš model letěl výš než 120m? Atd. Co vy na to kolegové modeláři. Scan článku máte v příloze.


Přílohy:
konec_modelariny_RCR_201707.pdf [648.98 KiB]
862 krát

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR
Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 11:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Co na to říci... :?
Načali to megalomani s monstry o desítkách kg a totálně pohřbili xxxxxxx *** s koptérama a jinejma hračkama s kamerou. Nezbývá než se poděkovat. 8)
Ouředník už jen zatluče hřebíčky.
Můj názor.
HOWGH.

edit: xxxxxxx *** - tady bylo "píčusové" ale podle jednoho pána co mně naprášil je to vulgarita tak zkusíme "blbečkové" 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 11:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2010
Příspěvky: 455
Bydliště: kósek od Brna
Co na to říci?
Ať jdou do ........ A je to tak, jak psal jyrry. Takže kdejakej šmudla s koptérou do 250 g(nevím co ty hračkoidy váží) si může dál vesele škodit
a my, kteří máme něco nalítáno půjdeme povinně do RC školy, dělat zkoušky - zaplatíme a ještě registrovat každý éro - asi taky nějaký poplatek, který postavíme. Komu to asi hraje do noty? A z každýho éra, který by jste chtěli po olítání prodat, tak zaplatíte ještě daň z příjmu, páč ten model bude registrovaný.
To mě fakt hlava nebere a chce se mi z toho blut.

_________________
Futaba včíl 9Z opět 35 Mhz PCM


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 11:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Zadna panika.....

Odoslané z P00C a podpis odstránim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 11:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Tak to vidím i já.
Bohužel většině populace vyhovuje postup životem mezi vymezenými mantinely. Čuchli jsme ke svobodě, ta nevoněla - to se člověk musí rozhodovat a starat se sám - tak se zas přitahujou šrouby, páč se nikdo moc nevzpírá..

Modelařina stejně jednou skončí vymezením prostorů, kde budem moci létat. Aktivaci prostoru budem muset nahlásit 48 hod předem a za pronájem vzdušniny zaplatíme ŘLP příslušný poplatek. Airbus už vyvíjí dron pro přepravu lidí - náhradu auta. A co si budem povídat, silnice jsou přeplněné, takže dříve nebo později bude v "naší" části vzdušného prostoru podstatně více nabito než dnes. Když někomu u nás řeknu že v době kdy jsem ještě žil v Praze tak jsem jezdil kvůli lítání s větroněm 35km daleko (blíž nebyl prostor na natažení 200m špagátu na naviják), klepe si na čelo. Je docela možný, že za pár let to budem dělat všichni, i když na nejbližší travanatý plácek to máme 200m

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 12:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Proč hned konec modelářství? To aby nadpis vyvolal víc zlosti? Že se budou podmínky zpřísňovat, je jasné už pár let. A svést to na "píčusy s koptérama" je pěkně mimo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 12:51 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
jyrry píše:
Co na to říci... :?
Načali to megalomani s monstry o desítkách kg a totálně pohřbili píčusové s koptérama a jinejma hračkama s kamerou. Nezbývá než se poděkovat. 8)
HOWGH.



Trochu silná slova nemyslíš??? Osobně jsem toho názoru že by to přišlo tak jako tak... Když v tom EU parlamentu nebo co to je za srá. sedí 10000 lidí tak každej musí do něčeho rejpat a holt došlo i na nás... Za mě jinak, ať táhne celá EU do......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jen nám sere do bot, bude hůř a nejen co se týče našich koníčků :? ... Poslední co mě zvedlo ze židle bylo jejich nařízení o prodeji náplní do E-cigár, nesmí se prodávat balení vetší než 10ml a do cigára se nesmí vejít víc jak tuším 2ml..... Takže ty "nemam slov" se serou prostě do všeho a je úplně jedno jakého lidského oboru se to týká a pokud je v tom vidina peněz tak o to více...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 13:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.11.2016
Příspěvky: 76
LittleFalco píše:
Airbus už vyvíjí DR0N pro přepravu lidí - náhradu auta. ........

Jedná se o studie a vize spíše fantasmagorického charakteru, v provozu nic takového nebude.
Existovat budou nadále malé vrtulníky jako R-22 a nejvýše malá zábavná vznášedla s el. pohonem pro jednu osobu, schopné jen několikaminutového letu.


Naposledy upravil pokuta dne pon 17.07.2017 13:05, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Pánové, zbytečně se rozčilujete, nejde s tím nic dělat. Berte to jako vývoj doby. Pokud chcete mermomocí hledat viníky tak nejblíž k tomu mají vrtulníkáři. Ti to mají všichni koupené a na nich se výrobci namlsali a začuchali velký byznys. Koptéry už jsou jenom přirozeným pokračováním. Kdyby neexistovaly tak by svět zaplavily automatické vrtulníky s kamerami, to by bylo ještě horší. Ale nemějme to vrtulníkářům za zlé, možná to jenom o dva roky uspíšili, došlo by k tomu tak jak tak. Stejně se divím jak dlouho modeláři té komercializaci odolávali. Radioamatéry to postihlo hned po revoluci. Tlak výrobců na zmírnění zkoušek, zrušení povinnosti znát telegrafii aby měli větší odbyt. Čím je to jednodušší tím víc zákazníků ale taky tím větší bordel a nutnost zavádění restrikcí. Nezbývá než si zvyknout.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 13:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jyrry má pravdu. Bohužel lidi nedomýšlí následky vlastního jednání a takto to končí. Když se objevily první kamery a hlavně pak záběry z nich na internetu, mnoho lidí se ozvalo, že to není dobře. Ozývaly se ale hlasy proti, co je jim po tom, "dyk nic neporušují", neporušují, ale naserou, a tohle je výsledek. Od teď už porušovat budou. Za svůj život jsem už prošel tolika školeními a zkouškami, že mě to už nebaví. Nehodlám dělat testy a zodpovídat nějaké stupidní otázky typu "jakým předpisem je regulováno modelářství", kdo smí létat s tou kterou kategorií, jaká kategorie nesmí létat někde atd. Nehledě na to, že při vymezení nějakých prostor pro létání se mi nechce jezdit někam 50 km daleko, protože to bude jeden jediný uvolněný prostor, když teď má plac 6 km od baráku. Nejhorší je, že si tady všichni pěkně zanadáváme, ale těch, kvůli kterým to je, se to ani netkne a ty, kteří o tom rozhodují, náš názor zajímat nebude.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 13:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.11.2016
Příspěvky: 76
OK2BUH píše:
..... nejde s tím nic dělat. Berte to jako vývoj doby......

Ono jde vždycky něco dělat, alespoň do jisté míry (každý nechť se ptá svého svědomí, co učinil proti...).

Ano, "vývoj doby".
Zažil jsem velmi podobné, kruté potopení jisté odbornosti v pracovním procesu.
Tam, kde kdysi člověk musel postupovat od jednoduššího ke složitějšímu, znalosti stavět na pevný základ, kde bylo nutno sbírat zkušenosti aby člověk jednou mohl působit na vyšším pracovišti, tam vtrhli "z druhé strany" naprostí diletanti a ve většině případů zlikvidovali veškerou profesní čest, kolegialitu a odborný přístup.
A právě tak vtrhli do RC létání ti různí týpci se vzdušnými kamerkami....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 13:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Nejde s tím opravdu nic dělat. Nemůžeme se zlobit na výrobce, že mají snahu to udělat tak aby toho prodali co nejvíc, to je princip každého podnikání. Nemůžeme se zlobit ani na lidi co to kupují. Kdybychom se na hlavu stavěli a psali petice ředitelům zeměkoule tak to neovlivníme. Mohli jsme to možná trochu zpozdit kdybychom si všechno vyráběli sami a zásadně nic nekupovali. Ale na to je už pozdě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 14:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.11.2016
Příspěvky: 76
OK2BUH píše:
.....Nejde s tím opravdu nic dělat...
.... Nemůžeme se zlobit na výrobce, že mají snahu to udělat tak aby toho prodali co nejvíc,
..... Nemůžeme se zlobit ani na lidi co to kupují.

Teď už těžko, je pozdě.
Několik let zpět ještě nebylo.

Výrobce je třeba bít, stejně jako dovozce a prodejce.
Kupující zesměšňovat, zostouzet, šikanovat.

Ano, je to obtížné. Ale když není vůle, dopadne to právě takto.
(Podobně není vůle na potlačení zneužívání drog).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 14:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
pokuta píše:
[Výrobce je třeba bít, stejně jako dovozce a prodejce.
Kupující zesměšňovat, zostouzet, šikanovat.

Nevím jestli toto je nejlepší metoda. Je jich mnohem víc než modelářů. To by se obrátilo jen proti nám.
Ještě, že mám čisté svědomí, já jsem si nikdy hotový model nekoupil. Jenom jsem trochu zhřešil když se mi nechtělo vyrábět motory. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 14:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.11.2016
Příspěvky: 76
OK2BUH píše:
.....Nevím jestli toto je nejlepší metoda. Je jich mnohem víc než modelářů...
..... To by se obrátilo jen proti nám.
.......Ještě, že mám čisté svědomí, já jsem si nikdy hotový model nekoupil. Jenom jsem trochu zhřešil když se mi nechtělo vyrábět motory. :)

Jiná není.

Ano, došlo by ke konfliktům. A tvrdší strana by vyhrála.

Nejde o stupeň prefabrikace, jako spíš o celkový přístup - znalosti, disciplínu atd.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz