Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2016 0:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2013
Příspěvky: 43
Bydliště: Prostějov
ujovko píše:
Simulátor naozaj pomôže, aj keď reálne lietanie je naozaj niečo úplne iné.

Úplně jiné. Co to znamená?
Pokud je simulátor dobrý lze naladit tak, že co se týká fyziky, chová se prakticky stejně, jak reálný vrtulník.
Co je jiné, je psychika. V simu spadnu, vstanu a zkouším to znovu.
V reálu je člověk víc nervózní, ztuhnou prsty na páčkách, atd. A nejhorší je, že v simu už nějaké obraty člověk třeba dává automaticky, a v reálu se přistihne, že za letu najednou přemýšlí, kterou páčkou zatáhnout. To pak zavání pádem. Ale bez simu by to byl pád hned :D.

_________________
MiniTitan325 Vortex-Spartan, Protos430 Spirit, Phoenix-RC, DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: sob 29.07.2017 16:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.7.2017
Příspěvky: 1
Bydliště: Čadca, Žilinsky kraj
Ahojte, som úplný nováčik, ale neviem kde začať. Rozmýšľam nad blade 230, aj napriek safe programu a panic tlacitku som si niesom istý či je to vhodné pre nováčika. Chcel by som vás poprosiť o radu či si mam kúpiť napr. Blade 230 či ku tomu simulátor, alebo iba simulátor. Pripadne aký simulátor odporúčate.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: sob 29.07.2017 18:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Ahoj,začni tím že si přečti ty příspěvky před tebou, je tam toho dost k tvému dotazu, o simulátorech je také samostatné vlákno.Dle mě začni simulátorem ale počítej s tím, že to co ti dá simulátor je tak slabých třicet procent skutečnosti, a za měsíc nebudeš létat tak jak vidíš ve videich,jakou helikoptéru?to ti nikdo přesně neřekne.Hlavně pátrej ve zdejších vláknech.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: sob 29.07.2017 22:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Určitě to chce hodně číst.Ujasnit si co vlastně chceš.Co od toho očekáváš.Když to vezmu podle sebe,tak je ůplně jedno s čím začneš.Na něčem ty základy pochopit musíš a pak po nějaké době se teprv uvidí kam budeš směřovat případně dál.Pokud o tom nevíš vůbec nic jako já před asi devíti lety,těžko budeš chápat rady zkušenějších.Další věc je,že každý může radit něco jiného a přesto všichni dobře.Nevíme totiž jak jsi na tom finančně,kolik času jsi ochotný tomu vyčlenit a tak dále.Ale opět pokud se ohlédnu na své začátky, ani já bych tehdy nedokázal odpovědět.Je to tak nějak otázka vývoje.

Pokud jsi přesvědčený,že chceš jít do heli kvůli akrobacii, tak bych jakýkoli blade vynechal a raději zvolil nějaký t-rex 450 z bazaru.I kdyby si ho měl rozbít na mraky,dáš za to polovinu ceny ale máš na čem vypozorovat jak vrtulník funguje a rozhodnout se jestli jít dál nebo skončit se ztrátou několika málo tisíc.RC heli v podstatě nejsou drahá záležitost ale až za nějaký čas.Až pochopíš základy a nakoupíš funkční model a vybavení.Pak se dá lítat s téměř nulovými náklady.Každý má tu cestu trochu jinou ale já jsem našel 90% odpovědí na vše zde na foru.Občas jsem i já dokázal poradit ostatním,takže to k něčemu snad bylo.Dnes jsem schopný kdykoli vzít jakýkoliv můj model a jít si zalítat to co mě baví,pokud je problém jsem schopný ho odstranit,seřídit.Stálo to dost času a peněz.Často zbytečných.To bohužel vidím až dnes.

simulátor samozřejmě pomůže.Nejlépe asi PHOENIX(pokud nechceš řešit žádné problémy) nebo třeba HELI-X6(zdarma-s určitým omezením,detaily lze najít zde na foru).Bez něj budou začátky dleší a finančně náročnější.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 19:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.8.2017
Příspěvky: 10
Chci začít s létáním a po dlouhém promítání tohoto fora jsem dospěl k následujícímu:
1.koupim starší vysílač, asi futabu t8fg
2.koupim simulátor phoenix
3.az nějak zvládnu simulátor, koupím starší trex450
4.protoze se mi líbí i letadla, a všichni píšou ze když se zvládne heli, tak potom letadlo je snadné, tak si koupím i nějakého vetrone

A dal se uvidí.
Jestli to chápu správně a vybral jsem správně náčiní, tak mi prosím dejte vědět...
díky ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 19:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.8.2017
Příspěvky: 10
Jen doplním svůj předchozí příspěvek, ze ještě jsem koukal na vysílačky Spektrum, protože se mi líbilo, ze vrtulníčky blade jsou na dsmx. Na fasst není BNF nic k dispozici.
Zvolil jsem i přes to futabu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 01.09.2017 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Pokud to budeš myslet s heli i nadále trochu vážně, pak jsi rozhodně s tou Futabou udělal dobře.
I ostatní body, které jsi uvedl, jsou v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 21:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Kde si vzal přesvědčení že když zvládneš vrtulník,že letadlo Ti půjde jen tak levou zadní???


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 22:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
.... a okrem toho, vetroň nie je "lietadlo", vetroň je vetroň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 9:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
po ctvrt roce ho to jeste urcite zajima :)

_________________
T-Rex 500 ESP (GP780), T-Rex 450 Pro (MicroBeast), T-Rex 250 (FM), Blade mCPx - DX7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pomoc s výběrem RC vrtulnímu
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2021 16:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.4.2021
Příspěvky: 1
ahoj, jsem úplný začátečník a nemůžu se rozhodnout,
jestli si mám pořídit model s jednou vrtulí nebo se dvěmi . tady se mi líbí dva vrtulníky, Raptor a Syma Phantom, ale nevím, s čím se bude létat snadněji a zábavněji, díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pomoc s výběrem RC vrtulnímu
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2021 16:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.10.2020
Příspěvky: 21
Odkud si? Nejlepší je zajet za nějakým vrtulníkářem v okolí a podívat se na všechno osobně. Z odkazu co posíláš - tohle nejsou modely ale hračky, na létání doma kolem televize to asi stačit bude, ale nějakou parádu s tím neuděláš...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pomoc s výběrem RC vrtulnímu
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2021 17:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
... taky záleží na rozpočtu a očekávání, případně jestli to je "chci se RC věnovat" nebo "chci zkusit jestli mě to bude bavit".
Zkusil jsi simulátor? Když se odmyslí stres z toho, že model rozbiju a horší orientaci v prostoru, tak simulátor simuluje ty RC vrtulníky vceku věrně, alespoň co se PhoenixRC nebo AccuRC 2, které mám vyzkoušené.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: pomoc s výběrem RC vrtulnímu
PříspěvekNapsal: stř 21.04.2021 18:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
marek166 píše:
ahoj, jsem úplný začátečník a nemůžu se rozhodnout,
jestli si mám pořídit model s jednou vrtulí nebo se dvěmi . tady se mi líbí dva vrtulníky, Raptor a Syma Phantom, ale nevím, s čím se bude létat snadněji a zábavněji, díky


Ono je to jinak. Koaxiál (dvě vrtule) létá snadněji, Jednorotorák zábavněji...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pomoc s výběrem RC vrtulnímu
PříspěvekNapsal: čtv 22.04.2021 19:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
To uz bych ti doporucil spis neco takoveho... Mam doma jeden Profipack, kterej si hyckam, ale mozna bych ho pustil... Colibri V4.5, 4 kanal. Pred x lety to byla moje vstupenka do RC.


Přílohy:
FCA72C82-F8D5-42FC-9636-FB54146AA5AF.jpeg
FCA72C82-F8D5-42FC-9636-FB54146AA5AF.jpeg
[ 87.92 KiB | Zobrazeno 8693 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz