Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 03.08.2017 22:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Rokycany
Ahoj, tohle je první copter, který mě opravdu zaujal. Díky svým rozměrům, hmotnosti a schopnostem si ji dovedu představit v batohu na treku či lezení v horách. Nicméně má jedno zásadní omezení a to max nadmořskou výšku 4000m, potřeboval bych radu a nápad jak to alespoň o tisíc ( raději dva) navýšit. Napadla mě třílistá vrtule?? Bylo by to reálné??
A potom ještě jeden dotaz? Lze použít na Sparka VR box s telefonem připojeným kabelem k vysílačce (která aplikace na Android by toto umožnila?) Nebo raději nějaké lacinější Fpv brýle které bych k tomu mohl připojit? S tímto nemám absolutně žádnou zkušenost, ale láká mě to. Proto možná tahle hloupá otázka :-)

_________________
Autíčkář s nutkáním pořád něco rozebírat, momentálně mě zaujali éra a teď zrovna trápim DJI Sparka


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 6:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Nechapem na co je dobre menit vrtule. Vr okuliare som skusal v appke Litchi s Phantomom 4pro slo to super.

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 10:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Rokycany
JJ připojení aplikace Litchi s Phantomom 4 jsem našel, ale k Sparkovi jsem vyděl připojené pouze origo brýle od DJI , nic jiného, proto se ptám jestli to lze? Ta záměna vrtule mě napadla jako jediné možné řešení jak zvýšit maximální letovou výšku. V Himaláji je 4000m nedostatečný :-(

_________________
Autíčkář s nutkáním pořád něco rozebírat, momentálně mě zaujali éra a teď zrovna trápim DJI Sparka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Nova verzia Litchi uz podporuje Sparka cize si kludne mozes kupit VR okuliare vlozit mobil a skusit. Neviem ci spravne chapem ale chces vyskove obmedzenie prekrocit zmenou vrtule?

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 11:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
butulka píše:
JJ připojení aplikace Litchi s Phantomom 4 jsem našel, ale k Sparkovi jsem vyděl připojené pouze origo brýle od DJI , nic jiného, proto se ptám jestli to lze? Ta záměna vrtule mě napadla jako jediné možné řešení jak zvýšit maximální letovou výšku. V Himaláji je 4000m nedostatečný :-(


Pokud vím tak Phantom letěl na K2 v 6300 metrech nad mořem.. Osobně si myslím že v 4000m to musí normálně letět, v této výšce ještě běžně létají i helikoptéry tak ten vzduch zas tak řídký nebude aby to neletělo..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 12:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Rokycany
Přesně tak, teda předpokládám, že toto omezení je dáno řídkým vzduchem ve vysokých výškách nad 4000m a né softverově ? Třílistá vrtule by toto mohla třeba vyřešit, popřípadě nějaková jiná třeba širší ( v tom se ale moc nevyznam, jsou to jen dedukce, proto sháním radu)
Arcikorsa: Jo o té K2 vím, V popisu má Spark max 4000m, potřebuju minimálně 5000m lépe 6000m. Já chodim a lezu na těžko, kde počítám každej gram a Phantoma bych sebou rozhodně netahal. Proto mě nadchl ten Spark a těch půl kila na víc bych se zaťatýma zubama snad unesl a v nejhoršim zahodil :-) :-)

_________________
Autíčkář s nutkáním pořád něco rozebírat, momentálně mě zaujali éra a teď zrovna trápim DJI Sparka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 12:20 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jestli je omezeni v SW to ti asi nikdo neřekne, jedině se zeptat Dji.. Já si fakt myslím že by to mělo letět ve stejné výšce jako Phantom.. Každopádně jiná vrtule by pomoct mohla ale bylo by nutné vyřešit jak ji uchytit na motor.. Spark používá zmenšené zámky jako jsou na Mavicu takže by se to muselo nějak vykoumat.. Otázkou druhou je co to udělá se stabilizací.. Algoritmus je vyladěn pro daný setup a pokud něco změníš, regulaci to může rozhodit a v extrémním případě to bude nestabilní tak, že s tím nepůjde letět.. Ovšem tohle jsou všechno spekulace.. Navrhuji koupit Sparka a vyrazit na test :wink: .. Jinak taky bych se tam někdy chtěl podívat, vidět aspoň Base Camp pro výstup na Mount Everest je jeden z mých snů :wink: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 15:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Rokycany
Jo sny je potřeba si plnit a zrovna k Everestu se dostaneš za cenu Mavica. :-) Holt to pořídím a provedu test. Díky za rady.

_________________
Autíčkář s nutkáním pořád něco rozebírat, momentálně mě zaujali éra a teď zrovna trápim DJI Sparka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 19:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
butulka píše:
Jo sny je potřeba si plnit a zrovna k Everestu se dostaneš za cenu Mavica. :-) Holt to pořídím a provedu test. Díky za rady.


Jojo naprostej souhlas :D . Pak určitě poreferuj jak tam šlapal a pochlub se se záběry :wink: .

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 16:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Zajímalo mě co Spark vydrží ale že bych si ho chtěl ničit se mi fakt nechtělo :wink: .. Naštěstí jsou jiní co mají dost peněz a udělají to za mne :mrgreen: .. Celkem čumím co všechno přežije 8O .



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 17:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
O dosiahnuti dlhsich doletov sa uz co to popisalo, niekto tvrdi ze otg prepojenie pomaha iny ze nema preco, potom su tu upravene verzie Dji Go appky alebo config subory ktore odomknu kanaly pripadne zvysia-povolia vykon ako pre USA, skusil niekto aj tieto softverove moznosti?

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 22:08 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Uz jsem to studoval ale asi do toho nejdu... 1.5km mi na to co potrebuji bohate staci. Kazdopadne pokud se v konfiguracnim souboru DJI Assistant 2 prepne do debugu tak pak se zpristupni kompletne vse co se da ve Sparku nastavit, a to vcetne PID, maximalni rychlosti, vykonu wifi atd. (je tam snad stovka parametru) ale fakt do toho stourat nebudu, obavam se ze by to znamenalo ztratu zaruky :? .. Dokonce je crackla apka Go4 ktera da Sparku schopnosti Mavica, ale tohle hrani si necham az bude po zaruce..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 14:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.8.2017
Příspěvky: 3
Ahojte. Viete mi prosim poradit prosim? ked prepojim drona na RC OTG kablom + predlzovacim kablom USB-C na moj huawei, po kratkej vyske a vzdialenosti mi vypadava signal aj video. hovorim o vyske cca 40m a vzialensoti 20m. Treba vypnut wifi na telefone alebo co mam spravit? Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 11.08.2017 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
No pokial si pripojeny ak si vobec pripojeny kablom wifi off-ni. No ta vzdialenost mi skor pride ako ovladanie pomocou telefonu. Spark to ma dost blbo urobene s tou wifi spark a wifi rc aj mne to dalo kusok zabrat co pri P4pro som nepotreboval ziadne navody, pri sparkovi som nahliadol na ytube

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 0:28 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Rokycany
tak si s tím lámu hlavu druhej den, buď spáruju ovladač s dronem a nebo telefon (android 6) s dronem, dohromady to prostě nechodí píše to : problém s ověřením wifi. Kabelem propojit telefon taky nejde ( DJI GO 4) respektive před aktualizací se to sem tam tak na 10 sekund spojilo a pak spojení vypadlo, po poslední aktualizaci už ani ťuk. Několikrát přeinstalovanej SW, vyzkoušeno několik kabelů a telefonů a furt nic. Taktéž do režimu ovládání pomocí gest se vůbec nedostanu, zapnu - dvakrát zmáčknu a nic se neděje. V tom přiloženým manuálu aby se koza vyznala :-) Tak buď mám vadnej kus nebo jsem ještě větší lama než jsem si myslel. Měl by někdo nějakou radu nebo odkaz na video manuál v cz, popřípadě nějakej dobrák kterej by mě to pomohl spárovat, jsem z Rokycan tak do okruhu cca 100km dojedu. Za tejden jedu do hor a moc jsem chtě vzít toho prcka sebou. Díky.

_________________
Autíčkář s nutkáním pořád něco rozebírat, momentálně mě zaujali éra a teď zrovna trápim DJI Sparka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz