Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 19:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím všechny zkušené i nováčky jako jsem já.Po mnoha letech jsem se vrátil k letadélkům ale od upoutancú k RC. Asi jsem se špatně rozhodl a koupil soupravu od Pelikána Cadet 4 (V3) a svou neopatrností jsem nenávratně přišel o přijímač.Nový nelze nikde koupit a tak potřebuji poradit čím by se dal nahradit, modulaci má FHSS ,našel jsem takové přijímače ale nejsem v tom vůbec zběhlý zdali to půjde spárovat a vyhodit jen tak cca500Kč se mi nechce,poradí někdo?? Moc děkuji předem za Vaši ochotu,Letadla mi tu zahálí a já se vztekám na svou hloupost.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 19:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2015
Příspěvky: 58
Bydliště: Brezová pod Bradlom SK
RX pre Cadet 4 (V3) je tu skladom. http://www.nataair.sk/nataair/eshop/20- ... LIK%C3%81N
Aj tu. http://www.modelarstvoimi.sk/index.php? ... 0Pelik%E1n


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 20:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Jo moc díky,tohle jsem si také našel ale když k tomu přičtu dopravné tak se dostanu na cenu nové komplet soupravy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tady je na dotaz tak tam zkus napsat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 20:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Vysílače s přijímači komunikují firemními protokoly, k vysílači určité firmy je nutné používat přijímače od stejné firmy. (zjednodušeně řečeno)

Pořizovat samostatně rádio cenové třídy Pelikan Cadet se podle mě nevyplatí. Jeho užitné vlastnosti jsou pro toho, kdo se jen nechce seznámit s létáním s modely, nedostatečné, odpovídá tomu jeho cena. Je to investičně slepá ulička.

Nejjednodušší a nejlevnější je skamarádit se s někým v okolí nebo si najít blízký klub a záměry konzultovat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 20:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
dratek píše:
Jo moc díky,tohle jsem si také našel ale když k tomu přičtu dopravné tak se dostanu na cenu nové komplet soupravy


Tak to bych doporučil koupit jiný vysílač, třeba jeti DC-24. Jednak půjdeš s kvalitou trošku nahoru, jednak se ti už nebude jevit cena přijímače tak vysoká vzhledem k ceně celé rc soupravy :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 20:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2015
Příspěvky: 58
Bydliště: Brezová pod Bradlom SK
dratek píše:
Jo moc díky,tohle jsem si také našel ale když k tomu přičtu dopravné tak se dostanu na cenu nové komplet soupravy

No jo, ale písal si že "Nový nelze nikde koupit". Tu sú možno posledné v okolí a dodávateľ ich už nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 21:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Odkud seš?

Odesláno z mého ALE-L21 a podpis odstraním

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 21:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Mohl bych ti svůj přijímač "půjčit" teď ho nevyužívám, ale mám ho tak nějak pro strýčka příhodu schovaný...
A ty stejně kadeta za pár měsíců vyměníš za něco lepšího...

Odesláno z mého ALE-L21 a podpis odstraním

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 21:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
JO teď už vím že jsem udělal chybu protože nejsem náročný a souprava od PELIKÁNA splňovala moje požadavky,jen jsem netušil že nebudou náhradní věci,zbláznil jsem se na starý kolena do stíhaček(těch placatých) a i s touto obyč.soupravou se dají dělat psí kusy .Pro LIBORA takže když má přijímač CADET psáno protokol V3 tak ho nelze nahradit přijímačem se stejnou modulací i když nemá označený protokol?? Jinak děkuji za adresy ale internet mám celý projetý a všichni prodejci co Cadet nabízejí je už dávno vyprodaly jen to nestáhly z nabídky.JSEM OD JABLONCE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 23:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Našel jsem "sczmodelshop" Mimo soupravu "RC souprava CADET 4+1 2,4GHz (protokol V3) 1RC0102,1RC0103"
(souprava je tam "Dočasně nedostupné") samostatně "Náhradní přijímač CADET 4 (V3) " - Expedice: 1-2 dny
Náhradní přijímač CADET 4 (V3) (Alpha, Beta, SkyLady, Cessna) 4ST14149-091
Balné a dobírku Čes.pošty sice neuvádí, ale tipl bych to do 150 kč, což s cenou je pořád jen 1/2 ceny soupravy.
-SNAD JEJ JEŠTĚ BUDOU MÍT -Je jen otázka zda nepřejít na něco vhodného, s běžně dostupnými RX (a i levnými)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 5:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Pošli mě adresu, uděláme zapůjčku :)

Odesláno z mého ALE-L21 a podpis odstraním

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 7:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
dratek píše:
takže když má přijímač CADET psáno protokol V3 tak ho nelze nahradit přijímačem se stejnou modulací i když nemá označený protokol?

pelikandaniel.com: "POZOR: Vysílač CADET 4 V3 není kompatibilní s 2.4GHz přijímači se dvěma anténami (protokol V1 a V2)"


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 7:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
dratek píše:
s touto obyč.soupravou se dají dělat psí kusy

Dají, občas se mi to rádio dostane do ruky a mohu dělat s modelem psí kusy. Ale je to tak akorát když máš doma jen jeden model a pohodlné jeho používání moc není. Už jen třeba to, že je model nutné při každém létání vytrimovat. Praktické provozování se dvěma modely už si nedovedu ani představit.

Smysl podle mě má pořídit rádio v cenové relaci 3.5 tisíce.

(Do toho už se vejde třeba tohle - http://kolmanl.info/index.php?show=FrSkyX7 , i když to má pro mnohé "zbytečné" vlastnosti, přijde mi to výhodné a v dobré kvalitě. Je to rádio, které bych doporučil někomu, kdo už ví, že chce s modely létat.)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 8:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Ano,o kompatibilitě jedno a dvou anténových přijímačích jsem četl-bylo to v ifo. k aparatuře,spíše jsem myslel na přijímače od jiných fy. které udávají stejnou modulaci FHSS a nemají psaný žádný protokol.poslal jsem ještě dotaz do jednoho servisu a tam více méně zdělily že třeba s Futabou o stejné modulaci to nefunguje ale nevylučují že s některýma číňanama by to mohlo jít.No nehodlám dělat pokus-omyl a tak hledám náhradu celé sady. Frsky je jedna z možných a taky HITEC OPTIC5 ten asi více jelikož jsem stará škola a nejsem kamarád s počítačovým laděním,neumím to a bojím se toho,mám prostě rád knoflík zapnout a vypnout.Asi jsem dosti omezený i proto že na toho CADETA mám hned 3 éra a jen přehazuji přijímač (také jsem na to ale doplatil když jsem ho špatně zafixoval a sežrala mi ho za letu vrtule)a jelikož jsou ovládané jen Véčkama tak trimy nastavit je sekundová záležitost.jsem prostě máčo začátečník.PRO TOTYHO,tvoje nabídka je zajímavá ale bojím se půjčených věcí i když by to asi bylo za finanční kompenzaci ale jak jsi psal stejně se budu poohlížet po něčem lepším,díky ti za ochotu.Pro GUCHARA i tento obchod jsem kontaktoval ale už dávno nemají,sice slibovaly že nějak do týdne by měly dostat ale nevěřím


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz