Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: signal taranis E vs X8R
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 10:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 2
Zdravím všetkých,chcem sa Vás spýtať aké máte skúsenosti s kvalitou signalu E-čka s prímačom X8R,podľa Range testu,na 30m mám RSSI cca 50 s každým prijímačom,mám všetky rovnaké.
Problém sa mi začal objavovať po poskladaní akrobata so spalovákom,viac krát sa stalo že pri blízkosti vysielača s príjímačom cca na 1 meter úplne odpojilo prijímač a ostal blikať na červeno.
Pri predletovej kontrole skúška plynu,po ubratí si pridal predpokladám na polovicu,kde je stred poloha serva,naposledy som vyštartoval a cca v 30 metroch pri 3/4 plynu zhasol motor,priznám sa neviem či výpadkom motora,alebo signálu,no normalne som naštartoval po pristátí.
Po konzultácii s p.Urbánkom sme sa bavili že môže prijímač rušiť motor-zapalovanie,- no zdá sa mi to nedobré.

existuje beta verzia firmwaru X8R viem že je to iba beta,no môže sa stať horšie keď to vypadáva,flašnúť tam a skúšať?

inak po rade jedneho modelara som preflešoval prijímač znova na posledný origo Firmware a problém s výpadkom a odpojením prijímača za zatiaľ neobjavil.
Začínam tomu celému neveriť.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: signal taranis E vs X8R
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 11:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To že se přijímač při malé vzdálenosti zahltí je docela běžné i u jiných souprav, ale po oddálení, nebo natočení jiným směrem by se spojení mělo samo obnovit. Jak je to ale u Taranisu nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: signal taranis E vs X8R
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 11:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jo, pokud je vysilac moc blizko tak to blba a neni to doporucene. Pokud by ti vypadl signal pri startu tak by snad vysilac zahlasil ze nemuze komunikovat a vedel by jsi to na 100%

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: signal taranis E vs X8R
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 5:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
Taranis má super programování, ale i tak jej používám z bezpečnostních důvodů jen na poletování kolem hlavy. Do drahého modelu bych si jej v životě nedal - ikdyž jsem jej proto kupoval. :(

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: signal taranis E vs X8R
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 7:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
zz píše:
Taranis má super programování, ale i tak jej používám z bezpečnostních důvodů jen na poletování kolem hlavy. Do drahého modelu bych si jej v životě nedal - ikdyž jsem jej proto kupoval. :(


Ahoj
Sice to nesouvisí s tématem,ale rád bych se zeptal co používáš do drahého modelu.Já mám na mikrovlnku taky určité výhrady ale to bude i tím že tomu pásmu z určitých důvodů nedůvěřuji od začátku což ale mohly způsobit porodní bolesti když se vtírala do modelářských kategorií, můj problém.Přesto provozuji Futabu FX30 , kdy ve slabé chvilce a určitému odporu k pultovkám jsem podlehl tlaku kolegy,který mě ji přerouboval na 2,4Ghz. Občas s ní poletuji , ale prioritně využívám JR9XII v 35Mhz na kterou jsem hodně zvyklý a od doby co mě kolega plachtař z reichu dovezl takřka nepoužívanou Goldku 9XII a 10ks 900S příjmačů to vše za bečku piva na soustředění ,budu muset z té Futaby asi vytáhnout baterky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: signal taranis E vs X8R
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
bacigaldusan píše:
...,naposledy som vyštartoval a cca v 30 metroch pri 3/4 plynu zhasol motor,priznám sa neviem či výpadkom motora,alebo signálu,no normalne som naštartoval po pristátí.

Myslím, že keby motor zhasol v dôsledku straty signálu, nemal by si po "pristátí" už čo naštartovať. Navyše, ako píšeš vyššie, si podľa všetkého mal FS nastavený na presun serv do neutrálu, teda v prípade motora cca pol plynu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: signal taranis E vs X8R
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 8:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Existuje pripad kdy nam motor s nejakym cinskym zapalovanim rusil prijimac. Je to kombinace historickeho modelu motoru a upravy na nejake zapalovani. Jinak ostatni spalovaky litaji bezne bez problemu.
To co uzivatel popisuje je problem ruseni na blizkou vzdalenost a proc mu zhasnul motor se muzeme jen zbytecne dohadovat dokud nebude porizen log a zkontrolovano usazeni a napajeni prijimace a anten.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: signal taranis E vs X8R
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Myslím že za malý dosah FRSKY radii a přijímačů může EU a nasazení "Listen Before Broadcast" kdy se snížil poměr doby kdy vysílač skutečně vysílá a kdy jen naslouchá.
Někde sem četl non EU FW vysílá 25% času a EU FW jen 10% a po zbytek hledá volné pásmo. Což vlastně může a asi i je velmi užitečné, ale dle mého názoru jen v prostorech s velmi silným rušení (města a velké množství wifi spojů), v prostorech kde létám (mezi poli) je to naopak kontraproduktivní páč to snižuje účinnou vysílací dobu v prostoru bez rušení.

Jestli se rozhoupu chtěl bych zkusit provést měření, v prostoru bez rušení.

Hledal sem i názory v internetu ale dost se rozchází.


Ještě s se starým non EU FW sem měl telemetrické spojení na 3300m bohužel log a video sebou vzal kolaps jednoho disku v mém PC.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: signal taranis E vs X8R
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 11:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 2
Aj mne sa to tak podobá.
Nieje problém naflešovať No EU firmware no ako som robil Rane test - som neake zmeny RSSI nepostrehol,no testoval som ho iba v okoli domu

čakal som či niekto zareaguje na beta verziu firmwaru pre X8R, ako som komunikoval s p.Urbánkom aj na stránke výrobcu píšu že má byť lepšie odrušený.
neviem či nieje lepšie skúšať beta verziu,veď s oficialnym som už 2 krát mal núdzové


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: signal taranis E vs X8R
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 13:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Núdzové v akom zmysle?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: signal taranis E vs X8R
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 14:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
To je nesmysl kolem FW EU mel 60-80% vykonu ale LBT jede zase 100% krom toho dutycycle se tak nemeni kouknete sem na grafy mnou merene a zjisite ze cas vysilani je skoro stejny. https://rcstudio.cz/cs/blog/firmware-b16.html

Prikladam mereni klienta Horusem s externi antenou a LBT


Prijimac X6R 2700m
LR12 3700 vyska 70m
Druhy let 3950m, 100m a to jsem ztratil I video

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: signal taranis E vs X8R
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 17:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Páni, síce nemám ani E-čko, ani nelietam X-kové prijímače, ale pri metrovej vzdialenosti mi D-čkové prijimače chodia v pohode, dokonca aj na 10cm. Nelaborujte s nonEU fw, pohľadajte chybu v zapojení v modeli...
Lietam FrSky 7 rokov a na chybu Tx /Rx som ešte nespadol :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz