Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 16.08.2017 21:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Něco z toho vím co jsi psal jen nevím jak přesně vybrat motor na určitý druh éra,když jsem hledal u prodejců tak někdo uváděl u motoru výkon,někdo zase jen pro jakou váhu modelu je vhodný ....... vrtule jsem samozřejmě kupoval dle doporučení akorát na tu 2200KV jsem dal ze 1400KV a po cca 1 minutě ve vzduchu bylo po něm


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: čtv 17.08.2017 6:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dratek Motory (pro modely) dle doporučení: dle váhy, velikosti nosných ploch(=plošné zatížení),
způsobu létání = typ modelu. Tohle není dvakrát "můj šálek čaje". Buď někdo další, nebo pohledat.
Zkus se podívat na následující odkazy a najít tam něco podobného tvému modelu
ke konkrét. modelu je uvedena váha, rozpětí, doporučený: accu, motor, vrtule, ESC min.proud
FT Alpha - Flite Test
DIY Airplanes
All Airplanes


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: čtv 17.08.2017 20:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak jsem tady zase s prosbou,bleskurychle jsem obdržel novou sestavu FLY SKY FS I6 jak jsem předpokládal plavu v nastavení,Nevím zdali nějaká rada po netu bude vhodná ale zkusím popsat.Spárování-OK,ovládání motoru OK,ovládání křidélek(výškovka) je v opačném gardu,páka nahoru nebo dolu tak mixuje a páka doleva nebo doprava tak jdou souhlasně nahoru nebo dolu,potřeboval bych to právě opačně ,u mechaniky jsem hnul knoflíkem a bylo hotovo .Teď jsem přenastavil na novém vysílači reverzy a nic ,pořád stejný,kde dělám chybu???Něco tam píšou o celkové přenastavení oproti fabrice přes PC,je to nutné??? Díky za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: čtv 17.08.2017 21:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ještě přehoď serva mezi sebou.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: pát 18.08.2017 14:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dratek - TAKŽE TI TO BĚHÁ
"páka doleva nebo doprava, jdou souhlasně nahoru nebo dolu"=fu VÝŠKOVKA (VOP),(elevator)
"páka nahoru nebo dolu, mixuje"=fu KŘIDÉLKA (ailerony) klonění (natočení kolem podélné osy)
ELEVONY
1) - Pokud se sloučí funkce křidélek a výškového kormidla, říká se takovému uspořádání elevony
_z anglického elevator (výškovka) a aileron (křidélka). Je to typické uspořádání pro samokřídla
_("bezocasá" letadla).
2) - Elevony se ve funkci křidélek vychylují nesouhlasným směrem, jako obvyklá křidélka.
_Funkci výškovky nahrazuje souhlasná výchylka (nahoru nebo dolů) elevonů.

MANUAL (Jak jsi na tom s angličtinou ?)
http://rc.305.cz/storage/Flysky_FS-i6_manual.pdf
str. 17 úplně nahoře
16. 08. Sticks mode (pomocí této funkce je možno volit (režimy) Mode 1 až 4). Na displeji je:
Mode 2 (PÁKY:Ch4 levá-vodorovně, Ch3 levá-svisle, Ch1 pravá-vodorovně, Ch2-pravá-svisle)
- MÓDY by se mělo jít měnit tlačítky Up, Down s potvrzení a odchodem přes OK (key).
_str. Manual str. 11 dole 12. Definition of key funnktions (Popis funkce tlačítek)

- Dostaneš se do této části menu? Jaké číslo Mode tam máš? Jde změnit na jiné? Nezapomeň OK
_Zkus změnit Mode a vyzkoušej POHYBY ELEVONŮ pro 1, 2, 3 a 4 (2 a 4 by měl být plyn vlevo)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: pát 18.08.2017 14:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dratek - ČESKÝ MANUÁL K Flysky FS-i6 (a v něm něco k mixům)
Fly Sky FS-I6 2.4GHz vysílač
- Třeba tam najdeš potřebné.(Pokud by to odsud zmizelo, tak to bude asi u souprav Fly Sky FS-i6)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: pát 18.08.2017 15:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dratek Ještě český manuál k Fly Sky FS-T6 (Odlišnosti oproti FS-i6 přesně nevím)
Fly Sky FS-T6 - manuál cz - bighobby
Uvádí "10.12. Motýlkové ocasní plochy V-Tail (pouze letadla)
... mix mezi výškovkou (Ch2) a směrovkou (Ch4) .
(Poslední stránka s textem.)
==edit00 Rozdíly -T6 vs i6 jsem už řešil (ale zapomněl) ( stř 08.03.2017 21:54) tady:
Re: Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH
Po dnešním osvěžení to vypadá hlavní rozdíly snad jen ODLIŠNÝ VZHLED MENU a (pokud vynecháme telemetrii)
starší -T6 8ks AA článků+nabíjecí konektor / novější -i6 4 ks AA článků, NEMÁ nabíjecí konektor, velikost skříně


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: pát 18.08.2017 16:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak serva jsem mezi sebou prohodil a stále stejné.návod mám český i když s anglickýma zkratkama takže stejně nevím na co který vypínač a knofliky v horní části vysílače jsou SWA SWB SWC SWD ,pak tam jsou 2 otočné knoflíky -nepopsané a nikde zmínka na co to všechno je.Mám pouze ovládaná křidélka,kormidlo(SOP) nemám ovládané,potřebuji obrátit funkci pravé páky vysílače,aby svislý pohyb páky hýbal oběma křidélkama současně nahoru a dolu a vodorovný pohyb byl jedno křidélko nahoru a druhé dolu (mix).Vím že jsem magor tak mi to nedávejte tak moc najevo díky moc za reakce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: pát 18.08.2017 17:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dratek SW jsou zkratky z AJ SWitch (switch) (A, B, C a D) PÁČKOVÉ PŘEPÍNAČE vnější krátké dvoupolohové,
vnitřní dlouhé třípolohové - dle mne pro rychlé ovládání kanálů, ke kterým jsou NASTAVENÍM přiřazeny
Palcové RC soupravy Flysky FS-i4 a FS-i6
Při zapínaní TX musí být všechny vypnuty (Off) a plyn na minimum. Jinak varovný nápis a TX se nezapne.
Ty dvě "točítka" dle mne umožní totéž co přepínače, s plynulou změnou v přiřazených kanálech. (Snad?)
- Dnes jsem se dočetl, že k přehození plynu z LEVA (Mody 2 a 4) na PRAVO je nutno uvniř TX prohodit "kostky"
- zkus pročíst české manuály (poslané odkazy -i6 , -T6)
- nemám v tom ještě jasno, dle všeho bude nutno přenastavit a použít jeden ze tří mixů co Fly Sky umožňuje
- mimo manuálu zkus PROJET těch 5 stránek na RCManii o Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH, třeba najdeš řešení
Vysílač FlySky FS-i6 2.4G 6CH - rcmamia
O mixech se tam na str. 4 zmiňuje "YenyaKas" (stř 31.05.2017 11:04). Možná poradí (třeba přes SZ).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: pát 18.08.2017 17:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Toto všechno mám několikrát přečtené,já mám vysílač v modu 2 plyn na levé páce,takže mechanická výměna nepřichází v úvahu.teď jsem různě kombinoval nastavení těch modu(dle možností a jsou jen 4 )a pořád je to stejný ,já bych potřeboval na pravou páku aby vodorovně bylo označení 2 a svisle označení 1.)PŘEDPOKLÁDÁM ŽE JE TO DLE PŘIPOJENÍ SERV DO PŘIJÍMAČE)Momentálně to mám opačně 1-2 a právě to je ten problém .V nastavovací kombinaci jsem nepřišel na tu možnost obrácení těch čísel (nebo jsem na to nepřišel)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: pát 18.08.2017 20:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
dratek píše:
Tak serva jsem mezi sebou prohodil a stále stejné.....


Předpokládám, že jsi neprohodil navzájem serva mezi sebou, ale jen jsi prohodil konektory mezi sebou.
Protože prohozením ke změně dojít muselo.
Tedy např. servo z jedničky jsi dal do dvojky a opačně.
A opačné výchylky pak přes reverz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: sob 19.08.2017 8:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dratek @steve Přiznávám, že některé odpovědi "Nic se nezměnilo" mi taky nejdou do hlavy.
Někde je zakopaný pes. Že by na modelu mohl prohodit serva LEVÉ za PRAVÉ jsem nebral do úvahy.
Je tedy otázkou na kterém ze šesti konektorů přijímače má co. ESC na levé páce Mod 2 mu vyhovuje.
Jde tedy o to na kterém konektoru přijímače, má konektory od SERVO 1 a na kterém od SERVO 2.
(Plyn na pravé páce je ještě v Mod 4, tam se jedna z funkcí PRAVÉ páky musí objevit na LEVÉ "vodorovně".
Uváděl, že i po změně Mod 2 na Mod 4 se nic nemění. (Změnou2-4se obvykle na L a P prohodí vodorovnéCh)
V Mod 2 je plyn LEVÁ-SVISLE(od sebe k sobě) Ch3, Jde tedy o to na kterých Ch? má SERVA 1 a 2 .
10.01. Reciever and servo connections (aircraft) (str. 9)
FS-i6 Manual EN
@dratek Možná by bylo schůdnější podívat se po modelářském letišti v tvém okolí. A zkusit někoho s FS-i6 .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: sob 19.08.2017 11:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak to zkusím asi naposledy abych nebyl za spisovatele a kohokoliv (kdo není příznivcem polopatického vysvětlování) neobtěžoval svoji neschopností a AMATÉRISMEM. Ač začátečník tak serva jsem mezi sebou nevyměnil -jen přehození konektoru na přijímači-nic.změna reverzu-nic opakovaná výměna konektoru na změněných reversech -nic.Jediná změna nastala když jsem přepíchnul jedno servo až na 4 kanál tak se funkce přenesla z pravé páčky na levou na vodorovný pohyb páčky plynu Na přijímači mám na 1kanál jedno servo,na 2 kanál druhé servo.na třetí kanál regulátor(plyn)co je tedy špatně?? Předchozí aparatury HK a PELIKÁN (MECHANICKÉ NASTAVOVÁNÍ)jsem zvládl na 1. pokus.vím že je to stejné akorát přez monitor a tlačítka jen asi něco mačkám v nepravý čas.Dle návodu = OK -nabídka menu,zmáčknu UP-simbol klíč a šroubovák,znovu OK-funkce,UP vyhledám třeba revers,OK-symboly 6ti přepínačů,DOWN-změna polohy přepínače reversu.dlouhé zmáčknutí cancel ,...zapnu přijímač a změna při pohybu páčkou oproti předchozí situaci není,ani po výměně konektorů na přijímači.To jen popis jak jsem to dělal tak ten zakopaný pes někde je.Byl jsem na místě kde chodí modeláři létat ale bohužel jsem zatím na nikoho nenarazil ale budu hledat dál popřípadě zajedu někam do model.prodejny aby poradily-nastavily.Děkuji všem co mi radily hlavně gucharovi a totymu -věnovali mi hodně svého času


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: sob 19.08.2017 13:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
PROBLÉM VYŘEŠEN .STAČILO PROHODIT POUZE 1 REVERS A MAKÁ TO JAK MÁ.přišel jsem na to sám, přesto znovu všem díky ,původně jsem měnil oba reversy najednou a to byl ten ZAKOPANÝ PES. drátek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: sob 19.08.2017 14:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dratek GRATULUJI. Ty vlastní objevy a) nejvíc potěší b) jeden si je pak dlouho pamatuje.
P. S. Za mne ještě omluva. Vím že se někdy dokáži vyjadřovat způsobem, se kterým má protějšek problémy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz