Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 11:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Ahoj doporucte prosim nieco v tejto kategorii. Ala Lazy Bee a podobne. Stabilne hlavne cca do 1m.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 11:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Městec Králové
Obrázky: 0
Za mě Magnum Reoaded, výřezy lze koupit z několika míst.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 11:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Dik. Noo taketo nieco, pre zaujimavost uvitam i íne tipy.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 12:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Variace na magnum:
http://www.cemech.cz/index.php?id_produ ... &id_lang=2
Byla verze 100%
Podle stránek původního výrobce by to měl dělat flyteam
http://flyteam.sk/?page_id=90&lang=sk
http://www.freeair.cz/freeairen/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Nepredava tu niekto vyrezy.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 13:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Když jsem zjistil jako nezkušený začátečník co lze postavit za cca 50 Kč v materiálu za funkční poletuchy tak mě dvojnásob překvapuje že zkušený matador chce vydat ze své peněženky cca1000 kč za pár kousků polisťáku ale je to jen můj názor,žádné přesvědčování


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 15:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Městec Králové
Obrázky: 0
Výřezy na Magnuma jsou třeba tady http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Ma ... mm/791361/
Já je kupoval loni od RC Chacharů, ale nevím, jestli je ještě nabízí (byly ale bez plováků, ty jsem nakonec sehnal od někoho jiného, ale už nevím od koho).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
dratek píše:
Když jsem zjistil jako nezkušený začátečník co lze postavit za cca 50 Kč v materiálu za funkční poletuchy tak mě dvojnásob překvapuje že zkušený matador chce vydat ze své peněženky cca1000 kč za pár kousků polisťáku ale je to jen můj názor,žádné přesvědčování

Dneska nemáš za padesátku ani máslo. Není matroš jako matroš a když něco vyrobíš, tak to určitě nebudeš prodávat za náklady na výrobu.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 6:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 969
Bydliště: B.Bystrica
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... iner-plane


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 6:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
dratek píše:
Když jsem zjistil jako nezkušený začátečník co lze postavit za cca 50 Kč v materiálu za funkční poletuchy tak mě dvojnásob překvapuje že zkušený matador chce vydat ze své peněženky cca1000 kč za pár kousků polisťáku ale je to jen můj názor,žádné přesvědčování


Ano, ale to je klasický polistyrén, on shání EPP, což je trošku něco jiného, i když vzhledově podobné. Navíc za těch 50,- kč je jen deska polystyrénu, kde je práce a td.?Když si to člověk dělá sám, tak to samozřejmě nepočítá, ale......?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 7:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Predava niekto vyrezy na Magnuma rozp. 80cm?

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 7:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
jackboy píše:
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?1174874-EzFly-free-plans-for-great-trainer-plane

Ten EzFly Trainer jsem si postavil z 1 desky 10mm EPP od Pecka Model, cena cca 140 Kč. Píši o něm zde na fóru: viewtopic.php?f=16&t=77631 , podrobněji na https://premsvo.wordpress.com/ezfly-trainer/ .

Je vhodný pro absolutního začátečníka nebo dítě. Je lehoučký (230g), rozpětí 800 mm a prakticky nerozbitný. Je tak stabilní a pomalý, že létat s ním brzo přestane bavit. Snad létat mezi prolézačkami:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Doplněno:
Existuje i verze s křidélky, křídlo nemá uši, jen mírné V. Už mám koupenou desku EPP, ale nebyl čas, tak jen video: https://www.youtube.com/watch?v=Usk6ZV6HQQc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 9:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 969
Bydliště: B.Bystrica
TERAZKY píše:
Predava niekto vyrezy na Magnuma rozp. 80cm?

google rc groups -noz dosku epp papier tlaciaren ...je nedela casu kopec poobede lietas


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 12:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Pokud se vrátím k těm 50Kč versus depron ,který mě hodně zklamal jelikož jsem si ho po shlédnutí mnoha vídeí z výroby letadel Číňanů a z USA taky koupil ale to co s ním dělají oni se u nás nedá udělat -různé ohýbání ,nárazy,lomení....Ten náš je asi trochu šizený a proto jsem hledal náhradu a našel jsem celkem slušnou v podložkách pod plovoučky(růžový 6mm a není to klasický polystyren) cena balíku myslím že 6ks 50x100 cm za 230 KČ a z toho se dá udělat takových ušatých poletuch docela dost,k tomu jen výstuhový hranolek za 8 KČ ,tavnou pistoly ,kousek překlížky na lože a 1 dřívko od nanuku na páky +kousek sklovláknové lepenky na panty,při mazácké hodnosti a znalosti s modelařinoun tazatele práce +-2h. Omlouvám se za svoji začátečnickou troufalost ale mě trvalo udělat plochou stíhačku 95x70cm cca 3,5h.Na prvolety jsem použíl k vystužení čumáku soklový polystyren který jde i perfektně a rychle brousit a je pevný.Profíci berte to jako názor úplného začátečníka v práci s depronem a náhražkami a nedovoluji se ani náznakem porovnávat se zkušenými jen je pro mně trochu nepochopitelný přístup zkušeného modeláře (tazatele) k jednoduché výrobě a volí drahý nákup.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.09.2017 18:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Hele drátku, to, jak, z čeho a za kolik si vyrábíš éra je v pořádku. Nic není na tom špatného, že jdeš svou cestou, ale já zase nechápu, že ty nechápeš přístup zkušeného modeláře (tazatele) a zabýváš se tím. Víš on k tomu může mít nějaký svůj důvod, proč to tak řeší, třeba zdravotní. Nevím kolik ti je, ale napadlo tě, pokud jsi mladá, nebo mladší generace, že tazatel může být o mnoho let starší, ač hodně zkušený, přesto může mít k tomu svých tisíc důvodů o kterých tu nehodlá vyprávět proč zrovna chce pro tebe nepochopitelně dráhé stavebnice?
Raději sem hoď nějaké fotky tvých výtvorů. Jeden obrázek řekne kolikrát víc než tisíc slov :wink:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz