Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 21:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Dejfak píše:
Neni nic horšího než když uprostřed letu zajedou nohy do hlíny a s židlí se začnete naklánět.
Ta z Lidlu na tom neni o moc lépe.
Tou gumovou nožkou ve spod projede trubka židle a začne se to zapichovat. Navíc ta z Lidlu je taková jako by vás chtěla ta židle vyklopit. :)


Já bych tě upřesnil - ta podobná Lídlovské z Hobbykingu se na měkké půdě zapichuje i s nožičkou - ani se nemusí nožička poškodit, zapíchne se i tak. Viděl jsem k tomu ale řešení s botičkou vzniklou 3D tiskem, která to má plně řešit, přes zimu zkusím - uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 21:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
No ja potreboval neco co dam do batohu a vahove to bude co nejlehci. Trojnozka je jasna volba. Je ale jasne, ze clovek na ni musi umet sedet a ze se propada na hline a ze se ponori do vody :).

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 14:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Dejfak píše:
Používám z Decathlonu https://www.decathlon.cz/nizka-zidle-ce ... 87456.html
Je to klasická židle, je v ní pohodlí, je levná a už ji mám přes rok.
Bez problémů.
Složenou ji nosím přes rameno.
Co je důležité že na tom nebalancuju jak na té trojnožce, ale pohodlně si sednu.
Nezapichuje se jako ta trojnožka.
Neni nic horšího než když uprostřed letu zajedou nohy do hlíny a s židlí se začnete naklánět.
Ta z Lidlu na tom neni o moc lépe.
Tou gumovou nožkou ve spod projede trubka židle a začne se to zapichovat. Navíc ta z Lidlu je taková jako by vás chtěla ta židle vyklopit. :)

Tak mi dnes dorazila větší varianta nahoře uvedené židle. S cenou spokojenost, vypadá a sedí se na ní dobře. Složení nebo rozložení během sekundy. Zatím teda nevyzkoušeno venku, ale jak psal Dejfak, tak díky spodkům noh by se neměla bořit, uvidíme. Někteří z nás u fpv race kopter stojí, někteří jsou opření o auto, no a já se přidám k těm, co si sednou :) https://www.decathlon.cz/zidle-na-kempo ... 87463.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: čtv 10.05.2018 23:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1299
Vrátim sa trošku k pôvodnej téme. V aute vôbec nemôžem čítať, po pár minútach je mi tak zle, že mám chuť za jazdy vystúpiť výfukom von a ostať ležať na ceste, kde by ma niečo prešlo a konečne ukončilo moje utrpenie. V autobuse je to o trošku lepšie, vydržím asi pol hodinu. Vo vlaku nemám problém vôbec. FPV lietam už pekne dlho a podobný problém som jakživ nemal. A to ani keď lietam ako cvok so závodnou koptérou, s ktorou simulujem pocit starej ponožky v práčke pri odstreďovaní.

Zaujímavý fakt je, že pri hraní Half Life s 3D okuliarmi som mal po hodine podobne blbý pocit ako pri čítaní v aute. Faktom je, že keď každé oko dostáva trošku iný podnet (a telo nič necíti), je ten vnem asi intenzívnejší. Pri FPV mám proste pocit, že hrám na PC letecký simulátor. Takže úplná pohoda. Každopádne, každý sme trošku iný a tak by som odporúčal (ak je to možné) si okuliare najskôr vyskúšať. Vždy je ešte možnosť lietať na monitor, kde by niečo také hroziť naozaj vôbec nemalo.

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: ned 03.02.2019 10:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Amper píše:
... Problem byl v tom ze obraz byl takovej nejakej mazlej, oci se to snazili stale doostrovat a za za 20s jsem byl na srot...


S tímhle válčím neustále :( Ten displej je jen pár cenťáků před očima a na tak blízký objekt mi oči prostě nejsou schopny zaostřit. Tak oči neustále marně zaostřují na povrch displeje, přeostřují, že už po 10-ti minutách z toho šilhám a po sundání FPV brýlí ještě dobu vidím rozmazaně. Sice jsem tu někde četl, že by člověk neměl ostřit na povrch displeje, ale jakoby se díval skrz displej do dálky, ale to se mi nedaří. Jakmile mé oko uvidí ten rastr, tak se ho prostě "chytí"... To by musel mít ten displej rozlišení snad 4k...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: sob 02.03.2019 8:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Problém s nevolnostmi a marným zostřováním na blízký displej u FPV brýlí Eachine VR D2 a D006 jsem vyřešil nákupem Eachine EV100. Zobrazovaný obraz na EV100 je kvůli malému FOV 25° sice menší, ale je opticky od oka citelně dál a moje vetché oči už nemají problém se na něj zaostřit, veškeré nevolnosti a motání hlavy je pryč. Testoval jsem všechny troje FPV brýle u mých dvou kolegů. Ten s perfektním zrakem neměl problém s žádnými z nich, druhý měl s VR D2 a D006 úplně stejné problémy jako já a díky tomu si uvědomil, že má už nějaký čas také zhoršené vidění na blízko a měl by zajít k očnímu :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz