Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: úte 26.09.2017 22:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2011
Příspěvky: 636
Bydliště: Karviná
Obrázky: 14
tak stručně doporučujete TGY i10 nebo TGY i6 ? :) děkuji

_________________
:) Graupner MZ-12, Superzoom 4D, Katana s50, T-rex 450, Pluto,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 7:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Citace:
tak stručně doporučujete TGY i10 nebo TGY i6 ? :) děkuji

A k čemu budeš vysílač používat ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 8:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2011
Příspěvky: 636
Bydliště: Karviná
Obrázky: 14
HLA píše:
A k čemu budeš vysílač používat ?


upřímně dival jsem s ena postovne na HK a cca 50Euro za postovne fakt nechci dát, pouzival bych na létání s letadlem mix a casem zase i vrtulniky

_________________
:) Graupner MZ-12, Superzoom 4D, Katana s50, T-rex 450, Pluto,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 9:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Popravdě řečeno si nejsem tak docela jistý s tím, jak to vypadá s dalším vývojem a perspektivou i10. Na Hobbykingu je dostupná jen mimo EU v docela drsném výprodeji, spíš se prodává na BG pod označením FlySky FS-i8.
Z mého pohledu je TGY-i10/FS-i8 rádio dělané spíš na efekt (barevný dotykový displej), v reálu ale neumí zase o tak moc více než FS-i6 s upgradem fw, cena je přitom víc než 2x vyšší.
Ve výsledku mi levné řešení s FS-i6 docela smysl dává, umí toho poměrně dost za až neskutečně nízkou cenu, ale pokud někdo reálně uvažuje o modelech natolik složitých, že mu už stačit nebude, tak bych uvažoval spíš o Taranisu QX7. Aktuálně stojí v akci na BG vlastně stejně jako FS-i8, tato akce se asi kvůli poštovnému a riziku cla až tak nevyplatí, ale i běžná cena u českého prodejce je jen cca 3500 korun, tedy zhruba 1000 korun navíc, za kteroužto cenu se dostaneme v úrovni někam úplně jinam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2017 21:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
S názorem, že i10 je "dělané spíš na efekt (barevný dotykový displej)" zásadně nesouhlasím. Několik let jsem už nebyl lítat se svým graupnerem MC-22 Hott, ale poslední tři sezony držím vždy v ruce TGY-i10. Díky hodně levným přijímačům z BG udržuju vždy aspoň jeden desetikanál a jeden šestikanál v šuplíku, stejně tak čidlo napětí. Rádio nepoužívám na vrtulníky ani modely se spalovacím motorem nebo elektrovětroně nad tři metry, ale na rekreační modely jako je epp samokřídlo, fpv koptér, lehouš elektrovětroň Etalon xxl, dvě motorové krosny pro RC paragliding. A právě dotykáč je na tom rádiu pro mě to nejzásadnější, fakt je to pro mě přímo radost nastavit na tom nový model, nebo ho pak doladit na louce, případně namixovat něco specifickýho, co bych na graupneru rovnou zavrhnul s tím, že by to byla šílená práce. A díky tomu, že rádio nestojí majlant, tak nemám zábrany dodat si do něj přepínače s delší páčkou nebo přidělat akumulátor s větší kapacitou. Paradoxní na tom je to, že vůbec nejsem příznivec mobilů s dotykáčem, používám klasiku s čudlíky. S perspektivou a podporou i10 na HK mám ten samej pocit, asi měli větší očekávání ohledně prodejů. Větší možnosti taranisů nepopírám, ale zatímco brácha u taranisu při nastavování nadává, tak pro mě je to na dotykáči fakt radost - prostě se to rádio optimálně trefilo do mých nároků na rekreační rádio! (ještě upřesním, že provozuji hlavní rádio na vrtulníky a větší modely a pak k tomu ještě rekreační rádio a tato symbióza dvou vzájemně se doplňujících vysílačů mi za posledních již asi 12 let plně vyhovuje)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: sob 30.09.2017 7:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Mam i10 a spokojnost. Ma svoje "muchy" ale da sa s tym zit, nakolko sa lahko objavia, tak urobis mix napr. tak, ze normalne das 3% a tu v jednom mixe mam asi 30%. To ale vidis ci uz doma pri ladeni alebo pri lete.
Kvalitne prijimace ia6b za 9 dolacov vratane postovneho, to je sen.
Akurat i10 nema ziadne logovanie, teda na PC si "nepozries let" a ak sa ti ohlasi alarm, bez pozretia na displej nevies, ktory alarm to bol. Takisto nema GPS cidlo.
S taranisom by som to neporovnaval, lebo tam ide nastavit a naprogramovat vsetko. Ale za 100 dolacov pre mna i10 dobra volba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 11:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tak naokraj, právě vylezla nenápadná, leč svými důsledky opravdu hodně závažná novinka od Turnigy - 9X s novým AFDHS2A modulem, viz https://hobbyking.com/en_us/turnigy-9x- ... ?wrh_pdp=7 .
Tohle je dost zásadní injekce pro "flysky" systém, 9X totiž po upgradu na OpenTX umí ovládat vlastně cokoli (plně srovnatelné s Taranisem), nový modul ale přitom dává podporu levným přijímačům od i6 a i10.
Navíc byl také uveden nový 8ch RX IA8, kde je jen otázka času, kdy půjde koupit i samostatně, ten se samozřejmě bude hodit i těm, kdo již i6/i10 mají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 14:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Nóóóó... k Taranisovi tomu chýba hlasový výstup, pamäťová karta a USB pre upgrade fw, ale keby pre to sprevádzkovali OpenTX vrátane podpory telemetrie pre tie FlySky prijímače, tak by to bolo super začiatočnícke rádio. Palec hore.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 15:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Ve vší tichosti se objevil i RF modul s AFHDS2A s označením FS-RM003. Jak je to s telemetrií ale netuším. Na stránkách FlySky není.
A někde na rcgroups jsem našel i příspěvek, že systém AFHDS2A je vůbec nejrychleší 2.4GHz systém.
Myslím, že FlySky ještě překvapí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 16:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
skybreaker píše:
Ve vší tichosti se objevil i RF modul s AFHDS2A s označením FS-RM003. Jak je to s telemetrií ale netuším. Na stránkách FlySky není.
A někde na rcgroups jsem našel i příspěvek, že systém AFHDS2A je vůbec nejrychleší 2.4GHz systém.
Myslím, že FlySky ještě překvapí.


Díky za odkaz, tohle chci zkusit, protože doma starší T9X mám. Čekal jsem, až se to objeví na HK, ale když byl BG rychlejší, tak tím lépe...

K tomu porovnání s Taranisem - reálně je rozdíl jen v tom hlasovém výstupu. Jinak není problém vytáhnout výstup pro programování (ověřeno osobně), tím se dá připojit ke Companion v PC a možnosti mixů máš pak s Taranisem v podstatě stejné (dáno Open TX).
Tohle už by ale bylo spíš do vlákna o T9X, sem jsem to dal jen s ohledem na to, že to má nezanedbatelný dopad na perspektivu zařízení Flysky/AFDHS obecně.
Co zatím není moc jasné je telemetrie, tam si je třeba počkat, ale o zajímavosti není žádná diskuse už teď, zrovna tak je bonusem i nový přijímač.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 19:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
tomashr píše:
K tomu porovnání s Taranisem - reálně je rozdíl jen v tom hlasovém výstupu. Jinak není problém vytáhnout výstup pro programování (ověřeno osobně), tím se dá připojit ke Companion v PC...

Ani nie: chýba aj USB aj SD karta. Jasné, že sa dá vytiahnuť všeličo, ale úprimne: kto z bežných užívateľov to bude robiť? Mal som TG9x niekoľko rokov s FrSky DJT modulom, dokonca som si vytiahol aj telemetriu na procák, jasné že sa dorábali aj zvukové výstupy a tuším aj SD karty... Ale oproti Q X7 - ktorý má to všetko v základe to toto rádio nemá. Dúfam, že má aspoň vytiahnutú telemetriu na procák - z tých popiskov ani videí mi to celkom zrejmé nie je. Bola by škoda, keby nie...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 21:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
ddano007 píše:
....

Podľa mňa ... I10 no čo ja viem ....
Dotykový displej.... ale nečitateľný na slnku...
Telemetria.... no úprimne je tam napetie a tuším výška.... vie to zobraziť na obrazovke.... ale čitateľné to nieje a dá sa nastaviť alarm.... pípa to nad nastavenú výšku .... ale treba ručne po každom zapnutí ručne vynulovať na relatívnu výšku....
Mixy tam sú.... ale trebárs nieje možné nastaviť jednoduchú vec - nad xx percent plynu zopni mix...
... a mnoho nedorobkov....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil lubo1 dne čtv 12.10.2017 21:47, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 21:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Hoši přesuňte se už s těma taranisama do jejich vlákna, kdo to tady má pořád číst, neobtěžujte mě s tím, tady je to o i10. Kdo to rádio i10 má a koupil si taky na HK sklopnou clonu, tak na slunci na to v pohodě vidí! 8)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 21:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
martin z píše:
Hoši přesuňte se už s těma taranisama do jejich vlákna, kdo to tady má pořád číst, neobtěžujte mě s tím, tady je to o i10. Kdo to rádio i10 má a koupil si taky na HK sklopnou clonu, tak na slunci na to v pohodě vidí! 8)


Tady se vrací příznivcům Taranisu jejich boomerang. Často proklamovali, že Taranis za menší cenu umí víc, než daleko dražší rádia a najednou se objeví rádio za 60 dolců, co umí téměř totéž, co Taranis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
mhabr píše:

Tady se vrací příznivcům Taranisu jejich boomerang. Často proklamovali, že Taranis za menší cenu umí víc, než daleko dražší rádia a najednou se objeví rádio za 60 dolců, co umí téměř totéž, co Taranis.

Hmmmm :lol:

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: tomashr, Zenair a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz