Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 13.10.2017 11:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Zpráva ze záletu FT Mini Scouta:

Už jsem nevydržel čekat na 25g motor z Číny, tak jsem použil cca 2x těžší RaceStar BR-2208 1800KV/13T, který mám v Mini Arrow. Doplnil jsem 10A regulátor a baterku 2S 600mAh 20C, vrtuli jsem dal 6x4E nějakou černou :-). Dojel jsem na louku, bylo skoro bezvětří, a že to zkusím zalétnout. No, "zalétnout" - já jsem dal půl plynu, hodil jsem Scouta do vzduchu, a ono to letělo! Krásně rovně, mírně stoupal, směr držel, ani jsem nesáhl na trimy. Pro rovný let stačí tak čtvrtina plynu, na tu malou baterečku s velkým motorem jsem letěl snad dvacet minut (ale teda pak jsem do ní dobil 650 mAh :-). Při přetažení to padá po čumáku, tendenci padat po křídle jsem nezaznamenal. Prostě super, krásné a pohodové pomalé letadýlko i do menšího prostoru. Asi s tím budu lítat i před barákem, když nebudu mít čas jít na louku.

Zbývá dodělat: podvozek ze silnějšího drátu, horní stranu trupu (až seženu papír stejné barvy jako je ten lososový Starlon), a možná nějakou mírnou výzdobu. Pak sem pošlu fotku :-)

Zatím zjištěné problémy: chová se to o dost jinak s vypnutým motorem než se zapnutým. Bez motoru to klesá rychleji než je třeba pro udržení rychlosti, je třeba přitáhnout výškovku. Taky to bez motoru trochu zatáčí doleva. Motor je podle plánku vyosený o 4 ° doprava, a já teď nevím, jestli toto chování znamená příliš vyosený nebo málo vyosený motor.

Kterým směrem pohnout s osou motoru, abych korigoval tyto dva problémy?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 22:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Založil jsem samostatné vlákno o FT Mini Scoutovi. Mám tam i slibované fotky.

Tady bych to nechal jen na diskusi o materiálech, ne o konkrétních modelech.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.11.2017 18:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.8.2016
Příspěvky: 1
Bydliště: Ludgeřovice
Dobrý den všichni. Chci si postavit FT mighty mini sparrow a řešil jsem z čeho. Tak jsem nejdřív zkusil depron a potáhnout to papírem. To ale jaksi nešlo moc dobře :D teď jsem ale zjistil že v modelářském obchodě u nás v Ostravě je origo foam board od flitetestu.
Jde to s tím perfektně. Řešilo se tady že tavná pistole rychle schne,ale na tom papíru to tak rychle neschne a jde s tím hýbat celkem dlouho. A to mám nejlevnější tavnou pistoli z Hornbachu za necelou stovku.
A cenově ten foam board je úplně všeho. Depron 75kc a foam board 76kc. A to na depron jsem musel lepit ještě papír.
Takže si myslím že ten jejich materiál není k zahození.
Až bude éro hotové tak dám sem foto.
Držte palce. :D :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.11.2017 21:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
To by mě zajímalo, jestli něco takového mají i někde v Brně.

S tím tavným lepidlem - já podezřívám FT, že mají pistoli nastavenou na nějakou brutálně velkou teplotu. Protože na některých build videích je vidět, jak jim to tavné lepidlo úplně pění, že třeba vyleze z díry, do které je předtím vmáčkli.

Ale jinak mi přijde, že je lepší lepit to UHU-porem: přizpůsobitelnost je lepší, člověk může víc řídit to, kdy už to drží fest, a kdy to ještě jde štelovat. A spoj je proti tavnému lepidlu lehčí. Jen to nefunguje jako tmel, objem to skoro žádný nemá.

A po několika haváriích s FT mini scoutem si myslím, že sendvič XPS s laminovací fólií je lepší než sendvič s papírem. Hmotnostně je to tak nastejno, ale laminovací fólie prostě nepraskne.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.09.2019 20:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.10.2015
Příspěvky: 36
Na Amazonu jsem našel tyto desky, vypadají dost podobně jako dollar tree foam board. Jádro extruded polystyrene potažený z obou stran papírem a rozměry desky včetně tloušťky jsou stejné jako DTFB. Cena za desku cca 90 korun, což mi přijde celkem ok... Zprovoznil jsem MPCNC a čekám na drobnosti na needle cutter, tak mezitím sháním vhodný materiál, který bude ready to make, bez nějakého drbání s protahováním desek papírem a jiných dalších obtížností... Co myslíte?
https://www.amazon.de/dp/B078342CQM/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_IcMIDbFV1K5Z8


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.09.2019 18:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Nevím zdali jsi hledal u nás ale ta cena vs. rozměr mi nepřipadá zrovna ok. Mrkni se třeba na DEPRON,EPP,XPS,VECTOR BOARDS...dělá se z toho dobře a koupíš to u nás


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.11.2019 12:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.10.2015
Příspěvky: 36
Tak jsem nakonec ty desky z Amazonu objednal a dělá se s nimi dobře. Jsou o krapet tlustší (5,3mm), tak jsem musel plánky o trochu zvětšit, aby to sedělo. Jako první jsem si vyříznul FT Spitfire, lepil jsem vše tavným lepidlem stejně jako to dělají na videích a pohoda, drží to překvapivě dost dobře. Ještě ho nemám hotový, ale už na něm moc práce nebude... ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.03.2020 9:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 6
Ahoj, nemáte někdo osobní zkušenost s tímhle materiálem? https://golemreklama.cz/sila-5mm/5981-f ... tl-5mm.htm vypadá je to levnější varianta kapa desek, stavěl z toho někdo? Případně když stavite z 5mm desek tak plány na 120%? A druhá věc čím lepší papír na noma plan a podobně? Lepil jsem to Herkulem a moc to nedrží (nebo je nějakej fígl? Ja prostě jen natřu tu pěnu, dám na to papír a zatizim... Nebo to ještě protrit tom papírem jako když se tapetuje? Dík moc za rady :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.03.2020 11:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
lukamull píše:
...A druhá věc čím lepší papír na noma plan a podobně? Lepil jsem to Herkulem a moc to nedrží (nebo je nějakej fígl? Ja prostě jen natřu tu pěnu, dám na to papír a zatizim... Nebo to ještě protrit tom papírem jako když se tapetuje? Dík moc za rady :)


Papír na Norma plan, Starlon a pod. jsem vždycky přilakovával vodou ředitelným lakem - polyurex a pod. Používal jsem tenký papír (střihový) nebo to, co se používá v květinářství na balení kytek. Držel spolehlivě

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.03.2020 16:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 6
kope píše:

Papír na Norma plan, Starlon a pod. jsem vždycky přilakovával vodou ředitelným lakem - polyurex a pod. Používal jsem tenký papír (střihový) nebo to, co se používá v květinářství na balení kytek. Držel spolehlivě


A teď asi úplně blbá otázka, ale dělal si to jako když se lepí plakáty? Jakože ten lak skrz papír na pěnu? Vůbec s tím nemám zkušenosti :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.03.2020 16:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Jo jo přesně jako se lepí plakáty :-). Ten střihový papír je tenký, takže ho v pohodě prolakuješ. Naopak se musí dávat pozor, abys to s lakem nepřehnal a nepřemáčel ten papír, pak se rád trhá. Doporučil bych štětec s měkkým vlasem. Před časem jsem koupil nějaké štětce na akryl ve výtvarných potřebách, mají krásně jemný vlas, používám je i na povrchovku pomocí akrylových barev, vůbec nenechávají stopu vlasu.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.03.2020 17:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 6
a papír třeba tento? https://www.stoklasa.cz/strihovy-papir-0-7x10-m-x140167 teď mám roli balícího papíru z hornbachu který je sice pevný ale zároveň dost těžký, tak bych zkusil i něco lehčího. Díky :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.03.2020 18:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
To bude asi on, já ho nikdy nekupoval, dodávala mi ho neteř. Nebo zkus kloboukový papír. To je takový tenký balicí papír (asi trochu těžší než střihový, ale zase lehčí než klasický balicí) ten se ti nebude tolik trhat a krabatit jako střihový. Dlouho jsem to nedělal, tak už si tolik nepamatuju postup, ale matně si vzpomínám, že pod ten kloboukový jsem natřel depron tím lakem, a na něj jsem to pak přilakovával. Ale fakt bez záruky, kdyžtak to otestuj na kusu materiálu. Co si tak vzpomínám, tak kluci v době, když jsme lítali Depron Cup, lepili potah naředěnou disperzí. Obyč herkules.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.03.2020 21:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 6
kope píše:
To bude asi on, já ho nikdy nekupoval, dodávala mi ho neteř. Nebo zkus kloboukový papír. To je takový tenký balicí papír (asi trochu těžší než střihový, ale zase lehčí než klasický balicí) ten se ti nebude tolik trhat a krabatit jako střihový. Dlouho jsem to nedělal, tak už si tolik nepamatuju postup, ale matně si vzpomínám, že pod ten kloboukový jsem natřel depron tím lakem, a na něj jsem to pak přilakovával. Ale fakt bez záruky, kdyžtak to otestuj na kusu materiálu. Co si tak vzpomínám, tak kluci v době, když jsme lítali Depron Cup, lepili potah naředěnou disperzí. Obyč herkules.


Díky, herkules používám teď (neředěný) zkusím naředít a lehčí papír. jsem rád za každy tip. Pruhledná paska sice dobrá ale papír lepší :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.03.2020 22:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Pokud papír nemáš od bot nebo z vycpávky tašek, kožené galanterie tak se dá koupit hedvábný balicí papír
Uváděné gramáže tuším cca 17, 20 a 30 g/m2 cca 15Kč/m2 Archy nebo role Ty těžší bývají na potraviny


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz