Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 16:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Založili jsme skupinu pro šíření nejlepšího hobby na světě, RC leteckého modelářství (jako fakt :) ). Hlavním cílem (a sysifovským úkolem) by mělo být vytáhnout co nejvíc dětí od tabletů a smartphonů a dát jim okusit, že si zábavu mohou užít i pod modrou oblohou a s něčím, co existuje i ve fyzickém světě. O rozvíjení zručnosti, společném projektu třeba s tátou nebo kamarádem a setkávání, soutěžení, vytvoření komunity ani nemluvě.

Kdo jste viděli upoutávky v modelářských časopisech, tak asi vidíte, že nám to trvalo docela dlouho - tak za to se omlouvám a za trpělivost děkuji.

Máme vybraný (a na několika školních dětech otestovaný) set kompletně se vším co je potřeba: https://www.rc-factory.cz/letadla/kompl ... acatecniky
Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
a další..

Máme skupinu na FB: https://www.facebook.com/groups/1477514845688938/

(kdo jste na FB a zajímá vás to, tak se tam přidejte)

Máme videokanál s návody jak model postavit a zprovoznit: https://www.youtube.com/channel/UCT0mfP ... A/featured



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Tady budeme doufám také živě debatovat - každopádně bych moc rád, kdybychom přitáhli k RC modelářství úplně nové lidi (nemusí to být jen děti, znám pár dospělých, kteří začali až po čtyřicítce - a jsou nadšení).

Tohle vlákno má být hlavně o tom, jak - a) nové modeláře získat, b) jak jim pomoci projít všechna prvotní úskalí a dojít do zdárného konce, c) jak si společně potom užít nějakou zábavu (nevím jak vás, ale mě ta setkávání a předávání zkušeností velice baví).

Pravidla diskuze: a) není hloupých otázek, b) vyvarujte se prosím všeho co by mohlo navenek vypadat jako hejt, buďte pozitivní

Kdo by chtěl pomoci lokálnímu začátečníkovi, bude samozřejmě neskonale vítán.

Díky za pozornost a těším se na tuto společnou jízdu!

Váš David (Kyjovský)


Přílohy:
Akce 1000.jpg
Akce 1000.jpg
[ 49.78 KiB | Zobrazeno 16577 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 17:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
podal jsem žádost je to výborná věc

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 23:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Losna, zkusil jsi na to požádat o grant na ministerstvu školství? Já myslím, že bys měl šanci uspět. Tedy podle toho, co říkal kámoš co už o něco žádal kolem sportu dětí. Ale bude to dost úřad a možná se přivaří i nějací vychcánci, co se budou chtít bez práce zviditelnit.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 10.11.2017 23:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Nezkoušel a nemám v tom vůbec žádnou zkušenost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 7:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Davide skvělý počin, rád se přidám ke skupině na FB a v rámci svých schopností a možností rád pomohu. Vím z vlastní zkušenosti jaký je to problém děti dostat od "Telefonu" ( dnes už ne PC ten je "out" ale chytrý telefon ten je "in"), kamkoli jinam.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 9:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Tohle se nám osvědčilo. I ta titulní "grafika" pochází ze skutečný situace, kdy kolega s mým stepem učil lítat synka. "Vhodných" letadel tu máme v klubu víc, a step se nám líbí bezkonkurenčně nejvíc (ten samý kolega má doma Betu). Navíc, tvorba všech těch materiálů je časově poměrně dost náročná, a dělat na dvě tři éra build videa je prostě nad naše možnosti. A bez těch build videí a 100% podpory ta akce trochu nedává smysl.

Jako další fotku můžu nabídnout kamaráda, který neumí lítat, nicméně si se stepem první baterku vylítal do dna. Takových modelů moc není a je podle mě vysoká šance, že právě taková zkušenost rychle vytvoří závislost.
Příloha:
IMG_20170819_201616-01.jpeg
IMG_20170819_201616-01.jpeg
[ 69.93 KiB | Zobrazeno 15804 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 9:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ja kdysi udelal neco podobneho kdyz Igor vymyslel to halove GeeBee. Schvalne jsem to udelal (s jeho spolupraci) jako stavebnici abych si na tom nahrabal. A vedlejsi efekt je ten ze s tim leta pul CL Evropy a vznikl GeeBee Cup... :oops:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
no zajímavé rád se jakožto vedoucí kroužku a tím pádem "učitel" mladých modelářů a možná budoucích pilotů přidám a pomůžu pokud někdo něco z okolí potřeboval ...ale upřímně jak znám děti a hlavně jejich rodiče tak první překážkou bude cena. Z mojeho pohledu celkem dobrá ale z pohledu začátečníka ( také z mojí vlastní zkušenosti) pokud to není zadarmo je to drahý :-( .... jediný jak dostávám děti nahoru je díky podpoře svazu modelářů a jejich projektu Vosa ( model sice nic moc ale máme k němu celkem kvalitní soupravy od kterých se dá odrazit ) a občasným darům někoho ( dostal jsem takhle DX6i, kopltního FPV raptora, primeru flapper a podobně) . S tímhle kluci začína, mám s nimi dohodu že až si pořídí vlastní tak to předají dalšímu - formou vlastní počáteční investice se mi zatím nepodařilo je dostat nahoru

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 12:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Já vedu bandu takových uličníků a i když ne vše vychází, jak bych si představoval, už jsme něco postavili a pomalu ti šikovní přechází na RC. Kdybych měl víc času, prý by otevřeli kroužků víc, a naplnily by se! Nebo kdyby se našel někdo, kdo by byl ochoten se sám zapojit a vést to. Vznikla zde akce Vosa, kolega Hiesbök se snaží také dát něco dohromady, teď je zde akce 1000 pilotů (název evidentně vychází za akce 1000 pilotů republice). Každý do takové akce vnáší něco svého, co nabízíš ty? Já se nejspíš dohodnu s vedením, že bychom jednu soupravu koupili do kroužku, aby se kluci měli na čem učit. Máme simulátor, ale to je jen na nácvik základních prvků. Létat se na tom nenaučí (historické FMS), k tomu jedny bublinky, které jsme dostali a z poloviny tam jsou moje věci (motor, regl, aku, přijímač).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 12:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Azy vidíš a mně se to podařilo. Sice víc stavíme, létáme zatím méně, ale kluci si postaví svůj dřevěný model, dají do něj "rádio" a jdeme ven. Na první kroky máme bublinky, viz výše. Ty jsme dostali, za což dárci děkuji. Vždycky postavím vzorový model, ten předvedu, kluci se navnadí a rodičům pošlu cenový nástřel. Pokud souhlasí, následující rok se to staví. Teď řeším zrovna otázku vybavení, protože vysílačky už většina vhodných adeptů má, zatím to byl větroň, upravené Picolo. Letos to bude malý elektro motoráček a řeším otázku nabíjení. Nejlevnější je zrovna adaptér z inzerovaného setu Step one. Ovšem to bude další adaptér na aku do vysílačky, další na přijímačovky, další já už nevím na co. Nebo mám najít jeden "chytrý" nabíječ, který ale stojí cca 1500, ale nabíjí tím všechno. A co když to kluky za pár let přestane bavit? Budou mít doma věci, na které se bude prášit. Na druhou stranu ty malé adaptéry v součtu vyjdou skoro jako ta chytrá nabíječka.
Sky 59, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Tady se někdo o něco pokusil. Koukni na stránky třeba Hiesböka (nechci, aby to bylo bráno jako reklama, ale pár věcí od něj kluci stavěli a při troše dobré vůle se to nedá nepostavit). Hraje si zrovna s dřevěnými stavebnicemi pro začátečníky. Že to nabízí kroužkům je pak jen logické. Step one je primárně koncipován také pro začátečníky a tak je nabízen. Chápu iniciátory, že vybrat vícero modelů a sestavit z nich sety je více než náročné. Navrhni MŠMT, aby udělalo další odbor, který se bude zabývat jen a pouze touto otázkou a setů bude vícero.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 15:47 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Vybraný set je zcela kompletní a velmi dobře létavý. Dostal jsem jeden model na otestování a tak to mohu v klidu prohlásit. JInak bych do toho nešel. To je dle mě základ. Není to šmejd, který skončí někde v rohu, protože to funguje špatně.

Já osobně akci VELMI fandím a pokud bude potřeba, tak nabízím pomoc. Neváhejte se na mě obrátit s dotazy. Pro pražské nabízím i osobní konzultaci.

V vlákna jsem vyházel závistivé a na ně navazující příspěvky. Díky za pochopení


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 11:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Muj letosni StepOne. Vcetne vysilacky 8)


Přílohy:
IMG_20170713_192441.jpg
IMG_20170713_192441.jpg
[ 108.98 KiB | Zobrazeno 15000 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 14:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2011
Příspěvky: 2456
Bydliště: ORLOVÁ-LUTYNĚ / Dinoletiště
Obrázky: 59
Taky jsem zažádal o přijetí do skupiny a plně podporuju :D

_________________
Dej blbci funkci,on vymyslí lejstro!!!
http://www.peomodel.websnadno.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 19:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: České Budějovice
Super nápad !!! Dohodnout dodavatele a nebát se do toho jít i když hrozí malý zájem , to chtělo ode všech kteří jsou do toho zapojeni hodně odvahy . Poskládat sadu , která funguje za minimum peněz a je dál použitelná na pokročilejší model. Pokud bude potřeba, jsem ochoten pomoci nováčkům se zalétáním modelu s vysílačem v mode1 ( plyn na pravém kniplu ), jsem z Českých Budějovic.
Franta

_________________
FPV QUAD FAUST,T-REX 600 DOMINATOR,T-REX 500,F3A Supra Fly 10cm,Mistral,Funfly6,5 ,Viper 3D elektro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nestudoval jsem podmínky akce do detailů a stránky této akce. Ozývají se zde lidé s nabídkou pomoci se zalétáním a výukou základů létání. Je to fajn, ovšem otázkou je, zda potenciální adepti o našem fóru ví a ví o tomto vlákně. Samozřejmě jsem ochoten se také podílet. Autoři by tedy mohli dát někam na stránky akce odkaz na mánii, nebo naopak tam udělat sekci, kde se budou moci registrovat potenciální "pomocníci". Údaje by byly jen jméno/nick, oblast, kde je schopen a ochoten pomoct, a nějaký kontakt.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz