Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 0:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Rád se přidávám.

Celý večer ale přemýšlím, jak se k těm mladým dostat. S dospělými to je jednodušší. Ti chtějí sami, shánějí informace, narazí na mě, domluvíme se, oni si koupí co jim řeknu, začneme spolu lítat.

Jak ale získat mladé? Kde? Jak? Mezi tím ukázat na nějaké akci s dětmi nebo ve škole letící model a zaujmout tím a učit někoho létat, navíc s investicí několika tisíc korun, je veliká vzdálenost.

Komunikovat s klukem nebo holkou, který zájem už má a který má podporu rodičů, to problém není. Tomu už mohu vykládat o všech zajímavých věcech kolem letadel a létání, pomoci mu, zapálit ho. Potom už není bariéra, že jemu je třeba dvanáct nebo patnáct a já jsem pro něj z jeho pohledu "stoletý dědek". Ale jak se dát dohromady?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 6:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Propagace obecně je problém. Z neznalosti se pak dělají největší chyby. Rodiče mnohdy něco potomkovi koupí, bez znalosti věci a výsledek může být přesně obrácený. Klučina donesl na kroužek stavebnici stíhačky WW II od Guillowa, a že si to tady postaví. Před tím postavil jeden jednoduchý (stínový) model - házedlo. Dnes staví další jednoduché modely. Na stíhačku, pokud vím, ani doma zatím nepřišlo. Možná by pomohly inzeráty i v jiných, hlavně "mládežnických" časopisů, jako je ABC, Junior apod., ne jen v RC Revue, případně RC Modely, nebo MHM (zda to bylo i v RCM a MHM nevim). Nevím se to všechno jmenuje (holka už kupuje přeci jen jiné tiskoviny). Ale chápu, že by to nebyla levná záležitost.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 11:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
S tím ABC atd máte pravdu, podíváme se na to. Už mne to taky napadlo, jen jsem se k tomu ještě nedostal.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 12:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Reklama v Bravíčku podle mě nebude fungovat jak si představujeme... :lol: Hmm, hele, a reklamu... co zkusit ABC na férovku oslovit, jestli by s náma nechtěli něco napsat? Vím, že dřív tam sem tam nějaký článek o leteckém modelářství byl. Nějak představit letecké modelářství, představit jaký tu máme dobrý modeláře (tituly ze zahraničí, ...), a nabídnout to jako možnost, jak s tátou nebo dědou začít?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 13:17 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Libor píše:
Jak ale získat mladé? Kde? Jak?
Přesně proto, se staví házecí modely na výstavě Model Hobby. Letos jsme jich postavili cca 500 ks.
To by mělo být to první chycení.
A něco jako akce1000 pokračování.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 13:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Bravíčko? Tam by se inzerovaly trochu jiné modely, pravda, některé i na elektrický pohon :lol: .
Kromě klasických klubů ještě existují kroužky pod školami a DDM. Možná by stálo za úvahu je oslovit, přílohou by byla elektronická verze letáku, že by to vyvěsili u nich na nástěnky. Chodí tam dost dětí a třeba by se někdo chytnul.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 16:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2004
Příspěvky: 403
Bydliště: Nový Jičín
Máme ABC předplaceno, moji kluci si tam něco počtou, já si i něco slepím, a bývá tam vždy několik čísel za sebou tematická rubrika, seriál o něčem, co si vzpomínám a něco jsem se podle toho i naučil byl seriál o arduinu, bylo tam o focení, trialovém ježdění, o koních, pěstování něčeho a mnoho dalších aktivit co zajímá mládežníky, je to vždy dvoustrana. Myslím že to by mohl být dobrý směr. Bohužel už to není takové ABC jak si my odrostlejší pamatujeme.

S klubem pravidelně pořádáme různé vystoupení pro školy, školky, družiny, sportovní spolky, atd. řádově cca 20 akcí do roka, máme takový lehce poučný program s lítáním s malými RC modely z epp a pak soutěže s házedly z epp které zapůjčujeme, vysvětlíme jak vlastně model lítá a co a jak. Školy jsou rády za jakoukoliv akci čehokoliv, když je to nic nestojí. Na druhou stranu jsou ve školách různé "rádoby chytré kroužky" které rodič musí těžce zaplatit. (Zlatý Step One komplet :-)) Ve škole to děcka nějak vydrží, občas se najde dítko, které má nějaké obecné povědomí o našem hobby, ale jde většinou o človíčka který má někoho v blízkosti kdo modelaří nebo modelařil.
Ukázky kde má přístup široká veřejnost tam je spektrum lidí zájmu jiné, jsou to hlavně malí prcci a pak až tatínci a dědečci, kteří to zamlada prošvihli a teď že to jako budou dělat s dětmi se k tomu vracejí, či začínají znova.
Pak je tu vliv dospělých na děti, zažil jsem na výstavě : babička s vnuky, "tam se nepůjdete podívat to, stojí to moc peněz a je to stejně k ničemu" kluky evidentně zaujal v jedné místnosti nainstalovaný simulátor promítaný projektorem na stěnu a vedle jsme měli výstavku modelů, kluci sklapli a babička je odtáhla.
Na stejné výstavě dva pánové v letech "ty vole to jsem nevěděl že tady něco takového je"

Každopádně Vám fandím, a jsem připraven pomoci stačí se na mě obrátit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
wisky píše:
Ukázky kde má přístup široká veřejnost tam je spektrum lidí zájmu jiné, jsou to hlavně malí prcci a pak až tatínci a dědečci, kteří to zamlada prošvihli a teď že to jako budou dělat s dětmi.

Vidím to podobně jako wisky. Napadly mě modelářské letecké dny, po kterých by mohla být navazující akce pro zájemce - ty prcky a tatínky a dědečky, která letadla zaujala na tom leteckém dni, kde by se jim na letišti v kruhu několika lidí ukázalo, o co jde. Bez zázemí klubu si to nedovedu představit. Jednotlivé zájemce dokážu odbavit na louce, ale bandu lidí s pěti deseti auty nemohu přivést někomu na jeho pozemek.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 20:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
No my budeme dělat setkání, asi na Podolánce (a nejdřív asi až na jaře), kde to pomůžeme lidem zalítat nebo dodělat a taky uspořádáme nějaké velmi lehké soutěže (přesnost přistání atd), abychom těm čerstvým pilotům připravili nějakou výzvu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 21:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
To Losna:
Vidím řadu lidí na RCM i na FB, kteří se hlásí k pomoci. Hlásím se také,
jen mi to zatím připadá trochu ad hoc. Neber to prosím jako kibicování.

Nechtělo by to začít tvořit nějakou databázi lidí ochotných pomáhat v akci začátečníkům podle místa bydliště?

Na webu http://www.akce1000.cz/ zatím není vidět vůbec nic kromě registrace e-mailu. Stránka, která začíná registrací, dost lidí odradí. Web, i když třeba jednoduchý, by měl být základní odrazovým můstkem. Vždyť už máte pár obrázků, tři build videa na trubce, nemohlo by to tam už být?

Jestli můžu s něčím pomoct se domluvíme v SZ.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 21:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
naprostý souhlas, jen jsem doteď nevěděl kde mi hlava stojí, zítra to uvedem do pořádku - díky za upozornění.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
wisky píše:
...Pak je tu vliv dospělých na děti, zažil jsem na výstavě : babička s vnuky, "tam se nepůjdete podívat to, stojí to moc peněz a je to stejně k ničemu" kluky evidentně zaujal v jedné místnosti nainstalovaný simulátor promítaný projektorem na stěnu a vedle jsme měli výstavku modelů, kluci sklapli a babička je odtáhla...

Snad každý koníček je nějak drahý a každý koníček je zcela určitě zbytečný. Ale každý koníček svého provozovatele svým způsobem uspokojuje a naplňuje. Např holka jezdí na koni (opravdovém), mohl bych jí to zakazovat, že je to drahé, že se zraní, že plancá naftu (musí tam dojet), "ničí" auto a že by za tu dobu mohla dělat něco užitečnějšího, třeba se učit, nebo posekat zahradu apod. Já do modelů a létání "vrazil" už slušné, byť ojeté, auto. To asi každý z nás, někteří by určitě to auto měli nové, třeba i vyšší třídy a v plné palbě. Stejně tak bychom mohli uvažovat o zbytečnosti dovolených u moře all inclusive a dalších věcech. V tom případě se můžeme vrátit do jeskyň.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 15:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2004
Příspěvky: 403
Bydliště: Nový Jičín
bylo to myšleno v souvislosti s danou výstavou a zažitou konkrétní situaci,výstavu na kterou když už zaplatím vstupné, tak si ji prohlídnu celou i s ostatními doprovodnými věcmi. (možná jsem vyjímka). Mimochodem to byla výstava modelářská kitařská, a v rámci doprovodných programů jsme měli výstavku funkční modelařiny s letadly

ROZHODNĚ NIKOMU NEMÁM ZA ZLÉ ŽE CHYTÁ RYBY NEBO JEZDÍ NA KONI ČI SBÍRÁ ZNÁMKY, VĚTŠINOU KAŽDÝ MÁ NĚJAKÉHO SVÉHO KONÍČKA

nebo se na to taky můžu ..... a jít do hospody


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To nebylo proti tobě, ale proti zazdívací babičce a lidem jí podobným. S podobnými výroky, které od ní reprodukuješ jsem se setkal také. Chtěl jsem tím jen říct, že hobby zájmy mají člověku něco přinést, co ho nějak naplní a je jedno, jestli dělá modely, nebo jezdí k moři či na koni. Ale zazdít zájem s odkazem, že to je drahé, nebo zbytečné, je špatný přístup.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 18:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.9.2011
Příspěvky: 191
Bydliště: Domažlice
Já si nemyslím, že letecké modelářství má problém s propagací jako spíše s udržením zájmu. Ty cesty tu jsou: od výstav a ukázek na leteckých dnech či jiných společenských akcí přes pozvánky (plakáty) modelářských sletů pro veřejnost ke spolupráci se školami a zájmovými kroužky konče. Anebo akcí "pilotem na zkoušku" přes učitel/žák tak jako to dělají kluby v německu. Dám příklad: kluk odvedle si našel na youtube videa, chodil do modelářského kroužku, naučil se lítat. Problém nastal když chtěl nové letadlo - halového akrobata. S kolegou jsme vybrali stavebnici včetně výbavy a objednali. Vše došlo, tak jsme mu to předali a tatínek nám to zaplatil. Pak s tatínkem zjistili, že to podle návodu nepostaví a že nejsou šikovný a ať jim to za úplatu postavíme, nastavíme a zalétáme (po půlroce na polici). To samé se opakovalo i s 1,5m akrobatem. A teď je otázka jak dál? S kolegou už nás to nebaví, protože malej přijde k hotovýmu a o nic dalšího se nezajímá. Když mu příště řekneme, že na to nemáme čas tak už modelařiny nechá (párkrát nám to bylo naznačeno). Jak ho tedy namotivovat, aby si to dělal sám tak jako běžní modeláři (je mu 14 let)? Rádi mu pomůžeme, ale ne na úkor ostatních začátečníků (i těch budoucích) tak i svých modelů. Díky za plodnou diskuzi, která se tu rozeběhla. Taky si hlásím s pomocnou rukou. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz