Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 17:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Pokud to vytiskneš z PETG, tak se to dá bez problémů brousit - ty vlnky po tisku na dně srazíš triviálně. Přitom se to tiskne stejně dobře jako PLA, žádné problémy s kroucením. ABS je v tomto směru asi optimální, to jde brousit, navíc hladit acetonem a ještě jako bonus je nejlehčí, ale u něj už se poměrně často narazí na problémy s tiskem větších věcí. Prostě když je to třeba, tak to řešit jde velmi slušně.
Ale především jak jsem už psal dříve - on je povrch lepší než se zdá, z nějakého důvodu je zrovna k 3D tisku focení "ošklivé", fakt mě nenapadá jiný případ, kdy něco vypadá na fotce proti skutečnosti o tolik hůře 8O


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
tomashr píše:
fakt mě nenapadá jiný případ, kdy něco vypadá na fotce proti skutečnosti o tolik hůře 8O

mě jo...... pokaždý když se vidím v televizi........ :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 23:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No něco mám, ale teda je to peklo
Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 8:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Peklo to není, ale stejně tak to není G-5


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 8:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Včera mi blbnul net a protže Tinkercad je kompletně webová alikace, model sem i nějak smazal. Posla jsem jim ticket, ale uvidíme zda to obnoví. Takže stejně budu kreslit znovu :/ Stejně mám ještě pár nápadů. Ono jak by tomu přibyla kabina a nějaké detaily, začlo by se to podobat trochu víc, ale něco tomu chybí a nevím co pořádně... holt se budu dál snažit, mám ještě pár nápadů.

Bojuji s výškou, díky malému měřítku se bojím, že když to udělám moc nízké, přelije to vlna. No a když to udělám vyšší, je to zase nutné udělat i širší a proporce se tím mění. Docela problém tohle, ale nějak to půjde. Stejně když jsem včera ležel v podkladech, tak je spousta rozdílů ve tvaru přídě, někdo má tu hranu vypouklou směrem dolů a někdo ven a někdo ve tvaru "S". Na fotkách originálu to není vidět, protože je vždy na vodě a kvalita je mizerná.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 8:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Nevím, na těch dvou obrázcích se to nedá úplně posoudit, ale přijde mi, že hlavní odchylka je moc vysoký stupeň trupu. To praštilo do oka i mne, ač jinak maketařinu moc neprožívám. Jinak by se to muselo vidět ve více pohledech, možná je to z půdorysu málo do kapky, ale to už není tak jednoznačné.
S dalšími díly se to zlepší určitě, teď třeba vypadá hodně divně záď, ale je jasné, že tam zapadne další díl, který uzavře oblouk atd...

Ad měřítko - jak to vlastně chceš velké? Já bych šel na 50cm délky - tisk z tří kusů... Samozřejmě se nabízejí kusy jen dva - od stupně dopředu a dozadu, ale výsledných dejme tomu 360mm už trochu na hraně je :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 11:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Kamarád má dvě G-5: jednu kolem 90 cm, druhou kolem 130 cm. Je to dost náročná stavba ohledně váhy - je třeba opravdu dost šetřit váhou, protože ten trup není až tak velký a při plné jízdě se vody dotýká tak kolem 15-25% plochy trupu.
Nějaké podklady k té G-5 mám, takže pokud máš zájem, napiš mně do SZ mail a pošlu to.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 8:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No tak data mi nikdo neobnovil, ze supportu nereagují, nakreslil jsem to znovu a udělal pár změn, podle mě už se to tak to podobá víc. Nástavba je tam jen pro představu, bude samozřejmě vypadat jinak. Jediný problém co řeším je velikost díry do trupu, aby to nebyla gynekologie s osazením.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 9:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
najít plánek na G-5 je otázkou pár vteřin ... podívej se třeba sem: http://en.akella.com/Files/News/546/g_5_2.gif Nejsou to žádné super podklady, ale pro návrh tvaru trupu to určitě stačí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Díky, tady je to vidět dobře, stejně jako tvar zádě a předku před nástavbou. Založím samostatné vlákno, tady se chci věnovat Elišce "-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 12:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
hlavně předělej tu příd ta je opravdu nepovedená a nemá s G5 vubec nic společného.Tohle je kombinace s titanikem či jinými parníky s rovnou přídí...né že by nebyly hezké ale tohle je kočkopes.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 12:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Jo jo, já jsem si vědomý toho kde je největší rozdíl ve vzhledu, jenže program ve kterém to dělám má svá omezení. Ještě se pokusím to předělat tak, aby tam bylo z boku to esovité prohnutí, ale víc už asi nezvládnu...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 16:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pokud nebudeš při konstrukci vycházet z těch řezových křivek, tak to bude pořád takové "bolavé". To už chce nějaké zkušenosti a taky program, který takové tvary dokáže vmodelovat hladké.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 23:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
a to je to co nazývám instantním modelařením...... program to neumí tak to necháme ......zalijeme vodou a vono to bude plavat.......
pokud chceš opravdu modelařit a držet se původních předloh tak prostě bud to uděláš nebo to není podle předlohy ........a není to model lodi kterou jsi si vzal za předlohu.......
Sám nejsem tzv. počítač nýtů , ale tvary a poměry velikostí musí prostě být podle předlohy.........
Proto asi také dávám přednost vlastním konstrukcíma návrhům než stavbám podle předloh. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 23:30 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
A třeba ten model bude dělat větší radost než model vyrobený na zakázku.
Tohle není model na závody F2. A s tvým pohledem těžko najde cestu mezi lodní modeláře, aby si třeba zkusil F4A (což by jistě šlo).


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz