Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 17.11.2017 0:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
ano není to na žádné soutěžení..... ale pokud napíšu že stavím G5....... tak to prostě má vypadat jako G5 a né jako kombinace parníčku s leteckým plovákem což vlastně G5 i díky konstruktérovi je.
Radost muže dělat i složená čtvrtka papíru s tvarem lodky , tady se ale bavíme o konkrétním modelu který autor zkouší vytvořit .....a nemyslím si, že chválit vše má smysl , podle mého názoru má smysl říci autorovi tohle máš blbě a zkus to lépe ať už to program umí či neumí než později slyšet ,, to je ale blbě kdo to sochal že snad ani neviděl originál......,,

VIGO
nevzdávej to!!!!! Ono to půjde jen to fakt trošku překopej aby to byla G5, klidně i s jiným poměrem šířky k délce stejně jako upravuje revell svá vajčkoidní letadélka pro mládež , ale všimni si, že tam jsou tvary zachované jen je to celé jakoby zkrácené.......


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 17.11.2017 6:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
TomasC píše:
A třeba ten model bude dělat větší radost než model vyrobený na zakázku.
Tohle není model na závody F2. A s tvým pohledem těžko najde cestu mezi lodní modeláře, aby si třeba zkusil F4A (což by jistě šlo).


Přesně tohle mi přijde u lodičkářů ze sekce maket dovedené až do extrému... Kritizuje se, jak dneska mladí sedí u počítače a nejsou ochotni soutěžit atd - pro jednoduchost to berme jako oprávněné. Jenže pak vím o případu, kdy jeden nový zájemce vyrazil právě na soutěž F4A (tedy hodnocení jízdy, NE stavby) a na svůj první model si vyslechl tolik keců, že se na to vykašlal. Je klidně možné, že by se časem dobral k zájmu o plnohodnotnou maketu pro kategorie s bodováním, o možném rozšíření konkurence v F4A pak vůbec nebyla diskuse, ale byl "velmi účinně odrazen".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.11.2017 9:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
To ale s maketami nemá vůbec nic společného - i ten nejobyčejnější a nejjednodušší model může být mnohem zajímavější a přitažlivější, než nějaká maketa. Jde jen o jednu jedinou a zásadní věc: na tom modelu ( jedno jakém ) by mělo být vidět, že to autor stavěl pečlivě a pořádně a na modelu nic neodfláknul. To považuju za nejdůležitější a podle toho se na modely dívám. Vím ,že je dnes už jiná doba a nikdo se nechce s ničím dlouho drbat a je snaha mít vše hned hotové ( bohužel i za cenu pečlivosti ) a s tím mám problém se smířit. Ufon říká věci na plnou hubu, já se snažím být trochu opatrnější, ale v podstatě jde o úplně stejnou věc. Když je někdo namyšlený a navíc levý, tak je mi to úplně jedno a zásadně neztrácím čas něco vysvětlovat - nestojí mně to za to. Pokud můžu poradit a vím, že to má aspoň trochu smysl, tak se ozvu. A jestli to někoho odradí nebo ne ? To s tím nemá nic společného: pokud někdo nesnese kritiku, stejně toho časem nechá, protože dřív nebo později stejně pozná, jak se věci mají.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.11.2017 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
otázka je co je spousta keců a co konstruktivní kritika...... :wink: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.11.2017 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Chlapci pro klid duše to přejmenuju a koukám dost možná udělám raději ten dělový člun 1125, tam jsem schopný se přiblížit víc. S tímhle výsledkem taky nejsem spokojený, ale nepište mi tu že jsem to odfláknul. Byl jsem teď na služební cestě a věnoval tomu kreslení po večerech na hotelu asi 20h. To že to na výsledku není vodět mě samozřejmě taky štve. Já už jsem za ta léta na ledacos zvyklý, takže jo jasně kritika mě netěší, ale uznávám že důvod k ní tady je, ale fakt to někdy moc prožíváte. Svět se netočí jen kolem lodních modelů.

No a abych nebyl úplně OT, tak teď se hodlám věnovat dokončení Elišky, aby scítíla a stříkalo to dělo. Snad to zvládnu o víkendu. Pak se rozmyslím, jestl idál pokračovat v bastlení G5 a nebo se vrhnu na 1125, která má trup jednodušší ale stejně se nevejdu do toho poměru šířky a délky. Spíš to vidím podobně jak to postoval Ufon.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.11.2017 15:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
a chceš meci-moci-mermomocí jít cestou nějaké existující potvůrky?
Nechceš zkusit něco vlastního a vyřádíš se třeba i do detailů, nějaká jachtička či něco podobného by mohlo jít docela dobře :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.11.2017 15:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Hel já primárně chci něco rychlého tj i předloha by měla být rychlá. A mám dost šedé :) Prostě to bude variace a na vojenský člun a pak už pojedu podle sebe.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.11.2017 19:22 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Myslím, že je to formalistický maketářský pohled versus pohled zábavy a snahy.

Nicméně, ně zaujala tahle možnost: http://www.thundercatracing.com/

A něco obrázků na google vyhledávání

Tohle jezdí zřetelně rychle, závěsný motor se zanořeným stříďákem by šel udělat. Protože je to ve skutečnosti docela malé, tak přijatelný model by byl v dobrém měřítku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.11.2017 19:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
S tím odfláknutím jsem to Vigo vůbec nemyslel na Tebe, ale naprosto obecně, podle zkušeností s mladou generací, kdy je mně někdy skoro do breku, jak někdo dokáže zprznit relativně drahou stavebnici - nehledě na vlastní pokusy, kde nejpoužívanější věcí je tavná pistole.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.11.2017 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Bořík píše:
S tím odfláknutím jsem to Vigo vůbec nemyslel na Tebe, ale naprosto obecně, podle zkušeností s mladou generací, kdy je mně někdy skoro do breku, jak někdo dokáže zprznit relativně drahou stavebnici - nehledě na vlastní pokusy, kde nejpoužívanější věcí je tavná pistole.


no vidíš a tavná pistole je vlastně prapředek 3D tisku....... tak to je vlastně logické pokračování v modelaření........ :lol:
Sorry ale musel jsem....... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.11.2017 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Vigo píše:
Hel já primárně chci něco rychlého tj i předloha by měla být rychlá. A mám dost šedé :) Prostě to bude variace a na vojenský člun a pak už pojedu podle sebe.

vojenské to sice není ale rychlé určitě joa dokonce by to šlo ovládat tahem motorů jooooa o maketu by nešlo protože to je studie či koncept:

https://www.boatdesign.net/gallery/catrender1.18725/

a tyhle stránky fakt doporučuju projít je tam ohromná spousta inspirace pro vlastní tvorbu a někdy i ve 3D obrázcích vhodných k překreslení pro tisk.....
https://www.boatdesign.net/gallery/
zvláště dobré jsou studentské projekty.........
tenhle by se hodil i pod vlajkou......
https://www.boatdesign.net/gallery/cata ... cht.11183/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 13:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Díky za tipy, je tam pár zajímavých věcí, ale já už jsem si načrtnul dělový člun. Nebudu říkat co je předlohou abych nečílil emoce, prstě to bude dělový člun podlě mě :) Jo a je to jen hrubý náčrt zatím, všechno projde změnou ještě. Věž je tam od jiného autora, to je asi poznat, ale já tam zřejmě dám z T28, tu v pohodě namaluju sám. Tahle je sice pěkná, ale z 34/85 a ta se tam nedávala pokud vím:

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 13:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
No, ale vraťme se k Elišce, včera a dnes jsem zase trochu makal. Dělám samé detaily jako světla atd, ale dá to překvapivě dost práce. Taky jsem udělal přírubu na čerpadlo a rozchodil ho. Funguje to dobře, a protože nebylo doma nic jiného, zapojil jsem ho přes elektroniku serva HXT900. Stalo se co jsem čekal, elektronika dělaná na mikromotorek serva nedá motoru čerpadla plnou šťávua hodně ho omezuje, nicméně na nějaké do stříkání pro děti je to v pohodě. Možná časem dám elektroniku z nějakého levného velkého serva, ale uvidíme. Teď ještě dodělat osvětlení a taky pořešit ty nešťastné hřídele. Vazelína je zase pryč a do lodi maličko teče. Mám tam přepážku, tj to není moc problém, ale štve mě to. Ještě udělám dozadu kapsy na vazelínu, protože předělávat zalepené hřídele se mi nechce. Příště to nesmím tolik podcenit a pouzdra si asi vytočím. Nebo Tomáš :D

Pár fotek a video, pořád je to v provizorním stavu a podle toho to vypadá, ale funguje to a z toho mám radost:

https://youtu.be/wwZcI25rB6I

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jakou vazelínu dáváte k hřídelím, mám tady obyč oranžovou a pak černou grafitovku...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 16:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ad servospínač - pro "vodní dělo", kde bude jen jedna poloha, je to asi nejlépe zbastlit s relátkem, viz třeba http://www.electroschematics.com/12438/ ... h-circuit/ .
IO stojí cca 7 korun, relátko začíná někde u 25 korun - https://www.gme.cz/jazyckova-rele-cosmo-reled1a-051-000 , o něco větší, ale zase daleko silnější dokonce za 13 korun: https://www.gme.cz/relem3s06t .
Dá se to spáchat i jako vrabčí hnízdo ve vzduchu, případně na kousku univerzálního PCB.
Proti časům mého mládí se tohle hodně zjednodušilo právě snadnou dostupností těchto mikrorelátek, postavit podobný spínač v rozumné velikosti elektroniky nebylo nijak velké umění ani před revolucí, relátka ale v podobně malé velikosti moc k sehnání nebyla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 17:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
ještě jednodušší a také z domácích zásob je tohle:
spolehlivé a bez elektroniky podomácku bastlené.
pozvolna jsem na tyto a podobné ale pro trvalé sepnutí uzpůsobené přešel z těch elektronických . Spolehlivost a láce i výrobní čas byly důvodem.


Přílohy:
PICT7149.jpg
PICT7149.jpg
[ 91.81 KiB | Zobrazeno 1445 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz