Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 8:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ano, jistá alternativa to je, ale... Ale dle mého nepočítá se spoustou věcí, viz výše. U Stepu to adept dostane"pod nos", u alternativy si bude všechno hledat a zajišťovat sám. A podle toho to může i dopadnout. Otázky cen výrobků se tu také řešily, prkénko balsy stoji třeba 50 korun a výrobce za stavebnici chce 500. Ale ten materiál se musí zpracovat, je u toho mnoho dalšího, co na první pohled není vidět, k tomu ještě daně a těch 500 je pak hodně málo (je to jen příklad, aniž bych měl kohokoliv na mysli). Když si to vypižlám sám, může to být levnější, protože do toho nepočítám svou práci. Chápu to tak, že Step One má navnadit, má být dostatečně jednoduchý, s kvalitním vybavením, použitelným později i jinde, a hlavně kompletní. Při nákupu setu se adept má vyvarovat chyb koupí nevhodných komponent, které za něj vybere a připraví prodejce/výrobce. V první řadě uvažujme, že si to koupí někdo jen pro zábavu, a v druhé řadě to koupí rodič (jinakžto problematiky neznalý) svému potomkovi. To druhé vidím týden co týden na kroužku, z modelářského prostředí tam je snad jen jeden nebo dva kluci.
V žádném případě netvrdím, že Step One je jediná a navíc bez chyby správná varianta, samozřejmě by se daly vymyslet i jiné. Ale když už, tak se to musí řádně připravit, rozkalkulovat a pak se můžeme bavit. Beru, že někdo nad problémem přemýšlel a dal si práci s hledáním jiných možností. Ale podle mě to nedotáhl do konce.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 12:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdá se že DAF ne zcela dobře pochopil můj příspěvek.nebyla to kritika ceny toho setu ale běžná reakce rodiče dítka které je pouze zatím jen okouzleno létajícím modelem ale neví zdali ho to chytne na delší dobu nebo jen na pár týdnů a ze své zkušenosti s 3emi dítky znám ty reakce-4.300kč TO JE DOCELA DOST A CO KDYŽ TĚ TO NEBUDE BAVIT??Samozřejmě že dítka vždy řeknou že bude ale zavzpomínejme na své mládí i na své děti.Moje myšlenka byla tzv MODELAŘINA NA ZKOUŠKU A LACINĚ.DAF má samozřejmě naprostou pravdu v popisu výroby a distribuce setu ale jak jsem již psal vše je jen o penězích(možnostech rodičů) a dále nevím zdali takřka hotový model ukáže ten správný zájem o modelařinu,nebude to náhodou dítko brát jakoby další hračku???Jako začátečník jsem letos cca v květnu začal dělat ty placky bez plánku,jen co jsem viděl na PC a odhadl dle okolních věcí a poměřováním,někdy byl u modelu i popis ale vesměs všechno tzv.baj oko.i těžiště třeba určuji né dle výpočtu ale prostě neodborně v polovině délky trupu.Tímto nechci nikoho nabádat že je to správné ale u mě to funguje.Tím jsem chtěl naznačit jen opravdovou až primitivní jednoduchost a cenovou zanedbatelnost začátků v případě že to dítě přestane bavit .Rozdíl je potom takový že Vám doma v koutě leží 1500 Kč a né 4300 Kč Taky si myslím že k začátku nemusí být vybavení GRAUPNER , i HK dobře poslouží. DAF také mluvil o kritice aby tady byly nabídnuty levnější sety.ano našel jsem pár soukromích výrobců kitu z EPP ale tento výrobní program je jako hlavní podnikání k neuživení ,vypálit nebo vyfrézovali díly na éra moc nákladné není(je li zařízení k disposici) ale to ostatní- RC vybavení,obaly a celková režie v nejistém obchodu to už je zátěž a když občas listuji na vebech tak u spousty modelářských firmiček je už napsáno VÝROBA SKONČENA .Není moji snahou nikoho ani v náznaku odradit od akce 1000 RC pilotů ,sám nemohu moc pomoci když toho moc neumím a učím se od Vás a nechci moje špatné návyky předávat dětem i když se jich vždy pár zvědavých najde když jdu s érem po cestě ale moje informace jsou vždy jen o materiálu ,funkčnosti a ceně,nic víc si ani nedovoluji dětem nabízet za informace. DAFE a všichni zaintersovaní na tomto programu zkuste si jen pohrát s tou myšlenkou MODELÁŘEM NA ZKOUŠKU A LACINO,nic jiného v mích reakcích nehledejte.dr. Ještě abych doplnil mé ceny co jsem nakupoval v ČR a o kterých třeba DAF nevi tak servo SG90 -kus za 50 Kč,motor 2212.2226.......za 250Kč,regl 30A za 180Kč.......Pokud to objednám v Číně tak tu cenu stlačím skoro ještě o polovinu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 14:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
dratek píše:
Zdá se že DAF ne zcela dobře pochopil můj příspěvek.nebyla to kritika ceny toho setu ale běžná reakce rodiče dítka které je pouze zatím jen okouzleno létajícím modelem ale neví zdali ho to chytne na delší dobu nebo jen na pár týdnů a ze své zkušenosti s 3emi dítky znám ty reakce-4.300kč TO JE DOCELA DOST A CO KDYŽ TĚ TO NEBUDE BAVIT??Samozřejmě že dítka vždy řeknou že bude ale zavzpomínejme na své mládí i na své děti.Moje myšlenka byla tzv MODELAŘINA NA ZKOUŠKU A LACINĚ.DAF má samozřejmě naprostou pravdu v popisu výroby a distribuce setu ale jak jsem již psal vše je jen o penězích(možnostech rodičů) a dále nevím zdali takřka hotový model ukáže ten správný zájem o modelařinu,nebude to náhodou dítko brát jakoby další hračku???Jako začátečník jsem letos cca v květnu začal dělat ty placky bez plánku,jen co jsem viděl na PC a odhadl dle okolních věcí a poměřováním,někdy byl u modelu i popis ale vesměs všechno tzv.baj oko.i těžiště třeba určuji né dle výpočtu ale prostě neodborně v polovině délky trupu.Tímto nechci nikoho nabádat že je to správné ale u mě to funguje.Tím jsem chtěl naznačit jen opravdovou až primitivní jednoduchost a cenovou zanedbatelnost začátků v případě že to dítě přestane bavit .Rozdíl je potom takový že Vám doma v koutě leží 1500 Kč a né 4300 Kč Taky si myslím že k začátku nemusí být vybavení GRAUPNER , i HK dobře poslouží. DAF také mluvil o kritice aby tady byly nabídnuty levnější sety.ano našel jsem pár soukromích výrobců kitu z EPP ale tento výrobní program je jako hlavní podnikání k neuživení ,vypálit nebo vyfrézovali díly na éra moc nákladné není(je li zařízení k disposici) ale to ostatní- RC vybavení,obaly a celková režie v nejistém obchodu to už je zátěž a když občas listuji na vebech tak u spousty modelářských firmiček je už napsáno VÝROBA SKONČENA .Není moji snahou nikoho ani v náznaku odradit od akce 1000 RC pilotů ,sám nemohu moc pomoci když toho moc neumím a učím se od Vás a nechci moje špatné návyky předávat dětem i když se jich vždy pár zvědavých najde když jdu s érem po cestě ale moje informace jsou vždy jen o materiálu ,funkčnosti a ceně,nic víc si ani nedovoluji dětem nabízet za informace. DAFE a všichni zaintersovaní na tomto programu zkuste si jen pohrát s tou myšlenkou MODELÁŘEM NA ZKOUŠKU A LACINO,nic jiného v mích reakcích nehledejte.dr. Ještě abych doplnil mé ceny co jsem nakupoval v ČR a o kterých třeba DAF nevi tak servo SG90 -kus za 50 Kč,motor 2212.2226.......za 250Kč,regl 30A za 180Kč.......Pokud to objednám v Číně tak tu cenu stlačím skoro ještě o polovinu


Já zase znám dost případů, kdy pokus o stavbu vlastního éra podle plánku skončil ránou do země, a koncem zájmu o koníček. Bacha na to. I s tím ohledem je vybraný vybavení - za kolik u nás seženeš kvalitní servo z HK? My prostě nevzali cenu jako prioritu. Nejdůležitější je, aby dotyčný pokud možno nemusel řešit, že se něco rozbilo, nebo nefunguje = neodradilo ho to. Možná proto David nakonec vybral ty Hitecy, který jsou kvalitní, a cenově dostupný.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 14:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Samozřejmě jde o peníze, jak jinak než v první řadě. Vidím to u sebe v kroužku. Mám docela štěstí, že většina rodičů je ochotná svým ratolestem dopřát potřebné. Aby se předešlo nějakým nepříjemnostem, postavím model rok dopředu, předvedu klukům a jejich rodičům na nějaké naší akci (většinou na konci roku), s tím, že řeknu co je zhruba potřeba a dám k tomu nějaký cenový nástřel. Pokud rodiče souhlasí, jdeme do toho. Pokud by nesouhlasili, budu muset vymyslet něco jiného. Zatím souhlasili. Faktem je, že věci kupujeme na etapy, kdy se cena rozloží na delší časové období. Vysolit bůra najednou je palba, to jde tak na Vánoce, za dobré (ale opravdu dobré) vysvědčení, nebo k nějakým narozkám.
Obávám se, že pokud se to bude dělat formou setu, asi ta cena o moc níž stlačit nepůjde. Tím nechci říct, že nepůjde koupit komponenty levněji. Ale jak jsem už psal, aby neznalý nekupoval, nekupoval a pak se zjistilo, že koupil neslučitelné. Nemyslím si, že takový začátečník bude brouzdat po netu, hledat, kde mají jakou komponentu levnější a takto je kupovat, aby to vyšlo lacino, vždyť ani nebude vědět, co má koupit.
Začátečnický set, ať už to bude zrovna Step, či jiná sada, vidím jako velmi prospěšný. Jak píše HonzaS, pokusy a let s dřevěným modelem mohou mít přesně opačný účinek. Následná stavba dřevěného modelu ovšem také. Měl jsem klučinu, kterého to bavilo potud, pokud jsme stavěli modely ze stavebnic s prefabrikovanými díly. Jakmile ale musel vzít do ruky pilku a začít dělat díly sám, přestalo ho to bavit a odešel. Pro takové bude dalším krokem, bude-li takový, nějaké ARFko, pak u toho možná chvíli vydrží (do těch 15ti, než začnou lítat za holkama).
Ano, můžete namítnout, že rozsypy jsou dnes běžné, tak co šílím se stavěním z prkna. Není to nostalgie nad modelářskými kroužky pod záštitou Svazarmu (tam jsem jaksi ani nikdy nechodil). Dělám to proto, aby se kluci naučili obecně pracovat s plány, číst je, aby se naučili zpracovat materiál na díly, naučili se stanovit nějaký pracovní postup atd. Podle mého názoru si tak vypěstují schopnost analyticko-syntetického myšlení, kde budou vědět, co jde a co nejde vyrobit a jak. Mohu říct, že první výsledky se již začínají dostavovat. Když jsem byl (v dávných dobách) ve fabrice, kreslili tam technické výkresy elektrikáři a občas se stalo, že nakreslili nevyrobitelné.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 15:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
DAF píše:
Samozřejmě jde o peníze, jak jinak než v první řadě. Vidím to u sebe v kroužku. Mám docela štěstí, že většina rodičů je ochotná svým ratolestem dopřát potřebné. Aby se předešlo nějakým nepříjemnostem, postavím model rok dopředu, předvedu klukům a jejich rodičům na nějaké naší akci (většinou na konci roku), s tím, že řeknu co je zhruba potřeba a dám k tomu nějaký cenový nástřel. Pokud rodiče souhlasí, jdeme do toho. Pokud by nesouhlasili, budu muset vymyslet něco jiného. Zatím souhlasili. Faktem je, že věci kupujeme na etapy, kdy se cena rozloží na delší časové období. Vysolit bůra najednou je palba, to jde tak na Vánoce, za dobré (ale opravdu dobré) vysvědčení, nebo k nějakým narozkám.
Obávám se, že pokud se to bude dělat formou setu, asi ta cena o moc níž stlačit nepůjde. Tím nechci říct, že nepůjde koupit komponenty levněji. Ale jak jsem už psal, aby neznalý nekupoval, nekupoval a pak se zjistilo, že koupil neslučitelné. Nemyslím si, že takový začátečník bude brouzdat po netu, hledat, kde mají jakou komponentu levnější a takto je kupovat, aby to vyšlo lacino, vždyť ani nebude vědět, co má koupit.
Začátečnický set, ať už to bude zrovna Step, či jiná sada, vidím jako velmi prospěšný. Jak píše HonzaS, pokusy a let s dřevěným modelem mohou mít přesně opačný účinek. Následná stavba dřevěného modelu ovšem také. Měl jsem klučinu, kterého to bavilo potud, pokud jsme stavěli modely ze stavebnic s prefabrikovanými díly. Jakmile ale musel vzít do ruky pilku a začít dělat díly sám, přestalo ho to bavit a odešel. Pro takové bude dalším krokem, bude-li takový, nějaké ARFko, pak u toho možná chvíli vydrží (do těch 15ti, než začnou lítat za holkama).
Ano, můžete namítnout, že rozsypy jsou dnes běžné, tak co šílím se stavěním z prkna. Není to nostalgie nad modelářskými kroužky pod záštitou Svazarmu (tam jsem jaksi ani nikdy nechodil). Dělám to proto, aby se kluci naučili obecně pracovat s plány, číst je, aby se naučili zpracovat materiál na díly, naučili se stanovit nějaký pracovní postup atd. Podle mého názoru si tak vypěstují schopnost analyticko-syntetického myšlení, kde budou vědět, co jde a co nejde vyrobit a jak. Mohu říct, že první výsledky se již začínají dostavovat. Když jsem byl (v dávných dobách) ve fabrice, kreslili tam technické výkresy elektrikáři a občas se stalo, že nakreslili nevyrobitelné.


Z vlastní zkušenosti můžu říct, že se dá kombinovat obojí :twisted:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Losna píše:
S tím ABC atd máte pravdu, podíváme se na to. Už mne to taky napadlo, jen jsem se k tomu ještě nedostal.

Pokud nedoslo v poslednich letech ke zmene postu sefredaktora ABC, tak je to muj kamarad. Lehce to natuknu...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 20:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Poslednímu příspěvku DAFA nelze nic vytknout ,snad jen ten SVAZARM a nákup začátečníka vybavení na objednávku v odborné prodejně,Do kroužku pod záštitou Svazarmu jsem chodil a stavební náplň byla naprosto stejná jako provozuje DAF nyní a hlavně pro to .že nebylo na výběr,žádné komponenty se nedaly koupit.všechno se vyřezávalo ručně a co se týče nákupu vybavení tak jsem 1.nákup jako absolutní neználek udělal u jednoho dost známého dlouholetého modeláře z PRAHY Ruzyně takže to je také celkem jednoduché.Ohledně rozbořených modelů mohu posoudit jen opravitelnost kartoňáků a podlahopolystyreňáků a to s čistým svědomím,jde to bleskurychle.V začátku než jsem se naučil jako samouk udržet éro ve vzduchu jsem stihal opravit i 3x za odpoledne zbořený karton nebo polis a že by mi selhalo servo za 50Kč se mi stalo jednou když ero sedlo na strom a já se ho snažil pohybem výškovky shodit a moje frekvence lítání je každý den když neleje. To jsem ale nechtěl prezentovat ,spíše jako máloznalý nevim co je k použití pro začátečníky a co není i když u všech je psáno URČENO PRO ZAČÁTEČNÍKY jsem našel za 3 minuty na netu 9 RTF setů v hodnotě 1899Kč, 2271,- 2318,- 2920,- 3487,-3500,- 3701,- 3800,- 3989,- u všech bylo deklarováno 2,4GHz 4CH. u jednoho 6CH a u dalšího dokonce s kamerou.Schválně jsem neuváděl názvy ani prodejců ani letadel abych nebyl osočen z nekalé reklamy a nemyslím že by byly všechny nevhodné nebo nefunkční pro začátečníky a jsou mezi nimi hooodně používané a chválené modely tak proč vymýšlet vymyšlené???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 20:49 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10761
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Protože je potřeba dodat něco jednoznačně vyzkoušeného a s podporou. Ta podpora je velmi důležitá. Vyučil jsem několik začátečníků a někteří opravdu bojují s věcmi jako "proč přijímač", " proč potřebuji regulátor", "jak nasadit vrtuli", "proč nemám létat do sluníčka",... všichni známe...

Vybrat jde mnohé, ale zde jasná sada od rcfaktory, která je mezi lidma dostupná. Pokud si ji někdo koupí a bude mít problém, tak dostane hned jasnou odpověď, protože problém si dovedu představit. Volající o pomoc bude mít to stejné jako mám já, Honza, David, atd.... To je nesmírná pomoc.
Je třeba se na to podívat očima těch co pomáhají mnoha začátečníkům a nikoliv modelářů, kteří dostanou na starost jednoho začátečníka. Stejně jako se na kroužku staví všichni stejná letadla. Přípravky, zkušenosti. Proto je to jednotné.

Pokud chce někdo vybrat jinou sadu, natočit build videa, postarat se o reakce, atd.. nikomu není bráněno.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 21:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
TomasC píše:
Protože je potřeba dodat něco jednoznačně vyzkoušeného a s podporou. Ta podpora je velmi důležitá. Vyučil jsem několik začátečníků a někteří opravdu bojují s věcmi jako "proč přijímač", " proč potřebuji regulátor", "jak nasadit vrtuli", "proč nemám létat do sluníčka",... všichni známe....

...a o tohle se tu už dvě stránky hádáme :lol: . TomasC to pěkně shrnul. Setů pro začátečníky je hromada, ale tenhle od rcf má určitou přidanou hodnotu - videa, webovky (byť zatím ne k plné spokojenosti zpracované). Ne že by se něco podobného nedalo udělat i pro další sety, ale prostě u tohohle setu někdo myslel "za roh". Mimochodem setkal jsem se s ARFkem, které mělo podle recenze být vhodné i pro začátečníky. V reálu však opak byl pravdou. Tenhle set je (měl by být) ověřen v praxi. Nikoho jiného něco takového zatím nenapadlo realizovat.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 22:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
dratek: Jasně, alternativ je víc. Nicméně, jak jsem psal - kolega má doma ("chválenou" a "vyzkoušenou") Betu, a stejně učí lítat syna se StepOnem. Prostě věříme tomu, že to je skvělá cesta, jinak bychom to nedělali. Nebo aspoň já ne.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 20.11.2017 8:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
hoši hoši hoši ..... ano samozřejmě že alternativ je více a i levnějších o tom bez diskuse. Některé sety si teda model pro začátečníka jen hrají. Ale upřímně a z vlastní zkušenosti je o moc jednoduší začít s něčím co opravdu funguje a do prvních kroků je to bez starosti a to absolutně bez starosti. Protože to co nejvíce odradí začínající je situace kdy pořád něco nefunguje či nefunguje přesně jak si začátečník představuje. V tom jsem pro Step One

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 10:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Mě se StepOne líbí, vážně o něm uvažuje pro učení dcery. Model je opravdu super právě pro první učení, mohl jsem si krátce zkusit a opravdu príma. V tomto výběr naprosto schvaluji a pokládám za dobrou volbu, nenapadá mě něco vyloženě vhodnějšího, tak maximálně by se našly podobně dobré varianty.

Je ale dobře dodat, že ty poznámky k ceně úplně mimo mísu nejsou a cena by se dala srazit i v cenách tak říkajíc "českých", bez dovozu z Číny....
Vysílač stačí FS-i4, který se prodává pod 1000, regl cca za 200, motor cca 250, serva po 100. A ono se to nasčítá - tohle už je cca 1000 korun dolů a cena setu by byla do 3400. A pozor - tato část připomínky k ceně ani náznakem kritika RCF, v setu navržené díly jsou korektní a nepředražené, jen upozorňuji, že existují alternativy sice horší, ale pro StepOne plně použitelné, které cenu srazí.
Jediný bod, kde trochu "šlápnu do něčeho nehezkého" je vlastní StepOne, kde mi upřímně řečeno cena trochu přepálená připadá. Kdyby se u něj stlačila cena někam k 1000 korun, třeba i za cenu vynechání potisku (pomalování fixy může být pro mládež spíš kladem), tak by se ta sada dala dostat třeba na "kulatých" 2999 korun, což už je psychologicky proti současným 4399 docela výrazný rozdíl. A opakuji - tato cena je vzniklá z cen získatelných aktuálně u českých prodejců, netahám do toho ani evropský sklad HobbyKingu a tím méně nákupy přímo z Číny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Přesně z tohoto důvodu je možné set koupit v několika úrovních vybavení, aby si to každý mohl případně vybavit svými věcmi. Už bych nechal cenu cenou, spíš se bavme o tom, jak v rámci webu "1000..." předat kontakty na ochotné pomocníky letuchtivým zájemcům. Co tam dát za kontaktní údaje, rozdělit to po oblastech (kraje, nebo okresy?) atd., prostě jak projektu pomoct.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 11:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Ani jsem už nedoufal že se někdo přidá k pohledu na cenu ,né na použitelnost modelu ,o tom žádná ale divím se třeba že se nikomu kdo si dá do vyhledavače typ letounu neukázala cena jiných prodejců ne vybaveného éra ale kitu a ta je cca o 600kč nižší než udává sám výrobce v nabídce 1000 pilotů...Co vy na to???Pracoval jsem dlouhá léta s dětmi v tělovýchově a SDH a když se něco dělalo pro děti tak nikdy nebyl v zájmu zisk a to je to co jsem chtěl okomentovat.Možná že je to můj poslední příspěvek a že mi bude zrušen přístup ale to je docela normální jev ale kamarádi co mi tady pomohly a jde jim o modelařinu ty snad zůstanou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 11:59 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10761
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
tomashr píše:
.....Vysílač stačí FS-i4, který se prodává pod 1000, regl cca za 200, motor cca 250, serva po 100. .....


Souhlasím, kdo chce, ať si vybaví model zcela libovolně. Ale pak zde těžko může očekávat rychlou podporu a pomoc. Já osobně si vysílač i4 nekoupím. i6 ale mám, protože ta přidaná hodnota mě za to stojí. A pak jsem schopen s takovou vysílačkou pomoci.
Regulátor, motor nabíječ.... Nejsou vybrány komponenty, které nejsou LOW cost a opět jsou známé a hlavně STEJNÉ.
Zároveň s podporou je možné využít výhody i6 a tím ušetřit do budoucna vyhozením i4 a koupí něčeho použitelného.

Sám bych taky neměl problém relativně s čímkoliv, ale je třeba na to upřít pohled totálního začátečníka, který bude mít problém s rozeznáním přijímače, serva a regulátoru a také podpory takového začátečníka.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz