Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Precizní svěrák
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2017 0:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak ten svěrák má být celej prokalenej na 50-52 Rockw, což je docela dost. Otázka ještě je, jakou vůli ve vedení. Asi to risknu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Precizní svěrák
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 19:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Včera dorazil precizní svěrák. No a mám problém, vypadá jinak, než nabízený na webu. Ten můj nemá podélnou drážku na uchycení na stůl. No předpokládám, že pokud zboží nesouhlasí s nabídkou tak je to na vrácení peněz. Ale dopravu pár kilo železa zpět mi už nikdo neproplatí.
Ještě zvažuju, jestli to neodnýst k nějakýmu nástrojaři, kterej by mi ty dvě drážky z boku projel. Ovšem né každej má frézy na kalenej matroš...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Precizní svěrák
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 19:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jestli máš nějakého nástrojaře s magnetkou, možná vy bylo snazší ty drážky spíš vybrousit, než shánět na frézu plátky na kalené. Na magnetce to jde taky docela rychle. Ještě je řešení, jestli jsou na spodní straně nějaké závity, přišroubovat ho na širší desku, ale pravděpodobně to má asi čistou základnu. Holt je to svěrák hlavně na brusky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Precizní svěrák
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 1:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nojo, ale to by někdo musel mít na brusce na plocho úzkej kotouč max 10 mm. Obvolal jsem tři co mají placatku a všichni mají minimálně 20 mm. No a osadit tam kotouč z flexy nejde, brusky maj vřeteno 76 mm, nebo tak nějak. Uvidím, co mi zítra řeknou v Unimaxu. Závity v základně to žádný nemá ale napadlo mě místo L příchytek využít ty díry pro přestavování matice utahovacího šroubu. Musela by se vyfrézovat kostka cca 40 x 40 výška 30mm, do ní vyvrtat díru pro šroub do drážek stolu a na ní kolmo druhou díru a do ní narazit válcovej čep, kterej by zapadal do některý z díry na přestavování matice utahovacího šroubu. Myslíš, že by to fungovalo?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Precizní svěrák
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 2:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Prosím tě, co je to za brusiče, když nemá uzký kotouče na drážky? Běžně jsem používal oboustranně odlehčené kotouče pro stranové broušení drážek, které měly tělo právě kolem 10mm a límec 20, nebo 25mm, a když se opotřebovaly, tak jsem je používal právě na užší drážky. Nebo jsem měl i různé příruby pro kotouče s jinou dírou.
To upínání za díry by určitě taky šlo, ale jde o to jak ti vychází ty rozteče vůdči drážkám stolu, aby ti ten kolík vycházel proti drážce a netáhlo netáhlo to šikmo.

Edit: https://www.kovonastroje.cz/en/Nastroje-pro-kovoobrabeni/Rezani-lesteni-a-brouseni-kovu/Brusivo-pro-strojni-brusky/Brusny-kotouc-s-oboustrannym-vybranim-200x24-8x192-76-TYROLIT-99BA-80-J-9V.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Precizní svěrák
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Lark píše:
Prosím tě, co je to za brusiče, když nemá uzký kotouče na drážky?

Asi se jim spíš nechce měnit kotouč, orovnávat novej a pak zase to samý s původním.
Dnes jsem se pokoušel dovolat na reklamace Unimaxu. Zajímavý, telefon na ně prý žádnej není a email jsem jen horko těžko vyrazil.
Kdyby někdo potřeboval tak reklamace1@khnet.cz.
Malinko u mě začínaj ztrácet body...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Precizní svěrák
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 12:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Já míval k magnetce několik přírub, takže jsem měl nasazených a vyvážených několik nejpotřebnějších kotoučů a ty "straňáky" jsem přehazoval pravidelně. No nic.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz